Форум Краматорська

  • 19 Квітень 2024, 09:44:25
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 630997 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

05 Червень 2008, 22:40:12
Відповідь #375
Offline

Bodyn


Offline Bodyn

  • Тот кто видел тьму - никогда не поверит в ...
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1656
  • Карма: +57/-6
  • Дякую
  • Сказав: 18
  • Отримав: 65
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Без сомнений, украинские книги должны печататься и находиться в свободной продаже, украинские телеканалы должны быть в эфире. Но меня не просто нервирует, а бесит что русские каналы собираются запретить к просмотру. Это у нас такая демократия - украинская версия.
Нічого дивного, Вас не бісить все те, що не стосується вас напряму. Це беззаперечна логика користувача і нічого спільного не має з національною мовою. Демократія для вас закінчується там, де треба поступитися особистими бажаннями.
Господа, многие просто путают проблему русского языка и развитие украинского патриотизма. Однако одно другому не мешает. Можно быть патриотом своего государства (только государство должно соответствовать высоким стандартам - к бандитскому государству и отношение соответствующее, пусть даже будем гундосить на гондурасском:)) и знать и говорить на нескольких языках.
Вот наличие русского языка угрожает национальной целостности, единству и развитию государственности - да бред это все. Бога ради, можно даже не давать официального статуса русскому языку - английский язык у нас тоже официального статуса не имеет, да только изучается везде. Никто из этого проблемы не делает, все нормально. А язык, который и так с младенчества знает почти каждый - требуют забыть! Бред, просто бред.
Но, видимо, только бледнолицый брат способен наступать на одни и те же грабли не единожды - ну видели, к чему привела русификация народов, ну ничегошеньки не поняли и не сделали выводов - хотим повторить "подвиги", как в анекдоте про бедуинов и полудохлого мужика, просящего попить (1-ый бедуин: ты зачем мужику неправильно показал дорогу? 2-й - а ты зачем мне на ногу вчера наступил?). (кстати, роль русского народа в куче преступлений против Украины на самом-то деле под очень большим вопросом - если разобраться, то первой скрипкой были те, кто прежде всего являются гражданами своей нации, а потом уже гражданами того государства, где пакостят)
Хотим, чтобы лет через десять Россия при поддержке того же европейского общества выдвинула вопрос о геноциде русскоязычного населения Украиной? - и будут правы. Как нам с вами, приятно будет ощущать себя в роли моральных извергов без чести и совести?
...Я ищу глаза, а чувствую взгляд, где выше голов находится зад...

Форум Краматорська


05 Червень 2008, 22:58:54
Відповідь #376
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю

Я бачу тільки те, що мова не зможе здобути у цієї країні такого поширення, як де-хтось бажає. Як би у ціх нестриманих бажаннях не втрапити чогось головнішаго - єдністі, взаємоповаги, та самої держави.
Нехай нас усіх розсуде Бог та врем'я.


А з цим не можу погодитися. Ой не кажіть, ой не кажіть...

Все получится. И украинский язык будет повсеместно распространен. Тенденции видны отчетливо. Например. Вчера выкроила минутку и стала вечером клацать каналы ТВ. Посчитала. Из 40-ка, 22 вещали на украинском. РТР, Музыкальные, Спорт...на русском. То есть получается даже некоторые русские каналы уже дублируются или транслируются в украинском формате.
Второй пример, сразу оговорюсь, возможно утка, но, говорят, что в ДГМА со следующего года все предметы будут читаться на украинском (якобы Вакарчук подписал соответствующий указ о высшей школе). Утверждать не буду - лично приказ не видела, но подруга работает там и сказала, что им на заседании кафедры объявили - мол, готовьтесь, господа.
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

05 Червень 2008, 23:20:59
Відповідь #377
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 225
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Красным на форуме пишут модераторы, в сообщениях красный цвет лучше не использовать. Для цитирования лучше использовать штатные средства.

Дуже зручно - все до купи. Так Bodyn?
Спробую розібратися у вашому пості.
Цитувати
Господа, многие просто путают проблему русского языка и развитие украинского патриотизма. Однако одно другому не мешает. Можно быть патриотом своего государства (только государство должно соответствовать высоким стандартам - к бандитскому государству и отношение соответствующее, пусть даже будем гундосить на гондурасском:)) и знать и говорить на нескольких языках.
Плутають проблему? Це як? Так як депутати м. Донецк? Ні це ви наплутали. Існує дви проблеми пов'язані між собою. З проблеми українського патриотизму випливає проблема розвитку української/російської мови. До того ж патріот країни не обирає країну патріотом якої він буде, а намагається створити так, що б країна відповідала високим стандартам. Знати й розмовляти будь якою мовою вам ніхто не забороняє.

