Форум Краматорська

  • 25 Квітень 2024, 05:27:41
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Когда человек перестает разговаривать на языке предков  (Прочитано 5414 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

11 Липень 2007, 10:50:06
Відповідь #15
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
> jimbobimbo,  ви найшли спосіб для самореалізації , я добре розумію позоцію - тут це покищо неможливо, тому я змушений шукати щастя "там"  де мені створюють менше проблем, але, здається, вам, всеж, прикро, що для реалізації своїх особистих планів довелось виїхати з України.
 
Мені набагато важче зрозуміти людей яким "тут" погано, до пошуків "кращого" вони не вдаються, а в усіх бідах клянуть невдале місце народження, національність,  мову, державу.
 
>Ари...       уважаемый Андрей. ваши познания во французском демонстрируйте в другом месте, тут идиотов мало.

   А навіщо принижувати саму себе в кожній фразі? Я погано розумію такий сарказм.

>Ари...    я предпочла бы заниматься более интересными вещами, чем проживание на этой территории, которое даже не дает мне возможности увидеть и полюбить что-то вне ее границ.

Про смак ананасів, мають сперечатися ті, хто ці анааси їв:

http://www.dt.ua/3000/3050/52941/

Ми з дружиною повернулися в Україну понад рік тому. Головною зовнішньою причиною повернення є батьки. Я тягнув їх у Канаду — вони відмовились. І правильно зробили, адже немолоді дерева не пересаджують. Важливим фактором повернення були також канадські проблеми, які, на щастя, ще не є українськими, але за рівнем шкідливості цілком із ними порівнянні. Жорсткий клімат: різкий перепад температур, часті урагани, навіть смерчі і т. ін. Проблема одностатевих стосунків. Наприклад, від знайомого білоруса дружина пішла до жінки, полишивши дітей на нього. А до дев’ятирічного сина мого товариша у школі підійшов учитель і сказав: «Я бачу, ти більше тримаєшся хлопців, приходь після уроків у наш клуб (гей-), ми допоможемо тобі». І приятель (православний) миттєво перевів дитину в католицьку школу (православної не було).

Модифіковані продукти харчування, які спричиняють надмірну вагу, — теж проблема. Одне з перших моїх досягнень після повернення з Канади — це втрата 15 кг ваги за три місяці без істотної зміни способу життя та кулінарних уподобань. Цей список можна продовжувати. Але не це є метою статті.

****

Рішення про повернення все ж таки внутрішнє. Ми з дружиною пройшли в Канаді школу життя. Там нас учили жити й думати по-канадському. Нас учили, як треба правильно подати себе на інтерв’ю при прийомі на роботу. Нас учили, що відповісти на запитання «Чому ви поїхали зі своєї країни?» словами «Тому що там погано» – рівнозначне провалові інтерв’ю. Як ти можеш бути хорошим, коли твоя країна погана! Нас учили відповідати правильно: «На моїй батьківщині зараз тимчасові труднощі». Це зрозуміло, оскільки у всіх вони є. Нас учили пишатися Канадою і всім канадським. Як, наприклад, у рекламі пива під час останнього фіналу кубка Стенлі, в якій молодий хлопець каже: «Ви знаєте, чому я не ношу італійського одягу, не користуюся нічим американським і т.д., і чому я п’ю канадське пиво? — Тому що я канадець» (от якби в нас Кличко чи Шевченко так сказали в рекламі українського пива). Але цю канадську науку ми вивчали, стоячи на українському корінні. Мої батьки – не канадці, дітей у Канаді я не мав і добре пам’ятаю, з чого починається Моя Вітчизна.

Я спостерігав, як дехто змінював прізвища та імена на канадські, намагався говорити рідною мовою з канадським акцентом. Я відмовився від цього, хоча мій працедавець запрошував до мене в офіс викладача англійської, аби той виправив мій акцент. Я старанно вчився, але вдома з акцентом не розмовляв. Багато різних людей називали мене Террі, і я їх виправляв: моє ім’я Тарас. Бо чоловік, який був Тарасом, а став Террі, має відмовитися від свого минулого, пов’язаного з Тарасом, і скласти легенду про Террі. Мене багато разів називали росіянином, але я говорив: «Ні. Я українець». Мені відказували, що росіяни й українці — одне й те ж саме. А я, наприклад, французу відповідав: «Точнісінько так, як французи й англійці – одне й те саме».

Я бачив, яку зневагу викликають в іноземців люди, котрі не поважають власний народ або своє ім’я. І в свідомості вибудовувався послідовний ланцюг: запит навколишнього середовища — відповідь власному ЕГО, якому не відповісти неможливо, яке обдурити не можна і задовольнити також. Так я підійшов до питання: чому ти не вдома, не на Батьківщині?! Через такий психологічний ланцюг рано чи пізно проходять усі іммігранти. Відмова відповідати власному ЕГО закінчується самонавіюванням, пошуком та читанням негативної інформації про Україну, підбором друзів за принципом «ми поїхали з України, тому що там погано, і не жалкуємо, бо зараз там ще гірше». Інакше буде депресія, замучить ностальгія — чи не так, товариші іммігранти? Ми, наприклад, в Україну літали двічі на рік, замість Гаваїв та Мексики.

З другого боку, ми з дружиною досягли певної вершини у своєму житті. Вона працювала мікробіологом в Envirotest Laboratories (приватній компанії, яка займається тестуванням води, їжі; по-нашому – санепідемстанція), отримала вищу кваліфікацію, і її там поважали. Я досяг межі кар’єри у своїй компанії — MacMor Industries — начальник комп’ютерного відділу. Далі нам треба було йти навчатися або шукати місця менеджерів у більших компаніях. Крім того, я почав власну справу.

