18 сентября 2025   14:49   148

Президент Сирії заявив про наближення до угоди про безпеку з Ізраїлем

Президент Сирії заявив про наближення до угоди про безпеку з Ізраїлем
Президент Сирії Ахмед аль-Шараа заявив, що переговори між його країною та Ізраїлем щодо нової угоди про безпеку можуть дати результати вже “найближчими днями”, повідомляє FT.

Його коментарі з'явилися за кілька днів до очікуваного візиту до Нью-Йорка, де аль-Шараа вперше з моменту приходу до влади виступить перед Генеральною Асамблеєю ООН.

Під тиском Вашингтона Сирія та Ізраїль протягом кількох місяців вели напружені переговори з метою укладення угоди, яка, як сподівається Дамаск, покладе край ізраїльським повітряним ударам, вторгненням і захопленням земель на півдні країни.

Під час брифінгу для журналістів у середу, 17 вересня, аль-Шараа сказав, що укладення угоди є “необхідністю” для Сирії, але наголосив: така угода не буде вважатися “мирним договором”. Дві країни перебувають у протистоянні з моменту створення держави Ізраїль, яку Сирія ніколи не визнавала.

Натомість, за словами сирійського лідера, його країна прагне укласти угоду, яка ознаменує повернення до перемир'я 1974 року, що створило демілітаризовану буферну зону під контролем ООН уздовж спільного кордону, або “щось подібне”.

Чиновник, обізнаний з цією темою, підтвердив FT мету остаточно узгодити домовленості до наступного тижня, коли відбудуться засідання ООН, у кулуарах яких сподіваються “організувати якусь зустріч” між прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу та аль-Шараа.

З того часу, як повстанці повалили режим диктатора Башара Асада в Сирії торік у грудні, Ізраїль висловлює відкриту ворожість і відмовлявся від угоди, відправляючи свої війська на сирійську територію, захопивши кілька стратегічних позицій.

Сирійський лідер вважає, що Ізраїль хоче зберегти присутність своїх військ на цих позиціях. На тлі повідомлень про те, що Ізраїль прагне до повної демілітаризації півдня Сирії та створення безпольотної зони, аль-Шараа наголосив, що будь-яка угода повинна поважати повітряний простір і територіальну цілісність Сирії, але визнав, що тривають переговори про те, як може виглядати присутність сирійських військ на півдні.

Якщо угода буде успішною, за нею можуть послідувати інші подібні домовленості, але це буде “ані мир, ані нормалізація відносин”, сказав лідер Сирії, маючи на увазі посередницьку роль США в укладенні угод, які призвели до нормалізації дипломатичних відносин кількох країн регіону з Ізраїлем.

ЗМІ писали, що Вашингтон останніми тижнями тисне на Дамаск, аби той уклав угоду з Ізраїлем, попри максималістські вимоги останнього, — аль-Шараа заперечив це, заявивши, що США, навпаки, відіграють роль посередника.
ZN.UA
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизироваться или зарегистрироваться.

Последние новости: