7 октября 2025   14:30   323

ІКАО визнала Росію та Північну Корею винними в глушінні GPS

ІКАО визнала Росію та Північну Корею винними в глушінні GPS
ІКАО (англ. ICAO), спеціалізована установа ООН, яка регулює норми та вимоги до безпеки в міжнародній авіагалузі, звинуватила Росію у дестабілізації навігації в європейському повітряному просторі та вимагала припинити таку діяльність.

Це одна з найсуворіших доган, які ІКАО будь-коли виносила державним суб'єктам, звинуваченим у створенні перешкод роботі глобальної навігаційної супутникової системи. Про це повідомляє спеціалізоване видання AeroTime.

Міжнародна організація цивільної авіації за підсумками асамблеї, що проходить раз на три роки, в прийнятій резолюції особливо відзначила роль Росії в дестабілізації навігації. Резолюція підтвердила раніше зроблені ІКАО висновки про те, що систематичні перешкоди GPS з боку Росії та Північної Кореї порушують міжнародне авіаційне право.

Організація вимагає від двох країн негайно припинити створювати перешкоди та повною мірою виконувати свої зобов'язання щодо забезпечення безперешкодної навігації.

Кілька європейських країн, зокрема, Естонія та Фінляндія, раніше публічно звинуватили Росію у створенні перешкод своїм навігаційним системам.

Спільне розслідування Швеції, Фінляндії, Естонії, Литви, Латвії та Польщі встановило, що з січня до квітня 2025 року 122 600 авіарейсів у Північній Європі зіткнулися з перешкодами в роботі GPS та інших супутникових систем з вини Росії.

У квітні такі збої торкнулися в середньому 27,4% рейсів, причому у деяких районах показник перевищив 42%.

"Глушилки" розміщені на території Росії – у Калінінграді, Петербурзі, Смоленську та Ростові, свдчать результати розслідування.
Кореспондент.net
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизироваться или зарегистрироваться.

Последние новости: