Форум Краматорська

  • 26 Квітень 2024, 20:31:13
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Донбасский суржик - диалект или безграмотность?  (Прочитано 14872 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

15 Жовтень 2007, 19:23:06
Відповідь #15
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
А ещё, что можно говорить если премьер-министр как отмочит что-нибудь на "державній мові"
Если премьер что-нибудь отмочит - можно говорить все, что ты по этому поводу думаешь :)
Отправленный на: Октября 15, 2007, 18:21:45
тіки МРІЮ +))))
Маш часу дост ;)

Форум Краматорська

Re: Донбасский суржик - диалект или безграмотность?
« Відповідь #15 : 15 Жовтень 2007, 19:23:06 »

15 Жовтень 2007, 19:30:55
Відповідь #16
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Маш часу дост ;)
та маш то маш, але хіба шо ото поїхати року на пів... МАВ би часу дост, так і не жалівся б...=(
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

15 Жовтень 2007, 19:37:58
Відповідь #17
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Коли я деякий час живу у Києві, спілкуватися правильною українською природно, але бачили б ви очі моєї мами, коли я почала і з нею говорити не на суржику! Майже образилася.
Зараз мовна проблема для мене стоїть гостро більше у зв'язку з питанням виховання сина. Я дуже хочу, щоб він вільно володів і українською, і російською. А трохи пізніше - ще кількома іноземними.
Данька тільки починає говорити, але вже зараз видно, що у нього вилазять слова з обох мов. Я пробувала один предмет називати обова мовами, але у дитини це викликає збентеження. У когось є позитивний досвід повсякденного спілкування з дитиною українською?



Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

15 Жовтень 2007, 19:48:56
Відповідь #18
Offline

sergk

Глобал Модератор

Offline sergk

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4116
  • Карма: +155/-100
  • Дякую
  • Сказав: 20
  • Отримав: 39
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Я пробувала один предмет називати обова мовами, але у дитини це викликає збентеження.

Ни в коем случае - не калечьте психику ребенка. Разговаривать надо с ним на ОДНОМ языке.

Цитувати
У когось є позитивний досвід повсякденного спілкування з дитиною українською?

Личного нет. Но теория говорит, что если например бабушка или дедушка будут разговаривать с ребенком ТОЛЬКО на другом языке (например вы - на русском, а дедушка - на украинском), тогда психика ребенка принимает подобное общение нормально. В таком случае ребенок без проблем разговаривает на обоих языках не смешивая их.

15 Жовтень 2007, 19:58:23
Відповідь #19
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
То есть, если у меня русскоговорящий муж, он должен говорить с сыном только на русском, я, соответственно, только на украинском. И между собой тоже? Блин, надо будет у кого-то из мовников проконсультироваться.
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

15 Жовтень 2007, 20:00:18
Відповідь #20
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Личного нет. Но теория говорит, что если например бабушка или дедушка будут разговаривать с ребенком ТОЛЬКО на другом языке (например вы - на русском, а дедушка - на украинском), тогда психика ребенка принимает подобное общение нормально. В таком случае ребенок без проблем разговаривает на обоих языках не смешивая их.
в мене є
особистий і позитивний досвід
Я! +)))
Так шо, СєржК, Ваша теорія на моєму прикладі має (...нецензурная лексика...) підтвердження +)))
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

15 Жовтень 2007, 20:04:20
Відповідь #21
Offline

sergk

Глобал Модератор

Offline sergk

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4116
  • Карма: +155/-100
  • Дякую
  • Сказав: 20
  • Отримав: 39
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
особистий і позитивний досвід
Я! +)))
Так шо, СєржК, Ваша теорія на моєму прикладі має (...нецензурная лексика...) підтвердження +)))

Это не моя теория - слышал где-то... Но у меня ее подтвердить не удалось - украиноговорящих в семье нет. Даже дедушка (мой отец), который был рожден в Хмельницкой области и до окончания черновицкого университета разговаривал исключительно на украинском, сейчас на разговаривать на чистом украинском не в состоянии.

