Форум Краматорська

  • 28 Квітень 2024, 11:09:22
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 634378 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

23 Червень 2008, 13:30:38
Відповідь #720
Offline

ArtD


Offline ArtD

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8950
  • Країна: 00
  • Карма: +135/-43
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Існуюче панування російської мови на Сході України не можливо знищити в короткий час кінним наскоком з шаблями.
Це довгий процес.
Держава повинна створити умови для втілення української мови в повсякденне життя на Сході через будування міцної ЄКОНОМІКИ та правової, демократичної, свободної держави. І коли кожен громадянин буде пишатися своєю державою, тоді й змінется відношення до державної мови.
І люди будуть на домівках вішати національні прапорці і співати "Боже Україну сбережі...", ...бо нам в неї так гарно живеться.
Ось це і є моя теза і ідея.

Золотые слова, но неправильные. Во-первых, никто конным наскоком ничего не уничтожает (чай не второй день государство существует), во-вторых, вы ж прекрасно понимаете, что пускание этого вороса на самотек ничего не изменит, чтобы выучить язык на нем нужно разговаривать!!!

А самое интересное, что ВСЕХ кого я знаю, кто не приемлет украинского языка, те не любят и свою страну, постоянно пеняя то на Россию, то на СССР, мол как у них хорошо и как у нас плохо.

А гарно нам почне житися в Україні саме тоді, коли ми перестанемо НАВІТЬ ставити питання потреби чи не потреби ЄДИНОЇ мови. Тут вже неодноразово говорилося, що нам з вами в такій країні навряд доведеться жити, але ж давайте закладемо фундамент для майбутніх поколінь. Так, нам зараз дуже важко переходити на укр.мову, але НАМ ТАК ВИПАЛО, нам випало стояти у істоків нової держави!!!
А зростання міцної економіки як ви кажете само по собі буде лише викликати чергові розмови "А чо єто ми далжны их кармить!!!"

Є суто визначене поняття НАЦІЇ і її атребутів. Все інше шлях в нікуди, шлях до чергового занепаду навіть так і не збудованої країни УКРАЇНА. І противники цієї збудови як раз і хотят лишити нас єдиної мови, єдиної церкви і т.п., бо вони добре це розуміють на відміну від вас...
А правда вещь хорошая, да только позабытая

Форум Краматорська


23 Червень 2008, 13:36:13
Відповідь #721
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
от, придумали нову фішку - посадовий злочін +)
це не нова фішка:
блін, я ЗНАЮ, шо таке посадовий злочин, я кажу про те, шо  за відсутності ЗРИМОЇ тези і ідеї для обгрунтування починають шукати "фішки" - то "порушення Конституції", то "Хартію о малих народах", тепер от "посадовий злочин"... Це має, мабуть, надати ВАГИ занимаїмій позиції +)
А позиція в одному : "пашлі ви нафіґ со сваім нарєчєм, нє хатім яво учіть!"

Цитувати
Російська мова - це не гімперська мова.
а для мене це - сіноніми (с)гелікоптер

Цитувати
Держава повинна створити умови для втілення української мови в повсякденне життя на Сході через будування міцної ЄКОНОМІКИ
нічого не плутаєте, нє?
шось останнім часом ЛЮБА дія наштовхується на - "А ви сначала економіку паднімітє..."
Так економіка - економікою, культура і мова тут до чого?
як на мене, такі заяви - то на кшталт -

     Царь

     Исхитрись-ка мне добыть
     То-Чаво-Не-Может-Быть!
     Запиши себе названье,
     Чтобы в спешке не забыть!

     А не выполнишь к утру --
     В порошок тебя сотру,
     Потому как твой карахтер
     Мне давно не по нутру!

(с)Л.Філатов

Цитувати
я намагався сказати (нагадую, як що Ви забули) що НАСИЛЬНИЦЬКА українізація це:
- незаконно - бо порушує закон;
сказать-сказали, але не змогли довести
Цитувати

- безглуздо - бо не дає очікуваних результатів;
чееекааайте! +)
далі буде +)))
Цитувати
- руйнація держави - бо деяка частина громадян, скажимо м*яко, змінять своє патріотичне ставлення до держави.
чепуха (вибачте). Так само можна сказати, шо частина громадян змінить своє патріотичне ставлення до держави, якшо вона НЕ ЗРОБИТЬ цього.
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

23 Червень 2008, 14:32:09
Відповідь #722
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
Золотые слова, но неправильные. Во-первых, никто конным наскоком ничего не уничтожает (чай не второй день государство существует), во-вторых, вы ж прекрасно понимаете, что пускание этого вороса на самотек ничего не изменит, чтобы выучить язык на нем нужно разговаривать!!!