Цитувати
Вот наличие русского языка угрожает национальной целостности, единству и развитию государственности - да бред это все. Бога ради, можно даже не давать официального статуса русскому языку - английский язык у нас тоже официального статуса не имеет, да только изучается везде. Никто из этого проблемы не делает, все нормально. А язык, который и так с младенчества знает почти каждый - требуют забыть! Бред, просто бред.
Звичайно, так як ви написали ("наличие") - дісно бред. А те що розповсюдження російської мови на теренах Україні загрожує існуванню українській мові - це вже не бред, а реальність. Доказом цього є майже повна асиміляція сходу України. Офіційний статус російської мови - це бажання асимільованих російькомовних, що не бажають вивчати і користуватися українською. Офіційний статус російської надає ім змогу не користуватись українською мовою взагаллі.  Вимога забути російську - звичайний бред, або вкажіть ссилку на закон (постанову) по вимогу забути роійську мову.

Цитувати
Но, видимо, только бледнолицый брат способен наступать на одни и те же грабли не единожды - ну видели, к чему привела русификация народов, ну ничегошеньки не поняли и не сделали выводов - хотим повторить "подвиги", как в анекдоте про бедуинов и полудохлого мужика, просящего попить (1-ый бедуин: ты зачем мужику неправильно показал дорогу? 2-й - а ты зачем мне на ногу вчера наступил?). (кстати, роль русского народа в куче преступлений против Украины на самом-то деле под очень большим вопросом - если разобраться, то первой скрипкой были те, кто прежде всего являются гражданами своей нации, а потом уже гражданами того государства, где пакостят)
Хотим, чтобы лет через десять Россия при поддержке того же европейского общества выдвинула вопрос о геноциде русскоязычного населения Украиной? - и будут правы. Как нам с вами, приятно будет ощущать себя в роли моральных извергов без чести и совести?
Це навіть не варто коментувати, словоблуддя.
Отправленный на: 05 Июня 2008, 22:16:49
Второй пример, сразу оговорюсь, возможно утка, но, говорят, что в ДГМА со следующего года все предметы будут читаться на украинском (якобы Вакарчук подписал соответствующий указ о высшей школе). Утверждать не буду - лично приказ не видела, но подруга работает там и сказала, что им на заседании кафедры объявили - мол, готовьтесь, господа.

Ні не утка. Був такий наказ не по ДДМА особисто, а взагаллі. До речі це не перша спроба застосувати українську мову для викладання у ДДМА. Я ще у 92 році там навчався (ще КІІ було) і такі спроби були, навіть без наказів мінистра.

06 Червень 2008, 07:35:25
Відповідь #378
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Хотим, чтобы лет через десять Россия при поддержке того же европейского общества выдвинула вопрос о геноциде русскоязычного населения Украиной? - и будут правы.
?

о геноциде? ну вы досочинялись. И то что выше - ерунда полная, но последнее - это сверх
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

06 Червень 2008, 08:28:33
Відповідь #379
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Bodyn
Цитувати
язык, который и так с младенчества знает почти каждый - требуют забыть!
ХТО єнті нєгодяї??? О_о
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

06 Червень 2008, 08:30:44
Відповідь #380
Offline

ArtD


Offline ArtD

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8950
  • Країна: 00
  • Карма: +135/-43
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
А правда вещь хорошая, да только позабытая

06 Червень 2008, 11:10:43
Відповідь #381
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
Цитата: Аранис
я з першого класу вивчала українську мову, зараз коли ввели зовнішнє тестування ТІЛЬКИ на українській я бачу наскільки я виграю в усіляких фізматів з російським курсом навчання, які і половини термінів на українській не знають. ....
https://www.kramatorsk.info/smf/index.php?topic=3752.msg199587#msg199587

Цитувати
Сколько лет уже идут фильмы на украинском языке по ТВ? Сколько лет нам поют с экрана украинские исполнители? И что? Кто-то в Донбассе заговорил на украинском? (AntZ, ArtD - и прочие не в счет)
Цікаво, ЧОГО це ми з АртДом, та ще разом "с прочімі" - нє в счет? О_о
і для того, шоб народ заговорив українською, треба не 10 років, і не 20, а зміна поколіннь
Є приклад Чехії - перехід з німецької на чеську
Є приклад ДОНБАСУ - перехід з української на російську
Чом би не статися тому ж самому?

