Форум Краматорська

  • 06 Грудня 2024, 12:47:55
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Краматорський МВ ДРАЦС

Сторінок: 1 2 [3] 4
31
      Довідки  складаються у формі витягів. Фізична особа по досягенню  16 річного віку має право на отримання  витягу з Державного реєстру стосовно  відомостей про себе та своїх родичів за умови пред’явлення паспорта, документів, що підтверджують родинні стосунки. Плата за витяг з Дежавного реєстру складає – 73,00 гривень. Особа має право звертатися за витягом з державного реєстру незалежно від місця проживання та  реєстрації актів цивільного стану громадян актів цивільного стану.
      Можно отримати витяги з Державного реєстру на підтвердження фактів про :
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126,133,135 Сімейного кодексу України4
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію смерті;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища ;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію розірвання шлюбу;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію зміни імені;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про внесення змін відповідно до статей 148 Сімейного кодексу України;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про внесення змін у зв’язку з усиновленням;
-   витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про встановлення батьківства.

     Реєстратор приймає рішення про видачу витягу з Реєстру або про відмову в його видачі із зазначенням причини в день надходження відповідної заяви.
     У видачі витягу з Реєстру може бути відмовлено у разі:
-   подання заяви особою, що не має права на отримання витягу згідно з цим порядком;
-   непред’явлення документа про внесення плати за видачу витягу в повному обсязі;
-   відсутності в заяві чи неведення не в повному обсязі відомостей, зазначених в пунктах Порядку.
Рішення реєстратора про відмову у видачі витягу з Реєстру може бути оскаржено в судовому порядку. Витяг з Реєстру видається на білому аркуші паперу формату А4 без використання спеціального бланка, засвідчується підписом посадової особи та скріплюється печаткою відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Кошти, що надходять від плати за видачу витягів з Реєстру зараховуються до державного бюджету.

32
Державна реєстрація шлюбу з іноземцями та
особами без громадянства в Україні

    Шлюб між українцями і громадянами інших держав є досить поширеним явищем. В цьому немає нічого дивного, адже трапляється й так, що доводиться об’їздити весь світ, щоб знайти свою "половинку". Коли приходить час одружуватись у багатьох людей виникають питання щодо того, яким чином відбувається державна реєстрація такого шлюбу і якими можуть бути його наслідки для майбутнього подружжя та їхніх дітей.
    Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу  до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ. Заяви про державну реєстрацію шлюбу від громадян України, які постійно проживають за кордоном, приймаються за паспортом громадянина України для виїзду за кордон. Заяви про державну реєстрацію шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану України громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном, приймаються при пред'явленні паспорта громадянина України. Заяви громадян України, які оформили виїзд на постійне місце проживання до іншої країни, але ще не виїхали за кордон, приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Іноземці та особи без громадянства для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред'явити паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.
Орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день подання заяви про державну реєстрацію шлюбу запиту до територіального органу Державної міграційної служби України у разі:
відсутності у іноземця чи особи без громадянства посвідки на постійне чи тимчасове проживання;
відсутності на останній вільній сторінці паспортного документа іноземця, документа, що посвідчує особу без громадянства, або у вкладному талоні відмітки про отримання посвідки, скріпленої печаткою;
якщо посвідка на постійне або тимчасове проживання іноземця чи особи без громадянства видана територіальними органами чи підрозділами Державної міграційної служби України в Автономній Республіці Крим з 20 лютого 2014 року або на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей з 01 березня 2014 року;
пред'явлення посвідки на постійне або тимчасове проживання іноземця чи особи без громадянства, яка підлягає обміну відповідно до Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року N 251.
До запиту додаються копії необхідних для перевірки сторінок паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, та їх переклад.
Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред'явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).
Документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави та видані компетентним органом, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
При цьому слід мати на увазі, що якщо документи громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які є підставою для державної реєстрації шлюбу, складені іноземною мовою, то до них обов’язково додається переклад тексту на українську мову, вірність якого засвідчується дипломатичним представництвом або консульською установою України, посольством (консульством) держави, громадянином якої є іноземець (країни постійного проживання особи без громадянства), Міністерством закордонних справ, іншим відповідальним органом цієї держави або нотаріусом.
Після подачі вищезгаданих документів і спливу одного місяця особи можуть реєструвати свій шлюб. Вартість шлюбної церемонії з іноземцями коштує так само, як і з громадянами України.