А самое интересное, что ВСЕХ кого я знаю, кто не приемлет украинского языка, те не любят и свою страну, постоянно пеняя то на Россию, то на СССР, мол как у них хорошо и как у нас плохо.

А гарно нам почне житися в Україні саме тоді, коли ми перестанемо НАВІТЬ ставити питання потреби чи не потреби ЄДИНОЇ мови. Тут вже неодноразово говорилося, що нам з вами в такій країні навряд доведеться жити, але ж давайте закладемо фундамент для майбутніх поколінь. Так, нам зараз дуже важко переходити на укр.мову, але НАМ ТАК ВИПАЛО, нам випало стояти у істоків нової держави!!!
А зростання міцної економіки як ви кажете само по собі буде лише викликати чергові розмови "А чо єто ми далжны их кармить!!!"

Є суто визначене поняття НАЦІЇ і її атребутів. Все інше шлях в нікуди, шлях до чергового занепаду навіть так і не збудованої країни УКРАЇНА. І противники цієї збудови як раз і хотят лишити нас єдиної мови, єдиної церкви і т.п., бо вони добре це розуміють на відміну від вас...
ніхто не зазіхав на єдину мову, церкву та ін.
мова йшла про мови нацменшин.
Незадоволені будуть завжди.
Потрібно щоб їх було менше.
Тому не треба цей процес штучно прискорювати. Ненавиджу життя за вказівкою зверху ще з Совку. Звиняйте.

Отправленный на: Июня 23, 2008, 13:23:54

а для мене це - сіноніми (с)гелікоптер
та як вам завгодно


Цитувати
сказать-сказали, але не змогли довести;
кому? Вам?
Ви плутаєте: це я хотів щоб Ви, чи хтось інший, мені змогли довести, що усе, вищеназване - це законно.
не довели.


Цитувати
чееекааайте! +)
далі буде +)))
згоден. почекаємо.
Цитувати
чепуха (вибачте). Так само можна сказати, шо частина громадян змінить своє патріотичне ставлення до держави, якшо вона НЕ ЗРОБИТЬ цього.

а трохи поміркувати, та знайти золоту середину - тями не має?
"Залізною рукою ... загонимо... до рідної мови." Вже було щось подібне.

23 Червень 2008, 14:42:17
Відповідь #723
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Ненавиджу життя за вказівкою зверху ще з Совку. Звиняйте.
то тоді не свистіть тут про порушення законів...
Тачанку, кулемет - і в чисте поле.. Гуляй-поле...

Цитувати
мова йшла про мови нацменшин.
мова поки що йде про мову "нацбольшіни"... Поки що "нацбольшіна" не може розмовляти, слухати, дивитись фільми своєю мовою... Шо не є нормальним ще більше від тієї ж неможливості (притворної) "нацменшин"...

Цитувати
а трохи поміркувати, та знайти золоту середину - тями не має?
так до середини ще далеко, а "ущємльонниє" ВЖЕ візжать, шо різані... Я уявляю, шо буде, коли ДІЙСНО наблизяться до "середини" - ХОЧА Б до середини!!
так шо питання про "тяму" задайте СОБІ в першу чергу

Цитувати
Ви плутаєте: це я хотів щоб Ви, чи хтось інший, мені змогли довести, що усе, вищеназване - це законно.
не довели.
стоп, шановний +)))
Я розумію, шо Ви майстер вигадувати "пєтлі", але ЦЕ людство вже давно проїхало і для себе вирішило - не тре винаходити велосипед! +))
Якшо ВИ звинувачуєте когось в порушенні закону, то ВАША справа довести ЦЕ.
Якшо НЕ ЗМОГЛИ - дії вважаються такими, шо відповідають закону.
"Учітє матчасть" (с)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

23 Червень 2008, 15:32:26
Відповідь #724
Offline

ArtD


Offline ArtD

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8950
  • Країна: 00
  • Карма: +135/-43
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
так до середини ще далеко, а "ущємльонниє" ВЖЕ візжать, шо різані... Я уявляю, шо буде, коли ДІЙСНО наблизяться до "середини" - ХОЧА Б до середини!!
так шо питання про "тяму" задайте СОБІ в першу чергу

це точно! Ще жодного тут не бачив розмовляючого українською... (нє, ну пару знаю ;о)

Цитувати
Незадоволені будуть завжди.
Потрібно щоб їх було менше.
Тому не треба цей процес штучно прискорювати. Ненавиджу життя за вказівкою зверху ще з Совку. Звиняйте.

