Форум Краматорська

  • 28 Березень 2024, 16:03:49
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Моя улюблена українська страва-2  (Прочитано 34565 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

29 Січень 2008, 23:36:58
Прочитано 34565 раз
Offline

EasyRider


Offline EasyRider

  • Хочешь овладеть сердцами и душами людей - крепче держи их за яйца (C)
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1378
  • Країна: 00
  • Карма: +73/-41
  • Дякую
  • Сказав: 4
  • Отримав: 6
  • Моя работа проста - я смотрю на свет (с)
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Є для мене, такі страви, які після важкого дня не тільки втамовують голод, а й, знаєте, лікують душу та поліпшують "загальний стан усього організму". От що може бути в цьому сенсі краще (зваичайно як і вареники або гарний борщ) за суто хохляцьку страву ХОЛОДЕЦЬ? (Москалики, мовчить раді Бога! Ваші "студень" та "залівноє" і поруч не валялися!)

А як і до будь якої улюбленої страви, до готування холодцю потрібно братися з душею та чистимо помислами  :)

Як на мене, то найкращій холодець - збірний, разом із яловичини, свинини та курки. Отже: беремо 2-3 свинячі рульки або цілу переню ногу. Дуже добре взяти ще хоча б одну невеличку передню рульку з корови, бо в ній желатину міститься майже вдвічі більше, ніх у свинячіх. Години зо дві вимочуємо їх у солоній воді. Піся цього дуже-дуже ретельно вичищаємо ножем, особливо в тих мсцях де є підпалини від того, що свиню смалили. Коли рульки стануть біленькими можна починати. Якщо в діло йже нога перерубуємо її по коліну, на рульці робимо надріз, щаб трошки оголити нижній суглоб.Ще добри вдарити сокирою по кожному шматку так, щоб тріснула кістка. І вкидаємо все до великого баняка та заливаємо літрі зо 6 холодної чистоі води. В ідеалі - води з криниці. Ставимо на великий вогонь, а після того, як закипть ретельно збираємо усю піну, та рекулюємо вогонь і кришку так, щоб кипіння ледь жевріло. Тепер годин на 8-10 можна про все забути. А отже краще ставити хододець варитися на ніч. 

Вранці солимо холодець. Беремо дві четвертинки курки. Відрізаємо по суглобові стегно від гомілки та також короткими ударами ламаємо кістки. Та вкилдаємо до баняка. Якщо рідина там сильно - на третину або на порловину віпарувалася, можна долити літр окропу. Вкидаємо до баняка з десяток перцю горошком, невеличку пригорщу суміші сухих папрки, чилі, кропу та коріандру, четвертинку середнього корішка салери, корішкок петрушки та пастернаку і букет (зв*язана никткою свіжа зелень).Я ще люблю кинути цілу морквину та нечищену цибулину, тоді холодець буде золотавого коліру. Знов знімаємо піну та нехай потрошку кипить ще зо 2 години. Майже все. Вимикаємо вогонь. Жир збираємо окремо (іншим разом дуже добре на ньому буде тушкувати буряк для борщу!) М*ясо виймаємо в окрему миску, букет, цибулину та коріння - у смітник. А рідину проціджуємо на дріне-дрібне сито.

Далі вже чаклує моя дружина - вона віртуозно вміє розбирати м*ясо, а потім розливає холодець по формах, та прикрашає фігурно вирізаною морквою та вареним жовтком. Доречі соби вона наливає чистий холодць, шоб без м*яса, жиру та "прикрас". Іншим - з м*ясом. А я пршу щом в мої порції покла ще кілька шматоків шкурки з курятини та килька м*якеньких хрящиків.

Коли встигне до кімнатної температури - форми ставимо у холодильник.

Смачного!!!




Мені найкраще смакує з чарочкою домашньої батькової пшеничної горілки, краюхою житнього хліба та скаженим хріном з буряковим соком, або міцної домашньою гірчицею. Знову ж найкращу гірчицю робить мій татусь з самостійно змеленого ледь підсмаженого зерна гірчиці, олії, оцту та помідорного розсолу). Але такий набір до холодцю буває не завжди. Ну то й нічого.

Мое главное имя - Терпение

Форум Краматорська

Моя улюблена українська страва-2
« : 29 Січень 2008, 23:36:58 »

31 Січень 2008, 11:40:47
Відповідь #1
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Классный рецепт! и написал, как всегда, красиво - живо, с чувством, с юмором...

Вот если б еще по-русски, а то декилька слов /втамовувать, баняк, чаклуе.../ боюсь не переведу жене... 

Спасибо! :)
Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

31 Січень 2008, 11:46:16
Відповідь #2
Offline

Шк@ff


Offline Шк@ff

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4535
  • Карма: +113/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Холодець гарна їжа... тільки щоб не жирний...

31 Січень 2008, 11:47:17
Відповідь #3
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
http://perevod.uaportal.com/

втамувать - блііін.. як же його... корочє, втамовують спрагу - "жажду" .. о!! .. "утолить"
чаклує - "колдует"
баняк - ... ну, "кастрюля, котелок, чугунок" .. баняк, одним словом +)))
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

05 Лютий 2008, 12:15:30
Відповідь #4
Offline

Marishka


Offline Marishka

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 29
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Є для мене, такі страви, які після важкого дня не тільки втамовують голод, а й, знаєте, лікують душу та поліпшують "загальний стан усього організму". От що може бути в цьому сенсі краще (зваичайно як і вареники або гарний борщ) за суто хохляцьку страву ХОЛОДЕЦЬ? (Москалики, мовчить раді Бога! Ваші "студень" та "залівноє" і поруч не валялися!)
Как бы это блюдо не называли - холодец, студень или заливное - суть от этого не изменяется. А вкус зависит от умения готовить. У меня бабушка жила в Росии в деревне, в рубленной избе и холодец готовила - пальчики оближешь. И называла его именно холодцом.