Цитувати
Поскольку насильственная украинизация НЕЗАКОННА. Достаточно открыть Конституцию (а можно еще и Декларацию прав меньшинств, закон о языке и пр.) чтобы убедится в этом.
Відкривайте. Я чекаю.
1. Г-жа Аранис изложила свою личную точку зрения, я изложил точку зрения школьных учителей, с которыми мне довелось на эту тему общаться.
2. Не стоит обижаться, господа, что Вы не в счет - просто Вас МАЛО. И Вы, скорее всего, перешли здесь на форуме с русского на украинский по каким-то особым причинам. Возможно Вас в России кто-то обидел.
3. Сколько лет русифицировали Прибалтику, Западную Украину, Молдавию и пр. республики хСССР? И что получилось?
Так то, вибачте, була держава! Тоталитарная диктатура ничего сделать не смогла. Потому, что русский там оказался ненужен! Местные обходились и без него.
В Донбассе такой размах русификация преобрела из-за... полезных ископаемых.
Начался бурный рост промышленности, потребовавший притока квалифицированной рабочей силы из России.
Почему здесь такая высокая плотность населения? Украинцы, что-ли, наплодились? А почему в других местах (на той же Волыни, например) не наплодились. Нет, просто сюда приехала масса мигрантов из России. А потом и украинцы-крестьяне потянулись в города, на заводы и фабрики, за лучшей жизнью. И то же стали русскоязычными (мой отец, например).
Просто экономика этого потребовала.
Если новые рыночные отношения будут способствовать расширению ареала распространения украинского языка, то все с ним (языком) будет хорошо. Если нет - извините. И никакая насильня или ненасильная украинизация не поможет. Все лишнее и искуственное отомрет. Жестоко, но это правда.
4. Открываем законы:

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.
Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови
в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Стаття 53. Кожен має право на освіту.
Громадянам, які належать до національних меншин,
відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою...

А хто ж такі національні меншини?


З А К О Н  У К Р А Ї Н И

                Про національні меншини в Україні

Стаття 3. До  національних  меншин  належать  групи  громадян
України, які не є українцями за національністю, виявляють  почуття
національного самоусвідомлення та спільності між собою.

Стаття 6. Держава гарантує всім національним  меншинам  права
на національно-культурну автономію: користування і навчання рідною
мовою чи вивчення рідної мови в державних навчальних закладах 

Стаття 11. Громадяни України мають право  вільно  обирати  та
відновлювати національність.
     Примушення громадян у будь-якій формі до  відмови  від  своєї
національності не допускається.

тобто я, згідно цього закону, можу сам обрати собі національность.
 
З А К О Н
        УКРАЇНСЬКОЇ РАДЯНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РЕСПУБЛІКИ

                   Про мови в Українській РСР

не надо смеяться над "Украинской РСР" - этот закон является действующим на сегодняшний день

 Стаття 3. Мови інших національностей в Українській РСР

     Українська  РСР  створює  необхідні  умови  для  розвитку   і
використання мов інших національностей в республіці.
     В   роботі   державних,   партійних,   громадських   органів,
підприємств,  установ  і  організацій,   розташованих   у   місцях
проживання   більшості   громадян  інших  національностей  (міста,
райони, сільські і селищні  Ради,  сільські  населені  пункти,  їх
сукупність),  можуть  використовуватись поряд з українською і їхні
національні мови.
     У разі, коли громадяни іншої  національності,  що  становлять
більшість   населення   зазначених  адміністративно-територіальних
одиниць,  населених  пунктів,  не  володіють  в  належному  обсязі
національною      мовою      або      коли     в     межах     цих
адміністративно-територіальних    одиниць,    населених    пунктів
компактно   проживає  кілька  національностей,  жодна  з  яких  не
становить більшості населення даної місцевості, в роботі  названих
органів  і  організацій може використовуватись українська мова або
мова, прийнята для всього населення.

