Форум Краматорська

  • 20 Квітень 2024, 03:12:46
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Краматорський МВ ДРАЦС

Сторінок: 1 [2] 3 4
16
Рейдерські захоплення земель та зібраного врожаю наразі є однією з найактуальніших тем в Україні. Щоб протистояти цьому ганебному явищу, Міністерство юстиції України ініціювало створення в усіх регіонах України оперативних штабів, які мають стати на захист аграріїв від спроб рейдерів привласнити землю чи зібраний урожай.

Оперативний штаб реагування на спроби рейдерських захоплень землі чи зібраного врожаю з 11 серпня 2017 року запрацював і в Донецькій області. Для забезпечення комплексного підходу в боротьбі з рейдерством до складу штабу увійшли керівники облдержадміністрації, Головного територіального управління в Донецькій області, Національної поліції, Держгеокадастру та представник обласної аграрної асоціації.

Головним завданням штабу передусім є оперативне реагування на будь-які спроби захоплення землі у фермерів чи орендарів.

Крім того, на Донеччині створені та вже розпочали свою роботу мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги, які покликані безпосередньо виїжджати в села області й допомагати людям грамотно захищати свої права в юридичній площині.

Таким чином, завдяки запровадженій Міністерством юстиції України антирейдерській програмі, відтепер кожен житель області, навіть найвіддаленіших та найменших сіл та селищ має можливість отримати якісну правову допомогу як стосовно захисту прав власності, так і інших життєво важливих правових питань.

Якщо відносно вашого майна були спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю, звертайтеся за контактними телефонами оперативного штабу в Донецькій обласні, створеного Донецькою обласною державною адміністрацією: 098-00-58-051, 06264-20-121; або пишіть на електронну адресу е-mail:apr.d@dn.gov.ua.

З Графіком роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги можна ознайомитись на сайті Міністерства юстиції України.


Відділ розгляду звернень та забезпечення
діяльності комісії з питань розгляду скарг
у сфері державної реєстрації
Управління державної реєстрації
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій області

17
Краматорський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області інформує, що постановою  Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 477  внесено зміни до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 р. № 915 .
Зокрема, передбачено, що  фізична особа від 14-ти до 16-ти років під час прийому заяви  при зміну імені, для встановлення її особи та підтвердження громадянства повинна пред'являти паспорт громадянина України, а не свідоцтво про народження та довідку з місця проживання, як було раніше.
Таким чином зазначений Порядок приведено у відповідність до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Також нагадуємо, що державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені та по батькові) проводиться лише стосовно громадян України відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем її проживання.
Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я.
Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я за згодою батьків (одного з батьків - у разі, коли другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері) або за згодою піклувальника.

18
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області - вул. Паркова,10 м.Краматорськ 2 поверх. телефон працює відмінно

