Форум Краматорська

  • 28 Березень 2024, 13:59:27
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Про православие и нетолько...  (Прочитано 7793 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

30 Липень 2009, 21:24:13
Відповідь #15
Offline

dzen77


Offline dzen77

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 103
  • Карма: +0/-11
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю

Форум Краматорська

Re: Про православие и нетолько...
« Відповідь #15 : 30 Липень 2009, 21:24:13 »

30 Липень 2009, 21:27:23
Відповідь #16
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 224
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Оце учора потрапила мені на очі стаття " Патріарх Кирило: Героїзація неоднозначних особистостей розділяє український народ" (http://korrespondent.net/ukraine/politics/916720), і черговий раз мене вразило лицемірство Московії. Цього разу не світської влади, а духовної.

Почну з кінця статті. Патріарх Кирило зазначає, що приїхав до Києва як прочанин і не розглядає свій візит як патерналізм. Можна було б погодитися з його твердженням, якби не повне підспівування офіційному Кремлю. Навіть і з огляду на одностайність думок та позицій світської та духовної влади Московії можна було б погодитись з цим твердженням патріарха (ну має він саме такий погляд на події в Україні), але тільки у тому випадку, якщо термін "патерналізм" трактувати виключно у спрощеному (буквальному) значенні без урахування контексту виступів та дій. Так, слова накшталт "Україна залежить від Росії і тому …" чи "УПЦ залежить від РПЦ і тому…" дісно не використовувалися у промовах патріарха Кирила. Але у той самий час проаналізувавши деякі меседжі з  промов патріарха РПЦ, його патерналізм видно неозброєним оком. Візму хочаб зазначену вище статтю.

"Уявіть собі, якщо б символом (України) стала людина, що представляє приватні політичні думки. Одні на сході, інші на заході. Це б спровокувало і посилило б конфліктну ситуацію в Україні" (патріарх Кирило). Я гадаю ця цитата стосується сумнозвісного пректу "Великий ураїнці", коли Д. Табачник (депутат від ПР) за допомогою коштів протягнув Ярослава Мудрого на перше місце замість Степана Бендери. Одразу виникає питання на зустріч: Хіба підтримка однієї політичної думки (сходу України) навіть нейтральної історичної постатї у противагу (саме у противагу, а не по іншій причині) іншій політичній думці (заходу України) не посилило конфліктної ситуації в Україні? Посилило, бо інакше не виникло б отого скандалу навколо проекта та депутата Табачника.

"От коли зараз мені говорять, що для здобуття української національної самосвідомості нам потрібні нові імена, і коли в якості нових імен називають імена, які розділяють у першу чергу українців, я вже не кажу: росіян та українців, як то кажуть, ну Бог з ним, хоча це теж дуже погано, але саму Україну розділяють ці імена - мені ця логіка не зрозуміла "  (патріарх Кирило). Знову питання на зустріч: Невже відмова певній частині українців (і не маленькій, а майже третині, можливо і більше) у шануванні цих імен і одночасному шануванні інших, котрі уособлюють для цієї ж таки частки лише лихі часи, та занепад держави не розділяють українців? Розділяють, і це природно, бо неможливо без застосування репресивного апарату змінити ставлення тієї частки до імен, які були гаслом в тих, хто нищів цвіт української нації, розстрілював та поневолював Україну протягом сторіч.

"Я не можу собі уявити, щоб я, як патріарх, став підтримувати якісь символи, які б розділяли церкву. Врешті-решт - це самогубство для лідера". (патріарх Кирило) Нібито заперечень не повинно виникати. Так, не виникає, якщо не розглядати правосласвну церкву по конфесійно, або забути про те, що церква (православна) не державне утворення, і її неможливо ототожнювати зі світською державою, окрім хіба що церковної бюрократії.

"Брехня історична породжує неправду в сучасному житті. Не можна на брехні будувати людського благополуччя" (патріарх Кирило) Золоті слова, що ще можна додати. Все так, але шановний патріарх чомусь нічого не сказав (забув напевне у великому турбуванні про прочан), що історична брехня й фальсіфікації супроводжують Росію з самого початку заснування як самої Росії взагалі, так і РПЦ зокрема. Спочатку силомиць перетягли патріарха всієї Русі з розтрощеного Києва до Москви, Поспіль вкрали назву Русь, загубили договір Б.Хмельницького з Московією (мабуть миші з'їли), і ще багато яких фальсіфікацій було за майже пів тисячоліття співіснування України та Росії. Безсумнівно багатовікова брехня й фальсіфікації не додадуть ні благополуччя, ні порозуміння, особливо у випадку впертого намагання зберегти брехливу інтерпритацію сфасльсифікованих раніше документів.