Стаття 25. Мова виховання та одержання освіти

     Вільний  вибір  мови  навчання  є невід'ємним правом громадян
Української РСР.
     Українська РСР гарантує кожній дитині право  на  виховання  і
одержання  освіти  національною  мовою.  Це  право  забезпечується
створенням мережі  дошкільних  установ  та  шкіл  з  вихованням  і
навчанням українською та іншими національними мовами.

Стаття 27. Мова навчання і виховання в загальноосвітніх
                школах

     В    Українській   РСР   навчальна   і   виховна   робота   в
загальноосвітніх школах ведеться українською мовою.
     У    місцях    компактного    проживання    громадян    інших
національностей   можуть   створюватись   загальноосвітні   школи,
навчальна і виховна робота в яких ведеться їхньою національною або
іншою мовою.
     У випадках, передбачених у  частині  третій  статті  3  цього
Закону,   можуть   створюватись   загальноосвітні  школи,  в  яких
навчальна і виховна  робота  ведеться  мовою,  спільно  визначеною
батьками школярів.
     У загальноосвітніх школах можуть створюватись окремі класи, в
яких  навчальна  і  виховна робота ведеться відповідно українською
мовою або мовою населення іншої національності.
     Вивчення  в  усіх  загальноосвітніх  школах   української   і
російської мов є обов'язковим.

И как прикажете понимать идеи Вакарчука-папы о переходе ВСЕХ ВУЗов на украинский язык?
И как прикажете понимать идеи Нацсовета по ТВ об отказе выдачи лицензий оператарам КТВ, транслирующим неукраинские каналы?
А все кинотеатры на украинском языке?
А судопроизводство?

И как понимать, что должностные лица государства ПУБЛИЧНО нарушают законы этого государства?

А что "гарант"?
А "гарант", когда он был только кандидатом в "гаранты", дискутируя по телевизору со своим супротивником, сказал: "Я гарантую, що кожна дитина отримати  освіту на тій мові, на якої розмовляють її батьки..."
А теперь ему память отшибло наверное.

Все тексты законов с www.rada.gov.ua

АртД, спасибо, ты прав, не "врем'я" а "час".

06 Червень 2008, 11:34:55
Відповідь #382
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
1. Г-жа Аранис изложила свою личную точку зрения, я изложил точку зрения школьных учителей, с которыми мне довелось на эту тему общаться.
"г-жа Араніс" - школярка. Єслі шо...

Цитувати
И Вы, скорее всего, перешли здесь на форуме с русского на украинский по каким-то особым причинам.
О_о
тобто, варіант, ПРОСТО писати української - не розглядається?? Чому для цього мають бути "особливі причини"????

Цитувати
потребовавший притока квалифицированной рабочей силы из России.
Почему здесь такая высокая плотность населения? Украинцы, что-ли, наплодились? А почему в других местах (на той же Волыни, например) не наплодились. Нет, просто сюда приехала масса мигрантов из России. А потом и украинцы-крестьяне потянулись в города, на заводы и фабрики, за лучшей жизнью. И то же стали русскоязычными (мой отец, например).
цікавий варіант, але він нічим не підтверджується... Скоріш навпаки - в Краматорську скільки, по Вашому, українців? І це л и ш е тих, шо "записані" українцями.. А скільки "руських" Шевченків-Бондаренків? Хоча б телефонний довідник відкрийте...
І це, по Вашому, все "кваліфіцірованная рабочая сіла із Росії"?

Цитувати
Если новые рыночные отношения будут способствовать расширению ареала распространения украинского языка, то все с ним (языком) будет хорошо. Если нет - извините. И никакая насильня или ненасильная украинизация не поможет. Все лишнее и искуственное отомрет. Жестоко, но это правда.
в цьому світі, на щастя, НЕ ВСЕ регулюється "ринковими відносинами"
Мова бізнесу може не співпадати з державною

Цитувати
И как прикажете понимать идеи Вакарчука-папы о переходе ВСЕХ ВУЗов на украинский язык?
И как прикажете понимать идеи Нацсовета по ТВ об отказе выдачи лицензий оператарам КТВ, транслирующим неукраинские каналы?
А все кинотеатры на украинском языке?
А судопроизводство?
як виконання всього того, шо ВИ процитували вище.