19

Раніше для того, щоб мандрувати з дитиною за кордон, у батьків було два варіанти: можна було внести дані про дитину у свій закордонний паспорт або ж оформити дитячий проїзний документ. З початку квітня 2015 року це зробити вже неможливо, а єдиним офіційним документом дитини для виїзду за кордон, який ви можете оформити, є дитячий закордонний паспорт. Проте це не означає, що тільки маючи власний паспорт дитина зможе подорожувати. Якщо дитина вписана у ваш закордонний паспорт чи має проїзний документ, та термін його дії ще не закінчився, то перетин кордону з цими документами можливий ще до 2018 року. Варто пам’ятати також, що, відповідно до законодавства України, при перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки чи опікуни. Якщо з дитиною їде один з батьків, то він має мати нотаріально завірену згоду іншого на виїзд дитини за кордон із зазначенням країни та терміну перебування. Якщо діти вписані у ваш закордонний паспорт, не зайвим буде мати при собі їхні свідоцтва про народження для підтвердження батьківства.
З якого віку видають дитячий закордонний паспорт?
Згідно з новими правилами, паспорт для дитини ви зможете оформити вже з перших днів її народження. Але це буде не біометричний документ, бо у малюків не беруть відбитки пальців, а стандартний закордонний паспорт, формат якого нічим не відрізнятиметься від дорослого аналога: 32 сторінки в м’якій обкладинці та сторінка з особистими даними. Віза для виїзду за кордон відтепер знаходитиметься у паспорті дитини, що є перевагою, адже економить місце у паспортах батьків, тому вони служитимуть довше.
Документи для виготовлення закордонного паспорта дитині, якщо їй ще не виповнилось 12 років, може подавати один із батьків. Перелік документів для виготовлення дитячого закордонного паспорта подаємо нижче.
Дитячий закордонний біометричний паспорт
Біометричні паспорти є альтернативою звичайним і відрізняються тим, що містять цифровий носій з інформацією про вас та вашими біометричними даними. Популярності біометричних паспортів сприяє те, що при введенні безвізового режиму України з ЄС, лише з їх допомогою можна буде пересікати кордон без попереднього оформлення візи. Підробити документ такого формату – практично неможливо, та й при втраті виключено, що хтось чужий зможе ним скористатись, отож ваша конфіденційна інформація надійно захищена. Тому багато батьків прагнуть зробити своїм малюкам сучасні дитячі закордонні біометричні паспорти. Але, за даними державної міграційної служби, обов’язкова процедура для виготовлення закордонного біометричного паспорта – сканування відбитків пальців – проводиться для дітей, яким виповнилось 12 років і обов’язково за згодою батьків. Якщо батьки не згодні, вони мають написати заяву про відмову від внесення такої інформації. Цифровий підпис, теж необхідний, дитина може ставити після досягнення 14-річного віку. Саме тоді й варто виготовляти дитячий закордонний біометричний паспорт.
Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта
Проїзний документ, який надавав дитині право пересікати кордон, видавався терміном на 3 роки. Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта, як і звичайного дитячого закордонного паспорта становить 4 роки. Після закінчення терміну, його слід буде переоформити. Особи, яким виповнилось 16 років, можуть оформлювати закордонний біометричний паспорт, який буде дійсним протягом 10 років. Нагадуємо, що після цього терміну необхідно буде виробити новий документ, адже продовжити закордонний паспорт в Україні віднедавна стало неможливим.
Анкета на закордонний паспорт нового зразка дітям до 18 років
За новими правилами, бланк анкети на дитячий закордонний паспорт не видається батькам на руки для заповнення. Батьки повинні лише оформити заяву-згоду у присутності працівника, який оформлює документи, суть якої в дозволі на виготовлення паспорта їх неповнолітній дитині. У відділення міграційної служби для подання документів на дитячий закордонний паспорт батькам варто йти вдвох, це зекономить їх кошти, адже якщо присутній хтось один із батьків, у нього повинен бути дозвіл від іншого, засвідчений нотаріусом, послуги якого платні. Бланк анкети на дитячий закордонний паспорт заповнюється особисто працівником міграційної служби згідно поданих документів і подається на підпис батькам.
Оформлення дитячого закордонного паспорта Україна
Якщо вашій дитині ще не виповнилося 12 років, ви можете оформити їй дитячий закордонний паспорт самостійно. Та варто подавати документи все-таки разом з дитиною, якщо їй виповнилось 2 роки, тоді у відділі міграційної служби їй зроблять фото відповідно до чинних вимог. Як ми вже зазначали, документи має право подавати один з батьків, але тоді від іншого потрібен дозвіл, завірений нотаріусом, про згоду на оформлення закордонного паспорта дитині. Якщо дитині виповнилось 12 років, то її присутність при подачі документів обов’язкова. Не з’явитись дитина, якій виповнилось 12 років, може тільки при підтвердженні, що це неможливо через стан здоров’я (потрібна довідка з лікарні). Окрім переліку документів, для дітей до 2 років потрібно взяти глянцеву фотокартку розміром 10*15 см (80 % від усієї фотографії має займати обличчя, також бажано робити фото на білому фоні), яке потім відсканують. Після 2 років таке фото самостійно роблять дитині працівники міграційної служби безпосередньо при подачі документів.
Документи для оформлення дитячого закордонного паспорта Україна
–  Свідоцтво про народження дитини (+копія);
–   Довідка про присвоєння дитині ідентифікаційного коду (за наявності) (+копія);
– Відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
– Письмова заява-згода двох батьків, написана у присутності особи, яка приймає документи на оформлення паспорта. Нотаріально завірений дозвіл одного з батьків на оформлення дитячого закордонного паспорта (якщо документи подає хтось один із батьків);
У разі оформлення другого закордонного паспорта дитині до органу ДМС подається
– Попередній закордонний паспорт дитини;
– Паспорт громадянина України обох батьків (+копія);
– Одна кольорова фотографія розміром 10х15 (лише у випадку, якщо дитина ще не досягла 2 років і батьки подають документи без неї);
– Заява про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби);
Якщо документи подає опікун дитини, він повинен мати власний паспорт, свідоцтво про народження дитини, розпорядження про призначення опіки чи піклування та довідку про те, де дитина зареєстрована.
Для отримання закордонного паспорту необхідно мати при собі:
1.   Паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків.
2.   Свідоцтво про народження дитини. З 14 років – паспорт громадянина України.
3.   Із 12 років обов’язкова присутність дитини при отриманні паспорту.
Видача паспорта
Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації. Заявник візуально перевіряє персональні дані, внесені до паспорта.
Якщо заявник не отримав паспорт протягом місяця з дня його оформлення, він повертається відповідному територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС для зберігання;
Якщо заявник не отримав паспорт протягом року з дня його оформлення, він знищується.
Нагадуємо, після 2018 року особистий дитячий закордонний паспорт буде єдиним можливим документом, з яким ваша дитина зможе подорожувати за кордон, тож подбайте про нього завчасно.

