Форум Краматорська

Краматорськ та світ навколо нас => Поздравления => Тема розпочата: San4 від 22 Січень 2007, 10:40:27

Назва: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: San4 від 22 Січень 2007, 10:40:27
Сегодня, 22 января, Украина отмечат День соборности (https://www.kramatorsk.info/?view&28789)

Поздравляю!

Если бы сегодня ввели выходной день, я был бы не против ;)))
Как говорится в статье

"Праздник установлен в 1999 году, чтобы отметить объединение Украинской Народной и Западно- Украинской народных республик"

Так вот, за НАРОД!
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Мая від 22 Січень 2007, 10:42:05
Так вот, за НАРОД!


прямо как тост звучит
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Вond від 22 Січень 2007, 11:27:09
Зі святом, любі друзі! Це дійсно знакова подія в нашій історії!!! Акт „злуки” був не першим кроком на шляху самовизначення, але таким, що вперше задокументував наше прагнення до самостійності та державності!!! ЗІ СВЯТОМ!!!   
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Вond від 22 Січень 2007, 14:16:13
Ющенко готує телезвернення до народу
Цитувати
З нагоди Дня Соборності, 22 січня о 20.53 центральні українські телеканали транслюватимуть телезвернення Президента України Віктора Ющенка до Українського народу.
Полный текст: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2007/01/070122_yusch_sobornist_oh.shtml
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Шк@ff від 22 Січень 2007, 15:05:46
За соборну єдину Україну! Будьмо!
Я випив пива нарешті.
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Вond від 22 Січень 2007, 15:10:07
 :lol: я тоже символично 25 водки навернул с мужиками на работе... Праздник все же!  :2:
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: ArtD від 22 Січень 2007, 18:30:08
пропоную в цей день проводити екскурсії: зі сходу на західну, а їх до нас
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Вond від 22 Січень 2007, 18:40:07
О! Та то цікава ідея!!! Але втілити її у життя можливо, нажаль, лише у індівідуальному характері!!!
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: ArtD від 22 Січень 2007, 18:44:27
на рівні держави можна зкинути ціни на поїзд Луганськ-Львів саме в цей День.
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Вond від 22 Січень 2007, 18:48:41
Хм! Дійсно! Але цим скористаються тільки ті у кого там родичі і відпустка припадає саме на ці дні...  :D
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: ArtD від 23 Січень 2007, 09:24:55
але, але... я пропоную дієві заходи, а ти тільки "але" :о)
розсиляємо по квартирах, годуємо, пригощаємо, нашо родичі? У тих, в кого на заході родичі взагалі не було проблем з соборністю!
До речі, вчора показували що делигація Донецької області ВПЕРШЕ за роки незалежності побувала на Івано-Франківщині!
Ну не те саме я пропонував? Тільки на рівні простих людей!
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Вond від 23 Січень 2007, 10:11:53
народ, а кто знает что означает слово СОБОРНIСТЬ ? С филологической точки зрения... У кого-нибудь есть толковый словарь?
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Ursus від 24 Січень 2007, 01:42:16
народ, а кто знает что означает слово СОБОРНIСТЬ ? С филологической точки зрения... У кого-нибудь есть толковый словарь?

Ну какая разница, звучит нормально
Полез в Гугл
http://www.hrono.ru/organ/ukazatel/sobornost.html
"Соборность, одно из главных понятий Святой Руси, имеющее основу в христианском учении о Церкви, которое присутствует в Никейском Символе веры"
"Соборность — это цельность, внутренняя полнота, множество, собранное силой любви в свободное и органическое единство"
"Соборность, по его [Хомякова] учению, — целостное сочетание свободы и единства многих людей на основе их общей любви к одним и тем же абсолютным ценностям"
"Соборность — это свободное единство основ Церкви в деле совместного понимания ими правды и совместного отыскания ими пути к спасению, единство, основанное на единодушной любви к Христу и божественной праведности"
"Соборность есть, на самом деле, единство и, на самом деле, во множестве, поэтому и в Церковь входят все, и в то же время она едина; каждый, кто воистину в Церкви, имеет в себе всех, сам есть вся церковь, но и обладаем всеми (С.Н. Булгаков)."
"Соборность — одно из главных духовных условий национального единства и создания мощной державы, какой была Россия"
Херня какая-то получается..

"Таким образом, известная формула “Православие, Самодержавие, Народность” возникла не на пустом месте, а отражала соборные ценности русского народа, возникшие еще в глубокой древности"
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: ТАК! від 22 Січень 2013, 11:05:46
День Соборності (http://www.youtube.com/watch?v=0mp-54IxBhc#)
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Merlin від 22 Січень 2013, 11:33:15
Во! Праздник! Есть повод вечерком выпить не просто так. :)

