Форум Краматорська

  • 29 Листопад 2022, 06:13:38
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Основания  (Прочитано 1613 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

05 Квітень 2007, 12:50:12
Прочитано 1613 раз
Offline

Ali


Offline Ali

  • что, не ждали?
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1781
  • Країна: ua
  • Карма: +36/-29
  • Дякую
  • Сказав: 19
  • Отримав: 81
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Что необходимо, чтобы после развода ребенок остался с отцом?
Счастье- это когда твои родные и близкие здоровы! Остальное отремонтируем, купим, забудем.

Форум Краматорська

Основания
« : 05 Квітень 2007, 12:50:12 »

05 Квітень 2007, 13:29:37
Відповідь #1
Offline

Lina


Offline Lina

  • ***
  • Постоялец
  • Повідомлень: 833
  • Країна: 00
  • Карма: +21/-17
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю

Питання місця проживання дитини, вирішується або батьками, або в судовому порядку

Сімейний кодекс України

     Стаття 160.  Право батьків  на  визначення  місця  проживання                  дитини
     1. Місце  проживання  дитини,  яка  не  досягла десяти років,визначається за згодою батьків.
     2. Місце  проживання  дитини,  яка  досягла   десяти   років,визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
     3. Якщо  батьки  проживають окремо,  місце проживання дитини,яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

     Стаття 161. Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання                 малолітньої дитини
     1.  Якщо  мати  та  батько,  які проживають окремо, не дійшли згоди  щодо  того,  з  ким із них буде проживати малолітня дитина,спір  між  ними  може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
     Під час  вирішення  спору  щодо  місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги  ставлення  батьків  до  виконання  своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного зних,  вік дитини,  стан її здоров'я та інші  обставини,  що  мают іістотне значення.
     2. Орган  опіки  та  піклування  або  суд  не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків,  хто не  має  самостійного доходу,  зловживає  спиртними  напоями  або наркотичними засобами,своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
     3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден ізбатьків  не  може  створити  дитині належних умов для виховання та розвитку,  на вимогу баби,  діда або інших родичів,  залучених  доучасті у справі, дитина може бути передана комусь із них.
     Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб,  суд навимогу органу опіки та піклування  може  постановити  рішення  провідібрання дитини від особи,  з якою вона проживає, і передання їїдля опікування органу опіки та піклування.
{  Текст  статті  161  в  редакції  Закону  N 524-V ( 524-16 ) від22.12.2006 }

     Стаття 162. Правові наслідки протиправної поведінки одного з                 батьків  або  іншої  особи  при  визначенні місця                 проживання малолітньої дитини
     1. Якщо один з батьків або інша особа  самочинно,  без  згодидругого  з  батьків чи інших осіб,  з якими на підставі закону аборішення  суду  проживала  малолітня  дитина,  змінить   її   місцепроживання,  у  тому числі способом її викрадення,  суд за позовомзаінтересованої особи має право негайно  постановити  рішення  провідібрання дитини і повернення її тому, з ким вона проживала.
     Дитина не може бути повернута лише тоді, коли залишення її запопереднім місцем проживання створюватиме реальну небезпеку для їїжиття та здоров'я.
     2. Особа,  яка самочинно змінила місце проживання малолітньоїдитини,  зобов'язана відшкодувати матеріальну та  моральну  шкоду,завдану тому, з ким вона проживала.



Форум Краматорська

Re: Основания
« Відповідь #1 : 05 Квітень 2007, 13:29:37 »