Форум Краматорська

  • 24 Квітень 2024, 11:24:20
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 632579 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

04 Червень 2008, 15:38:31
Відповідь #360
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
банальна лінь, це точно...є така річ. як казав мій сусід: "таа щоо такєєєє :shock:?! я засинав у СРСР, а прокинувся в Україні :help:.. а наступного дня щось нове буде :o...що ж мені робити?"   :D
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

Форум Краматорська


04 Червень 2008, 19:43:54
Відповідь #361
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю

04 Червень 2008, 19:59:28
Відповідь #362
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
как долго Вы спали! :) может вы и сейчас спите? :D

Та ні. Якщо це особисто мені, то я вже прокинулась. Бо в іншому разі не писала б українською. Просто дещо зрозуміла. Наприклад те, що до іншого монастирю зі своїм уставом не ходять. В Україні я опинилася емігранткою. Більшу частину життя прожила в Росії. Але вивчила мову із поваги до міста, де живу.  Це називається: "де зупинилась - там і згодилась" :D
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

04 Червень 2008, 20:45:12
Відповідь #363
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Пелено
у Вас напрочуд пристойна українська мова, аплодую - ЧЕСНО!
декілька стилистичних помилок, але некритичних.. Але сам факт - вартий поваги!
Мої шанування!+)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

04 Червень 2008, 20:46:42
Відповідь #364
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
человек остается эмигрантом до тех пор, пока не перестанет оглядываться на свою "Родину".

04 Червень 2008, 20:47:56
Відповідь #365
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

04 Червень 2008, 20:50:36
Відповідь #366
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю

04 Червень 2008, 20:53:58
Відповідь #367
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

04 Червень 2008, 21:47:51
Відповідь #368
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
не нужно путать туризм с эмиграцией.  :)

AntZ та Nyarlathotep

ну то й що? яка різниця? головне, що я поважаю усі страни, де буваю,  та водночас роблю спроби вивчити актуальну мову. Доречі вже володію 5ма мовами (одна з яких дуже давня і мертва) і це мені зовсім не заважає.
І хочу сказати ще, що історію завжди можна використати як "нешляхетну дівчисько", а мову ні. Мова зберігає істину та правду про народ у собі.


Отправленный на: Июня 04, 2008, 20:44:58
не нужно путать туризм с эмиграцией.  :)

не зовсім приємна річ виходить: туристи знають мову та розмовляють українською, а патріоти ні :?і де правда?
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

04 Червень 2008, 21:58:48
Відповідь #369
Offline

Merlin


Offline Merlin

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 23125
  • Країна: 00
  • Карма: +805/-147
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1630
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • компьютерный клуб "Виртуальный Мир"
как долго Вы спали! :) может вы и сейчас спите? :D

Та ні. Якщо це особисто мені, то я вже прокинулась. Бо в іншому разі не писала б українською. Просто дещо зрозуміла. Наприклад те, що до іншого монастирю зі своїм уставом не ходять. В Україні я опинилася емігранткою. Більшу частину життя прожила в Росії. Але вивчила мову із поваги до міста, де живу.  Це називається: "де зупинилась - там і згодилась" :D

Перий ваш пост, що я підтримую.
Село неначе погоріло,       Если б вздора не вещали нам пророки-болтуны
Неначе люди подуріли,      Да, нажившись от казны, впредь ее не истощали,
Самі на панщину ідуть        Если б, наконец, блюли все закон святой и строгий
І діточок своїх ведуть…       И король не рвался в боги, а министры - в короли.

04 Червень 2008, 22:03:46
Відповідь #370
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
AntZ та Nyarlathotep

ну то й що? яка різниця
то ми по своєму... не зважайте...

***
Цитувати
не зовсім приємна річ виходить: туристи знають мову та розмовляють українською, а патріоти ні
неважливо, хто передав грамоту. Важливо, шо я її везу (с)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

04 Червень 2008, 22:09:08
Відповідь #371
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
ну то й що? яка різниця? головне, що я поважаю усі страни, де буваю,  та водночас роблю спроби вивчити актуальну мову. Доречі вже володію 5ма мовами (одна з яких дуже давня і мертва) і це мені зовсім не заважає.
І хочу сказати ще, що історію завжди можна використати як "нешляхетну дівчисько", а мову ні. Мова зберігає істину та правду про народ у собі.

Ви тіки не плачте.


Отправленный на: Июня 04, 2008, 20:44:58
не нужно путать туризм с эмиграцией.  :)

не зовсім приємна річ виходить: туристи знають мову та розмовляють українською, а патріоти ні :?і де правда?

Це питання було адресоване до мене.

05 Червень 2008, 16:04:22
Відповідь #372
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
любой педагог вам подтвердит, что начиная со среднего дошкольного возраста дети с легкостью способны усваивать языки.

Отправленный на: Июня 04, 2008, 06:47:26
А я вчера смотрел в невменяемом состоянии "Детсадовский полицейский" со Шварцнегером. Там дети лет 6-ти гимн пели гимн каждое утро, ложа руку на сердце. И театр устраивали про "отцов основателей"... Ведь сделай МинОбраз обязательным пение гимна Украины в садах - взовьются аж бегом!