33
ЮСТИЦІЯ ДОНЕЧЧИНИ ЗАПРОШУЄ НА СТАЖУВАННЯ
МОЛОДИХ ЮРИСТІВ


Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області запрошує молодих фахівців у галузі права пройти стажування на базі одного із структурних підрозділів.
Міністерство юстиції України та його територіальні органи є флагманами                    у залученні молодих правників до розбудови правової, демократичної та сучасної системи державного управління.
Звертаємо увагу, що діяльність органів юстиції безпосередньо пов’язана                       з реалізацією прав та законних інтересів громадян – саме органи та установи юстиції забезпечують реєстрацію актів громадянського стану (народження, шлюбу, смерті тощо) та нормативно-правових актів органів державної влади та місцевого самоврядування (рішень, розпоряджень, наказів тощо), здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів.
Стажування в органах юстиції дозволить молоді, яка нещодавно завершила навчання за спеціальністю «Правознавство» або продовжує навчатись на юридичних факультетах ВНЗ, отримати практичний досвід роботи в державному органі, застосувати отримані знання на практиці, усвідомити правильність вибору професії юриста та розглянути перспективу кар’єри державного службовця.
Вважаємо за необхідне зазначити, що особи, які пройшли стажування демонструють більш високий рівень знань, вмінь та навичок в професійній діяльності, що дозволяє їм успішно проходити конкурсні відбори на зайняття вакантних посад державної служби в системі орачів юстиції.
Особи, які бажають пройти стажування в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області можуть подати анкету особисто або скористатись електронним сервісом Міністерства юстиції України, який доступний за посиланням  https://online.minjust.gov.ua/sotsialnyj-lift/.





Управління персоналу
Головного територіального
управління юстиції у Донецькій області

34
Он-лайн будинок юстиції для громадян, які бажають зареєструвати громадську організацію!

Право громадян на об’єднання гарантовано Конституцією України, громадські організації є невід’ємним атрибутом громадянського суспільства та його значною частиною.
На сьогодні законодавство пропонує низку способів подання документів для державної реєстрації громадських об’єднань: безпосередня подача державному реєстратору, надсилання поштою, подача через центри надання адміністративних послуг та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
При цьому статистичні дані Головного територіального управління юстиції у Донецькій області за 5 місяців 2017 року свідчать, що не всі громадські об’єднання реєструються одразу. Через недоліки у підготовці документів державні реєстратори відповідно до вимог законодавства приймають рішення про зупинення розгляду документів (24 % від загальної кількості поданих документів) або відмову у державній реєстрації (11 % поданих документів).
Саме тому послуга з попереднього перегляду документів для державної реєстрації створення громадських об’єднань знайшла своє відображення в Он-лайн будинку юстиції.
Нагадуємо, що 23 лютого 2017 року відбулась презентація виходу проекту Міністерства юстиції Он-лайн будинок юстиції на всеукраїнський рівень. Віднині послугами, в тому числі, з реєстрації громадського об’єднання з правом юридичної особи можуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.minjust.gov.ua.
Даний сайт забезпечує отримання послуг без контакту з представниками влади.
Тут ви отримаєте необхідні сервіси в електронному режимі.
Он-лайн будинок юстиції об’єднує ті послуги, надання яких викликає на даному етапі найбільші черги, створює бюрократію і сприяє виникненню зловживань.
Он-лайн будинок юстиції – це повністю прозора автоматизована система, що забезпечує отримання послуг в електронному режимі без контакту з представниками влади. Проект увібрав у себе всі сервіси, які Міністерство юстиції надає в електронному вигляді та за допомогою Інтернету, не виходячи з дому чи офісу дозволяє:
-   отримувати інформацію зі всіх реєстрів Мін’юсту;
-   контролювати реєстраційні дії відносно своєї нерухомості за допомогою SMS-Маяка;
-   зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації;
-   отримувати дані про електронно-цифровий підпис;
-   користуватись послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану;
-   здійснювати державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, та інше.
На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.
Наразі подати заяву для проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для проведення державної реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи, дуже просто.
Для цього необхідно зробити 3 прості кроки:
1.   Перейти за посиланням online.minjust.gov.ua/dokumenty/go;
2.   Заповнити заяву, форма якої передбачає прізвище, ім’я, по-батькові, контактний телефон, Email заявника, вказати регіон місцезнаходження організації;
3.   Завантажити скановані копії документів, які мають подаватись для державної реєстрації.
Для зручності заявників зразки необхідних документів можна завантажити на цій же сторінці.
Після отримання заяви державні реєстратори Головного територіального управління юстиції у Донецькій області протягом трьох робочих днів розглянуть подані документи та інформують про результати такого розгляду на вказану Вами електронну адресу.
Якщо документи відповідатимуть законодавству, можна одразу подавати їх для державної реєстрації у паперовому вигляді зручним для заявника способом.
В іншому випадку документи можна подавати після усунення вказаних державним реєстратором невідповідностей.
Он-лайн будинок юстиції набуває популярності у мешканців Донецької області, тож закликаємо і бажаючих зареєструвати громадську організацію скористатись новим зручним сервісом Міністерства юстиції!

