Краматорськ та світ навколо нас > Краматорск и его жизнь

Чествование памяти жертв голодоморов в Краматорске

(1/7) > >>

Олександр Ворсін:
НА ДОНЕЧЧИНІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА ПРО ГОЛОДОМОР

12 листопада у Краматорську відбулося відкриття документальної виставки «Голодомор в Україні 1932-1933 років – геноцид українського народу», яка розкриває механізми вчиненого комуністичним режимом у 1932-1933 роках злочину проти людяності – вбивство голодом мільйонів мешканців України.



Виставка триватиме до 17 листопада 2014 року в Центральній бібліотеці ім. М.Горького (м.Краматорськ, вул. Гвардійців Кантемирівців, 16,  поверх 2), яка триватиме до 17 листопада 2014 року. Організатори виставки - Служба безпеки України, Український інститут національної пам'яті.
 
"Основна мета заходу – показати мешканцям Донбасу, що в Голодоморі 1932-33 рр був вчинений геноцид українці", - пояснюють організатори експонування виставки у Краматорську.
 
На відкритті були присутні офіційні особи – начальник відділу міськвиконкому з питань преси, інформації та зв’язків з громадськістю Коцаренко В.Ф., в.о. начальника відділу культури і туризму Барвінок О.Є. Відвідувачі бібліотеки, представники громадськості міста, учні, викладачі, журналісти та гості міста – усього біля 150 громадян відвідали цю урочисту подію.
 
Перед присутніми виступили: співробітник Служби безпеки України, керівник слідчо-оперативної групи з розслідування кримінальної справи «Про вчинення Голодомору – геноциду українського народу 1932 – 1933 рр.», автор одного з розділів виставки Валерій Миколайович Удовиченко; викладач історії ЗОШ № 17, голова місцевої спілки «Просвіта» Микола Миколайович Конобрицький; науковий співробітник музею історії міста Краматорська Олена Лебеденко.
 
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять померлих під час Голодомору.
 
Протягом заходу демонструвався документальний фільм «Закляття безпам’ятства» (події Голодомору на Луганщині), лунала пронизлива музика та пісенні твори. Представлена також виставка літератури з фондів ЦМПБ ім. М. Горького. Кожний з присутніх мав можливість взяти з собою диск з вищезгаданим кінофільмом, щоб донести правдиві свідчення про події Голодомору 1932-1933 рр. до своїх рідних, друзів.
 
Виставка включає матеріали виставок, які створювались у попередні роки. Зокрема, це - частина плакатів виставки, створеної Службою безпеки України та Українським інститутом національної пам’яті у 2009 році за матеріалами розслідування кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 рр., а також плакати виставки «Вбивство голодом – геноцид», створеної у 2013 році до 80-тих роковин Голодомору 1932- 1933 років в Україні.
 
У 2009 році співробітники  Служби безпеки України під час розслідування кримінальної справи проаналізували і систематизовали величезну кількість архівних документів з метою зібрання доказів вчиненого геноциду.
 
За результатами розгляду кримінальної справи 13 січня 2010 року Апеляційний суд міста Києва визнав організаторами вчинення тяжкого злочину геноциду Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря і М.Хатаєвича. У зв'язку з тим, що ці особи померли, суд закрив кримінальну справу відповідно до пункту 8 частини 1 статті 6 Кримінально-процесуального кодексу України, тобто за нереабілітуючими підставами. 
 
Окремі із матеріалів кримінальної справи лягли в основу спільної виставки СБУ та Українського інституту національної пам’яті, яка експонувалась у м. Києві у 2009 р.
 
У 2013 р. в Верховній Раді України експонувалась виставка «Вбивство голодом – геноцид», створеної до 80-тих роковин Голодомору, яка розкривала механізми вчинення злочину геноциду та особливості Голодомору в різних регіонах України.
 
Нагадаємо, щорічно у четверту суботу листопада Україні відзначає День пам'яті жертв голодоморів.





skif17:
это ПРАВДА!!!!

и здесь не стоит спекулировать, что ГОЛОДОМ были охвачены другие регионы и республики...

