Форум Краматорська

  • 23 Квітень 2024, 11:42:30
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Обрання чоловіком або дружиною спільного прізвища  (Прочитано 1057 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

12 Червень 2017, 22:39:32
Прочитано 1057 раз
Offline

Краматорський МВ ДРАЦС


Offline Краматорський МВ ДРАЦС

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 51
  • Країна: ua
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 5
    • Перегляд профілю
   Чи пам'ятаєте Ви, як серйозно та вдумливо герой пригодницької дитячої історії капітан Врунгель підходив до питання вибору імені свого корабля? А пояснював він це своєю знаменитою фразою: як корабель назвеш, так він і попливе!
Від імені залежить багато. Можливо, саме тому, збираючись у велике плавання, зірки сучасної української естради досить часто змінюють своє ім'я та прізвище. Кумир наймолодшої аудиторії слухачів, ліричний співак із сумним поглядом, Юрко Юрченко, чарівна красуня Ані Лорак, ексцентрична Астрая, неповторно-загадковий Е1. Кравчук своїм близьким відомі як Юрій Нечистяк, Кароліна Куєк, Олена Петрова, Андрій Остапенко.
Чому для людини таким важливим є її власне ім'я? Перш за все тому, що воно ще раз підкреслює її власну значущість. Людина надзвичайно пишається власним ім'ям, тому не дивно, що зірки естради хочуть, щоб це ім'я було милозвучним, відображало їхню особисту суть, привертало до себе увагу, допомагало досягати популярності. Психологи стверджують, що власне ім'я цікавить людину більше, ніж усі імена разом узяті.
В усі віки і часи люди завжди ревно берегли своє ім'я і намагалися зробити так, щоб воно жило якомога довше. Одні прославляли його великими справами, другі — висікали на скелях, треті писали на свинцевих пластинках і кидали в море. Історія пам'ятає випадок, коли, бажаючи залишити своє ім'я в історії за будь-яку ціну, навіть за ціну злочину, один древній грек спалив прекрасний храм. Він навіки прославив і одночасно зганьбив своє ім'я — Герострат.
Одні платять значні гроші письменникам, щоб ті присвячували їм свої книги, другі дають свої імена літакам, кораблям, парфумерним виробам. Треті пишуть книги та автобіографії.
   Так само і прізвище людини, яке ми «носимо» більшість життя та з яким нам іноді важко «розірвати стосунки».
   Коли ми одружуємося або виходимо заміж, вирують емоції. Кохана людина поряд, щастя, радість і ми поспішно приймаємо рішення лишити своє дошлюбне прізвище. Але згодом,коли вщухає буря позитивних емоцій, бачимо – поспішили. Починаємо більше думати, а яке ж прізвище буде у дитини і тут вже хочеться носити всій родині спільне прізвище.
   Іноді просто незручно міняти всі документи на нове прізвище і ми залишаємо цю подію на потім.
   Статтею 53 Сімейного кодексу України передбачено, якщо при реєстрації шлюбу дружина або чоловік зберегли дошлюбні прізвища, вони мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який зареєстрував їхній шлюб, або відповідного органу за місцем їхнього проживання заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища прізвища другого з подружжя. У разі зміни прізвища орган державної реєстрації актів цивільного стану видає нове свідоцтво про шлюб.
   Для подачі такої заяви необхідно надати паспорт або паспортний документ та свідоцтво про шлюб.
   Державне мито в таких випадках зтягується в розмірі 0,34 гривень. Якщо громадяни бажають отримати платну послугу по заповненню такої заяви вони сплачують додатково (але за власним бажанням) суму в розмірі 55,01 гривень (для відділів ДРАЦС по Донецькій області).

Форум Краматорська