20
Порядок засвідчення вірності перекладу документа нотаріусом врегульовано статтею 79 Закону України «Про нотаріат» та главою 8 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (далі – Порядок).
Засвідчити вірність перекладу документа з однієї мови на іншу вправі будь-який нотаріус України, як державний, так і приватний.
Крім того, відповідно до вимог статті 38 Закону України «Про нотаріат» консульські установи України також засвідчують вірність перекладу документів з однієї мови на іншу.
Нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови, з яких або на які перекладається документ, за усним зверненням заінтересованої особи, а також за клопотанням заінтересованої особи при вчиненні іншої нотаріальної дії.
Якщо нотаріус не знає відповідних мов (однієї з них), переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Для перекладу надаються оригінали документів або їх нотаріально засвідчені копії. Документи, викладені на двох і більше окремих аркушах, що подаються для засвідчення вірності перекладу або засвідчення справжності підпису перекладача, повинні бути з’єднані у спосіб, що унеможливлює їх роз'єднання без порушення цілісності, пронумеровані і скріплені підписом відповідної посадової особи та печаткою юридичної особи (у разі наявності), яка видала документ.
Також звертаємо увагу, що нотаріуси не приймають для вчинення нотаріальних дій документи, які не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи або ділову репутацію юридичної особи, які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також документи, написані олівцем (вимоги до документів передбачені главою 8 розділу І Порядку).
Документи можуть надаватися як фізичними особами (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть, паспорт, трудова книжка тощо), так і юридичними особами (статут, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, ліцензія тощо).
Складені за кордоном документи, приймаються нотаріусом для вчинення перекладу лише за наявності проставлення на них апостиля або відмітки про їх легалізацію.
Слід зазначити, що переклад робиться з усього документа, в тому числі з печатки (штампу).
Переклад, розміщений на окремому від оригіналу чи копії аркуші, прикріплюється до нього, прошнуровується і скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.
Засвідчення вірності перекладу тексту документа з однієї мови на іншу нотаріусом
Якщо нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, тексти перекладів викладаються на спеціальних бланках нотаріальних документів як на лицьовому, так і на зворотньому боці цих бланків, що передбачено пунктом 6.15 Правил ведення нотаріального діловодства.
При цьому, нотаріусом застосовуються посвідчувальні написи, форми яких передбачені Правилами ведення нотаріального діловодства.
Якщо необхідний посвідчувальний напис, який би відповідав вчинюваній нотаріальній дії, відсутній, нотаріус може застосовувати ту з форм, яка найбільше відповідає цій нотаріальній дії, із застосуванням окремих елементів інших посвідчувальних написів.
Засвідчення вірності перекладу тесту документа з однієї мови на іншу нотаріусом може оформлятися двома способами.
Текст перекладу може бути викладений окремо від тексту документа. В такому випадку перекладається весь текст документа, включаючи посвідчувальний напис нотаріуса. Під текстом перекладу вчиняється посвідчувальний напис українською мовою про засвідчення вірності перекладу нотаріусом за формою № 72. Переклад, що зроблено на окремому аркуші, прикріплюється до документа, прошнуровується і скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.
Застосовується викладення текстів документа та перекладу на одному аркуші. У цьому випадку переклад документа вміщується поруч з його оригіналом на одній сторінці, розділеній вертикальною рискою таким чином, щоб оригінальний текст розташовувався з лівого боку, а переклад – з правого. Переклад має бути зроблений з усього тексту документа, що перекладається, і закінчуватися підписами. Під українським та іноземним текстами нотаріусом вчиняється один посвідчувальний напис українською мовою про посвідчення документа за формою 42. Одночасно в посвідчувальному написі зазначається про засвідчення вірності зробленого нотаріусом перекладу.
Також, можливим є одночасне засвідчення вірності копії документа та перекладу з нього з використанням посвідчувального напису за формою № 60.
Засвідчення справжності підпису перекладача
Нотаріус засвідчує справжність підпису перекладача на перекладі тексту документа за правилами, передбаченими пунктом 6 глави 7 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Підпис перекладача на нотаріальному документі виконується ним власноручно у присутності нотаріуса.
При засвідченні справжності підпису перекладача, нотаріусу необхідно встановити особу перекладача, а також його кваліфікацію.
У Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України прямо не вказано, яким кваліфікаційним вимогам повинен відповідати перекладач, а лише зазначено, що перекладач разом з документом, який встановлює його особу, повинен надати документ, що підтверджує його кваліфікацію.
При перевірці кваліфікації перекладача доцільно встановлювати:
1) яку освіту має особа;
2) яка спеціальність зазначена в дипломі в залежності від року отримання диплому;
3) чи є особа перекладачем за посадою.
В останньому випадку бажано отримувати довідку з місця працевлаштування про посаду перекладача та мови, які він може використовувати для перекладу.
При засвідченні справжності підпису перекладача нотаріус використовує посвідчувальні написи за такими формами № 41, 43, 57, 61, 67, 73.
Нотаріус, засвідчуючи справжність підпису перекладача, не несе відповідальності за неправильно зроблений переклад, не посвідчує факти, викладені у документі, а лише підтверджує, що підпис зроблений певною особою, та те, що кваліфікацію такої особи перевірено.
При одночасному вчиненні будь-яких нотаріальних дій з одночасним засвідченням справжності підпису перекладача та/або засвідчення вірності письмового перекладу документа нотаріусом вважається, що вчиняються дві нотаріальні дії, і кожній з них присвоюється окремий реєстровий номер.

