Форум Краматорська

  • 29 Квітень 2024, 17:08:53
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 634814 раз)

0 Користувачів і 8 Гостей дивляться цю тему.

09 Червень 2008, 23:02:23
Відповідь #615
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Цитувати
Цитата: Пелена от Сегодня в 19:59:14
що вона там має узнати? як він гвалтував одну кріпачку, чи що він дійсно писав російською?
Ужасы какие вы рассказываете. так что теперь жечь срочно Кобзарь? И кто по Вашей логиге эталоном может считаться? (ну что б там с крепостными не баловался etc)


питання було про "жилі - не жилі" в Україні. І чому "не жилі" (це про пораду прочитати біографію...) .
 
 Можемо заглибитись в біографії Некрасова (карти), Пушкіна (ревнось гея Дантеса) багато кого, тілки чи варто вишукувати бруд?
 
 PS. сподіваюсь ми не будемо влаштовувати тут змагання літераторів ерудитів? а то я як назло "старомоден"  Пікуль, Кафка, а останнім часом взагалі на фанпастику переключився - Желязни, Ханлайн    :)

не мала жодного наміру організовувати змагання. Література, як не крути, питання смаку...
Куєльо пише просто, але попсою ніякий літературознавець його твори не стане називати...доречі, що ми будемо брати за еталон? - ось питання. Складну стилістику Хазарського та многошаровість його сюжетіки, або могутність емоційного впливу?
Еталоном має бути те, що змінює людину, те, що актуально НАЗАВЖДИ. Пробачте, але кріпацьки проблеми, на яких зробив собі ім я Шевченко були актуальні у той час. А я кажу про те, що не має часу. Відчуйте різницю, як то кажуть.


А щодо Шевченка, я акцентувала, що писав він російською, і взагалі мав можливість писати завдяки руській інтелігенції...якщо ви пам ятаєте.


Отправленный на: Июня 09, 2008, 21:52:07
:DЧим же вам так не до сподоби Коєльо? На його Алхімікє цілий напрямок здобув розвитку ( я кажу про так звану позитивну психологію :)
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

Форум Краматорська


09 Червень 2008, 23:20:22
Відповідь #616
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
  Змінюють людей багато речей, в тому числі і сильні враження від прочитаного. Безумовно Коельо талановитий письменник. Але є автори твори яких я перечитував по кілька разів, виникало таке бажання, при всій талановитості автора перечитати наприклад "пятая гора" бажання не було,  про смаки не сперечаються.
 Стосовно Шевченка, мені не  зовсім зрозуміло чому для вас важливо що він писав в тому числі і російською. Він справді написав деякі твори російською.

Цитувати
Пробачте, але кріпацьки проблеми, на яких зробив собі ім я Шевченко були актуальні у той час. А я кажу про те, що не має часу. Відчуйте різницю, як то кажуть.

 Я різницю відчуваю, щкода що ви не можете відчути, тут якраз і є той культурний бар'єр. Ваш батько ніколи не читав напам'ять "на панщині пшеницю жала", ваші бабушки, вочевидь, не працювали за трудодень. Далі мої слова можуть звучати пошлою патетикою, але кріпоснитство відмінили і то частково десь в 1961 (боюсь помилитись, але що дев'ятсот-точно)
 Зараз замість кобзаря - шансон  :)

Цитувати
і взагалі мав можливість писати завдяки руській інтелігенції...якщо ви пам ятаєте.

Його діди були ще вільними, а батьки вже рабами, і не за борги, а внаслідок політики Російської імперії.
 

09 Червень 2008, 23:23:13
Відповідь #617
Offline

Kot


Offline Kot

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 2162
  • Країна: 00
  • Карма: +59/-52
  • Дякую
  • Сказав: 7
  • Отримав: 94
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
На эту тему "Свобода" сейчас на ICTV. Не все публичные люди "поехали" на мови.

