Форум Краматорська

  • 28 Березень 2024, 10:51:56
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: За що мені любити Донбасян?  (Прочитано 12811 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

23 Грудень 2004, 13:57:07
Прочитано 12811 раз
Offline

Сергій


Offline Сергій

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 72
  • Карма: +2/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Роздратовані нотатки
Віктор Ющенко закликає нас любити донбасян. Я, певна річ, розумію, що він, як гіпотетичний глава держави, мусить любити всіх своїх співгромадян – багатих і бідних, розумних і дурних, інтелектуальних і пришелепуватих.
Я розумію, що з погляду так званої політичної коректності він цілковито правий. Але ось уже з місяць у мене всередині засіло якесь бридотне створіння, котре чхати хотіло на мою професійну неупередженість, і ставить не менш бридотне запитання: Ющ хай собі любить донбасян, бо йому це за майбутньою посадою належиться робити, а ти тут до чого?
Правда, політкоректний професіонал в мені тут же виправляє, що йдеться не стільки про мешканців відповідного регіону самих по собі, скільки про носіїв певних звичаїв. А вищезгадуване бридотне створіння єхидно посміхається і нагадує, що ці звичаї притаманні надто багатьом мешканцям регіону.
І справді: а чому я повинен любити людей, які на голому місці, без жодних аргументів звинувачують нелюбих їм політиків у фашизмі і в той же час самі сповідують фашистські принципи? Так, так я не обмовився – на Донбасі засновано режим, що великою мірою нагадує творіння біснуватого фюрера. Правда режим цей має не національний, а регіональний відтінок і великою мірою носить карикатурний характер.
Хочете переконатися? Давайте порівняємо. У Німеччині 30-х років минулого століття з усіх засобів масової інформації, надійно контрольованих однією партією, пропагувалася ідея національної вищості. На Донбасі з приходом до влади Віктора Януковича утворили під контролем вузісінької групки людей своєрідну інформаційну парасольку.
Усі тамтешні ЗМІ з подачі можновладців почали вкладати у голову донбасянам ідею регіональної вищості. Результатом стало те, що мешканці регіону свято вірять в те, що вони є найкрутішими і годують всю Україну. Донбасяни регулярно розповідали мені, що, якби не перераховували стільки грошей на прогодування особливо Західної України, то вони б жили значно багатше, ніж зараз.
Тим часом, як і за фюрера, усі сфери життя на Донбасі контролюються саме цією невеличкою групою людей. Можна зробити сміливе припущення, що і головні прибутки осідають саме у їхніх кишенях, а не в держбюджеті України. Правда, фюрер в цьому плані був практичнішим: він не дозволяв грабувати державу.
У Донецьку ви можете зустріти ознаки культового мислення, яке притаманне фашизму та іншим тоталітарним режимам. А саме ви побачите прижиттєві пам'ятники стрибуну з жердиною Сергію Бубці і співаку Йосипу Кобзону.
Зразу наголошую: я визнаю заслуги цих людей і нічого не маю проти них. За винятком хіба того, що ходять наполегливі чутки, ніби видатний співак радянської епохи має український паспорт всупереч українському законодавству.
Але прообрази цих пам'ятників є, хвалити Господа, живими і здоровими – й хай собі далі живуть во здравії. Але напружмо пам'ять й пригадаймо, де ставили пам'ятники живим людям.
Правильно, це було у фашистській Німеччині, а також у комуністичному СРСР при Сталіні й в епоху пізнього маразму цієї держави, коли увічнювали живих двічі героїв соціалістичної праці і героїв Радянського Союзу. Я навіть фотку бачив, де вічної пам'яті Леонід Ілліч Брежнєв, який мав, якщо не помиляюся, п'ять зірочок, стоїть біля власного бюсту. І, звісна річ, подібні монументи тішили око громадян античної Римської імперії в ті епохи, коли там панували тирани. А саме в тираніях можновладці прагнули виховувати у своїх підлеглих громадян культове мислення.
Надійному мужику Віктору Януковичу в Донецьку поки що нічого такого не поставили Але мій колега телевізійник розповів про те, як він його побачив уперше. Це трапилося на фестивалі "Золотий скіф" у Донецьку, коли нинішній кандидат у президенти ще обіймав там посаду обласного голови.
Він вийшов на сцену під час церемонії закриття. Виступив із промовою. Потім взяв на руки маленьку дівчинку, яка прорекла у мікрофон: "Спасибо Виктору Федоровичу за..." Як ви думаєте, за що? Ви на диво здогадливі: "За детство счастливое наше".
УКРАЇНЕЦЬ
ПАТРІОТ
Не бандит
Не ссу в під'їздах
Не жену порожняк
Народився і виріс у Донбасі