Відділ державної реєстрації
друкованих засобів масової інформації
та громадських формувань
Управління державної реєстрації






35
   Чи пам'ятаєте Ви, як серйозно та вдумливо герой пригодницької дитячої історії капітан Врунгель підходив до питання вибору імені свого корабля? А пояснював він це своєю знаменитою фразою: як корабель назвеш, так він і попливе!
Від імені залежить багато. Можливо, саме тому, збираючись у велике плавання, зірки сучасної української естради досить часто змінюють своє ім'я та прізвище. Кумир наймолодшої аудиторії слухачів, ліричний співак із сумним поглядом, Юрко Юрченко, чарівна красуня Ані Лорак, ексцентрична Астрая, неповторно-загадковий Е1. Кравчук своїм близьким відомі як Юрій Нечистяк, Кароліна Куєк, Олена Петрова, Андрій Остапенко.
Чому для людини таким важливим є її власне ім'я? Перш за все тому, що воно ще раз підкреслює її власну значущість. Людина надзвичайно пишається власним ім'ям, тому не дивно, що зірки естради хочуть, щоб це ім'я було милозвучним, відображало їхню особисту суть, привертало до себе увагу, допомагало досягати популярності. Психологи стверджують, що власне ім'я цікавить людину більше, ніж усі імена разом узяті.
В усі віки і часи люди завжди ревно берегли своє ім'я і намагалися зробити так, щоб воно жило якомога довше. Одні прославляли його великими справами, другі — висікали на скелях, треті писали на свинцевих пластинках і кидали в море. Історія пам'ятає випадок, коли, бажаючи залишити своє ім'я в історії за будь-яку ціну, навіть за ціну злочину, один древній грек спалив прекрасний храм. Він навіки прославив і одночасно зганьбив своє ім'я — Герострат.
Одні платять значні гроші письменникам, щоб ті присвячували їм свої книги, другі дають свої імена літакам, кораблям, парфумерним виробам. Треті пишуть книги та автобіографії.
   Так само і прізвище людини, яке ми «носимо» більшість життя та з яким нам іноді важко «розірвати стосунки».
   Коли ми одружуємося або виходимо заміж, вирують емоції. Кохана людина поряд, щастя, радість і ми поспішно приймаємо рішення лишити своє дошлюбне прізвище. Але згодом,коли вщухає буря позитивних емоцій, бачимо – поспішили. Починаємо більше думати, а яке ж прізвище буде у дитини і тут вже хочеться носити всій родині спільне прізвище.
   Іноді просто незручно міняти всі документи на нове прізвище і ми залишаємо цю подію на потім.
   Статтею 53 Сімейного кодексу України передбачено, якщо при реєстрації шлюбу дружина або чоловік зберегли дошлюбні прізвища, вони мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який зареєстрував їхній шлюб, або відповідного органу за місцем їхнього проживання заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища прізвища другого з подружжя. У разі зміни прізвища орган державної реєстрації актів цивільного стану видає нове свідоцтво про шлюб.
   Для подачі такої заяви необхідно надати паспорт або паспортний документ та свідоцтво про шлюб.
   Державне мито в таких випадках зтягується в розмірі 0,34 гривень. Якщо громадяни бажають отримати платну послугу по заповненню такої заяви вони сплачують додатково (але за власним бажанням) суму в розмірі 55,01 гривень (для відділів ДРАЦС по Донецькій області).