09 Червень 2008, 23:47:06
Відповідь #618
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Чим же вам так не до сподоби Коєльо? На його Алхімікє цілий напрямок здобув розвитку ( я кажу про так звану позитивну психологію  :)   


 Ну, припустимо, "позитивна прихологія" існувала задовго до Коельо. Є така містична течія суфізм. Суфіі для популяризації свого вчення давно пишуть подібні твори. Наприклад Ідріс Шах "сказки дервішей", на сході є багато версій притч про муллу насердина. Католіцизм також користувався цим засобом (приклади навскидку навести не можу але якщо хочете спробую згадать). У Коельо багато прямих запозичень з суфійських творів .
 І чому Коельо, а не Де Сент Екзюпері? Містики менше?

10 Червень 2008, 01:07:27
Відповідь #619
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 225
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Oessi, ви пропонували мені вчора "відпочити" від ємоцій та не чіпати Неизбежность, мятаєте?
Я послідував цієї пропозиції, навіть у тему не заходив (книга нова на очі попала).
Зараз передивився коменти за час, що був відсутній.
Не було "наїздів" Неизбежность, спочатку... І що вона утнула? Знову хамити почала. Ви пропонуєте і надалі їй це спускати? Вибачте, не буду. На сьгодіні все все.

PS: Форумчанам: здоровеньки були і ... на добраніч.
PPS: Bodyn, пропозиція нової теми про "ідеї об'єднання 99% українців" у якості мого авторства не прийнятна, бо я брав зобов'язання спростовувати. Протилежних ідей і так забагато.


10 Червень 2008, 01:41:12
Відповідь #620
Offline

n5000


Offline n5000

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 62
  • Карма: +3/-5
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Сторонникам поспешной и повальной украинизации хочется посоветовать остановиться и осмотреться. По моему национальные меньшинства вместо того, чтобы учиться с уважением относиться к языку титульной нации  :D, стремятся к самоопределению. Косово, Кавказ и т.д и т.п., даже в странах НАТО есть серьезные проблемы, например в Испании.  Я уже не говорю про то, что такая неумная политика позволяет манипулировать людьми и переводить стрелки с экономических проблем на национальные.
Вам, сударь, какая печаль?

10 Червень 2008, 08:33:17
Відповідь #621
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
І що вона утнула? Знову хамити почала.
Або просто не відповідати на поставлені питання. Класний хід - перевести тему у літературознавчу площину. Тільки про книжки тут є окрема тема: https://www.kramatorsk.info/smf/index.php?topic=9568.0
Може, блище до мови? Панночка Н., я чекаю на відповідь. Чи, може, скажете, що і я Вам "хамлю"?
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

10 Червень 2008, 10:25:27
Відповідь #622
Offline

SidorOV


Offline SidorOV

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 3442
  • Країна: 00
  • Карма: +78/-10
  • Дякую
  • Сказав: 2
  • Отримав: 19
  • "Нужно понимать всю глубину наших глубин" (с) ДМБ
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Не смогу удержаться, простите :)
Эталоном я считаю:
... Милорад Павич (Европа), Пауло Коэльо (Португалия)...
- А Вы читали Пауло Коэльо?
- А Вы?
- А я первый спросил!
 :D

... а то я як назло "старомоден"  Пікуль, Кафка...
- а вам нравится кафка?
- да! оффобенно греффневая!
 :D

Никогда не стой на месте! Ищи новые тупики!

10 Червень 2008, 11:19:54
Відповідь #623
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
як зрозуміти - шо?
відмінність "забезпечення" від "гарантій"? Так я нібито відповів - "забезпечує" Держава своїми силами і за свій кошт, а "гарантує вільний розвиток" - шо не буде заважати і іншим не дасть заважати. Шо не так?
О-о, шановний!
Як я радий почути пряму відповідь!
Тобто Держава не дасть мені кошти на відкриття "російськомовного" кінотеатру, але, якщо я відкрию цей кінотеатр за свої, то вона, Держава, заважати мені не буде?
Та деж Ви таке бачили?
Заважає, ще і як!
А чому тоді хазяєва приватних кінотеатрів страйкувати збиралися?