21
Для зручності громадян та уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану  Міністерством юстиції України запроваджено пілотний проект  Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
Завдяки даному електронному сервісу подати документи до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану можна через мережу Інтернет, не виходячи із дому.
Скористатися нововведенням досить просто, адже для цього необхідні лише комп’ютер та доступ до мережі Інтернет. Вхід на Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за посиланням: http://dracs.minjust.gov.ua.
Зареєструвавшись на Веб-порталі, Користувач може:
- подати заяви щодо державної реєстрації  актів цивільного cтану, заяви про повторну видачу свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, заяви про внесення змін, доповнень, про анулювання, про поновлення актового запису цивільного стану;
- здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу;
- отримати консультацію працівників відділу ДРАЦС щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень;
- здійснити необхідну оплату державного мита чи платних послуг;
- відслідковувати стан заяв або звернення в Особистому кабінеті.

22
Напевно всі знають, що у 18 років людина стає дорослою і користується всіма конституційними правами. Але дитина є повноцінним членом суспільства і до цього віку, має свої права і законні інтереси. Реалізація прав дитиною має особливості, пов’язані виключно з тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребують спеціальної охорони і піклування.
Конституція України, Основний Закон нашої держави, надає право кожному звернутись до суду за захистом своїх порушених прав (стаття 55).
Чи має право на доступ до правосуддя дитина?
З самого народження дитина є учасником своєї сім’ї. Тому недивно, що правом на звернення до суду та правом участі в розгляді судових справ  до досягнення повноліття можна скористатись саме при захисті своїх сімейних прав та інтересів.
Самостійне звернення до суду
 
   з 14 років: для захисту своїх прав, якщо батьки не піклуються про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, припускають експлуатацію дитини, фізичні чи інші покарання, які принижують її людську гідність. До 14 років в такій ситуації необхідно звертатись до служби у справах дітей.
   з 16 років: для отримання права на шлюб.

Без обмеження віку, якщо дитина може висловити свою думку, суд має спитати та врахувати її думку при прийняті рішень з питань, що стосуються життя дитини:
   про визначення, з ким із батьків буде проживати дитина, якщо вони мешкають окремо. З десяти років дитина висловлює згоду з пропозицією одного із батьків, а з чотирнадцяти місце проживання визначається нею самою;
   про позбавлення батьківських прав, якщо батьки не виконують свої обов’язки по вихованню та утриманню дитини;
   про встановлення порядку участі у вихованні дитини того з батьків, який мешкає окремо (побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання, місце та час їхнього спілкування). Враховується судом і особиста прихильність дитини до кожного з батьків;
   на всиновлення (прийом в сім’ю на правах дочки чи сина іншими ніж батьки  особами) необхідна згода дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім'ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.

Визначення, чи може дитина висловити свою думку, залежить від рівня її розвитку та віку. Доведення до дорослих своїх поглядів, надання згоди на ті чи інші дії дається у формі, що відповідає віку дитини.

Крім судового розгляду справ думка дитини враховується:
   при призначенні опікуна для малолітньої особи (до 14 років) та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи (від 14 до 16 років);
   для влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя, до прийомної сім’ї, до дитячого будинку сімейного типу потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити;
   для зміни прізвища потрібна згода дитини, яка досягла семи років;
   для зміни по-батькові дитини у разі якщо її батько змінив своє ім’я потрібна згода дитини, яка досягла 14 років.

   Поза межами  сім’ї  дитина  потрапляє в різноманітні життєві ситуації, стає свідком різноманітних подій, поведінки та вчинків інших людей. Чи може вона бути свідком при розгляді судових справ?
   Свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи, яка розглядається судом. Допит в суді малолітньої або неповнолітньої особи проводиться у присутності одного із батьків або опікуна (піклувальника), педагога або психолога, а за необхідності – лікаря. Допит не може продовжуватися без перерви понад одну годину, а загалом – понад дві години на день.Дітям до 16 років роз’яснюється обов’язок про необхідність давання правдивих показань, а з 16 років  свідки попереджаються про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання в суді.



Маєш питання?
Отримай безоплатну правову онлайн-консультацію кваліфікованого фахівця Донецької юстиції:

телефон: (06264) 63974
e-mail: osvita@dn.minjust.gov.ua





Діти  від народження мають усі основні свободи й невід’ємні права кожної людини. Але  захистити  свої інтереси їм більш складно, ніж дорослим. Цікався, активно засвоюй правові знання, щоб почуватись повноцінним членом суспільства.

