Форум Краматорська

  • 28 Квітень 2024, 01:23:14
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Форум и украинский язык  (Прочитано 26751 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

27 Січень 2008, 01:05:37
Відповідь #135
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Мені теж не подобається більша частина сучасних "мовних глюків", але мова зараз не йде про дрібні випадки. Має значення, насправді, основний принцип - мова має жити, а жива мова існує виключно у розмовному просторі. Хіба цього не достатньо для того, щоб почати спілкуватися українською, щоб навчати своїх дітей рідній мові, щоб вимагати від чиновників використання її у офіційних документах.
Якщо ж ставати у позу "захисника чистоти", то може, слід перейти на макрорівень? Вас, наприклад, варіації "Двірцева" та "Дворцова" замість "Палацова" не турбують?
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

Форум Краматорська

Re: Форум и украинский язык
« Відповідь #135 : 27 Січень 2008, 01:05:37 »

27 Січень 2008, 01:15:33
Відповідь #136
Offline

Oessi


Offline Oessi

  • Тьма? Но что Свет без нее?
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 7852
  • Країна: ua
  • Карма: +272/-55
  • Дякую
  • Сказав: 37
  • Отримав: 20
  • Знай - здесь не Рай, здесь - Игра...
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
мене турбують
я на ній живу  :lol:
кожного разу язик згортається у такий гарний калачик
"Двірцева" :o
Не надо путать идеи и их интерпретации

27 Січень 2008, 01:15:52
Відповідь #137
Offline

Лапуля


Offline Лапуля

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 240
  • Карма: +22/-68
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Мені теж не подобається більша частина сучасних "мовних глюків", але мова зараз не йде про дрібні випадки. Має значення, насправді, основний принцип - мова має жити, а жива мова існує виключно у розмовному просторі. Хіба цього не достатньо для того, щоб почати спілкуватися українською, щоб навчати своїх дітей рідній мові, щоб вимагати від чиновників використання її у офіційних документах.

И опять же, "мова" - это одно, а суржик, русизмы и др. вариации - это совсем другое...

Якщо ж ставати у позу "захисника чистоти", то може, слід перейти на макрорівень? Вас, наприклад, варіації "Двірцева" та "Дворцова" замість "Палацова" не турбують?

Это отдельная тема - приходилось сталкиваться со всеми тремя вариантами...  :)
Не существует пути к счастью. Счатье - это и есть путь.  (c)

27 Січень 2008, 08:34:47
Відповідь #138
Offline

Prosto Fill


Offline Prosto Fill

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 72
  • Карма: +1/-4
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
to Sergk
Цитувати
ви мало того, що неспровокаовано нагрубіянили, тай ще спровокували грубіянство
А вы уточнить не могли бы в каких моих словах заключается провокация? AntZ создал свой собственный образ и суржик его часть? Или в моих двух вариантах ответа?
Первый вариант подтвердили многие, второй - никто.
В чем здесь провокация и уж тем более оскорбление?
ИМХО проблема в другом, Лапуля верно подметила:
Цитувати
В форуме сложились определённые традиции и порядки)))))))) и существует всего лишь два мнения: моё (наше) и неправильное...
И Oessi:
Цитувати
в когось був поганий настрій і хтось зрозумів запитання не як воно було, я як захотілося
Opinions are like assholes - everyone's got one.

27 Січень 2008, 09:39:02
Відповідь #139
Offline

sergk

Глобал Модератор

Offline sergk

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4116
  • Карма: +155/-100
  • Дякую
  • Сказав: 20
  • Отримав: 39
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
гвинтокрил

О! Спасибі. Якось мені не спало на думку це слово...

Але його наявність не погіршує, а навпаки - поліпшує приклад. Яке з цих слів більше має право на життя - чисто українське, дещо екзотичне і яке не всі знають, чи загально вживані запозичені слова? В мене немає однозначної відповіді, до речі...

PS. А гвинтокрил - це точно не суржик?  :)
Отправленный на: Января 27, 2008, 10:26:22
Значит, по-вашему "я рахую" в значении "такое моё мнение" - это правильно и не стоит обращать внимание??!!

Звичайно ж ні. Але й робити з цього трагедію і відмовляти в праві такої людини взагалі розмовляти українською - не варто.
Отправленный на: Января 27, 2008, 10:28:55
Цитувати
ви мало того, що неспровокаовано нагрубіянили, тай ще спровокували грубіянство
А вы уточнить не могли бы в каких моих словах заключается провокация?

По перше, це оффтопік. А по-друге, це - найпоширенішій прийом мережевих демагогів: вимагати визначень того, що і так ясно. На це я завжди відповідаю приблизно так: я уточню тільки тоді, коли ви мені уточните що таке уточнення.

