Александр Кочетков политический аналитик, политтехнолог, имиджмейкер, бывший заместитель руководителя пресс-службы Президента Украины и бывший инженер-конструктор КБ "Южное" :
"В першу чергу, мене неприємно вразила вся ця піар-метушня навколо «Паляниці» (навіть сама назва — чистий піар!), яка намагається створити про неї уявлення як про щось надзвичайне, що може бути адекватною відповіддю на масовані ракетно-дронові удари ворога по Україні. От точно, до створення «Паляниці» мав відношення хтось з шістьох незамінних менеджерів президента В. Зеленського. Звідти і шалена розкрутка виробу ще на етапі військових випробувань — ці менеджері без повітря жити можуть, а без піару — ні.Але якщо подивитися на наявні відеоматеріали про ракету-дрон, то бачу конструкцію, переваги якої настільки ж зрозуміли, як і недоліки. Зараз нам демонструють виріб, який потенційно здатен нести десь 20 кг вибухівки на відстань навряд чи більше 300 км зі швидкістю навряд чи більшою, ніж 300 км/год. Звідки 500 кг вибухівки на відстань 1000 км, про які у захваті почали теревенити у Телемаратоні «експерти»?..Наші дрони літакового типу долають великі відстані над росією тому, що створені з пластику та деревини, там мінімум металевих деталей (майже лише двигун), вони летять низенько і тихенько, тому малопомітні для ППО ворога.
Натомись «Паляниця» буде значно радіопомітніша, бо в ній багато металу, до того ж, від турбореактивного двигуна залишається яскравий тепловий слід, який зможе засікати будь-яка ракета з інфрачервоної головкою самонаведення. Щоб це компенсувати, потрібно збільшувати швидкість польоту, використовувати високоточну систему керування зі зчитуванням місцевості. Відповідно, знов таки приходимо до крилатої ракети на зразок «Нептуна» або «Шторм Шедоу».І зовсім незрозуміло з головним параметром під час повномасштабної війни — масовістю випуску. Якщо розробити виріб з унікальними параметрами, але з можливістю виробництва декілька одиниць на місяць — це ніяк не вплине на хід бойових дій. Бо потрібні сотні одиниць, як атакує нас ворог.
Тому маю доволі стриману реакцію на ракету-дрон: запитань набагато більше, ніж відповідей. Давайте дочекаємося реального бойового застосування тієї конструкції, яка піде у серію (якщо піде), і тоді повернемося до предметного аналізу."