Висновок.
Ніякої "українізації" НЕМА. Ніхто вас, сердешних "язичних", українізіровать не собирається... Мова йде про виконання Конституції і ЕЛЕМЕНТАРНОГО порядку в країні.
Я живу в Україні і НЕ МОЖУ подивитись фільм українською!!! То шо то за держава, що не можете забезпечити мої потреби в отримуванні інформації державною ж мовою???
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

06 Червень 2008, 12:14:38
Відповідь #383
Offline

souls


Offline souls

  • мы молодая нация – и у нас все впереди!
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1313
  • Країна: 00
  • Карма: +81/-3
  • Дякую
  • Сказав: 59
  • Отримав: 157
  • укр.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Уважаемый helicopter, читаешь Ваш пост и в ужас приходишь... Прямо осознание того, что жизнь зашла в тупик... Свет в конце тоннеля выключили за неуплату.

Много ли у нас в Донбассе учителей - носителей напр. украинского языка?
Думаю, достаточно - мои учителя, которые преподавали украинский язык еще до наступления эпохи "украинизации" вполне доходчиво донесли его нам.

Цитувати
Сколько лет уже идут фильмы на украинском языке по ТВ? Сколько лет нам поют с экрана украинские исполнители? И что? Кто-то в Донбассе заговорил на украинском? (AntZ, ArtD - и прочие не в счет)
Забавненько - прочие... На украинском языке в Донбассе разговаривают всего только AntZ, ArtD и еще несколько сот тысяч человек (так называемые прочие). При этом "заговорили" они гораздо раньше...

Цитувати
Украинизация бессмысленна - она не даст результатов.

Навеяло фразу "Сопротивление бесполезно - сдавайтесь!"

Цитувати
Насильственная украинизация вредна втройне:
- она еще провоцирует ненависть к украинскому языку, а заодно и ко всему украинскому и ... 

знали б Вы как я ненавидил когда-то: украинский, русский, физику, химию (особенно!!) - их НАСИЛЬСТВЕННО учить заставляли!! Как я это пережил - до сих пор не знаю...

Цитувати
А теперь про воспитание патриотизма в детских садах посредством пения гимна.
В детсаду можно заставить ребенка петь все, что угодно. И руку у сердца держать. И наплести сказки о том, что он, ребенок, живет в чудесной, прекрасной стране.
И что потом? А потом он вырастет и увидит все своими глазами: и безработицу с безденежьем, и отсутствие жилья, и вранье политиков, и повальное воровство и дерибан, и взятки, взятки, взятки везде, и самое страшное - то, что он в этой стране никому не нужен, кроме папы и мамы.
И пойдет он тогда в детский сад (или в школу) и спросит - а какого хрена вы мне тут плели, и петь заставляли, и руку у сердца держать? 
Абсолютно согласен: ребенку в садике нужно излагать все как есть!. Деда Мороза нет! Фея не прилетит, ибо это все выдумки. В садике тетя воспитатель тебя любит, тошо хочет выпросить у мамы-папы тонну шоколада и цистерну шампанского. Жизнь - дерьмо. Страна, где ты живешь - помойка. Мы все умрем. Иначе у ребенка, как повзрослеет, шок от суровости бытия.

Цитувати
Патриотизм - это не любовь к государству, т.к. наше государство - это бездушные чиновники-воры. Это любовь к своей земле, к своему народу - к вечным понятиям. К тому, что остается и после смены одного государства другим.
И гимны тут не причем.
Правильно! И язык тут не при чем. Народ - при чем. Язык - нет!

Цитувати
А украинский язык... хороший язык, гарна мова, та тільки майбутнє її дуже невеселе, навряд чи тут допоможе українізація. Будь яка. Я бачу тільки те, що мова не зможе здобути у цієї країні такого поширення, як де-хтось бажає.
типун Вам на язык. (извините - не здержался).
О купите мне черные слепые очки
И заткните мне рожу правдивой газетой
Чтобы я не увидел, чтобы я промолчал
Чтобы было беззвучно, темно и смешно

06 Червень 2008, 15:27:51
Відповідь #384
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
Цитувати
1. Г-жа Аранис изложила свою личную точку зрения, я изложил точку зрения школьных учителей, с которыми мне довелось на эту тему общаться.
"г-жа Араніс" - школярка. Єслі шо...

Цитувати
И Вы, скорее всего, перешли здесь на форуме с русского на украинский по каким-то особым причинам.
О_о
тобто, варіант, ПРОСТО писати української - не розглядається?? Чому для цього мають бути "особливі причини"????