23
Міністерством юстиції для забезпечення громадян сучасними і зручними послугами, які вони можуть отримувати в мережі Інтернет, створений «Он-лайн будинок юстиції»



 
https://online.minjust.gov.ua/


Один із електронних сервісів –

сервіс моніторингу реєстраційних
дій щодо нерухомого                                                          майна


SMS-МАЯК   дозволяє  відстежувати зміни статусу
будь-якого об'єкта нерухомості.
Переваги користування сервісом:
отримана інформація дає змогу своєчасно відреагувати на проведення неправомірних реєстраційних дій.

Як підключитись:
Крок 1: створити обліковий запис LIGA:ZAKON ID на платформі ЛІГА:ЗАКОН ( заповнити  форми на ligazakon.net  із зазначенням  прізвища, ім’я; адреси електронної пошти; телефону; отримати на електронну пошту пароль із цифр та букв);

Крок 2: за реєстраційним номером майна перевірити наявність об’єкта нерухомості в реєстрі
(реєстраційний номер майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно присвоюється після 01.01.2013 під час першої реєстрації будь-якого права на об’єкт;
якщо відомості про Ваш об’єкт нерухомості не внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тобто останню реєстрацію прав проведено до 1 січня 2013 року, спочатку потрібно звернутися до державного
реєстратора для проведення відповідної реєстрації. Після внесення даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Ви зможете дізнатись реєстраційний номер об’єкта
нерухомого майна із документів, сформованих під час відповідної реєстрації);
 

Крок 3: обрати функцію «Взяти на контроль». Для завершення процедури постановки об’єкту нерухомості на контроль необхідно сплатити за користування сервісом (в теперішній час: 30 грн. на місяць).

Результат:  у разі зміни статусу об’єкту отримується: SMS- повідомлення на телефон, лист на електронну пошту, відображення в особистому кабінеті користувача послуги.


сервіс  інформування про подані реєстратору заявки на  проведення
будь-яких реєстраційних дій щодо нерухомого майна
Переваги користування сервісом: отримана інформація дає  змогу своєчасно звернутись до державного реєстратора та зупинити незаконні дії щодо вашого об’єкта нерухомого майна
Як підключитись:
Крок 1: створити обліковий запис LIGA:ZAKON ID на платформі ЛІГА:ЗАКОН;
Крок 2: отримати ключ електронного цифрового підпису (акредитовані центри сертифікації ключів:  АЦСК органів юстиції України, АЦСК ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна”, АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, АЦСК ДП “Українські спеціальні системи”, АЦСК ТОВ “Ключові системи”, АЦСК “MASTERKEY”);
Крок 3: завантажити ключ в сервісі;
Крок 4: обрати об’єкт, який необхідно поставити на контроль;

Крок 5: обрати функцію «Взяти на контроль». Для завершення процедури постановки об’єкту нерухомості на контроль необхідно сплатити за користування сервісом  (в теперішній час 300 грн. за 1 об’єкт на місяць).
Результат: у разі подачі заяви на зміну статусу об’єкту нерухомості  отримується сповіщення про факт подання заяви та її суть: SMS- повідомлення на телефон, лист на електронну пошту та в особистому кабінеті користувача послуги.


Маєш питання?

Отримай безоплатну правову онлайн-консультацію кваліфікованого фахівця Донецької юстиції:

телефон: (06264) 42481
e-mail: neruhomist@dn.minjust.gov.ua

24
Кожен із нас є або може стати,    власником майна.Для усіх власників існує єдине законодавство, дотримання якого є обов’язковим.Конституцією  України закріплено, що власник майна може володіти, користуватись або розпоряджатись своїм майном на власний розсуд, вчиняти щодо свого майна, будь-які дії, які не суперечать закону. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Нерухоме майно – це земельні ділянки, будівлі, споруди чи інше майно,безпосередньо пов'язане з землею; об'єкти, переміщення яких неможливе без нанесення значної шкоди його вартості і призначенню.

 
В сучасній Україні права власності на нерухоме майно підлягають державній реєстрації.
       Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно – це офіційне визнання та підтвердження державою фактів виникнення,   переходу або припинення прав власності на нерухоме майно. Проводиться вона шляхом внесення відомостей про нерухоме майно та осіб, яким воно належить, до Державного реєстру прав.
Виникає питання, що ж таке Держаний реєстр прав?
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – це єдина державна інформаційна система, яка забезпечує обробку, збереження та надання інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяжень, тобто про нерухоме майно та осіб, яким таке майно належить.
 
В чому перевага зареєстрованого права?
Реєстрація зводить до мінімуму можливість недобросовісних осіб привласнити  собі права, які їм не належать, дає додаткові гарантії захисту прав та законних інтересів власника.
Як зареєструвати право власності?