Форум Краматорська

За що мені любити Донбасян?
« : 23 Грудень 2004, 13:57:07 »

23 Грудень 2004, 14:01:27
Відповідь #1
Offline

Сергій


Offline Сергій

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 72
  • Карма: +2/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Якось я поділився оцими своїми міркуванням в присутності знаменитого Леся Подерев'янського. А він потім сказав: "Мені подобається, що там на Донбасі є таке. Це дуже своєрідно". А я собі подумав: "Ще б пак! Я б здивувався, якби Лесеві то не сподобалося. А де ж іще він буде шукати прообрази для своїх п'єс?"
Естетичним втіленням стосунків, що склалися на Донбасі є виступ пані Людмили Янукович на мітингу в Донецьку, коли вона розповідала про американські валянки. Я чув про неї багато хорошого. Вона нібито від усього серця допомагає безпритульним дітям, опікується дитячими будинками.
Як сказав про неї її чоловік (до речі, чи не єдиний момент під час дебатів, де він був щирим і відповідно викликав співчуття), вона проста, добра жінка, з якою він прожив тридцять років. І вона справді викликає симпатію аж поки не виходить у публічну сферу. Вона там настільки ж неадекватна, наскільки неадекватні оті донбасянські стосунки сучасному демократичному суспільству.
Всі люди мають право жити так, як вони хочуть. Якщо донбасянам подобається таке їхнє життя, то і хай собі. І я ніколи не став би писати про них цю хамську статтю, якби не один момент: вони хотіли цей свій спосіб життя нав'язати мені.
Не лише Янукович і його патрони з адміністрації президента Кучми. А й десятки тисяч або навіть сотня тисяч донбасян, які спеціальними потягами й автобусами їздили країною і голосували за відкріпними талонами по кілька разів. Тим часом, вдома за них також голосували й вкидали бюлетень самі здогадуєтеся за якого кандидата. Але й це не найстрашніше.
Сталося так, що я мав нагоду спілкуватися десь з двома десятками мешканців регіону, які або самі брали участь у фальсифікаціях, або знають людей, котрі цим займалися. Лише один-два з них усвідомлюють реальний зміст отаких дій. Решта вважають, що нічого гидкого не сталося і я просто не поважаю їхній вибір.
Отож, постає питання: чому я повинен любити людей, які роблять злочин і вважають, що роблять все правильно?
За Радянського Союзу була певна національность, про тупість, впертість і хамство якої розповідали анекдоти. Не називаю цей народ, бо не знаю, чи такі риси справді йому притаманні. Але можу констатувати: в Україні місце героїв таких анекдотів можуть зайняти донбасяни.
Про них вже розповідають дещо не вельми приємне. Якщо так піде і далі, то процес цей буде складно зупинити. І винні в цьому будуть не якісь там бандерівці із Західної України, яких на Донбасі самі не знаючи чому люто ненавидять (при цьому називають їх бедерівці, ніби як від Остапа Бендера), а винятково самі донбасяни. Адже вони дають розкішний матеріал для анекдотів.
Я свідомо вигадав слово "донбасяни". Це не стільки приналежність до території, як відповідний спосіб мислення, що склався на цій території. Я зустрічав там також людей, які хіба що в страшному сні могли б фальшувати вибори.
Я зустрічав людей, які добре усвідомлюють весь жах того, що у них відбувається. Таких я називаю однозначно – "донбасці" або "дончани". Я їм тисну руку і кажу, що вони мої приятелі. Незалежно від того, за кого вони голосують.
Про автора. Юрій Луканов є автором двох книжок - "Третій Президент. Політичний портрет Леоніда Кучми", збірки епіграм на політиків, телезірок і віршиків чорного гумору "Козельки", сценаріїв документальних телевізійних фільмів "Три любові Степана Бандери", "Хто ви є, містер Джекі?", "Портрет мафії в жіночому інтер'єрі". Нині він веде ток-шоу на радіо "НАРТ" і готується написати книжку про помаранчеву революцію.
http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/december/23/2.shtml
УКРАЇНЕЦЬ
ПАТРІОТ
Не бандит
Не ссу в під'їздах
Не жену порожняк
Народився і виріс у Донбасі

