Форум Краматорська

  • 29 Березень 2024, 07:53:18
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Чи потрібна двомовність в Україні  (Прочитано 28918 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

26 Вересень 2007, 12:58:47
Прочитано 28918 раз
Offline

Воїн світла


Offline Воїн світла

  • Новичок
  • Повідомлень: 3
  • Карма: +2/-2
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Мова-це життя, вона робить нас тими, ким ми є.
Я вважаю, що головна проблема двомовності в Україні полягає в тому, що українці духовно мертві, вони не поважають свій народ, вони байдужі до минулого своєї рідної країни, патріотизм десь загубили.
Сьогоднішній люд вчиться не по книжках(де зображена вся мудрість і патріотизм нашого великого народу), а по телевізору, в якому крім насильства, п’янства , гулячого образу життя нічого не показують. Після цього не може вирости нормальна людина.
Я стиджуся тим, що не знаю і не розмовляю на своїй рудній мові, та чомусь коли я говорю це своїм друзям вони дивляться на мене як на схибнутого.
Ми як стадо баранів нас гонять не звісно  куди. Таке враження, що Україна - це телевізор пульт якого ходить із рук в руки.
 Ідеальне вбивство народу –це змусити забути їх своє майбутнє, так робили з нашою країною завжди, але тепер це роблять через телевізор, правда не оголошують про це. В донбасі - це їм вже мабуть вдалося. Люди забули культуру забули і історію. С такими темпами не стане скоро України, усі крадуть, варують, у кожного своя хата с краю.
Люди не розуміють сенс життя, люди як в тумані ,  дійсності не бачать. Це дуже схоже на замкнуте коло  яке огороджено сталевою проволокою з якого вийти практично не можливо, в цьому кругу живуть українці  яким забивають в голови те, що потрібне людям невидимкам, які панують як хочуть. Людям здається, що вони вільні , а це лише омана. Такий народ настільки  великий і сильній, що дати йому розвиватися самому просто не дають.
Чому при СССР була цензура , тому, що не хотіли щоб керували інші. А коли цензуру зняли раптом і союзу не стало , людям вбили  в голови, що СССР це погано. Збили с толку люд потягом інформації, скористались цим і розвалили країну.
У нас в країні відбувається теж  саме та ще і русифікація йдё повним ходом, людям вбили в голови що Росія - це круто, це клас, а Україна це погано. Насамперед –це кричать люди які не читали українських книжок, які нічого не знають і не хочуть знати  про свою країну.
 Я живу в світі клонованих біороботів яких штампує телевізор. :(
Тяжко мені дивитися на мою  країну - її вбивають в  мене на очах і я не можу нічого с цим зробити. Горько ридають всі ті ,що поклали своє життя за свою велику, вільну Україну!
Воля або смерть! - кричали козаки, як щоб і ми так закричали, та ні, не настав той час, немає справжнього героя. Остається лиш одне - чикати…
Можливо  ти читач мій  вважаєш мене дурнем, це твоє право, але ти не маєш права ганьбити своїх предків, пам’ятай це.

Форум Краматорська

Чи потрібна двомовність в Україні
« : 26 Вересень 2007, 12:58:47 »

26 Вересень 2007, 13:30:35
Відповідь #1
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
ну... цілком-то ніби-то вірно, тіки до чого тут двомовність?
не зовсім зрозумілий вихиб з СрСР...
не згоден нащот "залишилось одне- чекати"
і зовсім незрозуміле самоприниження в кінці...=(
ХТО вважає Вас "дурнем"? Ще ніхто нічо не сказав...
А я кшо і вважають - та пішли вони нахєр!!! +))))
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

26 Вересень 2007, 16:02:48
Відповідь #2
Offline

Crazy Pilot


Offline Crazy Pilot

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 471
  • Країна: 00
  • Карма: +17/-6
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
А зачем нам вообще двуязычие? На русском между собой общаться не запрещают, так ведь? А единственный язык, который надо защищать, особенно на Донбассе, - так это украинский. Зайдите в любой книжный магазин - и посмотрите, сколько там украинскоязычной литературы. Аж 2 вида: українські народні казки та підручник з історії Украіни. Иную укр литературу найти довольно сложно...