Зі святом! Соборнуймося разом!
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Николай петеренко від 20 Січень 2016, 21:27:22
обсуждаем
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Николай петеренко від 20 Січень 2016, 21:28:06
22 січня – День соборності України
Двадцяте століття залишило українцям у спадок знакові події минулого, які, віддаляючись у часі, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.
Збулася віковічна мрія українського народу жити однією сім'єю на своїй землі, в єдиній державі, не розділеній кордонами і не розшматованій недружніми сусідами. То був пам'ятний день загальної доброї волі, бо «соборна» означає спільна, злагоджена, та, що має згоду усіх.
Ідея державного соборного самоутвердження, починаючи з давніх часів великокняжої доби, залишалася стрижневою для всіх поколінь українців. Ця невмолима потреба історичної правди і справедливості, жагучий поклик волі рухали віковічну свідомість мільйонів, готових заплатити безмежну ціну за її здійснення.
В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 року була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 року у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний “Передвступний договір” про об’єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу.
22 січня древній Київ набрав святкового вигляду. На Володимирській вулиці перед Софійською площею була споруджена тріумфальна брама, прибрана блакитними і жовтими стрічками та гербами всіх українських земель. Близько дванадцятої години біля входу до собору святої Софії з'явилися члени Директорії, офіційні представники ЗУНР, єпископат Української православ¬ної церкви. Над площею, де зібралися десятки тисяч киян і гостей столиці, пролунало “Ще не вмерла Україна”. Після нього було проголошено вікопомне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».
Цей січневий морозний день назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. То був один з найпрекрасніших моментів нашої непростої, нерідко трагічної історії.
На жаль, це об’єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. А методи, якими було здійснено нове об’єднання “сходу” і “заходу” в 1939 році, полишили в думах мільйонів українців незагоєні рани.
Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися українці 21 січня 1990 року, став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. А поразка Української Народної Республіки нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.
Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти спільної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки - це не тільки суспільна потреба, а й моральний імператив берегти світлу пам'ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на олтар незалежності, соборності, державності.
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: Николай петеренко від 20 Січень 2016, 21:29:30
О соборности в истории   

  День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента. Згідно з цим документом, 22-е січня встановлено Днем Соборності України на знак проголошення у 1919 році Акту Злуки.
 Так уже розпорядилась історія, що протягом століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до різних держав – Російської імперії, Польщі, Румунії, Австро-Угорщини.
 Тож віковічною мрією українців було жити однією сім'єю на своїй землі, в єдиній державі, не розділеній кордонами і не розшматованій недружніми сусідами. Тож 22 січня 1919 року – був пам'ятний день загальної доброї волі, бо «соборна» означає спільна, злагоджена, та, що має згоду усіх.
 Ідея державного самоутвердження, починаючи з давніх часів великокняжої доби, залишалася стрижневою для всіх поколінь українців. Ідеї єдності батьківських земель, незалежності, державного суверенітету та сильної централізованої влади не переставали хвилювати державотворців і політичних діячів, полководців і дипломатів, письменників і поетів. Протягом віків об’єднати українські землі намагалися українські гетьмани – Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Ця потреба історичної правди і справедливості, поклик волі рухали мільйонами українців, готових заплатити безмежну ціну за її здійснення.
 Повернімося у 1917 рік. У результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 була проголошена Українська Народна Республіка (УНР), до складу якої увійшло 9 українських губерній.
 Під впливом цих подій в жовтні 1918 року у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
 Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний «Передвступний договір» про об’єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір у найкоротший строк створити єдину державу.
 22 січня древній Київ набрав святкового вигляду. На Володимирській вулиці перед Софіївською площею була споруджена тріумфальна брама, прибрана блакитними і жовтими стрічками та гербами всіх українських земель.
 Близько дванадцятої години біля входу до Собору Святої Софії з'явилися члени Директорії, офіційні представники ЗУНР, єпископат Української православної церкви.
 Над площею, де зібралися десятки тисяч киян і гостей столиці, пролунало «Ще не вмерла Україна».
 Після нього було проголошено вікопомне:
 «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».
 Цей січневий морозний день назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Бо саме цього дня відбулося те, про що мріяли цілі покоління українців.
 То був один з найпрекрасніших моментів нашої непростої, нерідко трагічної історії.
 Двадцяте століття залишило українцям у спадок знакові події минулого, які, віддаляючись у часі, не втрачають своєї значущості та актуальності.
 Навпаки: вони потребують переосмислення сконцентрованого в них історичного досвіду – досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.
 До таких подій належить 22 січня 1919 року – день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
 Значення цієї події, безумовно, виходить за межі політичних, часових і навіть географічних обставин 1919 року. Вона стала для України вічною цінністю.
 Для нас цей день – символ. Символ соборності, єдності, здатності українців до консолідації, до праці і битви за власну державу.
 Другий Президент України Леонід Кучма зазначав:
 «Нині вже не стоїть питання про те, чим був Акт Злуки – пропагандистським політичним жестом чи потужною реальною дією з довготривалим історичним відлунням. Вичерпну відповідь дав на це «людський ланцюг», що простягся під холодною сльотою і пронизливим вітром від карпатських відрогів до дніпровських круч, такого ж січневого дня, тільки в 1990 році.
 Так ще раз наповнилося конкретним змістом поняття зв'язку поколінь.
 Ми тоді довели – і передусім самі собі – що ми є народом. Що ми є духовним цілим, об‘єднаним як спільною пам‘яттю про минуле, так і турботою та відповідальністю про прийдешнє.
 Бо той живий ланцюг з‘єднав не тільки географічні регіони, а й покоління різних епох, серця та душі наших сучасників. Відчуття такої спільності – найголовніше, що маємо винести з цього історичного акта. Воно особливо важливе, особливо цінне і потрібне в міру того, як наша держава утверджується на своїй землі і у світі, як зростають та ускладнюються державотворчі завдання».
Назва: Re: С Днем Соборности Украины!
Відправлено: ArguS від 21 Січень 2016, 16:18:35
З Днем Соборності, шановні українці!

(https://www.kramatorsk.info/image/560/incidents/57494919056a0e69b1038a.jpg) (https://www.kramatorsk.info/view/188049)