Форум Краматорська

  • 29 Березень 2024, 13:45:53
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Дякую за пост

Показані пости, пов’язані з Thank-O-Matic. Показано повідомлення, де "Вас подякували" інші користувачі.


Повідомлення - Краматорський МВ ДРАЦС

Останнім часом в умовах децентралізації відбувається переформатування місцевої влади та, як наслідок, створення нових - об’єднаних територіальних громад. У зв’язку з чим набуває популярності прийняття статутів територіальних громад, які мають регулювати процедурні питання діяльності громади та її органів.
Заступник начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Ольга Кузьменко допоможе новоствореним територіальним громадам розібратись у тонкощах прийняття та державної реєстрації їх статутів.
Перше, на що хочеться звернути увагу: територіальна громада – це не юридична особа. Норми Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» прямо вказують на те, що територіальна громада – це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр. Водночас Цивільним кодексом України передбачено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Отже, за територіальною громадою на законодавчому рівні не закріплено статусу юридичної особи, а відповідно і відсутні підстави для її державної реєстрації як юридичної особи.
Щодо власне статуту. Статтею 19 Закону про місцеве самоврядування визначено, що представницький орган місцевого самоврядування - рада  може прийняти статут територіальної громади села, селища, міста з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування на відповідній території. Тобто прийняття територіальною громадою власного статуту не є обов’язковим, оскільки основні процесуальні питання здійснення місцевого самоврядування представницькими та виконавчими органами громади чітко закріплені чинним законодавством та не потребують дублювання у статуті. Окрім цього, у разі внесення змін до норм законодавства, які відтворені у статуті територіальної громади, необхідними будуть також відповідні зміни до статуту з дотриманням визначеної процедури їх прийняття.
Водночас згідно із Законом про місцеве самоврядування громада у власному статуті може деталізувати порядок та форми участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, зокрема, проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, внесення місцевої ініціативи на розгляд ради, порядок організації громадських слухань, тощо.
На нашу думку, перевагою прийняття власного статуту є збільшення важелів контролю за владою з боку громади, внаслідок чого місцева влада стає більш прозорою та відкритою для власних мешканців.
Зауважимо, що прийнятий місцевою радою статут територіальної громади підлягає державній реєстрації в Головному територіальному управлінні юстиції. Прийняття та видача документів для державної реєстрації статутів територіальних громад здійснюється через центри надання адміністративних послуг у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1150.
Також новоствореним об’єднаним територіальним громадам, які бажають прийняти власний статут, не слід забувати про таке. На сьогодні у Донецькій області зареєстровано 121 статут територіальних громад, з яких об’єднаних територіальних громад - 3, сіл та селищ - 89, міст - 29. Тому ймовірно, що в Головному територіальному управлінні юстиції вже може бути зареєстрований статут територіальної громади, яка увійшла до складу об’єднаної. У цьому випадку, перш ніж приймати статут об’єднаної територіальної громади, слід відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» скасувати прийняті до об’єднання статути.
У разі необхідності внесення змін до вже зареєстрованого статуту територіальної громади місцева рада має забезпечити подання на державну реєстрацію статуту у новій редакції протягом 5 днів з дня його прийняття.
Отже, приймати чи не приймати статут територіальної громади – вирішувати депутатам місцевої ради після обговорення з мешканцями громади, а його державну реєстрацію здійснить юстиція. За додатковою інформацією звертайтесь до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації за телефонами: 0626417446, 0626442500.
Юстиція відкрита до людей!
Ви маєте можливість отримати безоплатну правову консультацію спеціалістів Головного територіального управління юстиції
 у Донецькій області

з загальних юридичних питань
 (06264) 6 39 74
  osvita@dn.minjust.gov.ua

з питань державної
реєстрації нерухомості та бізнесу
 (06264) 4 24 81
  neruhomist@dn.minjust.gov.ua

кожного робочого дня  з 8.00. до 17.00

з питань державної реєстрації народження, шлюбу, зміни імені, отримання довідок у відділах ДРАЦС
 (06264) 7 00 33
  vcs@dn.minjust.gov.ua

з питань державної реєстрації громадських формувань та друкованих засобів масової інформації
 (06264) 4 25 00
  legal@ dn.minjust.gov.ua

з питань примусового виконання рішень судів та інших органів і посадових осіб
 (06264) 4 23 60; (073) 016 07 00
  info@dn.dvs. gov.ua

з питань нотаріату
 (06264) 3 43 20
 viddil_notar@dn.minjust.gov.ua

кожного робочого дня  з 8.00. до 17.00
Краматорський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області запрошує громадян записатися на прийом щодо отримання повторних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Це можливо зробити за допомогою сайту online.minjust.gov.ua
Отримання послуги „Онлайн будинку юстиції” у три кроки:
1. Завітайте на сайт online.minjust.gov.ua.
Оберіть необхідний сервіс та клікніть на нього.
2. Заповніть відповідні поля. Оформіть запит на
отримання послуг одним кліком.
3. Оберить зручний час для отримання документів.
Прийдіть та отримайте вже готові документи

Ці користувачі сказали Вам ДЯКУЮ:

   22 березня 2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України місто Бахмут включений до участі у пілотному проекті  «Шлюб за добу», який запроваджений Міністерством юстиції України. 
   Нагадуємо, що цей проект надає можливість нареченим зареєструвати шлюб у визначені ними строки, без додержання місячного строку, передбаченого Сімейним кодексом України.
Пілотний проект «Шлюб за добу» у місті Бахмуті стартує 20 квітня 2017 року.
   Учасниками пілотного проекту визначені:
-   Бахмутський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану, розташований за адресою місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок  62, контактні телефони :(06274) 4-52-60, 4-52-61;

-   Бахмутськийрайонний відділи державної реєстрації актів цивільного
Стану, розташований за адресою: місто Бахмут, вулиця  Василя Першина, будинок 9,  контактний телефон: (06274) 4-63-19.

   Організатором державної реєстрації шлюбу є комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою:
місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок 73, телефон для довідок: (0627)2-19-28.


Управління державної реєстрації
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій області

Ці користувачі сказали Вам ДЯКУЮ:

Прожитковий мінімум – це грошова сума, яка на думку Верховної Ради України, достатня для забезпечення нормальної життєдіяльності громадян. Вона визначається з урахуванням необхідного набору продуктів харчування, мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. Розмір прожиткового мінімуму встановлюється щорічно в Законі про Державний бюджет, визначається нормативним шляхом у розрахунку на один місяць на одну особу. Окремо розраховується розмір прожиткового мінімуму для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, а саме для дітей віком до 6 років, дітей віком від 6 до 18 років, для працездатних осіб, для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня поточного року для працездатних осіб прожитковий мінімум становить 1600 гривень, а, наприклад, для дітей до 6 років – 1355 гривень, для дітей від 6 до 18 років – 1689 гривень. Краматорський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Ці користувачі сказали Вам ДЯКУЮ:

Сторінок: [1]