Цитувати
ИМХО проблема в другом, Лапуля верно подметила:
Цитувати
В форуме сложились определённые традиции и порядки)))))))) и существует всего лишь два мнения: моё (наше) и неправильное...
И Oessi:
Цитувати
в когось був поганий настрій і хтось зрозумів запитання не як воно було, я як захотілося

Я вже казав, що не треба ховатися за висловом "це моя думка, ма. право її висловити". Маєте. Але висловивши цю думку ви маєте будти готовим до того, що вашу не обов'язково приймуть за істину, знайдуться люди, які будуть сперечатися, ображатися и навіть осміювати. А ви на це повинні мати свої аргументи, а не ховатися за формулою "я так думаю - маю право". Інші також мають таке право, до речі.

27 Січень 2008, 10:06:02
Відповідь #140
Offline

Prosto Fill


Offline Prosto Fill

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 72
  • Карма: +1/-4
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Цитувати
це - найпоширенішій прийом мережевих демагогів: вимагати визначень того, що і так ясно. На це я завжди відповідаю приблизно так: я уточню тільки тоді, коли ви мені уточните що таке уточнення.

Словами жонглируете. Вы меня голословно обвинили и я прошу объснить ход ваших мыслей. Только и всего. И так ясно - это как раз таки аргумент демагогов.
Opinions are like assholes - everyone's got one.

27 Січень 2008, 12:41:21
Відповідь #141
Offline

Лапуля


Offline Лапуля

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 240
  • Карма: +22/-68
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
ошібаєтесь

нет, не ошибаюсь))
Отправленный на: Января 27, 2008, 12:35:17
просто это не повелительное наклонение, а будущее время
что сделаете? - скажете, как скажете, так и будет.
это я ни к тому, что вы безграмотны, а к тому, что к своим ошибкам в русском языке вы почему-то снисходительны, а к чужим в украинском - нет.
за всю жизнь не выучила ни одного правила по русскому языку, и не знаю что такое 1 и 2 сопряжение. твердо убеждена, что культура языка это дело практики. вперед.


Различается написание личных окончаний у глаголов настоящего или будущего простого (если глагол совершенного вида) времени в зависимости от типа спряжения:
Глаголы I спряжения имеют окончания: -у (-ю), -ешь, -ет, -ем, -ете, -ут (-ют): несу, несешь, несет, несем, несете, несут;
Глаголы II спряжения имеют окончания -у(-ю),-ишь, -ит, -им, -ите, -ат(-ят):сижу, сидишь, сидит, сидим, сидите, сидят.

  Различаются близкие по звучанию формы 2-го лица множественного числа повелительного наклонения и формы 2-го лица множественного числа настоящего или будущего (у глаголов совершенного вида) времени изъявительного наклонения типа стукните и стукнете. Повелительное наклонение образуется с помощью суффикса -и-(2-е л., ед. ч.) и окончания -те (мн. ч.): сиди-те, пиши-те, прыгни-те; в изъявительном наклонении глагол имеет окончание в зависимости от спряжения: -ете или -ите. Поэтому у глаголов I спряжения указанные формы различаются; ср.: Пиши'те аккуратней! (повелительное наклонение) и Вы пи'шете аккуратно, поэтому работу легко читать (изъявительное наклонение), а у глаголов II спряжения такие формы совпадают в написании; ср.: Держи'те ручку правильно! (повелительное наклонение) и Если вы правильно де'ржите ручку, почерк получается красивый (изъявительное наклонение).



Отправленный на: Января 27, 2008, 12:38:20
за всю жизнь не выучила ни одного правила по русскому языку, и не знаю что такое 1 и 2 сопряжение. твердо убеждена, что культура языка это дело практики. вперед.

Правила в школе всё-таки надо учить - без них совсем плохо... ))
Не существует пути к счастью. Счатье - это и есть путь.  (c)

27 Січень 2008, 12:53:58
Відповідь #142
Offline

She


Offline She

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 7218
  • Карма: +316/-46
  • Дякую
  • Сказав: 1028
  • Отримав: 327
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
смотрю, что с правилами еще хуже...
Как скажЕте - и все тут. Точка. Но так скажИте...
Отправленный на: Января 27, 2008, 12:51:34
Просто Филл! Просто вы подошли к толпе русскоговорящих и антиукраински (в основном) настроенных людей, повернулись в сторону, откуда слышна украинская речь, и спросили у них - а что это вы как-то немного в стороне? Вы почему не с нами? Все равно вы такие же, как мы, да и говорите с ошибками... Вам не нравятся мои вопросы? Но вот же словарь, вот же он!!!
Я прав ПРОСТО.
Но по сути ничего вы не правы. Вопрос языка очень конфликтный, т.к. связан с вопросами очень серьезными и больными. Сводить его к ошибкам - ну очень уж ...просто. И просто не нужно.
И в русском языке на форуме не меньше ошибок, чем в украинском.
 