26 Вересень 2007, 16:06:30
Відповідь #3
Offline

Yarik


Offline Yarik

  • Большой и прожорливый
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 12525
  • Країна: ky
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 471
  • Отримав: 1069
  • Любитель классической музыки
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • VK
А зачем нам вообще двуязычие? На русском между собой общаться не запрещают, так ведь? А единственный язык, который надо защищать, особенно на Донбассе, - так это украинский. Зайдите в любой книжный магазин - и посмотрите, сколько там украинскоязычной литературы. Аж 2 вида: українські народні казки та підручник з історії Украіни. Иную укр литературу найти довольно сложно...
это не проблема культуры или лингвистики
это проблема нищего государства, которое не может печатать книги на государственном языке
а народ хочет читать, и эту нишу занимает иностранный производитель
Не спрашивай по ком звонит колокол (с)

26 Вересень 2007, 16:39:01
Відповідь #4
Offline

Воїн світла


Offline Воїн світла

  • Новичок
  • Повідомлень: 3
  • Карма: +2/-2
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Мова-це життя, вона робить нас тими, ким ми є.
Я вважаю, що головна проблема двомовності в Україні полягає в тому, що українці духовно мертві, вони не поважають свій народ, вони байдужі до минулого своєї рідної країни, патріотизм десь загубили.
Сьогоднішній люд вчиться не по книжках(де зображена вся мудрість і патріотизм нашого великого народу), а по телевізору, в якому крім насильства, п’янства , гулячого образу життя нічього не показують. Після цього не може вирости нормальна людина.
Я стиджуся тим, що не знаю і не розмовляю на своїй рудній мові, та чомусь коли я говорю це своїм друзям вони дивляться на мене як на схибнутого.
Ми як стадо баранів нас гонять не звісно  куди. Таке враження, що Україна - це телевізор пульт якого ходить із рук в руки.
 Ідеальне вбивство народу –це змусити забути їх своє майбутнє, так робили з нашою країною завжди, але тепер це роблять через телевізор, правда не оголошують про це. В донбасі - це їм вже мабуть вдалося. Люди забули культуру забули і історію. С такими темпами не стане скоро України, усі крадуть, варують, у кожного своя хата с краю.
Люди не розуміють сенс життя, люди як в тумані ,  дійсності не бачать. Це дуже схоже на замкнуте коло  яке огороджено сталевою проволокою з якого вийти практично не можливо, в цьому кругу живуть українці  яким забивають в голови те, що потрібне людям невидимкам, які панують як хочуть. Людям здається, що вони вільні , а це лише омана. Такий народ настільки  великий і сильній, що дати йому розвиватися самому просто не дають.
Збили с толку люд потягом інформації
У нас в країні відбувається русифікація, людям вбили в голови що Росія - це круто, це клас, а Україна це країна в якої немає майбутнього.
Люди нічого не знають і не хочуть знати  про свою країну. Це мене вбиває!
 Я живу в світі клонованих біороботів яких штампує телевізор.
Тяжко мені дивитися на мою  країну - її вбивають в  мене на очах і я не можу нічого с цим зробити. Горько ридають всі ті ,що поклали своє життя за свою велику, вільну Україну!
Воля або смерть! - кричали козаки, як щоб і ми так закричали….
Ти не маєш права ганьбити своїх предків, пам’ятай це.