36
                                                                                Інформація
про підсумки діяльності Головного територіального управління юстиції у Донецькій області за деякими напрямками за 5 місяців 2017 року


Державна реєстрація актів цивільного стану
Одна із функцій Головного територіального управління юстиції – організація проведення в області державної реєстрації актів цивільного стану. Що тут цікавого? Продовжується пілотний проект «Шлюб за добу». З 20 квітня 2017 року долучилось місто Бахмут, в якому скороченою процедурою реєстрації шлюбу вже скористались 19 пар.  За кількістю зареєстрованих шлюбів у рамках пілотного проекту місто Маріуполь є третім містом після Києва та Одеси (за 5 місяців поточного року 399 шлюбів, за 2016 рік – 744).
В 2017 році реалізовується і пілотний проект щодо видачі свідоцтва про народження у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи. В ньому приймають участь всі відділи ДРАЦС, які працюють в населених пунктах, де є пологові  будинки чи пологові відділення. За 5 місяців 2017 року зазначеною послугою скористалося 1 543 особи. Фактично, майже кожне 3-те свідоцтво про народження батьки отримують, не виходячи з медичного закладу. Найбільшу кількість документів про народження видано у пологовому відділенні міської лікарні №1 міста Краматорська (5 місяців 2017 року – 259, 2016 рік – 464).
Тривалий час громадянам України щоб мати можливість використати на  території іншої держави свій документ, наприклад, свідоцтво про народження, було необхідно поїхати до Києва для засвідчення такого документу у Міністерстві юстиції. З 2015 року Міністерством юстиції впроваджена можливість подачі документів для легалізації через відділи державної реєстрації актів цивільного стану на місцях. І отримати документ з проставленим апостилем – штампом, який підтверджує дійсність та автентичність документу для органів іноземних держав, теж у відділі державної реєстрації актів цивільного стану без відвідування Міністерства юстиції. В теперішній час в  Донецькій області послугу з прийому та видачі документів для проставлення апостиля надають  9 відділів державної реєстрації актів цивільного стану. За 5 місяців 2017 року ними прийнято 744 документи для проставлення апостиля. Незважаючи на край обмежене бюджетне фінансування Головне територіальне управління юстиції  в травні придбало необхідне обладнання для відділів ДРАЦС з метою запровадження цієї послуги у всіх містах та районних центрах Донецької області. Направили звернення до Міністерства юстиції про включення всіх наших відділів до участі в проекті.

   Життя в сфері державної реєстрації актів цивільного стану дійсно не стоїть на місті. Впроваджується проект Міністерства юстиції «Онлайн будинок юстиції». В чому його суть? Через цей сервіс, в який зайти можливо і на веб-сайті Міністерства юстиції, і на веб-сайті, наприклад, Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, можна замовити отримання документів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб чи розірвання шлюбу, свідоцтва про смерть, а також витягів з державних реєстрів з цих питань. При цьому відділ ДРАЦС, в який зручно звернутись, день та час прийому обирає сам громадянин.
 

Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області

37

Порядок витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану, які були складені за межами України

 Громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, витребовують документи на підтвердження фактів реєстрації актів цивільного стану, здійснених компетентними органами іноземної держави, через Міністерство закордонних справ України, якщо інший порядок не встановлено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України відповідно до  розділу IV Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за                    № 719/4940 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24 грудня 2010 року № 3307/5).
Порядок надання правової допомоги щодо витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, між державами-членами СНД, врегульовано Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах. Підписано 22.01.1993 року.  Також, дане питання врегульоване двосторонніми договорами України з Грузією, Республікою Узбекистан, Чеською Республікою, Республікою Кіпр, Угорщиною, Республікою Македонія, Республікою Болгарія, Турецькою Республікою, Румунією, Монголією, Китайською Народною Республікою, Литовською Республікою, Латвійською Республікою, Естонською Республікою, Республікою Польща, Грецькою Республікою, Корейською Народно-Демократичною Республікою та Соціалістичною Республікою В’єтнам.
    Якщо державна реєстрація актів цивільного стану була проведена органами ЗАГС при військових комендатурах радянських військ за кордоном, у дипломатичних представництвах або консульських установах СРСР, повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюють Об’єднаний архів Управління ЗАГС Уряду міста Москви або архів Управління ЗАГС Адміністрації Московської області Російської Федерації.                                    Для вирішенні питання щодо повторної видачі свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану громадяни  повинні звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, незалежно від місця проживання, для надання правової допомоги, що включає складення заяв (анкет, прохань).                     Плата за надання даної послуги становить 180,73 грн., що встановлено Розміром плати за надання платних послуг  відділами державної реєстрації актів цивільного стану Донецької області, затвердженим наказом Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 13.12.2016 року № 492/2.                                     
Від оплати платних послуг звільняються особи, які користуються пільгами щодо сплати державного мита, визначені пунктом 18 частини першої статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року                        № 7-93 "Про державне мито".                           Про надходження таких документів до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заявник може дізнатися за номером телефону відділу.                              
Звертаємо увагу, що отримати інформацію про документи про реєстрацію актів цивільного стану громадян, що надійшли до Міністерства юстиції України з-за кордону у 2014-2015 роках у відповідь на звернення громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, можна за телефоном +38 (044) 233-64-75.

38
Стаття розміщена від імені відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Донецькій області. Тож і консультувати з цього питаня може тільки цей відділ. Будьте уважні, в кінці статті завжди дається інформація про орган, який розміщує певну інформацію через територіальні органи Головного територіального управління юстиції у Донецькій області

39
Наше життя неможливо передбачити, особливо в період проведення на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції, і тому трапляються ситуації, коли люди пропадають безвісті, по різним на те причинам. Тривала відсутність фізичної особи в місці її проживання може мати ряд негативних наслідків як для інших осіб (родичів), так і для майна самої фізичної особи.
Спробуємо з’ясувати, що потрібно робити, куди звертатися аби визнати особу безвісно відсутньою або оголосити померлою.
Слід наголосити, що визнання особи безвісно відсутньою або померлою можливо лише на підставі рішення суду.
Для визнання особи безвісно відсутньою повинні бути наявними певні умови: 1)відсутність протягом одного року в місці постійного проживання фізичної особи; 2)відсутність відомостей в місці такого проживання про фізичну особу протягом року; 3)неможливість установлення місця перебування фізичної особи.
Оголошення особи померлою можливе, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років. Якщо особа пропала за обставин, що загрожували їй смертю чи є підстави припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців. У разі, коли особа зникла під час воєнних дій її може бути оголошено померлою не раніш, ніж через два роки з дня закінчення воєнних дій.
Для визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою, необхідно подати письмову заяву до суду на вибір: за місцем проживання заявника; за останнім відомим місцем проживання (перебування) особи, місцеперебування якої невідоме; за місцезнаходженням її майна.
В заяві повинно бути зазначено: 1) для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою або оголосити її померлою; 2) обставини, що підтверджують безвісну відсутність фізичної особи, або обставини, що загрожували смертю фізичній особі; 3) обставини, що дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку.
Суд розглядає справу за участю заявника, свідків, зазначених у заяві, та осіб, яких сам суд визнає за потрібне допитати, і ухвалює рішення про визнання особи безвісно відсутньою або про оголошення її померлою.
На підставі рішення суду про оголошення громадянина померлим органи реєстрації актів цивільного стану видають його родичам свідоцтво про смерть. Днем смерті громадянина, оголошеного рішенням суду померлим, вважається день вступу в законну силу цього рішення. Якщо особа пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю (є підстави припустити її загибель від певного нещасного випадку чи у зв'язку з воєнними діями), може бути оголошена померлою від дня її вірогідної смерті.
Спадкоємці особи, яка оголошена померлою, не мають права відчужувати протягом п'яти років нерухоме майно, що перейшло до них у зв'язку з відкриттям спадщини. Нотаріус, який видав спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, накладає на нього заборону відчуження.