27 Січень 2008, 13:15:29
Відповідь #143
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Лапуля
крім того, шо зазубрити правила, тре ще вміти їх застосовувати...

Цитувати
ЭКОДИПЛОМАТ - ЭКОДИПЛОМАТ - Лиланд МОДЕЗИТТ - ЛИТЕРАТУРНЫЙ СЕТЕВОЙ ...Надеюсь, - засмеялась Сильвия. - Как скажете, любезная леди. Я весь ваш. Так оно и было, потому что весь вечер Сильвия вела себя настолько легко и ...
www.litportal.ru/genre33/ author977/read/page/14/book11337.html - 71k - Кеш - Подібні сторінки

Lilywhiterabbit. Надземный Город (главы3,4)изумился я и, изысканно хохотнув на манер нашего просветленного лидера, поинтересовался, - Скажите, любезный, вам не приходило в голову, что на разбойничьем ...
zhurnal.lib.ru/b/borodina_e_w/xxx.shtml - 36k - Кеш - Подібні сторінки

Отправленный на: Января 27, 2008, 13:04:43
*
чооорт.. я думаю, шо за нік знайомий, де я його чув...
так ПростоФіл - це знаний торговець краденими КПК і ломаними аськами???????
Вааааня, нє, ну грьообаний екібастуз.....
так всі ці докльопи до мене - це просто особисте?? А прикрився "барьбой за літєратурний язик"????
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

27 Січень 2008, 13:28:22
Відповідь #144
Offline

karLos

Глобал Модератор

Offline karLos

  • Хто часнику не їв, той смердіть не буде
  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 5810
  • Карма: +70/-35
  • Дякую
  • Сказав: 5
  • Отримав: 12
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитата: Prosto Fill
В-четвёртых если тебе нужен номер возьми, если нет - закрой хавальник.

І ця людина звинувачує когось в хамстві?

https://www.kramatorsk.info/smf/index.php?topic=10795.msg233935#msg233935

Отправленный на: Января 27, 2008, 13:23:49
Лапуля, доброго дня!
Ви підготували звіт на тему: "Граматичні та орфографічні помилки в постах karLos`а"?
Ну, якщо – ні, так ні :)  Я не наполягаю. Але, в такому разі, можливо вже час вибачитись?
No sé ni la palabra única en el Español

27 Січень 2008, 13:45:06
Відповідь #145
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
*
тепер щодо "літературності"...
ну, по перше, повчати "вживанню літературної мови" інших, при цьому НЕ розмовляючи цією мовою - я навіть не знаю... Це ВЕРХ безкультур*я...
Це все дно, шо повчати дирижера, не маючи музикального слуху..

Лапуля от тут нам продемострувала елементарну неграмотність - "как скажИшь" - це не просто повчати дерижера, це в його присутності конкретно "слажать", але, нічтоже сумняшися, продовжує МАНЄРНО вказуватиі іншим, ЯК САМЕ, на її погляд, правильно "разґаварівать"...

Поправте мене, якшо я помиляюсь, але десь ви цю тему викопали - я не вірю, шо Ваня-торговець краденими КПК та ломаними аськами, і Лапуля-"как скажИшь" могли САМОСТІЙНО до такого додуматись..
Десь прочитано на фор-юа чи задонбасі, чи не так?
Але, якшо чесно, мені це глубоко пофігу - я не поклоннік теорій "мірових заговорів" і т.і....
Хоча... чим би і не теорія - залякати тих, хто тільки починає спробувати розмовляти, вибачте за пафос, мовою предків - заставити їх ніяковіти і трястись над кожним словом - а не дай, Боже, помилюсь - ЗАСМІЮТЬ... Ай, буду писати кращє на мАгучєм, там практики-то побільше...
ТАК???

по друге...
скажіть-но мені, шановні, Ви російською в житті розмовляєте ВИКЛЮЧНО з застосуванням дєєпрічасних оборотів, повністю проговорюючи слова, не ковтаючи всяких там суфіксів-шмукісів?
Не використовуючи при цьому українізмів, жаргонізмів, полонізмів, англонізмів (чорт, сам придумав +))???
Вибачте, НЄ ВЄРЮ...
Та, і як я вже вище сказав, вам насправді це фіолетово... Я так думаю...
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

27 Січень 2008, 14:54:24
Відповідь #146
Offline

Аллергия


Offline Аллергия

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4250
  • Карма: +480/-333
  • Дякую
  • Сказав: 355
  • Отримав: 755
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
О-па-па! А мені, дурепі, просто хлопчика шкода було... Стримувалася у висловах. А з нього, пробачте за вульгарізм, смердить.
Нормально. Кілька дорослих і розумних людей намагаються йому пояснити, розказати, витрачають час, щоб написати відповідь, а тут суто особисті ниці мотиви.
Лапуля, лялечка, Ви і далі будете захищати теорії такого сумнівного профі, га?
Я то, что я есть. И я говорю, что я думаю (цит.)