Шкода, що відсутня цитата самого патріарха Кирила, але маючи довіру  до джерела статті, зроблю посилання: "Як повідомлялося, патріарх Кирило заявляє про неприйнятність ревізії історії, особливо історії Великої Вітчизняної війни." (з вищезазначеної статті). Перш за все питання: Чому патріах Кирило  придає таку особливу увагу неприйнятності ревізії історії ВВВ? На мою думку, відповідь доволі очовидна: Тому, що ще живі свідки ВВВ і можуть викрити брехню та фальсіфікації, а викриття звісно не піде на користь тим, хто привласнив собі право описувати історичні події не такої вже й сивої давнини. Отже, з огляду на свої міркування й розмірковування над словами й заявами патріарха Килила, в мене не може скластися іншого враження від його візиту, ніж написані нище:

1)      Як би шановний патріарх Московський і всієї Русі Кирило не намагався відхреститися від патерналізму свого візиту, всі його публічні виступи та заяви говорять на користь протилежного – політизації свого "прочанського" візиту, патерналістського ставлення до усіх українців, а не лише до своїх прочан.

2)      Патріарх Московський і всієї Русі Кирило лицемір з лицемірів, бо проголошуючи свою місію прочанською, патріарх Кирило використовує саму віру в Бога (свій сан) для маніпулювання думками людей, і не тільки своїх прочан (РПЦ), а й всіх тих для кого віра в Бога не є пустим звуком.

Werwolf 2009/07/29

30 Липень 2009, 21:35:15
Відповідь #17
Offline

dzen77


Offline dzen77

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 103
  • Карма: +0/-11
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
это ваш зомбо ящик передал

30 Липень 2009, 21:41:13
Відповідь #18
Offline

esse


Offline esse

  • est percipi
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5404
  • Країна: 00
  • Карма: +11/-0
  • Дякую
  • Сказав: 100
  • Отримав: 398
  • agere sequitur esse
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
блаженны верующие, ибо их есть...  :)
но фанатизм, тем более показушный, раздражает...

Но, блин, когда они буквально понатыканы вдоль всех дорог области да еще и  покрашены в похабно-голубой цвет - создается ощущение, что еду среди широко раскинувшегося кладбища, и как-то так не комфортно.

тоже жаловалась на то, что каждый день возвращаясь в город, теперь приходится наблюдать такой новенький крестик...
у меня ассоциации, действительно, кладбищенские...
с корабля на карнавал..
фиг поймешь, кто правит бал..

30 Липень 2009, 21:44:11
Відповідь #19
Offline

dzen77


Offline dzen77

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 103
  • Карма: +0/-11
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
блаженны верующие, ибо их есть...  :)
но фанатизм, тем более показушный, раздражает...

Но, блин, когда они буквально понатыканы вдоль всех дорог области да еще и  покрашены в похабно-голубой цвет - создается ощущение, что еду среди широко раскинувшегося кладбища, и как-то так не комфортно.

тоже жаловалась на то, что каждый день возвращаясь в город, теперь приходится наблюдать такой новенький крестик...
у меня ассоциации, действительно, кладбищенские...
Простите но на смертном одре кого будете звать?

30 Липень 2009, 21:49:47
Відповідь #20
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Панэ Нэчупарук (надеюсь не переврала перевод?), огорчу Вас, но Украина имела автокефалию гораздо раньше, например, именно стараниями Сагайдачного в начале 17 века.
О более древней предыстории вопроса ранее писала как-то, но уже не припомню в какой теме, и там излагала как раз исключительно историч. факты, а не подогнанные под политич. заказ мифы.
Заметьте, мне эти их дрязги до мягкого места, так как ни к одной из веток не принадлежу, но откровенная хамская ложь со стороны московского патриархата меня напрягает. А те, кто безумно ее тиражируют и вводят в ранг догмы - еще больше.
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

30 Липень 2009, 21:51:30
Відповідь #21
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Господин Дзэн, а Вы не занимаетесь подменой понятий? Бог и священник - не тождественны.
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

30 Липень 2009, 21:52:20
Відповідь #22
Offline

esse


Offline esse

  • est percipi
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5404
  • Країна: 00
  • Карма: +11/-0
  • Дякую
  • Сказав: 100
  • Отримав: 398
  • agere sequitur esse
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
ну уж ни попа точно...

dzen77, вы верующий и вас цепляют эти комменты?
так будьте любезны без раздражения слушать мнение тех людей, которые в миру терпимо относятся к какой либо вере )
с корабля на карнавал..
фиг поймешь, кто правит бал..

30 Липень 2009, 22:37:09
Відповідь #23
Offline

ne4uparuk


Offline ne4uparuk

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4242
  • Країна: ua
  • Карма: +130/-8
  • Дякую
  • Сказав: 476
  • Отримав: 487
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Панэ Нэчупарук (надеюсь не переврала перевод?), огорчу Вас, но Украина имела автокефалию
спасибо за просвещение.

"вот только куда все девается? автокефалии, независимости..." все течет...