Як це штучно? А не штучно ЯК???!!!

Які вказівки??? Вам тільки кажуть: вчить державну мову та використовуйте її в державних установах, документах та при спілкуванні із громодянами (все ж таки з однієї країни).
Наводили ж приклад про Чехію, яка розмовляла майже вся німецькою після австро-угорщини, але ж вивчили рідну! А мобудь теж було багато невдоволених...

Нічого не зрушиться, якщо нічого не робити!!! Ви пропонуєте не розмовляти укр.мовою, не вчити її і не використовувати (ВСЬОГО лише в офіційному застосуванні!!!). Добре, що ви,я,андрей, антц, шкаф, вервольф, карлос та ін. почали писати тут на український, але погодьтесь ми б цього не зробили, якщо б не прагнули цього. І це вже є наше маленьке надбання!!! Маленька перемога, остівок укр.мови посеред рос.Донбасу... Так де ж ТА "кіннота із шаблями", яка несе українізацію??????? Я ще знаю пару моїх друзів, які взагалі в повсякденному житті почали спілкуватися лише українською, ви не уявляєте ЯК це важко!!! Суворі погляди, посмішки в спину, доводиться переводити все в шутку, щоб не зірватися... Проведіть "тиждень укр.мови" і ви зрозумієте, що нам ще далеко до середини...
А правда вещь хорошая, да только позабытая

23 Червень 2008, 16:16:44
Відповідь #725
Offline

karLos

Глобал Модератор

Offline karLos

  • Хто часнику не їв, той смердіть не буде
  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 5810
  • Карма: +70/-35
  • Дякую
  • Сказав: 5
  • Отримав: 12
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Суворі погляди, посмішки в спину, доводиться переводити все в шутку, щоб не зірватися... Проведіть "тиждень укр.мови" і ви зрозумієте, що нам ще далеко до середини...
О! Це так точно :) І в їдальні не обслуговують :)
No sé ni la palabra única en el Español

23 Червень 2008, 16:17:48
Відповідь #726
Offline

ArtD


Offline ArtD

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8950
  • Країна: 00
  • Карма: +135/-43
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
А правда вещь хорошая, да только позабытая

23 Червень 2008, 16:46:42
Відповідь #727
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

24 Червень 2008, 11:37:53
Відповідь #728
Offline

souls


Offline souls

  • мы молодая нация – и у нас все впереди!
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1313
  • Країна: 00
  • Карма: +81/-3
  • Дякую
  • Сказав: 59
  • Отримав: 157
  • укр.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Уважаемый helicopter!
(А также все те, кто искренне считает, что "украинизация" Украины идет насильственным путем, с нарушеним норм действующего законодательства)

Во избежания нарушения Ваших прав предлагаю:
1. Определить - где, кем, когда было нарушено законодаетльство, а также - какие нормы закона были нарушены.
2. на основании информации, собранной согласно п.1 подготовить исковое заявление в суд о восстановлении нарушенного права
либо
2. Обратиться в прокуратуру заявлением о защите нарушенного права

С целью дальнейшего однозначного решения "языкового" вопроса предлагаю разработать и передать своему депутату план решения данной проблемы, чтоб как говориться "и волки сыты, и овцы целы".

Параллельно, до решения данной проблемы, инициировать создание учебных заведений, в которых бы реализовывалось право обучаться на радном языке, а также совершать ряд подобных меропреятий, направленных на обеспечение свободы использования родного языка, которую у Вас якобы отобрали.

Граждане! Защита Ваших прав только в Ваших руках!
О купите мне черные слепые очки
И заткните мне рожу правдивой газетой
Чтобы я не увидел, чтобы я промолчал
Чтобы было беззвучно, темно и смешно

24 Червень 2008, 13:30:42
Відповідь #729
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
Отвечу всем.
АнтЗ говорит, что я ничего не доказал, несмотря на то, что я привел целую кучу выдержек из Коституции и других законов, которые доказывают мою правоту и так и не увидел сколь-нибудь внятных возражений кроме "ви нічого не довели".
АртД говорит, что я предлагаю не учить украинский язык, и не пользоваться им, хотя я такого никогда и нигде не предлагал.
Соулс предлагает мне судится с (с кем?) с государством? Интересно, Соулс судился хоть раз в жизни с кем-нибудь?
Короче, разговор слепого с глухим.
Я вот подумал: а почему?
И пришел к такому выводу.
Вы, уважаемые, просто почему-то озлоблены на русских и русский язык ( ура! я не москаль! гимперська мова и пр.), т.е. Вас кто-то обидел и Вы действуете под влиянием ненависти и жажды мести. (Это мое личное мнение)
Поэтому никакие аргументы на Вас не действуют и не подействуют, пока Вы не переживете этот моемент своей жизни и не станете смотреть на вещи несколько проще.
Ненависть не способно ничего создать.
Созидает только любовь - это мое глубокое убеждение.
Итак, я заканчиваю присутствие в этой теме. Я и так убил на нее много времени. Повторять опять заново все сказанное не имеет смысла. Как правило, любое обсуждение подобных тем на форумах, заканчивается фазой личных оскорблений. А я к ней переходить не хочу.
Спасибо,  Соулс, за совет, однако я сделаю нечто другое - я открою новую тему. Не для обсуждения, а для призыва.