цікавий варіант, але він нічим не підтверджується... Скоріш навпаки - в Краматорську скільки, по Вашому, українців? І це л и ш е тих, шо "записані" українцями.. А скільки "руських" Шевченків-Бондаренків? Хоча б телефонний довідник відкрийте...
І це, по Вашому, все "кваліфіцірованная рабочая сіла із Росії"?

Цитувати
Если новые рыночные отношения будут способствовать расширению ареала распространения украинского языка, то все с ним (языком) будет хорошо. Если нет - извините. И никакая насильня или ненасильная украинизация не поможет. Все лишнее и искуственное отомрет. Жестоко, но это правда.
в цьому світі, на щастя, НЕ ВСЕ регулюється "ринковими відносинами"
Мова бізнесу може не співпадати з державною

Я живу в Україні і НЕ МОЖУ подивитись фільм українською!!! То шо то за держава, що не можете забезпечити мої потреби в отримуванні інформації державною ж мовою???
Просто так ничего не бывает. На все есть свои причины. Вы ж, шановний чомусь на китайську не перейшли?

Ті, хто живуть зараз у Краматорську, це нащадки довгострокового процесу міграції, яка почалася у час "індустріалізації" і не зупинилася досі: одни прибувають, інші вибувають, а мова (російська) чомусь залишається. Щось я не чув досі ніде у цьому місті мови української, хіба що тут, на хворумі. А писатися зараз можна ким завгодно - хоч сарматом.

Про те що конкретно регулюється бізнесом, а що ні дискутувати не буду. Час все вирішить.

А как же я? А почему я не могу посмотреть фильм на русском? Или законы только для Вас, уважаемый?

"В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України."

это из Конституции. Насрать на нее?

На самом деле мне все равно нна каком языке смотреть фильм. Но я за законность.

Отправленный на: Июня 06, 2008, 14:15:59
Уважаемый helicopter, читаешь Ваш пост и в ужас приходишь... Прямо осознание того, что жизнь зашла в тупик... Свет в конце тоннеля выключили за неуплату.
Извините, уважаемы, что ввел Вас в депрессию.

Цитувати
Думаю, достаточно - мои учителя, которые преподавали украинский язык еще до наступления эпохи "украинизации" вполне доходчиво донесли его нам.
Очень рад за Вас, но очевидно школы у нас были разные.

Цитувати
Забавненько - прочие... На украинском языке в Донбассе разговаривают всего только AntZ, ArtD и еще несколько сот тысяч человек (так называемые прочие). При этом "заговорили" они гораздо раньше...

а сколько на русском? а в процентном соотношении?

Цитувати
знали б Вы как я ненавидил когда-то: украинский, русский, физику, химию (особенно!!) - их НАСИЛЬСТВЕННО учить заставляли!! Как я это пережил - до сих пор не знаю...


а Вы считаете, что украинизация не вызывает неприятия? Почитайте эту тему.


Цитувати
ребенку в садике нужно излагать все как есть!. Деда Мороза нет! Фея не прилетит, ибо это все выдумки. В садике тетя воспитатель тебя любит, тошо хочет выпросить у мамы-папы тонну шоколада и цистерну шампанского. Жизнь - дерьмо. Страна, где ты живешь - помойка. Мы все умрем. Иначе у ребенка, как повзрослеет, шок от суровости бытия.

Не надо путать сказки с враньем. Развал государства начинается с вранья.

Цитувати
Правильно! И язык тут не при чем. Народ - при чем. Язык - нет!

а если язык не один, а 2 или 5? Я, например, люблю и русский и украинский.

Цитувати
А украинский язык... хороший язык, гарна мова, та тільки майбутнє її дуже невеселе, навряд чи тут допоможе українізація. Будь яка. Я бачу тільки те, що мова не зможе здобути у цієї країні такого поширення, як де-хтось бажає.
типун Вам на язык. (извините - не здержался).
[/quote]
не здержался, а сдержался.

06 Червень 2008, 15:35:41
Відповідь #385
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Просто так ничего не бывает. На все есть свои причины. Вы ж, шановний чомусь на китайську не перейшли?
бо я в Україні
це так дивно??

Цитувати
Щось я не чув досі ніде у цьому місті мови української,
Ви з якого року тут живете?
Років з 10-15 тому 90% пенсіонерів 60-70 років розмовляли українською. Не просто ЗНАЛИ і МОГЛИ, а ПОСТІЙНО розмовляли..
зараз на пеyсії їх діти - "перша волна" рисифіцированих...

