Форум Краматорська

  • 27 Квітень 2024, 00:57:00
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 633956 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

09 Червень 2008, 11:58:34
Відповідь #585
Offline

SidorOV


Offline SidorOV

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 3442
  • Країна: 00
  • Карма: +78/-10
  • Дякую
  • Сказав: 2
  • Отримав: 19
  • "Нужно понимать всю глубину наших глубин" (с) ДМБ
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
вы просто не можете признать, что я во многом права....

В ЧОМУ, дівчинко? В ЧОМУ? Ви хоч один факт спростували?
ДЕ?
Все те що Ви кажете, або відверта брехня, або безглуздо. Ви й самі довести ці тези не взмозі.
Але признати, що Ви помиляєтесь та ЗОВСІМ не володієте питанням (крім лозунгів проросійських), не хватає мужньості... або - розуму...
Никогда не стой на месте! Ищи новые тупики!

Форум Краматорська


09 Червень 2008, 12:00:29
Відповідь #586
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
вы просто не можете признать, что я во многом права....
... і об*явіть себе побєдітєлєм в спорі (с)
я ридаю з цієї Червоної ШапоЧкі +))

Дитино! Йди вже вчи уроки, блін...
Як то? "В присутствии двух людей с университетским образованием позволяете себе давать советы космической глупости"(с)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

09 Червень 2008, 12:33:02
Відповідь #587
Offline

souls


Offline souls

  • мы молодая нация – и у нас все впереди!
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1313
  • Країна: 00
  • Карма: +81/-3
  • Дякую
  • Сказав: 59
  • Отримав: 157
  • укр.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
а что каксается образования,так это вобще больная тема. всех преподавателей обязали разговаривать на украиском

Ужас просто.... кто это смог додуматься!!!?? как могли!!!!?

Интересно, а какой бы Вы предложили язык изложения материалов в Киевском национальном (если предположить, что Украина все-таки существует.. хотя бы де-юре... то национальный скорее всего означает украинский) университете им. Шевченко"

Цитувати
а вот что касается обучения - с удовольствием бы поехала в Москву
я бы тоже с радостью... одна только проблема - случайно не знаете как там в Москве с преподаванием на украинском? Хотя, боюсь, не важно там с этим... Вон французы  - так те ваще знаете что навыдумывали? Вы будете смеятся, но перед поступлением в Сорбонну требуют знание французского... жуть... 
претеснение русского - глобальная проблема!!!
О купите мне черные слепые очки
И заткните мне рожу правдивой газетой
Чтобы я не увидел, чтобы я промолчал
Чтобы было беззвучно, темно и смешно

09 Червень 2008, 13:41:49
Відповідь #588
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
шановний AntZ!
я не дуже свідомий у юриспруденції, тому, будь ласко, пояснить мені останній абзац 10-ї статті Коституції:

"В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України."

Означає це чи ні, що я, національна російскомовна меншина, можу відкрити "сінєматограф" для таких як я російскомовних і транслювати там росіскомовні хвільми?

а також поясниіть, будь ласка, статтю  53 Костітуції про те, що

"Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою ..."
і як це тулмачити стосовно заяв міністра Вакарчука (це посадова державна особа) про перехід усіх ВУЗів до україномовного викладання?

А також поясніть мені, будь ласка, що означає надпис на вашому аватарі "я такий радий що я не москаль" чи щось таке.
Ви ненавидите "москалів", тобто росіян. Чи російскомовних? Чи державу Росія?

Вдячний Вам за Ваші відповіді.

О том, что здесь всем участникам около 22-х лет: мне 44 будет через месяц.

09 Червень 2008, 13:52:11
Відповідь #589
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
"росіскомовні " не можете
"росізм" заборонено міжнародними угодами і хартією прав людини +)

Все, шо стосується Конституції, я, вже, здається, пояснив, нє?
"Держава гарантує" і "Держава розвиває" - Є різниця?
підробніше - подивіться ВИЩЕ, будь ласка. Я Вам вже відповів.