 

24 Червень 2008, 13:50:16
Відповідь #730
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
АнтЗ говорит, что я ничего не доказал, несмотря на то, что я привел целую кучу выдержек из Коституции и других законов, которые доказывают мою правоту и так и не увидел сколь-нибудь внятных возражений кроме "ви нічого не довели".
жесть...
"... і об*явіть сєюя побєдітєлєм в спорє" (с)
нарізка безсвязних і безсистемних цитат будь з яких законів, хоч і з Конституції, не є доказами. Тому і возражать мені не було на шо.

Цитувати
Вы, уважаемые, просто почему-то озлоблены на русских и русский язык
довести нічого не змогли, перейшли в стадію агресії? =*/
ну-ну...

Цитувати
Созидает только любовь - это мое глубокое убеждение.
угу.. я так розумію, мається на увазі лише "любовь к рускому язику". Любов к іншим мовам автоматично прирівнюється до ненависті...
Шо за йох....

Цитувати
Вас кто-то обидел и Вы действуете под влиянием ненависти и жажды мести. (Это мое личное мнение)
ідіотизм...

Цитувати
Интересно, Соулс судился хоть раз в жизни с кем-нибудь?
я не знаю Соулса особисто, але, судячи по висловлюванням, термінології і підходу, він юрист. А, значить, 100% з кимось та судився +)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

24 Червень 2008, 14:36:06
Відповідь #731
Offline

souls


Offline souls

  • мы молодая нация – и у нас все впереди!
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1313
  • Країна: 00
  • Карма: +81/-3
  • Дякую
  • Сказав: 59
  • Отримав: 157
  • укр.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Блин, а мне казалось, что на улице не так уж и жарко... А оно печет безбожно....

Цитувати
Вы, уважаемые, просто почему-то озлоблены на русских и русский язык ( ура! я не москаль! гимперська мова и пр.), т.е. Вас кто-то обидел и Вы действуете под влиянием ненависти и жажды мести. (Это мое личное мнение)
Сильно сказано - я, судя по всему, из ненависти к русскому языку на нем и общаюсь... Глупость... очередная...

Цитувати
Соулс предлагает мне судится с (с кем?) с государством?
В суд подавать на то лицо, которое по Вашему мнению нарушило Ваши права. Я думаю этот шаг вполне логичен. А вы думаете - если хорошо обговорить проблему - она решится?
Цитувати
Интересно, Соулс судился хоть раз в жизни с кем-нибудь?
(хвастаясь) было дело :)
Но, причем тут это? если не судился, то и начинать не стОит? Так?



О купите мне черные слепые очки
И заткните мне рожу правдивой газетой
Чтобы я не увидел, чтобы я промолчал
Чтобы было беззвучно, темно и смешно

24 Червень 2008, 14:40:21
Відповідь #732
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
всьо, Соулс.. Він нам тут мозги поклював, інфи піднабрався, і відкрив нову тему - тепер він агитує за ПІСУАР черговий... і СУРОВО спрашіваіт: А ти, руська-разно-друго-язичний, ЗАПІСАЛСЯ в росєянє????
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