27 Січень 2008, 15:37:43
Відповідь #147
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
а ось отаке:

https://www.kramatorsk.info/smf/index.php?topic=7697.msg164081#msg164081

за півроку до цього цей КПК пропав у одного з моїх співробітників. Ваня спочатку випустив пєр*я, але потім, коли зрозумів, шо серйозно влип - побіг до спільних знайомих просити про посрєднічєство, залишив їм КПК для передачі мені, бо особистої зустрічі - просто злякався.

Ну, а про торгівлю ломаними аськами - ви вже бачили...

А я -то думаю, чого це з першого поста така особиста увага до мене, прям неприкрита злоба... А воно он воно що...
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

27 Січень 2008, 16:24:16
Відповідь #148
Offline

SidorOV


Offline SidorOV

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 3442
  • Країна: 00
  • Карма: +78/-10
  • Дякую
  • Сказав: 2
  • Отримав: 19
  • "Нужно понимать всю глубину наших глубин" (с) ДМБ
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
...
скажіть-но мені, шановні, Ви російською в житті розмовляєте ВИКЛЮЧНО з застосуванням дєєпрічасних оборотів, повністю проговорюючи слова, не ковтаючи всяких там суфіксів-шмукісів?
Не використовуючи при цьому українізмів, жаргонізмів, полонізмів, англонізмів (чорт, сам придумав +))???
...
ага.
AntZ, ти ще про "краткое (чисто-русское) Г" їх спитай! :D
Чи всі "борці за чистоту мови" використовують виключно рос. "Г" у щоденному спілкуванні в нашем "русскоязычном регионе"? А, Лапуль?;)
Чи й справді ніколи не скажете укр. "нєма" замість рос. "нет"? А?
Чи й справді ніколи не скажете побутове "нєту" замість правильного рос. "нет"? А?
Так можно і далі продовжувати. Не вірю я Вам. Вибачте. :)

Вірю тільки в першу Вашу відповідь на перший пост в темі:
Мне кажется, это понты...
Ви дійсно вважеєте, що не може бути бажання розмовляти рідною мовою, якщо тільки це не російська.
Для вас (з маленької літери, бо маю на увазі не тільки Лапулю, а й всіх, з нею згодних) - це все "понты".
Ви не взмозі зрозуміти, як воно, коли так притягує, лягає в душу (як "бальзам на душу") певуча мова предків...

До речі, ці "понты" для вас поки що знаходяться поза межою досяжності. І це вас іноді дратує. Бо ви так не можете. І тоді ви знаходите (для себе) виправдання – типу, "я так не можу, бо я - за чистоту". А насправді, вам просто незрозуміло (нащо воно вам, коли ви знаєте "магучий"?), та і влом знов-таки... Бо потрібні і знання, і час. Для чого так напружуватись? Легше обізвати це все - "понты"...

Про себе. Пишу українською, бо мова дуже подобається. Це моя рідна мова. Бракує практиці (це природно в нашому регіоні))). Але стараюся підтримувати свої навики на рівні. :)
До речі, іноді буває, що свої думки доводиться перекладати на російську, щоб висловитись, бо родяться вони чомусь на рідній мові. :D А ще - іноді досить важко підібрати аналоги в рос., щоб влучно передати зміст. Таке теж буває.

P.S.
Если бы украинский не был бы похож так на русский, то люди владеющие этими языками (один - русским, другой - украинским) не поняли друг друга...
Зроблю для Вас Велике Відкриття :D
Росіяни, що знають тільки російську мову, нічого не розуміють по-українськи!(А також по-польські, білоруські та інших словянських мовах....) На  відмінність від українців, болгар, поляків, білорусів, які, знаючи тільки свою мову, хоч абияк, але все ж таки зможуть більш-менш зрозуміти і російську, і іншу мову з цього круга. Росіянам цього не дано. Ось такі вони "славянє". :D
Та шо тут Ви помиляєтесь.
Так же, як і в використанні рос. слова "скажите". :)
Никогда не стой на месте! Ищи новые тупики!

27 Січень 2008, 16:37:42
Відповідь #149
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
AntZ, ти ще про "краткое (чисто-русское) Г" їх спитай! 
Чи всі "борці за чистоту мови" використовують виключно рос. "Г" у щоденному спілкуванні в нашем "русскоязычном регионе"? А, Лапуль?;)
з такою "Ґ" в нашому "російськомовному" регіоні жити важкувато +)))))
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

Форум Краматорська

Re: Форум и украинский язык
« Відповідь #149 : 27 Січень 2008, 16:37:42 »