26 Вересень 2007, 17:00:15
Відповідь #5
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
это проблема нищего государства, которое не может печатать книги на государственном языке
держава має створювати УМОВИ, а не "пєчатать кнігі на государствєнном язикє"
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

26 Вересень 2007, 17:22:58
Відповідь #6
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
держава має створювати УМОВИ, а не "пєчатать кнігі на государствєнном язикє"
Уже. Вчера в новостях показывали: Украина - первая страна в мире, которая выпустила перевод последней книги про Гарри Поттера (не считая, ессно, оригинала). Так что есть, чем гордиться ;)

26 Вересень 2007, 20:39:27
Відповідь #7
Offline

Естествоиспытатель


Offline Естествоиспытатель

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 333
  • Країна: 00
  • Карма: +13/-6
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Какой смысл задавать этот вопрос в форуме, выборка-то не представительная. Если интересует ответ, организуйте референдум.

26 Вересень 2007, 21:57:28
Відповідь #8
Offline

Портвейн


Offline Портвейн

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 28198
  • Країна: so
  • Карма: +1337/-66
  • Дякую
  • Сказав: 281
  • Отримав: 2100
    • Перегляд профілю
На тему второго русского частенько ссылаются на развитые страны .
Обратите внимание на скупые новости из Бельгии . Там хотят дклится на Нидерландско и французско говорящие страны .
Фландрия и еще забыл какаято на А .
Оно вам надо = я всегда пишу по русски = украинский прекрасно понимаю ,могу быстро перейти = для меня не проблема.
Могу за более длинный период перейти на какой угодно язык .
Для меня языковой проблемы нет . Английский бы выучить = соседи в Болгарии из Англии так по нашему крепко бухали = а я не имел базовых знаний бытового языка чтобы их поддержать .  :D
"Ты должен сделать добро из зла потому что его больше не из чего сделать".

26 Вересень 2007, 22:02:02
Відповідь #9
Offline

karLos

Глобал Модератор

Offline karLos

  • Хто часнику не їв, той смердіть не буде
  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 5810
  • Карма: +70/-35
  • Дякую
  • Сказав: 5
  • Отримав: 12
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Странный вопрос. Украина уже двуязычна. Нужна - не нужна!?
Цитувати
У нас в країні відбувається теж  саме та ще і русифікація йдё повним ходом, людям вбили в голови що Росія - це круто, це клас, а Україна це погано. Насамперед –це кричать люди які не читали українських книжок, які нічого не знають і не хочуть знати  про свою країну.
Интересно, пример "русификации полным ходом"?
Росія - це круто?! Цікаво! Я давно уже такого не слышал (не считая предвыборных "гаслов" некоторых партий).
Сдается мне - это перед выборами товариЩч Воїн світла  решил волну поднять... Поиграть, так сказать, на чувствах.
No sé ni la palabra única en el Español

27 Вересень 2007, 07:03:25
Відповідь #10
Offline

Портвейн


Offline Портвейн

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 28198
  • Країна: so
  • Карма: +1337/-66
  • Дякую
  • Сказав: 281
  • Отримав: 2100
    • Перегляд профілю
Странный вопрос. Украина уже двуязычна. Нужна - не нужна!?
Росія - це круто?! Цікаво! Я давно уже такого не слышал (не считая предвыборных "гаслов" некоторых партий).
Сдается мне - это перед выборами товариЩч Воїн світла  решил волну поднять... Поиграть, так сказать, на чувствах.
Она многоязычна ,но государственный язык один = а тема языка еще с первых выборов Кучмы . Проверенно = работает .
Глупо ее не поднять перед выборами и не забыть через день после их .

Ну а про то что Украина это плохо а Россия это круто можеш тут почитать = http://forum.sevastopol.info/
Хотя сегодня утром форум лежал = слабая надежда на то что СБУ таки выбросило в море их сервак .
"Ты должен сделать добро из зла потому что его больше не из чего сделать".