27 Червень 2008, 00:42:51
Відповідь #733
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Пане helicopter, давайте підійдемо дещо з іншого боку, згодні?
От, дивіться, я - українка і за народженням, і за світосприйняттям. Живу на своїй Батьківщині - Україні, спілкуюся рідною - українською, цій же мові навчаю свого сина. Поважаючи права інших людей, не виступаю проти існування у нашій країні можливостей для вільного спілкування нац.меншин на їхній рідній мові. Не зважаючи на це, чомусь саме представники російської нац.меншини (котрі мають можливість навчати дітей у російськомовних класах і групах ВУЗів) вимагають саме до себе НАДуваги і НАДзапобігливості, найвище втілення котрих - вимога державного статусу їхньої мови.
Припустимо, що Ви цього досягли, а як у такому разі бути представникам інших меншин? Теж тягти ковдру на себе і вимагати державного статусу? Просто на мить уявіть собі весь механізм державної машини, перенасичений безкінечною кількістю різномовних бланків, чиновників, перекладачів. Не зручно? Але, з Вашої позиції, законно і правильно. А тепер додайте сюди класи з нац.мовами викладання, вивіски на установах, титри до кіно, котрі займуть весь екран і так далі... Ви скажете, скільки тих, інших, нац меншин, і нас, "русскоязычных" - але, поясніть, чим Ваші права вищі і більш легітимні? Право більшості? Право сильного? Чи право юрби? Не здається Вам, що у такому разі ми абсолютно зійдемо з засад демократичних (котрі Ви так палко захищаєте) до Божого суду, лінчування, Святої Інквізіції та інших прогресивних практик середньовіччя?
І, останнє, а як щодо мого, гарантованого Конституцією, мовного права? Уявіть, я маю наглість розраховувати на перегляд фільмів українскою мовою, а ще хочу читати газети на ній же, і дуже хочу, щоб діти у пісочниці розуміли мою дитину, коли вона каже "впав", "ще", "пальці", і щоб мультики озвучувалися українською, і щоб коли Данька піде до школи, всі вчителі викладали йому на гарному рівні і його рідною мовою. Невже я хочу забагато? Але чомусь у транспорті на мене озираються як на каліку, коли я синові кажу "олівці", "кольори", "квиток", а у паспортному столі Старого міста, до речі, у цьому році мене відмовляли у реєстрації, мотивуючи це тим, що бланки я заповнювала українською, або, ще приклад, коли я закінчувала школу (94 р.), мені не зарахували під час тестування з історії усі відповіді, написані українською, і таким чином у мене (переможця олімпіад з історії) до атестату увійшли оцінки, нижчі, ніж у пересічних "хорошистів". Як Ви думаєте, можу я на підставі лише цього стверждувати, що мої права "ущемляют"?
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

27 Червень 2008, 17:36:20
Відповідь #734
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
 Можливо це   http://www.tereveni.org.ua/forum/lofiversion/index.php/t2645.html    буде цікаво, особливо коментарі.
 Гвинтокриле, може підгрунтя крику стосовно ущемлення ваших мовних прав полягає в цьому, скажіть відверто, поділяєте таку думку :

Цитувати
Той, хто належить до мавп дійсно не може нічого додати. До речі, українською вірно не "додаш", а "додаси". Бачиш, навіть україномовні не можуть вивчити як слід українську. Це ще одне підтвердження, що вона непридатна для спілкування.
Українська мова творилась шляхом мавпування польських (західноукраїнський варіант) чи російських (східноукраїнський варіант) слів. І результат вийшов жахливий. Ну поясніть мені, будь ласка, який шедевр, визнаний на світовому рівні, написаний українською мовою? Нею писали селюки і про селюків. На рідному хуторі українська мова може цінуватись, але за його межами вона не годиться. Коли я читав у школі програмні твори з української літератури, вони у мене викликали огиду. Їхні герої переважно неосвічені, бідні, невдахи і т.п, одним словом, типові лузери. Тоді як у російській існує розмаїття: там представлене також дворянство, вищий світ, чого в українській літературі майже немає. В сучасному ж світі старі зразки продовжують нас тягти вниз, до програшу. Франко не випадково порівняв народ із паралітиком на роздорожжу. Скажу відверто, що до такого народу соромно належати. Але, на щастя, є альтернатива: орієнтуватись на братній народ, з яким ми поділяємо слов'янську культуру і з яким пройшли через серйозні історичні випробування. В Європі нас сприймають як покидьків, тому інтегруватись нема сенсу. Хоча декому подобається роль чистильщиків європейських сортирів - це вже справа смаку. А от з Росією у нас є перспектива, адже у нас спільна культура. І якщо російська мова неподільно запанує на просторі СНД, не бачу в цьому нічого страшного, адже краще розмовляти мовою Пушкіна і Толстого (які належали до бомонду), аніж селюків, які мавпують культуру.
Я висвітлив декотрі свої аргументи. Якщо є якісь заперечення - прошу. А то досі ви поводитесь як мавпи, у яких вистачає розуму лише на те, щоб обізвати опонента.

 Правильне визначення проблеми - перший крок до її розв'язання.
 Ви ж пропонуєте під час перепису населення записуватись русскім не тому, що вас у чомусь обмежили, а тому, що боїтесь опинитись серед "народу - невдахи" , правда?

Форум Краматорська