Цитувати
А також поясніть мені, будь ласка, що означає надпис на вашому аватарі "я такий радий що я не москаль" чи щось таке.
Ви ненавидите "москалів", тобто росіян. Чи російскомовних? Чи державу Росія?
на це я теж відповідав декілька разів, але спеціально для Вас повторю - я дякую Богові, шо Я не москаль. Мова йде про МЕНЕ. А щодо СЕБЕ я можу дякувати Богові за все, шо мені вздумається, нє?
Коли, наприклад, я бачу на вулиці одноокого, я можу ж подякувати Богові, що я не одноокий, нє? Це ж не є образою чи, не дай Боже, НЕНАВИСТЮ до однооких??
ЧИ Ви відчуваєте якийсь комплекс з цього приводу? Мовляв, якшо люди дякують Богові, шо вони не москалі, ТО...
але то вже фантазії +)
Повторюю - мова йде про МЕНЕ. І це моя особиста справа, кому і за шо дякувати. Беседер? ;+)

*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

09 Червень 2008, 14:40:18
Відповідь #590
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
чому не можу росіськомовні, держава типа ж гарантує? ГАААААА?
а як про навчання?????

про однооких: однооокий - це інвалід, це ущербна людина, в нього одного ока немає, тому він погано бачить і зовньошній погляд у одноокого поганий, як у Айсьмана в 17 миттєвостей весни.
а чим вам  не сподобається "москаль", і взагалі: хто такий "москаль" з Вашої крапки зору? Чим він "ущербний"?

09 Червень 2008, 14:53:08
Відповідь #591
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
чому не можу росіськомовні, держава типа ж гарантує?
не можете, бо не зрозуміло, шо Ви хочте - чи то расизм, чи то сіськи.. Або сіськасту негритянку... То не справа держави- задовольняти ваші сексуальні хвантазії +)

не ображайтесь, не втримався +)

Цитувати
а чим вам  не сподобається "москаль", і взагалі: хто такий "москаль" з Вашої крапки зору? Чим він "ущербний"?
не сподобається - це майбутній час
а він мені ВЖЕ, сцуко, не подобається! прям ЗАРАЗ!
та шучу я +)

Цитувати
це інвалід, це ущербна людина, в нього одного ока немає, тому він погано бачить і зовньошній погляд у одноокого поганий,
Кутузов, Нельсон....

Москаль - так називали вояків російської (царської) армії - незалежно від національності. В моєму розумінні це - стороннік "Вялікой Ґімперії", ґімперець, шовініст, мілітарист і реваншист- знов таки ж, НЕЗАЛЕЖНО від національності.
Погодьтеся, перераховувати ВСІ ці характеристику кожного разу досить незручно, тому цілком слушно було б дати їм якийсь об*єднуючий термін.
Ферштейн зіх, Іван Андреіч? (с)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

09 Червень 2008, 15:39:34
Відповідь #592
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
Цитувати
росіськомовні
не можете, бо не зрозуміло, шо Ви хочте - чи то расизм, чи то сіськи.. Або сіськасту негритянку... То не справа держави- задовольняти ваші сексуальні хвантазії +)

шановний, всім зрозуміло, і вам теж , що "росіськомовні" це звичайна помилка.

я так розумію, що окрім "сіськи", "сексуальні хвантазії" , "сіськасту негритянку" вам відповисти більш нічого?


Цитувати
Москаль - так називали вояків російської (царської) армії - незалежно від національності. В моєму розумінні це - стороннік "Вялікой Ґімперії", ґімперець, шовініст, мілітарист і реваншист- знов таки ж, НЕЗАЛЕЖНО від національності.
Погодьтеся, перераховувати ВСІ ці характеристику кожного разу досить незручно, тому цілком слушно було б дати їм якийсь об*єднуючий термін.
Ферштейн зіх, Іван Андреіч? (с)
тобто "москаль", це - система політичних поглядів?