Цитувати
А писатися зараз можна ким завгодно - хоч сарматом
безумовно. Аналізи крові ніхто брати не збирається. Але якшо людина "записалася" українцем- то мо, вона себе ЇМ і відчуває, нє?

Цитувати
А как же я? А почему я не могу посмотреть фильм на русском? Или законы только для Вас, уважаемый?
ні, Закони - для всіх.
АЛЕ
еврей може подивитись фільм івритом (в них тітри), бо він в Ізраілі
араб може подивитись фільм арабською, бо він в Єгипті чи Сирії (отам в кінотеатрах не був+)
чех може подивитись фільм чеською, бо він в Чехії
росіянин може подивитись фільм російською, бо він в Росії
українець НЕ МОЖЕ подивитись фільм українською НІДЕ

нація створює державу, щоб задовільняти свої потреби - в безпеці, в культурному, і т.д.

Цитувати
это из Конституции. Насрать на нее?

На самом деле мне все равно нна каком языке смотреть фильм. Но я за законность.
у Вас перекручення поняття законності
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

06 Червень 2008, 15:43:17
Відповідь #386
Offline

souls


Offline souls

  • мы молодая нация – и у нас все впереди!
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1313
  • Країна: 00
  • Карма: +81/-3
  • Дякую
  • Сказав: 59
  • Отримав: 157
  • укр.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитата: helicopter
русифицировали
ненужен
оператарам
Продолжим?
Отправленный на: Июня 06, 2008, 15:37:33
Цитувати
а Вы считаете, что украинизация не вызывает неприятия? Почитайте эту тему.

считаю, что вызывает. Только не потому, что это плохо... Я ж говорил - в школе нас (меня - точно) тоже насильственно заставляли учиться, это вызывало жуткое неприятие...
О купите мне черные слепые очки
И заткните мне рожу правдивой газетой
Чтобы я не увидел, чтобы я промолчал
Чтобы было беззвучно, темно и смешно

06 Червень 2008, 15:53:14
Відповідь #387
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
souls
Цитувати
считаю, что вызывает. Только не потому, что это плохо... Я ж говорил - в школе нас (меня - точно) тоже насильственно заставляли учиться, это вызывало жуткое неприятие...
а ще уявіть, якби частина вчителів Вам вдалблювала, шо "ето ущємлєніє, ето нєзаконно, вас уніжают!"
а рядом знаходиться пе-те-у... нє, суворовськоє учіліщє +)) де вчитись - не надо! Достатью гарно маршировать і знать устройство АКМ-а..
о де жесть...
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

06 Червень 2008, 19:53:05
Відповідь #388
Offline

Женька


Offline Женька

  • Жизнь - это игра света и тьмы, человек же в ней лишь пешка...
  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 6
  • Карма: +1/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Я одного не можу зрозуміти... Хто не дає розмовляти на російській мові? Чуму потрібно одразу робити з цього трагедію і розповідати, що ви такі знедолені... Погані дядьки силою примушують по-українські розмовляти!!!! ви вважаєте себе нац.меншиною? Ну й розмовляйте на російській мові!!!! Вам ніхто не заважає.
Українська повинна залишитися єдиною, така мояя думка. Але на якій мові розмовляти - це вже рішення кожного і ніхто не може нікого до цього примусити.
Мир создан для наших побед

06 Червень 2008, 20:30:57
Відповідь #389
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Я одного не можу зрозуміти... Хто не дає розмовляти на російській мові? Чуму потрібно одразу робити з цього трагедію і розповідати, що ви такі знедолені... Погані дядьки силою примушують по-українські розмовляти!!!! ви вважаєте себе нац.меншиною? Ну й розмовляйте на російській мові!!!! Вам ніхто не заважає.
Українська повинна залишитися єдиною, така мояя думка. Але на якій мові розмовляти - це вже рішення кожного і ніхто не може нікого до цього примусити.

Ви щось не зовсім зрозуміли. Йдеться про фільми виключно українською (доречі, кінотеатри пустують :(, може це взагалі процес не пов язаний з мовою, але...але...йдеться про викладання виключно українською в учбових закладах, художня література (поки ще не вся але далі буде)...У обох сторін сильні аргументи "за" і "проти". Але треба бути більш толерантними в питаннях мови, щоб разом з водою не виплеснути дитину із люльки" .
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

Форум Краматорська