05 Лютий 2008, 13:45:04
Відповідь #5
Offline

AndreiS


Offline AndreiS

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1659
  • Карма: +11/-15
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 17
    • Перегляд профілю
А я вот не люблю холодец…Родные в отпаде, а для меня это отвар из трупа, вытяжка. Мясо есть еще могу, но не «трупное желе». Хотя и котлеты и отбивные очень уважаю, хотя их с тем же успехом можно назвать «жареными трупами»

27 Березень 2008, 14:56:20
Відповідь #6
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
можно назвать «жареными трупами»

не переживай, это лечится... или проходит само  :good:
Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

03 Червень 2008, 12:52:28
Відповідь #7

olya-bolebok

Гість

olya-bolebok

  • Гість
Я просто обажаю" Буженину, шпигованную чесноком и луком"
Свиной окорок освобождают от костей, шпигуют чесноком и луком,
посыпают молотым перцем, натирают солью, укладывают в керамическую или эмалированную посуду, заливают хлебным квасом с добавлением уксуса, кладут сухую мяту и лавровый лист и выдерживают на холоде в течение 12 часов. Затем окорок вынимают и поджаривают на противне до готовности в жарочном шкафу. Подают нарезанным ломтями, с жареным картофелем, полив соком, в котором буженина жарилась, и посыпав зеленью петрушки.

Свинина 90, лук репчатый 20, чеснок 5, зелень петрушки 5, перец молотый черный, лист лавровый, уксус (3%) 5, мята 2, квас хлебный 70, картофель жареный 300, соль. :D :D

03 Червень 2008, 13:11:07
Відповідь #8
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Подают нарезанным ломтями, с жареным картофелем, полив соком, в котором буженина жарилась, и посыпав зеленью петрушки.

самого главного компонента к этому не хватает - запотевшего графинчика, известно с чем...
а то не усвоится блюдо - холестерин и всё такое...  :good: 
Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

03 Червень 2008, 18:02:25
Відповідь #9
Offline

EasyRider


Offline EasyRider

  • Хочешь овладеть сердцами и душами людей - крепче держи их за яйца (C)
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1378
  • Країна: 00
  • Карма: +73/-41
  • Дякую
  • Сказав: 4
  • Отримав: 6
  • Моя работа проста - я смотрю на свет (с)
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Чудова штукенція. Тільки повбивав би за такі рецепти (Олю, це не вам, а авторам), де кількість інгридіентів пишуть в перерахунку на одну порцію. Свинина 90, лук репчатый 20, чеснок 5, зелень петрушки 5... - це ж звіздец якийсь...
Мое главное имя - Терпение

04 Червень 2008, 11:32:54
Відповідь #10
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
так это граммы... а я сначала подумал - цены...  :wild:
не ну, зная вес целого куска, рассчитать сколько нужно остального можно... был бы калькулятор под рукой...
конечно, удобнее было б из расчета на 1 кг мяса... хотя ммм...

PS а 300 г ЖАРЕНОЙ картошки всего на 90 г СЫРОГО мяса - как-то не очень... не кошерно... 
Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

04 Червень 2008, 20:23:52
Відповідь #11
Offline

buratinosss


Offline buratinosss

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 6721
  • Країна: 00
  • Карма: +305/-113
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 5
    • Перегляд профілю
ага,
а вот если бы наоборот - 300гр мяса и 90гр жареной на сале картошки... ями - ями...
 сам Кошрут прописал так потреблять -)))
enjoy the silence...

06 Липень 2008, 21:07:24
Відповідь #12
Offline

L.Amour


Offline L.Amour

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 113
  • Карма: +3/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Мої улюблені страви, ті що готує бабуся.
1. Вареники с вишнею
2. Борщ
3. Яєчня з салом
4. Капуста тушкована
5. Картопля варена пюре з огірком солоним

Може і банально, але "я це люблю" ))))

Про Полтавський борщ, який готує бабуся, можу сказати, що він готуються, поки до білого не вивариться буряк, а потім вже додається картопля, капуста. В нього колір томатний. Терпіти не можу рожевий.
В картоплю пюре треба додавати масло, коли вона зготується. Розтовкти його з картоплею. А потім додавати молоко.
Не зразу, а по трошки. Тоді воно таке "воздушне" і з молочним смаком.
В солоні огірки додавати хрону, коли їх консервуєш.

 

07 Липень 2008, 16:40:46
Відповідь #13
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
В картоплю пюре треба додавати масло, коли вона зготується. Розтовкти його з картоплею. А потім додавати молоко.

это будет не пюре, а толченая картошка...
пюре - субстанция намного более нежная... взбивается, как крем, а не толчется...
згоден?  :D
Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

07 Липень 2008, 21:08:38
Відповідь #14
Offline

L.Amour


Offline L.Amour

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 113
  • Карма: +3/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
В картоплю пюре треба додавати масло, коли вона зготується. Розтовкти його з картоплею. А потім додавати молоко.

это будет не пюре, а толченая картошка...
пюре - субстанция намного более нежная... взбивается, как крем, а не толчется...
згоден?  :D

Згодна ), я миксером дома взбиваю. Когда миксером лень, тогда толченая картошка получается  :D

Форум Краматорська

Re: Моя улюблена українська страва-2
« Відповідь #14 : 07 Липень 2008, 21:08:38 »