23 Грудень 2004, 14:41:54
Відповідь #2
Offline

Dez


Offline Dez

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 172
  • Карма: +1/-6
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1
    • Перегляд профілю
Высоцкий ошибался, когда писал, что "натоящих буйных мало".

23 Грудень 2004, 15:02:05
Відповідь #3
Offline

Merlin


Offline Merlin

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 23125
  • Країна: 00
  • Карма: +805/-147
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1629
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • компьютерный клуб "Виртуальный Мир"
Цитата: Dez
Высоцкий ошибался, когда писал, что "натоящих буйных мало".

 
Полностью согласен: В Краматорске закопали апельсины
Село неначе погоріло,       Если б вздора не вещали нам пророки-болтуны
Неначе люди подуріли,      Да, нажившись от казны, впредь ее не истощали,
Самі на панщину ідуть        Если б, наконец, блюли все закон святой и строгий
І діточок своїх ведуть…       И король не рвался в боги, а министры - в короли.

23 Грудень 2004, 15:36:42
Відповідь #4
Offline

Sh


Offline Sh

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1406
  • Країна: aq
  • Карма: +36/-18
  • Дякую
  • Сказав: 39
  • Отримав: 57
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитата: Merlin
Полностью согласен: В Краматорске закопали апельсины

 
А лечится не пробовали?
То, что Оруэлл видел во сне, я вижу сейчас наяву.

23 Грудень 2004, 16:25:40
Відповідь #5

Osia

Гість

Osia

  • Гість
С одной стороны я понимая, чем руководится автор этой статьи... Весь этот идиотизм мне уже самому порядком надоел. Но... Есть одно "но": это все же нельзя относить ко всем донетчанам (да и по большому счету не только к донетчанам), а к тем кто бездумно кричит: "А-А-А-А-А!!!!!! Янукович наш президент!!! А вс кто не с нами п*деры, лохи!!! Убивать таких надо!!!..." А так же не умею слушать, всячески оскорбляют тех, кто с ними не согласен... Да и как тут не вспомнить тех же студентов, каток в Одессе, казацкие отряды...

24 Грудень 2004, 12:27:40
Відповідь #6

Путник

Гість

Путник

  • Гість
Я голосовал за Ющенко, но твои росказни про донетчан мне не нравяться. Агрессия определённых сторонников конечно достаёт, но не все здесь такие!

24 Грудень 2004, 14:08:05
Відповідь #7
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Я голосовал за Ющенко,
а можно узнать ТВОИ причины голосования за Ющенко?
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

25 Грудень 2004, 12:35:02
Відповідь #8

Сам по себе

Гість

Сам по себе

  • Гість
Сергій во многом прав. Тошно смотреть на землячков, демонстрирующих искреннюю приверженность стилю речи, образу жизни угловников, и такую же преданность своему "пахану". Вам не страшно, что наша речь наполовину состоит из "фени"?
Конечно, не все такие, но много ли их, этих не таких? Мизерный процент. Даже лучшие из нас потясающе некультурны и неграмотны. Доказать могу элементарно, но не буду - лень. И вот, в этом контексте, мы считаем возможным учить жить, оскорблять и клеветать на тех, кто говорить нам: Все ли с вами в порядке? Разве можно выбирать президентом уголовника?
Кстати, о мотивах голосования за Ющенко. Достаточно сравнить послужной список кандидиатов, уровень их образованности и культуры, чтобы отдать продпочтение хоть и не нашему, но не бандиту. К слову, а лозунг "Хоть бандит, но наш" - это не нашизм?

