Форум Краматорська

  • 18 Квітень 2024, 18:02:31
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Теми - Сергій

Сторінок: [1]
1
Роздратовані нотатки
Віктор Ющенко закликає нас любити донбасян. Я, певна річ, розумію, що він, як гіпотетичний глава держави, мусить любити всіх своїх співгромадян – багатих і бідних, розумних і дурних, інтелектуальних і пришелепуватих.
Я розумію, що з погляду так званої політичної коректності він цілковито правий. Але ось уже з місяць у мене всередині засіло якесь бридотне створіння, котре чхати хотіло на мою професійну неупередженість, і ставить не менш бридотне запитання: Ющ хай собі любить донбасян, бо йому це за майбутньою посадою належиться робити, а ти тут до чого?
Правда, політкоректний професіонал в мені тут же виправляє, що йдеться не стільки про мешканців відповідного регіону самих по собі, скільки про носіїв певних звичаїв. А вищезгадуване бридотне створіння єхидно посміхається і нагадує, що ці звичаї притаманні надто багатьом мешканцям регіону.
І справді: а чому я повинен любити людей, які на голому місці, без жодних аргументів звинувачують нелюбих їм політиків у фашизмі і в той же час самі сповідують фашистські принципи? Так, так я не обмовився – на Донбасі засновано режим, що великою мірою нагадує творіння біснуватого фюрера. Правда режим цей має не національний, а регіональний відтінок і великою мірою носить карикатурний характер.
Хочете переконатися? Давайте порівняємо. У Німеччині 30-х років минулого століття з усіх засобів масової інформації, надійно контрольованих однією партією, пропагувалася ідея національної вищості. На Донбасі з приходом до влади Віктора Януковича утворили під контролем вузісінької групки людей своєрідну інформаційну парасольку.
Усі тамтешні ЗМІ з подачі можновладців почали вкладати у голову донбасянам ідею регіональної вищості. Результатом стало те, що мешканці регіону свято вірять в те, що вони є найкрутішими і годують всю Україну. Донбасяни регулярно розповідали мені, що, якби не перераховували стільки грошей на прогодування особливо Західної України, то вони б жили значно багатше, ніж зараз.
Тим часом, як і за фюрера, усі сфери життя на Донбасі контролюються саме цією невеличкою групою людей. Можна зробити сміливе припущення, що і головні прибутки осідають саме у їхніх кишенях, а не в держбюджеті України. Правда, фюрер в цьому плані був практичнішим: він не дозволяв грабувати державу.
У Донецьку ви можете зустріти ознаки культового мислення, яке притаманне фашизму та іншим тоталітарним режимам. А саме ви побачите прижиттєві пам'ятники стрибуну з жердиною Сергію Бубці і співаку Йосипу Кобзону.
Зразу наголошую: я визнаю заслуги цих людей і нічого не маю проти них. За винятком хіба того, що ходять наполегливі чутки, ніби видатний співак радянської епохи має український паспорт всупереч українському законодавству.
Але прообрази цих пам'ятників є, хвалити Господа, живими і здоровими – й хай собі далі живуть во здравії. Але напружмо пам'ять й пригадаймо, де ставили пам'ятники живим людям.
Правильно, це було у фашистській Німеччині, а також у комуністичному СРСР при Сталіні й в епоху пізнього маразму цієї держави, коли увічнювали живих двічі героїв соціалістичної праці і героїв Радянського Союзу. Я навіть фотку бачив, де вічної пам'яті Леонід Ілліч Брежнєв, який мав, якщо не помиляюся, п'ять зірочок, стоїть біля власного бюсту. І, звісна річ, подібні монументи тішили око громадян античної Римської імперії в ті епохи, коли там панували тирани. А саме в тираніях можновладці прагнули виховувати у своїх підлеглих громадян культове мислення.
Надійному мужику Віктору Януковичу в Донецьку поки що нічого такого не поставили Але мій колега телевізійник розповів про те, як він його побачив уперше. Це трапилося на фестивалі "Золотий скіф" у Донецьку, коли нинішній кандидат у президенти ще обіймав там посаду обласного голови.
Він вийшов на сцену під час церемонії закриття. Виступив із промовою. Потім взяв на руки маленьку дівчинку, яка прорекла у мікрофон: "Спасибо Виктору Федоровичу за..." Як ви думаєте, за що? Ви на диво здогадливі: "За детство счастливое наше".

2
"Это наш, донецкий"! Мне это тяжело понять. Мне, волынянину, приятно, что из двух дюжин кандидатов в президенты не оказалось ни одного волынянина. Волынь поддержала кандидата от Сумщины. А почему не из Донецка? Ведь Донецк прославил Украину…
"Любіть Україну" – это тоже написал поэт из Донетчины – Владимир Сосюра.
Ключевой документ шестидесятников "Интернационализм или русификация?" написал выпускник Донецкого университета Иван Дзюба.
Украинскую Хельсинскую группу возглавил в 70-тые годы поэт-философ с шахтерского краю Николай Руденко. А рядом с ним отважно стал учитель с Донетчины Олекса Тихий.
Из Луганщины и Харьковского университета пришел к нам моральный авторитет шестидесятничества Иван Светличный.
В 80-ые годы мир всколыхнула весть про лагерную смерть великого поэта Василия Стуса, выпускника Донецкого университета.
Первым Министром обороны в независимой Украине стал генерал Константин Морозов, родом с Луганщины.
И это не исключения. Откуда б они там взялись, если бы не было корней? Они не просто выдающиеся представители Донетчины и Луганщины – они выдающиеся правозащитники, голос, совесть и вечная гордость своего края. Это храбрые люди!

Сторінок: [1]