10 Червень 2008, 11:29:40
Відповідь #624
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

10 Червень 2008, 11:52:14
Відповідь #625
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
а що тут такого? :shock: зараз у тому ж ДДМА 1 українська группа на факультеті, а потім буде 1 російська. Буде забезпечуватися право навчання рідною. Чи може зроблять декілька вузів з російською мовою навчання
ОК!!! Це гарно!
Якщо частина груп російськомовна, а друга частина - україномовна, і кожен може вільно обрати для себе - це те, що написано у Конституції!
Але пан Вакарчук каже інше: він каже - УСІ ВУЗи (і УСІ групи в них) ТІЛЬКИ УКРАЇНОМОВНІ!!!! А ще він каже, що викладання у ВУЗах російською - це прихована РУСІХВІКАЦІЯ, і тому з цим "поганим" (з крапки зору Вакарчука) явищем требо покінчити.

Ось так, шановна.

Так хто тут "перекручує" закон?

Короче (можно я дальше на русском? я не привык еще так долго общаться на украинском и устал от него)
Я вовсе не собирался переубедить в чем-то господина AntZа и прочих.
Я хотел доказать свое высказывание о НЕЗАКОННОСТИ насильственной украинизации.
Я это доказал.
НЕТ в Украине закона, запрещающего смотреть в кинотеатре фильм на неукраинском языке.
НЕТ в Украине закона, запрещающего обучать на неукраинском языке.
В Украине вообще НЕТ дискриминационных законов. Они запрещены. Конституцией.

Но Конституцию растоптали. Государственные чиновники. Гаранту - начхать. КС - то же.
А я думаю, что намеренное нарушение Основного Закона Государства государственными чиновниками высшего ранга - это государственное ПРЕСТУПЛЕНИЕ. Потому, что это подрывает основы Государства. Это подрывает веру граждан в свое Государство.
И рано или поздно для Государства наступят тяжелые, кризисные времена. И  тогда оно вспомнит о своих обманутых гражданах и позовет их на помощь.
Но граждане не придут на помощь.
И государство погибнет.

Так погиб совок.

Так может быть и с Украиной

А я этого не хочу, потому, что я люблю Украину.
И миллионы таких же как я русскоязычных граждан ТО ЖЕ любят Украину.
Поэтому я хочу, чтобы насильственная украинизация прекратилась. И чтобы на этом форуме прератили оправдывать насильственную украинизацию.
И чтобы престали делить людей на "хохлов" и "москалей", по языку ли, по политическим взглядам ли, по гастрономическим предпочтениям ли и пр.

"...любите врагов ваших, благославляйте проклинающих вас, благотворите ненавидящих вас и молитесь за обижающих вас и гонящих вас...
...Итак будьте совершенны, как совершенен Отец ваш Небесный."
(Матф. 5:44, 5:48)

только так мы обретем единую и процветающую страну.

Всего Вам всем доброго.



 

10 Червень 2008, 12:12:03
Відповідь #626
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Я хотел доказать свое высказывание о НЕЗАКОННОСТИ насильственной украинизации.
Я это доказал.
"..і об*явіть себе побєдітєлєм в спорє" (с) +)
не смішіть
нічого Ви не довели

Цитувати
НЕТ в Украине закона, запрещающего смотреть в кинотеатре фильм на неукраинском языке.
НЕТ в Украине закона, запрещающего обучать на неукраинском языке.
В Украине вообще НЕТ дискриминационных законов. Они запрещены. Конституцией.
НЄТ
а хто каже, шо є?
ХТО забороняє російську??? Забезпечують функцінування української - ЦІЛКОМ згідно Конституції
Але чомусь здійнявся ГАЛАС - "хахли хатят наваріть і учіцца на свойом! Памагітє! Украінізіруют! Насільна!"

Цитувати
Поэтому я хочу, чтобы насильственная украинизация прекратилась.
ідіть гуляйте. Коли права українців будуть забезпечені - от тоді вона і "прєкратітса" сама собою.

