Форум Краматорська

  • 29 Березень 2024, 04:19:55
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 626880 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

06 Червень 2008, 23:27:00
Відповідь #390

Zeppelin

Гість

Zeppelin

  • Гість
Вважаю за потрібне спілкуватись де тільки можливо на рідній мові тому що поїдеш наприклад до Львова а там рідна мова більш популярно, не дуже хочу "ударить лицом в грязь"  :)

Форум Краматорська


07 Червень 2008, 08:55:59
Відповідь #391
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
а можна приклади "сильних аргументів проти", а то я, мо, шось пропустив?
поки що я бачив лише брехню і скиглення
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

07 Червень 2008, 10:11:11
Відповідь #392
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
 Кілька слів до helicopter, Пелена. Свого часу володіючи виключно українською, я пішов у школу з викладанням виключно російською мовою (СШ 35). Нічого смертельного не сталося. Закінчував у фізикоматематичному  класі, поступив до харківського інституту радіоелектороніки, пізніше перевівся до КИИ, який також без проблем закінчив. Таких як я немало.
 Не можу зрозуміти, ви вважаєте російськомовних дітей якоюсь мірою ущербними?

   до Zeppelin, Женька, ваше винекнення на форумі м'яко кажучи викликає певні питання, принаймі у мене.
Провокаторів у мовному питанні вистачає, вибачаюсь, але якщо хтось володіє чи спілкується тою чи іншою мовою, це ще не означає, що ця людина, вже має добрі моральні якості. Все ж важливо не як людина говорить, а що вона робить. Пропонуючи зробити сайт дітбудинків краматорська, я і уявити не міг у який бруд це може вилитись. Перепрошую.

07 Червень 2008, 18:05:59
Відповідь #393

Zeppelin

Гість

Zeppelin

  • Гість
Напевно я не дуже розумний, але поясніть мені на які питання вас наштовхує моє появлення на форумі? та сайт будинків до чого у цій темі? Може розкриєте свою логіку? а я повчуся містере Шерлоку Холмсе.

07 Червень 2008, 22:22:10
Відповідь #394
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
а можна приклади "сильних аргументів проти", а то я, мо, шось пропустив?
поки що я бачив лише брехню і скиглення

Наприклад, коли helicopter звертається до Конституції...Хіба то є брехня?
В тому разі, коли весь навчальний процес у вузі переходить до української, а діти повиходили з російськомовних школ, хіба міністерство має рацію? Знання будуть хибні, бо коли математику вивчав російською і потрібно так одразу перейти до української, не думаю, що діти впораються...Якби  з кожним роком збільшували чисельність україномовних груп у вузах - були більш позитивні результати. І врешті решт, залишити тільки одну групу російськомовну...оце виконання гарантій Конституції. З 20ти каналів - 1 російськомовний. Теж нормально....А не так, що все й одразу.
Доречі, знайомі в Америці живуть і  кажуть, що англійську можна не вивчати, бо є російськомовні школи, магазини, література, фільми. В європейських странах: теж, є канали ТВ англійською, національною, та найбільш росповсюдженою мовою в цій державі. Там просто поважають своїх громадян. А в нас загрожують взагалі все тільки національною. Я розумію, національну мову треба розвинути та захистити, але це має бути зроблено з повагою до всіх громадян країни.
 
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

07 Червень 2008, 22:55:58
Відповідь #395
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Пелено
Цитувати
Наприклад, коли helicopter звертається до Конституції...Хіба то є брехня?
він допускає дуже вільну трактовку, чи то навмисно, чи то по недомислію...

читаймо:
Цитувати
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.
Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови
в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.
Держава ЗАБЕЗПЕЧУЄ..розвиток і функціонування.. в усіх сферах.. і на всій території
Тобто, то є однією з фунуцій Держави
При цьому
вільний розвиток, використання і захист російської (і інших) - ГАРАНТУЄТЬСЯ
Хочте - розвивайте, вам цю можливість ГАРАНТОВАНО
В цьому випадку функції Держави обмежуються гарантіями вільності цього процесу, а не участю в розвитку і використанні

Цитувати
що англійську можна не вивчати, бо є російськомовні школи, магазини, література, фільми.
це робить ДЕРЖАВА? Чи таки ПРИВАТНІ особи?

Цитувати
А в нас загрожують взагалі все тільки національною.
державною - це раз. І два - шо таке "все" і хто кому "загрожує"- це три.

Цитувати
Знання будуть хибні, бо коли математику вивчав російською і потрібно так одразу перейти до української, не думаю, що діти впораються...
та Ви шо? чесно? ну НІЯК не можливо перекласти з російської
sin(x+y) = sin x cos y + cos x sin y
так? )

ще "сильні аргументи" є чи будемо далі казочки Шарля Перро розповідати?
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

07 Червень 2008, 23:11:39
Відповідь #396
Offline

karLos

Глобал Модератор

Offline karLos

  • Хто часнику не їв, той смердіть не буде
  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 5810
  • Карма: +70/-35
  • Дякую
  • Сказав: 5
  • Отримав: 12
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Знання будуть хибні, бо коли математику вивчав російською і потрібно так одразу перейти до української, не думаю, що діти впораються...
Результати зовнішнього тестування показали зовсім зворотнє.
Не чудіть. Знання - вони, ну як би вам пояснити, і в африці знання. Якою мовою вони б не викладалися. Звичайно, є деякі "моменти" в перекладі.
No sé ni la palabra única en el Español

08 Червень 2008, 00:08:16
Відповідь #397
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю

В тому разі, коли весь навчальний процес у вузі переходить до української, а діти повиходили з російськомовних школ, хіба міністерство має рацію?

