Форум Краматорська

  • 28 Березень 2024, 20:56:22
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 626798 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

09 Червень 2008, 00:41:58
Відповідь #525
Offline

Oessi


Offline Oessi

  • Тьма? Но что Свет без нее?
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 7852
  • Країна: ua
  • Карма: +272/-55
  • Дякую
  • Сказав: 37
  • Отримав: 20
  • Знай - здесь не Рай, здесь - Игра...
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
andrey,

Тут не соглашусь. Судя по новым прочитаным книгам, переводчики часто сами смутно осознают то, что они переводят) Лучше уж в оригинале прочитать и не понять что-то самому, чем читать неправильно понятое другим, имхо

А вот во второй части вы, возможно, правы. Но все-таки считаю самостоятельное ознакомление с оригиналом предпочтительнее
вот тут я с Ванилином полностью согласна
я вообще не пойму, зачем вы трогаете литературу?
абсолютно бессмысленно спорить на эту тему: совершенно однозначно, что ЛЮБУЮ литературу гораздо предпочтительнее читать в языке оригинала, т.к. никакой переводчик не передаст точно стиль автора. к тому же, в каждом языке существуют непереводимые обороты, во многих произведениях присутствует игра слов, смысл которой теряется при переводе, искажаются географические названия, имена и фамилии героев, даже описание пейзажей...передача красок читателю...
Не надо путать идеи и их интерпретации

Форум Краматорська


09 Червень 2008, 00:46:43
Відповідь #526
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
  
Щоб зрозуміти гру слів, в більшості випадків треба дуже добре знати мову та культуру. Перекладач - профі.
Біля вас є культура близького вам народу, але ви і її не можете зрозуміти, просто відторгаєте, щовже казати про англійську.
 Всеж мені не зрозуміло, чому навчання у англомовній спецшколі - то престиж, а навчання у украіномовній - насільственная украінізація? Ніби слов'янська мова, близька культура...   Але вибачте, до завтра.
 Добраніч.

09 Червень 2008, 00:57:10
Відповідь #527
Offline

V@nilin


Offline V@nilin

  • Я-декорация.
  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 133
  • Карма: +3/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • I wish you were here...
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Возможно. Но переводчик очень и очень часто работает исключительно за деньги и чтобы успеть в срок, вот и переводы такие выходят...Как верно сказала Oessi, далекие по стилистике. И это в лучшем случае, а то еще и содержание где-то извратят. После этого читатель не только не поймет смысл, но и не сможет полюбить автора, насладиться его творчестом...Так у меня в свое время случилось с Лемом, забросил на долгое время из-за перевода.
Спокойной ночи)

This is the end, beautiful friend.
This is the end, my only friend,
The end, of our elaborate plans,
The end, of everything that stands,
The end, no safety or surprise,
The end.
I'll never look into your eyes
Again.....

09 Червень 2008, 01:06:01
Відповідь #528
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
ну давай))) разглогольствуйте дальше на тему: "кто виноват и что делать?"  вы же умные дяди))));)
я знаете ли не натыкаюсь на стену глухого непонимания как тут, потому что меня окружают здравомыслящие,смотрящие вперед личности, а не люди, у которых походу что-то не получается постоянно.....  поповоду ухода с форума - вы мне не указ, это уж точно))))))) а вот фашистку я вам еще припомню ;)
Що ТЫ самовлюбленная недоросль и непризнанный гений и, к тому же невоспитанная экзальтированная дамочка - я вже зрозумів (російською що б зрозуміли).
Що до форуму - це була пропозиція, бо серед севастопільців Ви були б серед своїх.
що до "пригадаю" - завжди чекаю з нетерпінням.

Щось постійно не складається? У Вас багата уява.

09 Червень 2008, 01:18:11
Відповідь #529
Offline

Неизбежность


Offline Неизбежность

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +11/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
нет, это не у меня не складывается, это у вас беда)))))))

Що ТЫ самовлюбленная недоросль и непризнанный гений и, к тому же невоспитанная экзальтированная дамочка - я вже зрозумів (російською що б зрозуміли).
нечего мне ТЫкать, хватит меня оскорблять, я прекрасно владею украинским, так что можете не мучать себя русским)))))
и если вы думали,что последнее слово будет за вами - вы ошиблись))))
Нужно уметь прощать своих врагов,но только после того как им отрубят голову.