цель сталинской команды была проста - за СЧЕТ КРЕСТЬЯН добиться мгновенного успеха в модернизации промышленности....и...уд ержаться у власти...в принципе логично (для них персонально конечно)

вопрос - за счет каких КРЕСТЬЯН? ответ - УКРАИНСКОГО СЕЛА!!!! это же багатые и самодостаточные села!!!  ...почему? - ответьте сами себе... замечу только, что в начале 20 века в Украине  90% украинцев по национальности жили в селах (а статистика при царе была прекраснеснейшей - поработайте в архивах..).... 

поэтому не голод...как у всех, а ГОЛОДОМОР..., потому что конкретно, с конкретными планами хлебозаготовок для конкетных сел, районов....для обеспечение продуктами питания рабочих на великих стройках социализма....вспомните - в каком году начали строить НКМЗ и Соцгородок????... и выводы делайте - ЗА ЧЕЙ СЧЕТ...

печально, но думаю, что души невинно умерших витают сейчас над всеми приверженцами и маргиналами, в том числе краматорчанами, расхваливающими строительство социалистического общества на Донбассе, номенклатура от которого стала сейчас капиталистами, и  не ставшими в конечном итоге ни украинцами, ни русскими....
 

skif17:

skif17:
коллеги, знаете, что плохо....что еще НИКТО НИЧЕГО по Голодомору НЕ НАПИСАЛ, не высказал свое мнение...

жаль...

да, тема очень сложная,...но не надо ее бояться...это как высказать свое мнение по поводу того МАССОВОГО УБИЙСТВА ГОСУДАРСТВОМ (оно называлось СССР) ни в чем не винных людей, особенно их самой незащищенной группы - детей...

приведу пример, по одному селу Киевской области, из Википедии, в селе в 1933 был голод... по факту
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%85%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0_(%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE)
У 1923 році у Горохуватці (тоді – Ставинської волості Київського повіту Київської губернії) у 408 господарствах мешкало 1744 селян обох статей
Під час Німецько-радянської війни загинуло 151 горохуватчан, серед них вважаються зниклими без вісті 75 чоловік, яких було призвано до лав Червоної Армії.
Мартиролог жителів села Горохуватка, убитих комуністами за допомогою голоду, зібраний у 1990-х роках Кагарлицьким районним історико-краєзнавчим музеєм. Встановлено імена 103 жертв комуністичного голоду. Але загальна кількість замучених голодом у Горохуватці становить не менше 500-600 чоловік, тобто кожен третій мешканець села. Ці втрати на порядок перевищують людські втрати під час Другої світової війни.
У 1956 році в Горохуватці зосталося лише 225 дворів та продовжували мешкати 573 людини, тобто за 30 років, починаючи з 20-х років минулого століття, село майже зникло – залишилося лише 40% домогосподарств з їх загальної кількості у 1926 році, а кількість населення зменшилася на 1174 чол. (або на 67%). Від Горохуватки залишалася лише третина.

и так по в КАЖДОМ украинском селе, где был ГОЛОДОМОР...это надо помнить!!!...особенно строителям социализма, чтобы НЕ ЗАБЫВАЛИ, ЗА ЧЕЙ СЧЕТ СТРОИЛИ!!!....

если что-то кому надо дать, то это надо у кого-то забрать...таковы законы природы...вот и забирали просто так у крестьян хлеб....на прдолжение стройки завода типа НКМЗ ...строительство соцгородка ... а те, в селах, просто УМИРАЛИ...

ну а потом 30 лет работали за палочки-трудодни в колхозах, пока в середине 60-х наконец паспорта граждан СССР не получили....вроде как бы государства, типа СССР, - не существовало для них, а они не были его ражданами...а их там было не менее 70% !!!! всего населения...
 
от  себя замечу - страх перед голодом передается на генетическом уровне... 

rayo:

--- Цитувати ---коллеги, знаете, что плохо....что еще НИКТО НИЧЕГО по Голодомору НЕ НАПИСАЛ, не высказал свое мнение...

жаль...
--- End quote ---
Мы эту тему здесь много раз обсуждали.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Go to full version