Для реєстрації права власності на нерухоме майно необхідно:
   звернутись до суб`єкта державної реєстрації (державного реєстратора виконавчого комітету міської ради, райдержадміністрації, центру надання адміністративних послуг або нотаріуса);
    подати документи, необхідні для проведення державної реєстрації прав:
заяву (формується державним реєстратором, співробітником центру надання адміністративних послуг або нотаріусом);
документи що посвідчують особу (паспорт, ідентифікаційний код тощо);
документ, що підтверджує виникнення, перехід або припинення права власності;
документ, що підтверджує оплату адміністративного збору, або звільнення від його оплати;
   отримати витяг з Державного реєстру прав в електронній або, за бажанням, у паперовій формі (які мають однакову юридичну силу). 

Реєстрація проводиться у строк, що не перевищує 5 робочих днів, з дня реєстрації заяви.

Підстави для відмови у прийнятті заяви про державну реєстрацію:
   відсутність документа, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;
   відсутність документа про сплату державного мита.

Підстави для відмови у державній реєстрації прав на нерухоме майно:
   заявлене право не підлягає державній реєстрації;
   нерухоме майно розташоване на території іншого органу державної реєстрації прав;
   із заявою звернулася неналежна особа;
   заяву про державну реєстрацію прав, пов`язаних з відчуженням, подано після реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна;
   заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене право вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.

 


Маєш питання?
Отримай безоплатну правову онлайн-консультацію кваліфікованого фахівця Донецької юстиції:

телефон: (06264) 42481
e-mail: neruhomist@dn.minjust.gov.ua




Власність є основою суспільного життя, тому права власності охороняються Конституцією України.




25
   Рішення суду має бути виконаним в добровільному порядку. Але досить часто доводиться звертатись до державного виконавця за примусовим виконанням рішення. Іноді під час примусового виконання рішення суду виникає ситуація, коли втрачається виконавчий документ і стає питання про отримання його дубліката.Дублікат виконавчого листа -  документ, який видається замість втраченого оригіналу, є тотожним за змістом і має силу первісного акта. Від останнього його відрізняє спеціальна позначка "Дублікат".
ПІДСТАВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДУБЛІКАТУ ВИКОНАВЧОГО ДОКУМЕНТА:
З заявою про видачу дубліката виконавчого  листа звертаються у разі:
- втрати;
- знищення в наслідок пожежі, стихійного лиха, тощо;
- якщо виконавчий документ став непридатним через часткове пошкодження тексту.

В ЯКИЙ СУД ЗВЕРТАТИСЬ
   Дублікат виконавчого листа видає суд, який видавав оригінал виконавчого документу.
ХТО МАЄ ПРАВО ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ОТРИМАННЯМ ДУБЛІКАТА ВИКОНАВЧОГО ДОКУМЕНТА:
   стягувач (особа, на користь якої виконується судове рішення), якщо ним втрачено оригінал виконавчого документа;
   державний виконавець, якщо оригінал виконавчого документа втрачено ним після відкриття виконавчого провадження.

 
СТРОКИ НА ЗВЕРНЕННЯ
Якщо виконавчий лист втрачено до початку примусового виконання рішення державним виконавцем, то отримати його дублікат можливо лише до спливу строку, встановленого
для його пред’явлення до виконання –
протягом трьох років з наступного дня після набрання рішенням законної сили.
Якщо цей строк був пропущений стягувачем, то водночас із заявою про видачу дубліката виконавчого документа подається і заяву про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання. У заяві повинні зазначатися причини, з яких строк був пропущений. Суд визначає поважність причини пропуску строку у кожному конкретному випадку на підставі доказів, поданих стягувачем.

РОЗГЛЯД СПРАВ ПРО ВИДАЧУ ДУБЛІКАТА ВИКОНАВЧОГО ЛИСТА
Заява про видачу дубліката розглядається в судовому засіданні з викликом сторін (стягувач, боржник) і представника відділу державної виконавчої служби. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про видачу дубліката. Судом перевіряється чи не виконано рішення, чи не втратило воно законної сили. У випадку часткового виконання змінювати у дублікаті загальну суму стягнення не можна. Це враховується в ході подальшого виконавчого провадження
ЧИ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ СУДОВИЙ ЗБІР?
За видачу дублікату виконавчого документа сплачується судовий збір 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на липень 2017 року становить 46,32 грн.
Законодавством передбачені певні категоріїгромадян, які звільнені від сплати судового збору (наприклад,
інваліди Великої Вітчизняної війни,інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів).
Після початку проведення на території нашої області АТО стало актуальним питання отримання дублікатів виконавчих листів замість втрачених. Відділи державної виконавчої служби були вимушені залишити незакінчені виконавчі провадження в містах, де органи влади зупинили свої повноваження. А продовжувати примусове виконання рішення неможливо без наявності у виконавчого документа. Тому виникає потреба отримати дублікат виконавчого листа. Із такою заявою необхідно звернутись до суду, який видав виконавчий лист. Якщо виконавчий лист видавав суд, розташований у районі проведення АТО, то звертатись необхідно до того суду на підконтрольній території, якому визначена його  підсудність. Знайти інформацію, який суд буде розглядати питання видачі дубліката виконавчого листа, можна на веб-сайті «Судова влада».
 