Да, дети легко усваивают языки в таком возрасте.
Но есть небольшая проблема - язык преподавателя должен быть качественным, т.е. его очень желательно должен преподавать НОСИТЕЛЬ этого языка.
Много ли у нас в Донбассе учителей - носителей напр. украинского языка? Об английском, немецком и пр. вообще молчу.
Ребенка (и взрослого то же) нужно окунуть в ЯЗЫКОВУЮ СРЕДУ для того, чтобы был результат.
Моя родственница учила тут немецкий. На курсы прилежно ходила, частные уроки брала. Поехала в Германию и поняла, что деньги выбросила на ветер - ни бэ, ни мэ. Однако через пару лет ТАМ, начала шпрехать не хуже местных.
Тут кто-то про семью Ульяновых вспоминал, так при батюшке царе приглашали-с гувернантов-иностранцев, да-с! (у кого бабки на это были).
Так что обучение языкам в ДС - это всё фигня, самообман.
Такой же самообман - обучение на украминском языке.
Кто будет учить, напр. физике, на украинском языке? Да тот же школьный физик. Ну пройдет он какие-то курсы укороченные украинского языка, получит корочку. А дальше будет пихать детям на ломаном украинском не простую науку физику, которую дети и так не все понимают, а теперь будут непонимать вдвойне.
Поговорите с учителями, они вам скажут - дети из украинских классов украинский язык знают ненамного лучше чем дети из неукраинских, зато остальные предметы знают ощутимо ХУЖЕ.
Сколько лет уже идут фильмы на украинском языке по ТВ? Сколько лет нам поют с экрана украинские исполнители? И что? Кто-то в Донбассе заговорил на украинском? (AntZ, ArtD - и прочие не в счет)
Украинизация бессмысленна - она не даст результатов.
Кроме того она вредна - уровень образования поколения, получившего его не на родном языке будет явно хромать.
Насильственная украинизация вредна втройне:
- она еще провоцирует ненависть к украинскому языку, а заодно и ко всему украинскому и ...
- она пораждает правовой нигилизм.
Поскольку насильственная украинизация НЕЗАКОННА. Достаточно открыть Конституцию (а можно еще и Декларацию прав меньшинств, закон о языке и пр.) чтобы убедится в этом.

Ба, да о какой законности это я? Мы ж в Украине!

А теперь про воспитание патриотизма в детских садах посредством пения гимна.
В детсаду можно заставить ребенка петь все, что угодно. И руку у сердца держать. И наплести сказки о том, что он, ребенок, живет в чудесной, прекрасной стране.
И что потом? А потом он вырастет и увидит все своими глазами: и безработицу с безденежьем, и отсутствие жилья, и вранье политиков, и повальное воровство и дерибан, и взятки, взятки, взятки везде, и самое страшное - то, что он в этой стране никому не нужен, кроме папы и мамы.
И пойдет он тогда в детский сад (или в школу) и спросит - а какого хрена вы мне тут плели, и петь заставляли, и руку у сердца держать? 
Все это уже было. В совке. Конец известен.

Патриотизм - это не любовь к государству, т.к. наше государство - это бездушные чиновники-воры. Это любовь к своей земле, к своему народу - к вечным понятиям. К тому, что остается и после смены одного государства другим.
И гимны тут не причем.

А украинский язык... хороший язык, гарна мова, та тільки майбутнє її дуже невеселе, навряд чи тут допоможе українізація. Будь яка. Я бачу тільки те, що мова не зможе здобути у цієї країні такого поширення, як де-хтось бажає. Як би у ціх нестриманих бажаннях не втрапити чогось головнішаго - єдністі, взаємоповаги, та самої держави.
Нехай нас усіх розсуде Бог та врем'я.

05 Червень 2008, 16:25:40
Відповідь #373
Offline

ArtD


Offline ArtD

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8950
  • Країна: 00
  • Карма: +135/-43
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
А правда вещь хорошая, да только позабытая

05 Червень 2008, 17:26:30
Відповідь #374
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
helicopter
Цитувати
Поговорите с учителями, они вам скажут - дети из украинских классов украинский язык знают ненамного лучше чем дети из неукраинских, зато остальные предметы знают ощутимо ХУЖЕ.

 
Цитата: Аранис
я з першого класу вивчала українську мову, зараз коли ввели зовнішнє тестування ТІЛЬКИ на українській я бачу наскільки я виграю в усіляких фізматів з російським курсом навчання, які і половини термінів на українській не знають. Зараз навіть найсильніші випускники пролітають за рахунок свого російського. І після цього думай, віддавати свою дитину у російський клас, в якому вона навіть геометрію не здасть, чи в український....
https://www.kramatorsk.info/smf/index.php?topic=3752.msg199587#msg199587

Цитувати
Сколько лет уже идут фильмы на украинском языке по ТВ? Сколько лет нам поют с экрана украинские исполнители? И что? Кто-то в Донбассе заговорил на украинском? (AntZ, ArtD - и прочие не в счет)
Цікаво, ЧОГО це ми з АртДом, та ще разом "с прочімі" - нє в счет? О_о
і для того, шоб народ заговорив українською, треба не 10 років, і не 20, а зміна поколіннь
Є приклад Чехії - перехід з німецької на чеську
Є приклад ДОНБАСУ - перехід з української на російську
Чом би не статися тому ж самому?

Цитувати
Поскольку насильственная украинизация НЕЗАКОННА. Достаточно открыть Конституцию (а можно еще и Декларацию прав меньшинств, закон о языке и пр.) чтобы убедится в этом.
Відкривайте. Я чекаю.
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

Форум Краматорська