09 Червень 2008, 01:27:02
Відповідь #530
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
нет, это не у меня не складывается, это у вас беда)))))))

Що ТЫ самовлюбленная недоросль и непризнанный гений и, к тому же невоспитанная экзальтированная дамочка - я вже зрозумів (російською що б зрозуміли).
нечего мне ТЫкать, хватит меня оскорблять, я прекрасно владею украинским, так что можете не мучать себя русским)))))
и если вы думали,что последнее слово будет за вами - вы ошиблись))))

До того ж ви не дуже розумні. Повторююсь:
Щось постійно не складається? (це стосовно мене)
У Вас багата уява. (а це вже стосується Вас).

До речі: Мені байдуже, за ким залишиться останнє слово. Згоден, хай залишиться за Вами.

09 Червень 2008, 01:29:07
Відповідь #531
Offline

Неизбежность


Offline Неизбежность

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +11/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
а вот мои умнственны способности не вам оценивать....)))) к тому же вы сами неочень сильны))))))))))
доброй вам ночи)))
Нужно уметь прощать своих врагов,но только после того как им отрубят голову.

09 Червень 2008, 01:34:46
Відповідь #532
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
а вот мои умнственны способности не вам оценивать....)))) к тому же вы сами неочень сильны))))))))))
доброй вам ночи)))
І вам не кашлять

09 Червень 2008, 01:41:11
Відповідь #533
Offline

Oessi


Offline Oessi

  • Тьма? Но что Свет без нее?
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 7852
  • Країна: ua
  • Карма: +272/-55
  • Дякую
  • Сказав: 37
  • Отримав: 20
  • Знай - здесь не Рай, здесь - Игра...
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
 
Щоб зрозуміти гру слів, в більшості випадків треба дуже добре знати мову та культуру. Перекладач - профі.
Біля вас є культура близького вам народу, але ви і її не можете зрозуміти, просто відторгаєте, щовже казати про англійську.
 Всеж мені не зрозуміло, чому навчання у англомовній спецшколі - то престиж, а навчання у украіномовній - насільственная украінізація? Ніби слов'янська мова, близька культура...   Але вибачте, до завтра.
 Добраніч.
                ну то й що, що треба розуміти? Може я англійську вчу не тільки тому, що так за програмою треба, а ще й тому, що я хочу доторкнутися до світового мистецтва та читати твори англомовних авторів в оригіналі? Може я хочу Толкієна прочитати та Гарісона? Може хочу прочитати Конан-Дойля та Марка Твена? Так що, мені теперь не бажати цього, бо Вам щось не подобається. Моя викладачка англійської в інституті каже, що оригінал та переклад - це небо та земля. Якщо не можете оцінити англійську у повній мірі - прочитайте українських авторів російською, а російських - українською. Особливо поєтів. Це не те зовсім
               якого близького народу? це біля Вас є культура близького Вам народу - російського, але Ви і її не можете зрозуміти, просто відторгаєте. Хіба так важко змеритися з тим, що деякі люди не можуть розмовзяти українською? А можливо і можуть, але не хочуть. У кожного на це свої причини, але вони не змінять своєї позиції тільки тому, що на них будуть кричати на форумі. Вже треба звикнути, що тут люди думок майже не змінюють: чи мають такий сталий погляд на життя, чи вмоляють погано - не важливо, але це факт
               навчання у англомовній школі - то престиж, бо там діток своїх навчають у сподіваннях на те, що вони поїдуть до англомовної країни. І тому, що там платити треба, і не кожен може це собі дозволити. А у нас таке сприйняття: усе, що може мало хто собі дозволити - престижно. Вілла на Канарах, Бентлі, дружина-супермодель, золотий унітаз, дитинку до приватної англійської школи...
               а стосовно українських шкіл... віддають своїх діток до українських класів, і вчаться вони там пречудово, і белькочуть рідною солов*їною навіть не замислюючись над тим, що ми тут демагогію розводимо. Не все так швидко. Ще живі наші бабусі та дідусі, які при совку жили та української не розуміють, союз розвалився тільки 18 років тому, українізіція іде лише кілька років. Що вам треба? Щоб за один день усе було зроблено? Щоб усі раптом почали українською розмовляти? Почекайте кілька років. Скоро виростуть діти, які вже не в СРСР народилися, і ось вони вже своїх будуть українською вчити і будуть українською розмовляти. Усе йде до цього. Уже навіть у ДДМА українські групи на всіх факультетах. Не поспішайти ви так, чи вам ті 5 років щось зіграють? Що вони порівняно з тим, скільки на наших землях російською розмовляли?
Не надо путать идеи и их интерпретации