Маєш питання?
Отримай безоплатну правову онлайн-консультацію кваліфікованого фахівця Управління державної виконавчої служби:

пошта: 84301, м. Краматорськ, вул. Ярослава Мудрого, 39/3;
телефон:(073) 016-07-00,
(06264) 4-23-60;
особисто на прийом:м. Краматорськ, бульв. Машинобудівників, 32, кожного робочого дня з 09:00 до17:00 (перерва 12:00 – 13:00).
e-mail: info@dn.dvs.gov.ua
     

Виконання рішень суду є невід’ємною частиною права
на справедливий суд.
Отримання правової інформації допоможе його реалізувати.

26
Ви маєте можливість отримати безоплатну правову консультацію спеціалістів Головного територіального управління юстиції
 у Донецькій області

з загальних юридичних питань
 (06264) 6 39 74
  osvita@dn.minjust.gov.ua

з питань державної
реєстрації нерухомості та бізнесу
 (06264) 4 24 81
  neruhomist@dn.minjust.gov.ua

кожного робочого дня  з 8.00. до 17.00

з питань державної реєстрації народження, шлюбу, зміни імені, отримання довідок у відділах ДРАЦС
 (06264) 7 00 33
  vcs@dn.minjust.gov.ua

з питань державної реєстрації громадських формувань та друкованих засобів масової інформації
 (06264) 4 25 00
  legal@ dn.minjust.gov.ua

з питань примусового виконання рішень судів та інших органів і посадових осіб
 (06264) 4 23 60; (073) 016 07 00
  info@dn.dvs. gov.ua

з питань нотаріату
 (06264) 3 43 20
 viddil_notar@dn.minjust.gov.ua

кожного робочого дня  з 8.00. до 17.00

27
 Краматорський міський відділ  державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального  управління юстиції у Донецькій області інформує , що відбулися зміни у графіку прийому документів працівниками відділу з питання  видачі свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому будинку КМУ «Міська лікарня № 1» міста Краматорська Донецької області.

Дні прийому документів: Понеділок середа п’ятниця
Години прийому документів з 10:00 до 11:00   
Години видачі документів    з 14:00 до 15:00

Прийом документів та їх видача, а також проведення державної реєстрації народження здійснюється безкоштовно.
Нагадуємо перелік необхідних документів для проведення державної реєстрації народження:
- медичне свідоцтво про народження дитини
- паспорта батьків
- свідоцтво про шлюб  (за наявності )
 Примітка. Якщо батьки дитини перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають різні прізвища, присутність обох батьків як при поданні заяви так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова. Якщо батьки дитини не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але бажають вказати відомості про батька дитини, присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова.
   Перевагами даного сервісу від Міністерства юстиції України є заощадження часу батьків, швидке та якісне оформлення документів, не виходячи за межи пологового відділення .
   Даною послугою з 01.01.2017 року по 01.08.2017 року скористалися 375 батьків.

   Шановні батьки! Користуйтеся послугою від Міністерства юстиції України щодо оформлення свідоцтва про народження дитини у пологовому відділенні, а Краматорський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану з радістю Вам у цьому допоможе і заощаджений час Ви зможете використати на прояв любові та  турботи до дитини! 

28
В житті людини при вирішенні  питань стосовно оформлення спадщини; виїзду з неповнолітніми дітьми за кордон, коли один з батьків помер; поховання померлого біля родичів та інших питань  виникає необхідність пред’явлення  свідоцтва про смерть.  Якщо свідоцтво про смерть загублено або пошкоджено його дублікат можна отримати у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

Повторно  свідоцтво про смерть може бути видано :

-   чоловіку або дружині померлої особи
-   дітям, у тому числі й усиновленим, або їх законним представникам
-   близьким родичам померлого (братам, сестрам, онукам, діду і бабі, як з боку батька так і з боку матері)
-   особі яка є спадкоємцем по закону або заповіту
-   представнику органу опіки та піклування

Для отримання повторного свідоцтва про смерть необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану з заявою встановленої форми,  при пред’явленні  паспорта або паспортного документа  та документів, які підтверджують родинні стосунки заявника з померлим, або право на спадкування та сплатити державне мито.

З такою заявою заявник може звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану на території України, незалежно від його місця проживання або місця складання актового запису про смерть.

Особам, які звернулися до відділу особисто, при пред’явленні необхідних документів, свідоцтва про державну реєстрацію смерті повторно видаються того самого дня.