09 Червень 2008, 15:44:37
Відповідь #593
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
вам відповисти більш нічого?
а в чому було питання? про сінєматограф?
чому не можете? відкривайте, робіть тітри і показуйте собі... або дублюйте (покупайте дубльований- тітрований)
Бо, вибачте, написати на вході "White only" Вам вже ніхто не дасть - не в ЮАР часів апартеіду

Цитувати
тобто "москаль", це - система політичних поглядів?
трошки ширше... скоріш, система світогляду
Бо москаль може бути і монархістом, і демократом, і анархістом... Але все це- засоби боротьби за владу В Ґімперії... Сама задача Ґімперії під сумнів, зазвичай, не ставиться
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

09 Червень 2008, 15:58:27
Відповідь #594
Offline

Bodyn


Offline Bodyn

  • Тот кто видел тьму - никогда не поверит в ...
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1656
  • Карма: +57/-6
  • Дякую
  • Сказав: 18
  • Отримав: 65
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
1 Так в чому питання? У тій же Америці громадянин звернувшись до офіційної установи на одній з офіційних мов,
блін, сказочніки.. ЯКА нахєр "офіційна мова" в Штатах???? ХТО Вам розповів таку х*ню???
Цитувати
1 Французский, голландский и, собственно, английский. Буквально в прошлом только году (ну от силы года три назад) - было принято решение о едином официальном языке - английском. Вот такие пирожки, спрашивается, сколько Америке понадобилось времени, чтобы нормально завершить процесс ассимиляции народностей? Со времен Колумба, а? А у нас хотят стахановскими методами менее, чем за 20 лет - не, ну оно понятно, куда америкосам до могучего украинского народа и до могучей Украины, где им, сосункам, с нами тягаться:)!

2 Я понимаю, эмоции, но выражениями не надо разбрасываться, прежде всего это позор на свою (у некоторых почти седую) голову. Можно и литературно объяснять, где человек не прав и в чем.
...Я ищу глаза, а чувствую взгляд, где выше голов находится зад...

09 Червень 2008, 16:02:29
Відповідь #595
Offline

helicopter


Offline helicopter

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 110
  • Карма: +4/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Вертолёты - это души убитых танков
    • Перегляд профілю
а хто хотів написати на вході "White only"?
Ви, шановний, не тікайте. Ви казали, що я "перекручую" закони. Ось я і спитав Вас, який "неперекручує" і сприяє закони вірно - як зрозуміти...і т.д.  Що знову повотрюватися?

09 Червень 2008, 16:45:31
Відповідь #596
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Bodyn
Цитувати
на одній з офіційних мов,
Цитувати
было принято решение о едином официальном языке

взагалі-то я мав на увазі, шо в Штатах нема ДЕКІЛЬКОХ "офіційних мов", але, каюсь, з мого тексту це не зрозуміло =(
Читайте так:
"ЯКА нахєр "офіційна мова", крім англійської, в Штатах???? "

Але внє залежності від того, прав я чи не прав, ВИ самі собі протиречите - бо ОФІЦІЙНА ("загальнонаціональна") мова там ОДНА
Бо то є ЛОГІЧНИМ - держава (державний апарат) має функціонувати, викорустовуючи ОДНУ мову


***
 helicopter
Цитувати
а хто хотів написати на вході "White only"?
створення Вами кінотеатра, в якому будуть демонструвати ВИКЛЮЧНО фільми російською мовою, цілком слушно тягне за собою відповідний напис, так?

блін, люди, дайте мені в спортзал сходити, а? =(
я запарився всім відповідати.. Точно шо не форум, а мій блог...=(

Отправленный на: Июня 09, 2008, 16:17:09
Цитувати
Ви, шановний, не тікайте. Ви казали, що я "перекручую" закони. Ось я і спитав Вас, який "неперекручує" і сприяє закони вірно - як зрозуміти...і т.д.  Що знову повотрюватися?
на жаль, ВТІК +)
не сприяє, а сприймає.. сприяти - то "способствовать"
як зрозуміти - шо?
відмінність "забезпечення" від "гарантій"? Так я нібито відповів - "забезпечує" Держава своїми силами і за свій кошт, а "гарантує вільний розвиток" - шо не буде заважати і іншим не дасть заважати. Шо не так?
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