Оце найцікавіше твердження. З одного боку батьки віддають дітей у російськомовний клас з огляду на те, що навколо самі російськомовні ВНЗ (принаймі у східних люластях), а з іншого навчальний процез у ВНЗ проходить російською мовою, бо шкільні заклади готують майбутніх студентів для цих вузів російською мовою. Де вихід? Пелена пропонує залишити як є і вмовлянням та всіляким заохочуванням розвивати українську мову. Це шлях неприйнятний для України. Є інший шлях: зменшити кількість ВНЗ (школи) з російською мовою викладання. Школи нібито заборонено, бо мову навчання дітей визначають батьки (ну не свідомі вони). Залишається перхід на українську мову викладання у ВНЗ.
Звичайно можна погодитися з Пеленою що до організації ВНЗ: на 10 україномовних 1 російськомовний по кожному профілю навчання.
Нехай їдуть за тридев'ять земель, якщо бажають здобути освіту російською мовою, так само як було українською у СРСР.
Ще більше мені сподобалася пропозиція Лужкова (хоч він і нахаба): Нехай Росія у рамках своїх можливостей відкриває філії своїх ВНЗ за власний кошт, звісно, і навчає бажаючих російською. Нема питань.

08 Червень 2008, 16:42:00
Відповідь #398
Offline

Неизбежность


Offline Неизбежность

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +11/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
какое-то извращенное понятие о РОДНОМ языке у некоторых...... родной язык прежде всего тот, на котором думаешь.... как люди, у которых в седьмом колене все на русском разговаривали могут разговаривать на родном украинском?? БРЕД!!! даже если так, то взять столицу нашего доблесного государства - многие там на украинском разговривают???! один из ста... вот вам и государственный язык... украинский язык как таковой сохранился только в одном городе нашей страны - во Львове, а в остальных суржик или наречия. так это еще нужно поспорить, что за язык такой украинский и кому он сейчас нужен. посмотреть на наших политиков например. мне их жаль, они мучаются! то как они коверкают укр слова даже передать не могу и ради чего??? лучше красиво на русском,чем хз как на украинском...
Нужно уметь прощать своих врагов,но только после того как им отрубят голову.

08 Червень 2008, 16:53:47
Відповідь #399
Offline

ArtD


Offline ArtD

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8950
  • Країна: 00
  • Карма: +135/-43
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Неизбежность судячи з усього не була ні в Київі, ні у Львові... Плакати хочеться дивлячись на вашу аватару і читаючи ваші слова...

Чомусь так гірко плакала вона
Ховаючи обличчя у долонях...
А правда вещь хорошая, да только позабытая

08 Червень 2008, 16:57:52
Відповідь #400
Offline

Неизбежность


Offline Неизбежность

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +11/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
на нет,уважаемый, я уже год живу в киеве и регулярно бываю во Львове, так что можете утереть свои слёзы
Нужно уметь прощать своих врагов,но только после того как им отрубят голову.

08 Червень 2008, 16:58:31
Відповідь #401
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Неизбежность
якесь ізвращьонноє уявлення у деяких о процесі мислення... Ви не спробували вивчити більше однієї мови? ПОВІРТЕ- ДУМАТИ можна на будь якій мові +)
е, нє... навіть не так - повірте, думати взагалі - МОЖНА! +)

Цитувати
ак люди, у которых в седьмом колене все на русском разговаривали
мдааа??? Можна взнати, з яких усюд Ви тут до нас?
І на якій мові ромовляли Ваші предки у ВОСЬМОМУ коліні?
Бо в мене чомусь тільки родітєлі РЕАЛЬНО перейшли на російську.

Цитувати
украинский язык как таковой сохранился только в одном городе нашей страны - во Львове
О_о

Цитувати
то как они коверкают укр слова даже передать не могу и ради чего???
я думаю, Ви не збагнете... Вибачте. Мені Вас жаль насправді. (і справа не в політиках)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

08 Червень 2008, 17:00:02
Відповідь #402
Offline

Неизбежность


Offline Неизбежность

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +11/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Нужно уметь прощать своих врагов,но только после того как им отрубят голову.

08 Червень 2008, 17:00:57
Відповідь #403
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

08 Червень 2008, 17:09:01
Відповідь #404
Offline

ArtD


Offline ArtD

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8950
  • Країна: 00
  • Карма: +135/-43
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
І ви цей рік як я бачу провели з пользою: провели соціальне дослідження, опитування 100 киян, з яких тільки один посмів заговорити з вами на український... сцука всю статистику спаганив...

Так ви не зациклюйтесь на Київі і Львові. Побувайте ще десь...
Отправленный на: Июня 08, 2008, 15:05:55
Неизбежность    15:06:40   Просматривает профиль пользователя AntZ.


Дивується, де ж ти такий, АнтЦ, тут взявся на Донбасі?... ;о)))
А правда вещь хорошая, да только позабытая

Форум Краматорська