15 Жовтень 2007, 20:26:25
Відповідь #22
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
То есть, если у меня русскоговорящий муж, он должен говорить с сыном только на русском, я, соответственно, только на украинском. И между собой тоже? Блин, надо будет у кого-то из мовников проконсультироваться.
ні... то фіґня
бо добалакаєтесь до національних конфліктів в сім"ї +)))
спробуйте ... а, блін, у Вас же ТІКИ ПОЧАВ розмовляти... Тоді вирішіть, ЯКУ мову він буде вважати РІДНОЮ... Якшо чоловік вже настільки не шпетрить українською, то не р уйнуйте психіку дитини, най вже розмовляє россійською...
АЛЕ читайте йому якнайбільш вкраїнських казок, вчіть його ДВОМ МОВАМ одночасно - в цьому нема нічого воєнного...
Розмовляйте в присутності дитини з супругом українською - бляха, мо, і ВІН ЗВИКНЕ +)))
І - безумовно!!! - "способом погруженія" - на декілька тижнів ВИКЛЮЧНО в україномовну середу... Наприклад, "зелений туризм" зара ДУЖЕ розвинутий - поїдьте з ним десь у Прикарпаття...
Дитина має бачити всіх- різних, на різних мовах балакаючих, і ТОДІ в неї не буде ні комлексів, ні "порогу" переходу на іншу мову - а то проблєма, щей яка! - я ДОСИТЬ бачив людей, які, наприклад, англійскою володіють НАБАГАТО краще за мене, АЛЕ НЕ МОЖУТЬ переборити отой "поріг" - ВИЧАВИТИ з себе "ван бір, пліз" замість "адно піва, какога хрєга ані нє панімают", бо то є КОМПЛЕКСИ, і ніщо інше...
і за шо нас, "руських", досить таки зневажають у світі... на жаль...=(
Але б Ви знали, ЯК кайфово на питання "Раша? Владімір Путін?" - відповісти -"Ноу, Юкрейн!" - і почути -"О, Чевченко!!!"
ОТО СВІДОМІСТЬ національна і патріотизм ПРОБУДЖУЄТЬСЯ!!! шопєтєц....
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

15 Жовтень 2007, 20:33:08
Відповідь #23
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Да нет, конфликта точно не будет, так как муж у меня, можно сказать, латентный националист. Вкусом к украинскому я его уже давно успела заразить (рассказывая какие-то факты из истории, читая украинские стихи, напевая украинские колыбельные, вот осталось ему еще сорочку вышить), просто он любит, когда красиво (во всем: природа, одежда, манеры, речь), а потому не хочет говорить на исковерканом языке. Я думаю, ему просто нужно созреть для решительного шага.
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

15 Жовтень 2007, 21:09:02
Відповідь #24
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
Але б Ви знали, ЯК кайфово на питання "Раша? Владімір Путін?" - відповісти -"Ноу, Юкрейн!" - і почути -"О, Чевченко!!!"
ОТО СВІДОМІСТЬ національна і патріотизм ПРОБУДЖУЄТЬСЯ!!! шопєтєц....

Найсильніше пробивае, коли чуєш від людини, яка знає усього 2-3 фрази англійською, "О, УкрАйна!". При тому, що коли ти кажеш Юкрейн - вони не розуміють. :) Так, так... Файна ЮкрАйна!
А "Чев-чен-коо!" - куди ж без нього? Респект Андрію! :good:

16 Жовтень 2007, 09:32:56
Відповідь #25
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
АЛЕ читайте йому якнайбільш вкраїнських казок, вчіть його ДВОМ МОВАМ одночасно - в цьому нема нічого воєнного...
Меня именно так и учили. Получилось, что я еще до того, как пойти в школу, знал оба языка.
Слава Богу, что в советские времена с литературой на украинском проблем не было.

16 Жовтень 2007, 10:47:14
Відповідь #26
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
АЛЕ читайте йому якнайбільш вкраїнських казок, вчіть його ДВОМ МОВАМ одночасно - в цьому нема нічого воєнного...
Меня именно так и учили. Получилось, что я еще до того, как пойти в школу, знал оба языка.
Слава Богу, что в советские времена с литературой на украинском проблем не было.

Та зараз теж не така вже й проблема. Книжки видавництва "АБАБАГАЛАМАГА", наприклад, мені дуже подобаються. Гарно ілюстровані, якісний друк, великий формат. Тільки до нашого міста їх не довозять. Про львівські, наприклад, "Піраміди" я взагалі мовчу. Так що, доки синок маленький і поїздки до Київа мені ще зась, доводиться задовольнятися банально "Фоліо" та "Книжковим клубом".
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

16 Жовтень 2007, 11:01:12
Відповідь #27
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Та зараз теж не така вже й проблема.
Кто знает...
Я где-то классе в 5-6-м прочел "Крестоносцев" Сенкевича на украинском. Последний раз был в Киеве в начале года - искал. Фиг вам...

16 Жовтень 2007, 11:07:35
Відповідь #28
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
висновок?
раз Рівер не знайшов у Києві Сєнкєвіча, то при савєтах жилось кращє.
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

16 Жовтень 2007, 11:27:06
Відповідь #29
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
висновок?
раз Рівер не знайшов у Києві Сєнкєвіча, то при савєтах жилось кращє.
Интересно, почему твои выводы меня не удивляют? :D
Хотя, конечно, чего удивляться: трудно от тебя ждать чего-то другого...

Форум Краматорська

Re: Донбасский суржик - диалект или безграмотность?
« Відповідь #29 : 16 Жовтень 2007, 11:27:06 »