09 Червень 2008, 20:00:17
Відповідь #597
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Панночка Неизбежность!
Ваше ставлення до мовного питання Ви, гадаю, вже висловили однозначно, а от давайте тепер спробуємо подивится на ситуацію з іншого, нашого - українського боку.
Існує країна Україна, котра визнана іншими державами і міжнародними спільнотами.
Існує український народ - громадяни цієї самої України.
Існує загальнодержавний закон - Конституція України, яка чітко і однозначно вказує, що у державі є одна єдина державна мова - українська.
Згодьтесь, я перераховую зараз лише факти, котрі не потребують аргументів?
А тепер далі. Є немала кількість населення, котра відчуває себе частиною украннського народу, незалежно від того, хто є за етнічним походженням. Серед них більшість - таки етнічні українці, далі - росіяни, кримські татари, євреї, поляки, армяни, чехи, німці, греки, цигани и т.д.
Проголошуючи державний статус української мови, Конституція гарантує право кожній нац.меншині вивчати та розвивати свою національну культуру. Наголошую, надаэ право, а не бере на себе зобов'язання.
І, до речі, навіть у нашому провінційному місці таких культурних осередків немало: тут Вам і Сохнут, і товариство польської культури, і товариство арабської культури і т.д. А у великих містах їх ще більше. Вони постійно проводять свої внутрішні акції, безкоштовно надають можливість вивчати їхню нац.мову, підтримують контакти з історичною Батьківщиною. І при цьому ніхто ніколи  не вимагає до себе якогось особливого ставлення і надання виключного статусу.
При цьому громадяни України, котрі вважають себе росіянами, маючи можливість навчати своїх дітей у російськомовних класах, а далі у російськомовних ВНЗ-ах, читаючи російськомовну пресу, спілкуючись на своїй мові практично скрізь, постійно галасують про "ущемление прав". Пробачте, де тут логіка?
Держава вже друге десятиріччя використовує бюджетні кошти на надання їм навіть більших можливостей, ніж на те слід було б очікувати (зарплатня вчителям, дотування ЗМІ і т.д.), але замість вдячності отримує лише сепаратистські заклики та зневажливо-бридливе ставлення до державної мови та нац.символіки.
Поясніть мені, українці, чому Ви, "русская в семи поколениях" на теренах моєї Батьківщини вимагаєте собі щось за рахунок інтересів мого народу і моєї держави? Пробачте, носієм якої надраси Ви є у такому випадку? І чому у такому разі я не маю права назвати Вас шовініскою//українофобкою//фашисткою?
Я, наприклад, хочу, щоб мій син мав можливість скрізь, а не тільки вдома, говорити українською, щоб мультики були продубльовані його рідною мовою, і щоб у суспільних місцях він чув рідну солов'їну, а не "фєню" та великоруський мат. Невже я хочу так багато у державі Україні?
Ви, і такі як Ви, вимагаєте поваги до себе і своєї мови - то гарна справа, але, може, спочатку слід було б навчитися поважати ту країну, громадянами котрої вони стали через якісь свої сімейні обставини? А далі, повірте, і Вас стануть сприймати адекватно і шанобливо.
Ви  тут дуже спритно чіпляли міточки - той нерозумний, цей середній, а той недопатріот, так чому, пробачте, мають розводити з Вами церемонії?
Можна і я у такому разі кілька прикладів наведу?
1. Конференція у КМА, доповідачі не тільки з України, а й з Польші, Угорщини, Словаччини та Чехії. Всі вони без виключення читали доповіді українською, і лише братні росіяни та донбасько-слобожанські українці - російською. Гарна повага до країни і колег з науки?
2. Зав.кафедрою мистецтвознавства Рибалко С.Б. - етнічна росіянка, з Пітеру, ще її бабуся навчалася у Смольному і вінчалася у Ісакієвському соборі, свідомо вивчила українську з нуля, а її діти, народжені в Україні, чудово володіють мовою і люблять її.
3. Осіпян О.Л. - чоловік неповних 40-ка років, викладач КЕГІ, пише докторську дисертацію, армянин за походженням. Вивчає історію армян в Україні, дисципліни котрі викладає у інституті - історія України, українська історіографія та історія українських міст. Не слабо?
І прикладів таких можу навести - тьму. Невже ці знані науковці, НЕ українці за походженням, вивчивши і пропагандуючи українську, дурніші за Вас - першокурсницю-"русскую в семи поколениях"?
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