27 Вересень 2007, 09:24:22
Відповідь #11
Offline

Tinda


Offline Tinda

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 152
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Цитувати
это проблема нищего государства, которое не может печатать книги на государственном языке
держава має створювати УМОВИ, а не "пєчатать кнігі на государствєнном язикє"
Немножко пооффтоплю.  :)
Не знаю как с другими писателями. Но на примере харьковских фантастов Дьяченко, Олди и Валентинова покажу как государство заинтересовано  появлении книг на нац. языке. Эти писатели имеют довольно большую популярность в странах СНГ. Так вот когда они сами, проявив инициативу, пошли по укр. издательствам, предлагая чтобы их новые книги выдавали сначала в Украине, а уж потом через несколько месяцев в России с ними никто не захотел возится. Это ж сколько работы надо делать - переводить на украинский (пишут эти авторы на русском), придумывать обложку, редактировать... Одним словом книги как всегда выходят в России, причем не маленькими тиражами, а мы их покупаем в тридорога. Похоже нашему государству отчего-то просто не хочется заниматься раскруткой отечественных авторов. Поэтому и ограничивается сотым переизданием Кобзаря

27 Вересень 2007, 09:36:17
Відповідь #12
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Для меня языковой проблемы нет . Английский бы выучить = соседи в Болгарии из Англии так по нашему крепко бухали = а я не имел базовых знаний бытового языка чтобы их поддержать .  :D

бУхали или бухАли?  :D
если второе, то какие тут языковые проблемы... поддерживай молча - наливай да пей... или скажи что-то типа "ту фрэндшип/лав и т.п." а если первое, то непонятно, о чем ты...

если по теме... тут уже писали, мне тоже представляется, что сама постановка вопроса в таком виде, на мой взгляд, непотрибна, я б скаазал даже - непотрЕбна (это по-русски - есть разница!) - раз люди говорят на той или иной мове, значит это потрибно, раз уж такое государство получилось многомовное... и нехрен кого-то в этом плане ограничивать или презирать... но госмову, конечно, хорошо бы знать всем, раз уж ты гражданином этого государства зовешься...

насчет второго госъязыка - не знаю, какая есть мировая практика... устанавливается ли определенный % или проводится референдум для принятия того или иного языка 1-м, 2-м и т.д. В национальных гос-вах там проще, Алабания - албанский, Болгария - болгарский... Но в постколониальных (без намеков...) - сложнее... Там и "колониальный", и свой - порой несколько... и я что-то нигде в таких странах не слышал, что типа английский или французский учить не будем, потому что на нем говорили гады-завоеватели... зачем же искусственно себя в этом ограничивать... хотя это уже несколько другая песня - именно про иностранный язык... что еще более важно для страны в международных эээ сношениях - не на родном же общаться людям разных народов, не получится кашу сварить...

поэтому, Портвейн, и правда - займись английским, пригодится - ты ж сам это почувствовал...     

а русский, как я понимаю, велено считать иностранным совсем недавно... думаю, он не забудется именно по этой причине, что велено... хотя, боюсь, возможны варианты...

Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

27 Вересень 2007, 09:39:26
Відповідь #13
Offline

Yarik


Offline Yarik

  • Большой и прожорливый
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 12525
  • Країна: ky
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 471
  • Отримав: 1069
  • Любитель классической музыки
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • VK
Цитувати
это проблема нищего государства, которое не может печатать книги на государственном языке
держава має створювати УМОВИ, а не "пєчатать кнігі на государствєнном язикє"
спасибо
а я думал Секритариат Президента печатает книги :)
это не меняет сути ответа...
вместо того чтобы помогать отечественным печатным дворам - мы вводим квоты на иностранную литературу...
Не спрашивай по ком звонит колокол (с)

27 Вересень 2007, 09:46:36
Відповідь #14
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
а квота і мито на іноземну літературу - то не помощь?
Ярік, я розумію, шо Ви з економікою теє... не дуже... але ж не настільки
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

Форум Краматорська

Re: Чи потрібна двомовність в Україні
« Відповідь #14 : 27 Вересень 2007, 09:46:36 »