изучение и знание истории хорошо, но восприятие ее индивидуально, изложение - многовариатно. я воспринимаю все что Вы пишите, Werwolf и пр. участники вполне адекватно (с моей точки зрения). ради Бога, если Вы за автокефалию - отстаивайте свою точку зрения.
только читать постоянно термины: "мифы", "фальсификация истории", "нас обманывают и обманывали веками" и пр. - надоедает, знаете ли хочется и др. точку зрения слышать и воспринимать.

ох и не люблю я темы политические и религиозные...
спс за внимание.

30 Липень 2009, 23:16:11
Відповідь #24
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
В сюжете на Интере монотонным хорошо поставленным голосом я слышала речь убеждающую в том, что разделение это  беда, грех, ...Продуманный текст к которому придраться нельзя потому как не совсем понятно что же имеется ввиду, границы государств или принадлежность к вере, о чем он говорил? кто понял? Или как поняли это люди? Вообще это какая-то жуткая грандиозная провокация. А Янукович в кадре просто надоел
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

30 Липень 2009, 23:20:03
Відповідь #25
Offline

atiKram


Offline atiKram

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 475
  • Країна: 00
  • Карма: +22/-11
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Сегодня тоже ехал около 7 утра в Донецк. По количеству работников МВД на квадратный метр - на первом месте Константиновка. И где они все были , когда ихнего директора горгаза убивали? Или Укр МВД перед Российской ПЦ прогнуться - святое дело ? Не знал кто такой ихний Кирилл , но если местные менты по стойке смирно вдоль всей трассы до Святогорска стоят - наверное у местных блатных - большой авторитет. :)

30 Липень 2009, 23:21:53
Відповідь #26
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Но, блин, когда они буквально понатыканы вдоль всех дорог области да еще и  покрашены в похабно-голубой цвет - создается ощущение, что еду среди широко раскинувшегося кладбища, и как-то так не комфортно.

да, отвратительные ощущения и  моральное давление только ипытываешь, зато угодили
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

31 Липень 2009, 00:03:57
Відповідь #27
Offline

INGWAR


Offline INGWAR

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1919
  • Країна: 00
  • Карма: +84/-17
  • Дякую
  • Сказав: 10
  • Отримав: 17
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
  Всякое благое дело можно превратить в дешёвый фарс.Так по моему и произошло в данном случае.Приезд Главы церкви событие неординарное(вспомним приезд Папы в любые страны которые он посетил,события 5-ти летней давности), но действие лиц преследовавших определённые заполитизированные цели из этого приезда превратили его в быдло-голубое движение. Ещё чуть-чуть и православная церковь Мааасковского Патриархата признает правильность действий католиков в средние века и объявит о продаже индульгенций для Бычья Донецкого розлива исправно отстёгивающих на нужды оной. Полный провал акции по укреплению позиций Православной Российской ( теперь так правильней) Церкви на Украине , земной поклон за это : Януковичам, Близнюковичам и их приспешникам. Стыдно и горько за Святую Веру предков превращённую в .......... Всё таки Ветхий Завет мне ближе  на сегоднешний день!!! :counter:
Без лоха и жизнь плоха

31 Липень 2009, 04:47:29
Відповідь #28
Offline

Портвейн


Offline Портвейн

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 28198
  • Країна: so
  • Карма: +1337/-66
  • Дякую
  • Сказав: 281
  • Отримав: 2100
    • Перегляд профілю
Цитувати
ведь речь идет о раскольничестве ВНУТРИ православной церкви в масштабе страны (Украины). я ща говорю с позиции церкви.
Страна СССР раскололась . :o
Почему вдруг церковь не может расколотся ?
Было бы удивительным если бы после раскола у нас осталось единая нефтегазовая отрасль или единая пищевая . Почему вдруг должна остатся единая поповская отрасль ?  :D
Фигня это все = пока мне четко не докажут почему вдруг какаято религия правильнее других все это
децкий лепет .
Московский папа по Крыму не ездил ? Там есть много чего интересного. :yahoo:
 :D Честно говоря с верой в Бога боюсь лоханутся = ну стопудово ктото врет христиане ,мусульмане ,иудеи . На этом фоне уже католики или православные уже не так важно .
Тем более совсем смешно на каком языке вести службу украинском или старорусском .
И какой папа крышует = киевский или московский .

"Ты должен сделать добро из зла потому что его больше не из чего сделать".

31 Липень 2009, 06:15:04
Відповідь #29
Offline

ne4uparuk


Offline ne4uparuk

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4242
  • Країна: ua
  • Карма: +130/-8
  • Дякую
  • Сказав: 476
  • Отримав: 487
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
+1
согласен в общем.
но раскол нужно было оформить как-то посерьезнее, а не отделяться за 1 день. договариваться что-ли и пр. есть куча примеров с автокефалиями и пр. Грузия, например, но там это дело складывалось веками!

противостояние и раскол, видимо, на руку только политикам. вот только осознать последствия раскола они не могут или не хотят, увы... (

Форум Краматорська

Re: Про православие и нетолько...
« Відповідь #29 : 31 Липень 2009, 06:15:04 »