09 Червень 2008, 20:15:59
Відповідь #598
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
панове!
дарагіє расіянє...
давайте нарешті определимся з питанням "державної мови"...
Як на мене, то є мова спілкування Держави між СВОЇМИ "органами" і своїми громадянами - по відношенню громадян до Держави... І НЕ БІЛЬШЕ!!
тобто, Кодекси-Закони мають бути написані на ОДНІЙ мові...
Як до 17-го сторічча мовою науки була латина, як ДОСІ мовою медицини є латина, і НІХТО по цьому поводу не заморачується...
РОЗПОДІЛІТь потоки - розмовляти на російській - НІХТО вам не забороняє!
Я розумію - ви ЗВИКЛИ отримувати інформацію ВИКЛЮЧНО російською, а ТУТ - на тобі! - якісь "хохли" вирвались з "резервацій", і РАПТОМ вимагають (от сволочі!) в країні під назвою Україна - отримувати туж саму інформацію, але на СВОЇЙ мові...
Шановні мої росіяни!
Ґімперія РУХНУЛА, ґімперська мова (мАгучій язик) вже НІКОЛИ (дай-то Боже!) не буде панувати на теренах України...
ЛАФА скінчилась...
Ви можете розмовляти ДОМА, друг з другом - ЦЕ вам НІХТО не забороняє, і, якшо ХТОСЬ це вякне, я ПЕРШИЙ встану на ваш захист
АЛЕ
ДЕРЖАВНА мова має бути ДЕРЖАВНОЮ
я розумію, шо, виховані довгою історією "язиком мєжнаціонального общєнія". і шо "сєдьмоє колєно", і шо техгічні терміни, і шо "магучій язик Пушкіна і Лєрмонтова"...
я розумію, шо 99% з вас - Бондаренки, Шевченки і Стеценки, папа-мама вийшли з окресних сіл, і шо на певному етапі розвитку вони просто СТІСНЯЛИСЬ розмовляти українською - бо то був "язик сєла"... А вашим папам-мамам хотілось казатись "гарадскімі"...
ЧОГО тут стидатись - в мене самі такі... Бабушка моя, світла їй пам*ять, бачте, була "нєсоврємєнною", розмовляла, бач, українською, і РЖАЛА (якшо це применимо до шанованою мною бабусі) над тим, шо ЇЇ онук розмовляє "парюські"...
РЕАЛЬНО сміялась! передражнювала...
В нас, йопт, лінгвістичні суперечки навіть були - А скажи-но, мені, онучєк Тошо, а ЯК на вашій мові буде - от єсть драбина - "лєстніца"... а, Тошо, переклади -но мені "щаблі"...
І я "зависав"... Ну НЕМА на російській ТАКОГО слова....
До чого це я? ЦЕ було НЕ на Волині і НЕ на Галичіні - це було ТУТ, в Краматорську... На "посьолку Прокатчиків", який, насправді, є ПЕРШИМ поселенням на территорії ниньошного Краматорську...
і жили там - УКРАЇНЦІ
в кого є сумніви - ВПЄРЬОТ, в музей...
ТОМУ ...
повернемось до питання ДЕРЖАВНОЇ мови...
беседер? +)
 
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

09 Червень 2008, 20:59:14
Відповідь #599
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Дівчинко ти хоч разок біографію Шевченка почитай.

що вона там має узнати? як він гвалтував одну кріпачку, чи що він дійсно писав російською?
Пробачте, будь ласка, andrey, але це не зовсім вдалий приклад. Я нічого проти його творчості не маю, гарні рифми, але, якщо беретесь сперечатися щодо біографії, то ії треба знати "от і до".
Отправленный на: Июня 09, 2008, 19:57:20


Для інших нагадую - мова йде про ДЕРЖАВНУ мову. Офіційну мову Держави. А не про те, чия мова краща, і чи існують на світі йєті, марсєанє і адекватні москалі...

+1. Авжеж
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

Форум Краматорська