25 Грудень 2004, 14:22:47
Відповідь #9
Offline

Chico


Offline Chico

  • сам себе модератор и
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 18294
  • Країна: mo
  • Карма: +380/-170
  • Дякую
  • Сказав: 47
  • Отримав: 152
  • stop the anti-smoking nazi's!
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
точно то как ...
респект :)
ни абижайте журналистов.

они хорошие,
просто иногда нимножка не так понимают, что им говорят,
иногда недопоняв нимножка придумывают,
ну еще иногда они немножко не журналисты, а долб....
но таких меньшинство.

(C) GGuuGGuu

25 Грудень 2004, 15:49:30
Відповідь #10
Offline

Созерцатель


Offline Созерцатель

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 169
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Господа, истерично вопящие на всех углах "Янукович - наш Президент!" - будьте добры, перестаньте смешиваться с толпой, откройте лица и публично провозгласите:
 
- "Наш Президент дважды сидел по уголовке";
- "наш Президент четырежды судим, но дважды отмазан";
- "наш Президент безграмотен и допускает по шесть ошибок в двух словах";
- "наш Президент ботает по фене";
- "наш Президент называет народ Украины козлами";
- "наш Президент посылает на *** фронтовиков";
- "наш Президент угодливо стелется перед Путиным";
- "наш Президент бьет морды и калечит своих подчиненных",
- "наш Президент уже 32 года женат на дуре-кухарке".
 
ОК?
"Тот, кто согласен променять свободу на малую толику временной безопасности, не заслуживает ни безопасности, ни свободы" - Бенджамин Франклин

25 Грудень 2004, 15:58:01
Відповідь #11
Offline

Merlin


Offline Merlin

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 23125
  • Країна: 00
  • Карма: +805/-147
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1629
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • компьютерный клуб "Виртуальный Мир"
- "наш Президент превращает двух журналистов городской газеты в урок и отморозков".
Село неначе погоріло,       Если б вздора не вещали нам пророки-болтуны
Неначе люди подуріли,      Да, нажившись от казны, впредь ее не истощали,
Самі на панщину ідуть        Если б, наконец, блюли все закон святой и строгий
І діточок своїх ведуть…       И король не рвался в боги, а министры - в короли.

25 Грудень 2004, 16:06:47
Відповідь #12
Offline

Созерцатель


Offline Созерцатель

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 169
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Да нет, наши журналисты добровольно в них превратились.
 
Ничё, года на два они уже наработали:d
"Тот, кто согласен променять свободу на малую толику временной безопасности, не заслуживает ни безопасности, ни свободы" - Бенджамин Франклин

25 Грудень 2004, 16:20:34
Відповідь #13
Offline

Forward


Offline Forward

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 37
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Здравствуйте.
 
Года 3 назад я был и во Львове, и в Луганске, Донецке, Горловке (жальв Краматорске не довелось). Так вот, отличий (кроме применения украинского языка во Львове и большего кол-ва дорогих машин в Донецке) не заметил. Простые люди везде одинаковы, события последних месяцев - это искуственно нагнетаемая истерия властями. Я считаю мы должны быть выше этого, скоро, уверен, все успокоится. И многим будет стыдно за то, что они делали в этот период.
С нами Бог

26 Грудень 2004, 10:46:16
Відповідь #14
Offline

AndreiS


Offline AndreiS

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1659
  • Карма: +11/-15
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 17
    • Перегляд профілю
Танскому никогда не будет стдно!Я уверен, что он свое дерьмо разглядывает с любовью, ручку дернуть боится

Форум Краматорська

За що мені любити Донбасян?
« Відповідь #14 : 26 Грудень 2004, 10:46:16 »