29
Стати успішним в сучасному світі не завжди означає мати хорошу машину, велику  квартиру або віднятись по кар’єрних сходах. В успіху будь-якої людини велику роль відіграє сім’я. І в більшості випадків вона стає найціннішим подарунком долі для кожного з нас. Членами нашої родини ми, як правило, дорожимо і прислухаємося до їх порад.
   Право на створення сім’ї має особа, яка досягла шлюбного віку. Саме на підставі шлюбу створюється сім’я  чоловіком та жінкою, які мають намір любити і поважати один одного, спільно проживати,  надавати взаємну допомогу, виховувати дітей, нести спільну відповідальність за їх майбутнє.
   Сімейний кодекс України встановив шлюбний вік для чоловіків та жінок у вісімнадцять років.  Вони мають досягти повноліття на день реєстрації шлюбу. Така позиція відповідає Декларації прав людини, прийнятій  Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року,  у  статті 16 якої  говориться, що жінки і чоловіки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати родину. При цьому вони мають однакові права на шлюб.
   А що робити, коли перше кохання у 16 років призводить до наміру жити однією сім’єю? Надання права на шлюб  особі у віці до 18 років  віднесено до компетенції суду.
   Хто може звернутись до суду за наданням права на шлюб?
Особа, яка досягла 16 років. Заява про надання права на шлюб не може подаватися представником такої особи (навіть законним представником, тобто батьками чи особами, які їх замінюють).
   В якому випадку суд задовольнить заяву?
Якщо укладення шлюбу відповідатиме інтересам неповнолітньої особи, яка бажає його укласти. Для того, щоб дійти до висновку про те, що ранній шлюб відповідатиме інтересам дитини, суд має отримати  відповідні докази. Судова практика свідчить, що найчастіше такими доказами виступають: фактичне створення сім’ї, народження в такій сім’ї  дитини, вагітність неповнолітньої жінки.
   В який суд необхідно звертатись?
Справу розглядає суд за місцем проживання заявника.
   Які вимоги до заяви про надання права на шлюб?
У заяві про надання права на шлюб зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові заявника, його місце проживання та засоби зв’язку; прохання надати право на шлюб; відомості про ту особу, з ким планується шлюб; посилання на вік осіб, що бажають створити сім’ю, який не дозволяє це зробити за правилами Сімейного кодексу України; докази , що надання права на шлюб відповідає інтересам неповнолітнього заявника чи заявниці. До заяви додаються копії відповідних документів (свідоцтв про народження, медичних довідок про вагітність тощо). При цьому батьки заявника (неповнолітньої особи, яка бажає укласти шлюб), а також особа, з якою планується укладення шлюбу,  вказуються  у заяві про надання права на шлюб як заінтересовані особи.
   На що звернути увагу в заяві?
Рішенням суду неповнолітній особі надається право на укладення шлюбу не загалом, а саме з конкретною особою, яка чітко зазначається у рішенні суду.  Це означає, що, одержавши право на шлюб з певною особою,  не можна зареєструвати шлюб з іншою. Якщо той, кому надано  право на шлюб з певною особою, забажає зареєструвати шлюб з іншою, йому належить  знову звернутися з заявою до суду. Якщо обидві особи, які мають намір укласти шлюб є неповнолітніми, то в такому випадку кожному із них необхідно подати до суду  окрему заяву про надання права на шлюб.
   Чи потрібна згода батьків майбутніх наречених?
Для вирішення питання щодо зниження шлюбного віку не вимагається отримання згоди батьками неповнолітніх. Їх згода або, навпаки, заперечення проти реєстрації шлюбу їх неповнолітнім сином або донькою вирішального значення  не має. Проте їх позиція по даному питанню повинна бути з'ясована у судовому процесі. Думка батьків може сприяти встановленню дійсних обставин справи, з'ясуванню відповідності надання цього права інтересам неповнолітнього, оскільки ця відповідність – головний критерій задоволення заяви про надання права на шлюб.

Про те, що таке щасливі сім’ї, написано чимало книг. Життєвий досвід підказує, що  гармонії в сім’ї у більшості випадків досягають ті, хто виважено підходив до її створення.

30
Реформування нотаріату в Україні на пострадянському просторі розпочалося з прийняттям у 1993 році Закону України «Про нотаріат». Цим законом запроваджено нову форму нотаріальної діяльності – приватну.
   Однак на відміну від державних нотаріусів, приватні мали більш звужене коло повноважень і з того моменту виникає питання до кого краще звернутись.
   Але у 2009 році ситуація змінилась. Тому звертаємо увагу читачів на те, що на сьогоднішній день статтею 34 Закону України «Про нотаріат», визначено перелік нотаріальних дій які вчиняють нотаріуси, незалежно від того державні вони чи приватні.
   Слід зауважити, що документи оформлені і приватними і державними нотаріусами, мають однакову юридичну силу, тому питання: до якого нотаріуса кожен звернутись, кожен вирішує для себе самостійно.
   Важливою відмінністю при виборі нотаріуса є оплата їх послуг: приватні нотаріуси справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою, але розмір такої плати не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії, в той час як державні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють державне мито в розмірах, встановлених Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито», який прийнятий ще у 1993 році.
   

В.В.Дундар
Заступник начальника відділу з питань нотаріату
Головного територіального управління юстиції у Донецькій області

Сторінок: 1 [2] 3 4