Відділ судової роботи та
міжнародного співробітництва
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій області

40
Для отримання свідоцтва про смерть особи , яка померла на тимчасово окупованій території, родичам померлого або їх представникам необхідно подати до суду заяву про встановлення факту смерті, докази (довідка про смерть, довідка про причину смерті, свідоцтво про смерть, видане на тимчасово окупованій території , фотографії з кладовища, свідоцтво про поховання, пояснення свідків тощо ) та квитанцію про сплату судового збору.
Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви та у разі задоволення  заяви, суд видає копію рішення суду  про встановлення факту смерті особи заявнику або надсилає її до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації смерті. Суд може відмовити у задоволенні заяви у разі недостатності доказів.
Реєстрація смерті провадиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду та заявникові видається   свідоцтво про смерть та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. 

41
   На практиці зустрічаються окремі ситуації, коли громадянам потрібна допомога у суді досвідченої особи в питаннях захисту порушених прав. В цьому випадку громадяни можуть звернутись за допомогою до представника, яким може бути будь-яка особа, що досягла 18-ти років та має відповідний письмовий документ «Довіреність» на представництво інтересів в суді.
Звертаємо увагу читачів, що у цій довіреності обов’язково повинні бути вказані такі реквізити: дата видачі довіреності; повністю прізвище, ім’я та по-батькові представника, його паспортні дані; строк дії довіреності; необхідний перелік повноважень, які надаються представнику для вчинення дій; за бажанням - зразок підпису представника.
В суді представник має право: ознайомлюватися з матеріалами справи; знімати копії з документів, долучених до справи; одержувати копії рішень, ухвал; брати участь у судових засіданнях; подавати докази, заявляти клопотання та відводи, давати усні та письмові пояснення.
Якщо громадянин більше не бажає користуватись послугами представника, він має повідомити про це суд шляхом подання письмової заяви або зробити усну заяву у судовому засіданні.
В свою чергу представник також має право відмовитись представляти інтереси особи в суді у випадках: закінчення строку довіреності; скасування довіреності громадянином, який її видав; відмови представника від представництва інтересів; смерті громадянина, який надав право представляти його інтереси (оголошення його померлим, визнання його недієздатним або безвісно відсутнім); смерті представника (оголошення його померлим, визнання його недієздатним або безвісно відсутнім).