09 Червень 2008, 01:51:14
Відповідь #534
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
               якого близького народу? це біля Вас є культура близького Вам народу - російського, але Ви і її не можете зрозуміти, просто відторгаєте. Хіба так важко змеритися з тим, що деякі люди не можуть розмовзяти українською? А можливо і можуть, але не хочуть. У кожного на це свої причини, але вони не змінять своєї позиції тільки тому, що на них будуть кричати на форумі. Вже треба звикнути, що тут люди думок майже не змінюють: чи мають такий сталий погляд на життя, чи вмоляють погано - не важливо, але це факт

Та годи вже. На них "кричать" не через те, що вони не можуть розмовзяти українською, можливо і можуть, але не хочуть. А  "кричать" за їхне поводження на форумі. Я, наприклад, чудово розумію їхні мотиви (можливо не так, як вони бажали, коли писали, можливо помиляюся в мотивах), але безумовно піддакувати їм не буду а на хамство буду відповідати адекватно (на свій розсуд).

09 Червень 2008, 01:54:06
Відповідь #535
Offline

Неизбежность


Offline Неизбежность

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +11/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
конечно, на хамство только хамством))) как истинный джентельмен)))))
вы уже кажется шли спать)))))
вы мне за сегодня столько раз нагрубили что желание общаться в нормальном тоне просто отпало))))
Нужно уметь прощать своих врагов,но только после того как им отрубят голову.

09 Червень 2008, 02:03:53
Відповідь #536
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
конечно, на хамство только хамством))) как истинный джентельмен)))))
вы уже кажется шли спать)))))
вы мне за сегодня столько раз нагрубили что желание общаться в нормальном тоне просто отпало))))
Перепрошую, але:
Цитувати
доброй вам ночи)))
хто писав?
я відповів: "І вам не кашлять".
Хіба це визначає, що я пішов спати? Ні.
Що до "истинный джентельмен", то вибачаюсь, я цинічний напівзвір (аватара), свідомит, запроданець, оунсівець, нацик ,... (за характеристикой активних русофілів, та поміркованих російськомовних) Тож треба марку тримати.

09 Червень 2008, 02:04:55
Відповідь #537
Offline

Неизбежность


Offline Неизбежность

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +11/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Нужно уметь прощать своих врагов,но только после того как им отрубят голову.

09 Червень 2008, 02:08:12
Відповідь #538
Offline

Oessi


Offline Oessi

  • Тьма? Но что Свет без нее?
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 7852
  • Країна: ua
  • Карма: +272/-55
  • Дякую
  • Сказав: 37
  • Отримав: 20
  • Знай - здесь не Рай, здесь - Игра...
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Та годи вже. На них "кричать" не через те, що вони не можуть розмовзяти українською, можливо і можуть, але не хочуть. А  "кричать" за їхне поводження на форумі. Я, наприклад, чудово розумію їхні мотиви (можливо не так, як вони бажали, коли писали, можливо помиляюся в мотивах), але безумовно піддакувати їм не буду а на хамство буду відповідати адекватно (на свій розсуд).
не тре просто звертати увагу. Нащо нерви свої витрачати? Все одно нічого довести не вдасться, так нащо? А що до поведінки... мене тут звинувачували у юнацькому максималізмі - так ото воно мабуть і є  :D не переймайтеся) з рештою, або сама зрозуміє, або хтось на місце поставить - життя довге тре розмовляти з іншими нормально, навіть якщо не погоджуєшся у чомусь.
і взагалі - їй просто подобається бачити, як ви переймаєтесь та нервуєтє. Он бачте, скільки смайлів ліпе - пальці на shift+0 судомою зводить, не може відірвати

конечно, на хамство только хамством))) как истинный джентельмен)))))
вы уже кажется шли спать)))))
вы мне за сегодня столько раз нагрубили что желание общаться в нормальном тоне просто отпало))))
а кто первый начал? как к людям, так и к тебе
ты тоже спать собиралась, кстати
Не надо путать идеи и их интерпретации

09 Червень 2008, 02:08:52
Відповідь #539
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
может и нужно, только чести не прибавляет)
Казали русские: Мы за ценой не постоим.

PS: До речі, аватара - це моя сутність, підпис під нею - щира правда.

Форум Краматорська