Чи Ви проти, шоб забезпечити права українців? Ґа?
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

10 Червень 2008, 12:23:38
Відповідь #627
Offline

evgeny


Offline evgeny

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 26776
  • Країна: il
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 275
  • Отримав: 509
  • ה' נתן, צלף לקח
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
слушай
helicopter
я вот непойму воплей по поводу
Цитувати
насильственной украинизации.
.тебя,что избивают или друзей твоих?неразрешют гоортть по русски,зарплату забрали,дом,заперли в сыром подвале на хлеб и воду?нет?так какого ты и тебе подобные воете в государстве украина об иностранном языке.в мгу есть группы обуающиеся на чукотском,татарском,бурятском? есть?а в ленингрдском медицинском есть такие группы?а в тюменьсом университете?
нет 100 пудов,а должны,но ремль сказал молчать и все тихо лижут попу.
тебе апрещают гоорить,смотреть,читать на русском?да или нет.коротко. без демагогии.
Если проблему можно решить за деньги, это не проблема, это расходы

Мир исчезнет не оттого, что много людей, а оттого, что много нелюдей.
אנא התפלל לאוקראינא

10 Червень 2008, 13:34:19
Відповідь #628
Offline

Шк@ff


Offline Шк@ff

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4535
  • Карма: +113/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
нє як так без демогогії... тут головне воніщщу пускануть... ображають... дискрімінують... рускоговорящіє слої насєлєнія...
да пішли на... оті всі ображені... угнетьониє... тьфу... ганьбіща...

10 Червень 2008, 16:29:59
Відповідь #629
Offline

Oessi


Offline Oessi

  • Тьма? Но что Свет без нее?
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 7852
  • Країна: ua
  • Карма: +272/-55
  • Дякую
  • Сказав: 37
  • Отримав: 20
  • Знай - здесь не Рай, здесь - Игра...
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Якщо частина груп російськомовна, а друга частина - україномовна, і кожен може вільно обрати для себе - це те, що написано у Конституції!
Але пан Вакарчук каже інше: він каже - УСІ ВУЗи (і УСІ групи в них) ТІЛЬКИ УКРАЇНОМОВНІ!!!! А ще він каже, що викладання у ВУЗах російською - це прихована РУСІХВІКАЦІЯ, і тому з цим "поганим" (з крапки зору Вакарчука) явищем требо покінчити.

Ось так, шановна.
а він шо, міністр освіти? чи як? оте, що він казав, нічого не варте, доки закон не підпишуть. нам і так дають час та терпляче до нас ставляться - якщо це було б не так, то ДДМА вже ДАВНО перейшла на українську, бо це ДЕРЖАВНИЙ вуз. а нас забов*язали зробити лише ОДНУ українську групу на ТРИ-ЧОТИРИ російськомовні.

а ви уявіть тепер, що ви в Австралії і вирішили там вступати до університету. думаєте, що там є університети, у яких викладають усіма мовами, якими розмовляють на континенті? НІФІГА. там усе англійською. хочеш жити та одержувати вищу освіту - вивчи мову країни, у якій ти живеш. Невже росіянам так складно вивчити українську? їм просто "западло", бо ми ж їх і так розуміємо, а напрягаЦЦа нє хочєЦЦа

Цитувати
я люблю Украину.
И миллионы таких же как я русскоязычных граждан ТОЖЕ любят Украину.
Поэтому я хочу, чтобы насильственная украинизация прекратилась. И чтобы на этом форуме прекратили оправдывать насильственную украинизацию.
И чтобы престали делить людей на "хохлов" и "москалей", по языку ли, по политическим взглядам ли, по гастрономическим предпочтениям ли и пр.
и я люблю Украину. Только я насилия не вижу. По-моему все мирно, тихо и очень МЕДЛЕННО. Как раз так, чтоб все привыкли. ИМХО, все очень правильно нацелено на то, чтобы воспитать украиноязычным СЛЕДУЮЩЕЕ поколение.
а людей делить не перестанут, потому что это естественно
Не надо путать идеи и их интерпретации

Форум Краматорська