Відділ судової роботи та
міжнародного співробітництва
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій області

42
Краматорський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області запрошує громадян записатися на прийом щодо отримання повторних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Це можливо зробити за допомогою сайту online.minjust.gov.ua
Отримання послуги „Онлайн будинку юстиції” у три кроки:
1. Завітайте на сайт online.minjust.gov.ua.
Оберіть необхідний сервіс та клікніть на нього.
2. Заповніть відповідні поля. Оформіть запит на
отримання послуг одним кліком.
3. Оберить зручний час для отримання документів.
Прийдіть та отримайте вже готові документи

43
Шановний. Alex! Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області тісно співпрацює зі всіма підпорядкованими органами. Тому і розміщує важливу для громадян інформацію по всій території Донецької області. А перелік міст, які беруть участь у пілотному проеті "Шлюб за добу" затверджується розпорядженням Кабінету Міністрів України.Дякуємо за коментар

44
   22 березня 2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України місто Бахмут включений до участі у пілотному проекті  «Шлюб за добу», який запроваджений Міністерством юстиції України. 
   Нагадуємо, що цей проект надає можливість нареченим зареєструвати шлюб у визначені ними строки, без додержання місячного строку, передбаченого Сімейним кодексом України.
Пілотний проект «Шлюб за добу» у місті Бахмуті стартує 20 квітня 2017 року.
   Учасниками пілотного проекту визначені:
-   Бахмутський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану, розташований за адресою місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок  62, контактні телефони :(06274) 4-52-60, 4-52-61;

-   Бахмутськийрайонний відділи державної реєстрації актів цивільного
Стану, розташований за адресою: місто Бахмут, вулиця  Василя Першина, будинок 9,  контактний телефон: (06274) 4-63-19.

   Організатором державної реєстрації шлюбу є комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою:
місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок 73, телефон для довідок: (0627)2-19-28.


Управління державної реєстрації
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій області

45
Запуск проекту «Он-лайн будинок юстиції» на Всеукраїнському рівні

Міністерство юстиції України максимально рухається до передових технологій. Мета Мін’юсту сприяти становленню в Україні європейських стандартів якості з обслуговування громадян та бізнесу.
Одним із важливих кроків Міністерства юстиції України на шляху до запровадження реального електронного урядування в Україні став запуск національного проекту «Он-лайн будинок юстиції» на Всеукраїнському рівні. Цей проект створено на базі системи он-лайн сервісів Міністерства юстиції, за час роботи яких було надано понад 62 мільйони он-лайн послуг, з них більше 1 мільйона – на платній основі. Презентований проект «Он-лайн будинок юстиції» пропрацював в тестовому режимі на рівні Києва майже рік і виправдав свої ефективність та доцільність.
«Он-лайн будинок юстиції» – це повністю прозора автоматизована система, що забезпечує отримання послуг в електронному режимі без контакту з представниками влади. Віднині українці можуть в он-лайн режимі отримати ті послуги, надання яких на даному етапі викликає найбільші черги, створює бюрократію і сприяє виникненню зловживань представниками влади. Проект  увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді та за допомогою Інтернету, не виходячи з дому чи офісу дозволяє:
•   отримувати інформацію зі всіх реєстрів Мін’юсту;
•   контролювати реєстраційні дії відносно своєї нерухомості за допомогою SMS-Маяка;
•   зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації;
•   отримувати дані про електронний цифровий підпис;
•   користуватись послугами з повторного отримання документів у сфері    реєстрації актів цивільного стану;
•   здійснювати державну реєстрацію фізичної особи – підприємця, державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, та інше.
Однією із новацій сервісу є соціальний ліфт, за допомогою якого кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції.
На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.
За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалень відповідних рішень. Результат надання електронної послуги з відповідним номером у єдиному реєстрі в електронній формі направляється суб’єкту звернення. Також можливо перевірити факт реєстрації шляхом доступу до публічної інформації з єдиного державного реєстру.
Таким чином, користування он-лайн  сервісами Мін’юсту значно заощаджує час, фінансові ресурси, забезпечує зручність отримання відповідної послуги та максимально мінімізує корупційні ризики.
Нині Україна рухається у ногу з часом зі всім світом в напрямку запровадження електронних сервісів, а Міністерство юстиції України входить в лідери серед державних органів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи у сфері дерегуляції.

Відділ розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії
 з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
Управління державної реєстрації Головного 
територіального управління юстиції у Донецькій області

Сторінок: 1 2 [3] 4