В лютому ми повернулися на Батьківщину…
Між двома світами

Минув рік. Зараз уже якось пристосувався жити й працювати в умовах постсовєтизму: навчився кланятися клеркам, казати «здрастє» та «дякую», не сподіваючись на відповідь. Порівнюючи два світи, я зробив для себе такий висновок: Україна 70 років була в совєтській зоні, отож усі правила й норми життя тут розроблені людьми, які в ній виросли. Злочинців у нашому суспільстві близько відсотка. Відповідно, 99 відсотків — законослухняні люди. Тоді чому в нас норми життя розраховані переважно на злочинців? Поясню, чому я так вважаю, на прикладах.

Тут на кожну людину дивляться як на потенційного злочинця: довідку треба брати на довідку. В Канаді я не бачив нотаріуса — людям там довіряють. Тут без нього не дихнеш. У Канаді немає МРЕО. Довіреність на керування автомобілем там не потрібна. Реєстрацією транспортних засобів, як і видачею номерів, займаються страхові компанії. Оформлення купівлі-продажу забирає десять хвилин, враховуючи чергу. Обов’язкового технічного огляду не існує, тобто й талони техогляду непотрібні. Кожна людина, котра має право керувати автомобілем, може без будь-якого державного контролю дати своє авто іншій людині й відповідає за технічну безпеку своєї машини сама. Малий та середній бізнес не користується печатками, він базується на слові. Дав його — дотримуйся, а ні – йди геть із бізнесу. Так, «кидали» цим користуються, але канадське суспільство не бажає через це жити в тюрмі. Якщо ваш бізнес в Україні «кинули» на 100 доларів, чи будете ви судитися з «кидалою»? Ви просто постараєтеся забути про це і занесете шахрая з його фірмою до чорного списку, поділившись інформацією з іншими. Так само роблять канадці. Легальний механізм повернення грошей там існує, але при шкоді до 1000 доларів вдаватися до нього невигідно.

Щоб відкрити бізнес-рахунок в українському банку, я витратив п’ять годин (поки зібрав усі «довідки, відбитки пальців та аналізи», завірені нотаріусами). В Канаді — 15 хвилин. У магазинах там крадуть речей не менше, ніж у нас, бо людина що там, що тут — однаково грішна. Але там у магазинах (і не лише) всі службовці до тебе всміхаються, вітають тебе. Для нас це дико? В Україні за президентство, місця в парламенті та місцевих радах борються колишні зеки. Там це виключено.

У Канаді податки збирає тільки податкова. Перших три роки бізнес може бути неприбутковим.

*****
Мене дивує мовне питання в Україні. Для освіченої людини — це не проблема. Я, наприклад, більш-менш володію чотирма мовами. Це проблема для тих, хто не здатен вивчити українську мову, для справжніх двієчників. Давайте проведемо дослідження в школах — чи бажають діти вчити хімію або фізику. Я думаю, не менше 60% скажуть – «не бажаємо». Тоді, керуючись логікою дорослих двієчників, треба провести референдум у школах і за прогнозованими результатами скасувати в них обов’язкове вивчення фізики та хімії. Бо справді, навіщо дітям хімія або фізика на базарах? Це шлях на пальму.

І останнє здивування. Нещодавно був в одному з центрів зайнятості і прочитав оголошення роботодавців: «Найму людину з бажанням працювати». Як це актуально в Україні, і як незрозуміло в Канаді! На мою думку, продуктивність праці в Україні разів у вісім нижча, ніж там. Причина не лише в сучасному обладнанні. До речі, в Києві держустанови або підприємства обладнані не гірше за канадські. І, мабуть, не в зарплаті проблема, зважаючи на кількість нових авто в Києві. І люди недурні й неледачі. Але чогось бракує. Тут буде доречним приклад. У Торонто реєстрацію на посадку 500 пасажирів у літак проводять два службовці й роблять це за 40 хвилин. У франкфуртському аеропорту ту ж саму роботу виконують п‘ять службовців за півтори години. Чому? Тому що німці працюють із клавіатурою двома пальцями, дивлячись на клавіатуру, а канадці — десятьма, на клавіатуру не дивлячись. До речі, в Канаді всі, чия праця пов’язана з клавіатурою (чи то продавець, чи то міністр), так роблять. Думаю, дуже часто наші люди, в тому числі керівники, просто не знають, як працювати продуктивно і як заробляти багато (ще більше).

Напевно, в наших проблемах винне радянське минуле: тоталітарний режим, голодомори. Люди виживали в тюремних умовах і якщо викарабкувались, то не разом, а поодинці. Таким чином ми, українці, перестали бачити одне в одному людину й поважати її. Це простежується в нашому повсякденні від самого низу до самої верхівки.
***

І все ж таки я не жалкую, що повернувся. В результаті революції, на мій погляд, українці розмотали у своїй свідомості ще 20 років тієї тюрми. Ми почали поважати себе і собі подібних. У державі потроху створюється громадянське суспільство — основа некорупційної (не гнилої) влади. Українська економіка перетворюється на ринкову. Взимку 2005 року я витратив 100 годин на реєстрацію юрособи, а влітку на це пішло вже лише 10 (принцип єдиного вікна). У Канаді це забирало годину. Дуже багато зроблено впродовж останнього року. Але хочеться більше, хочеться сьогодні, хочеться як у кращих країнах світу. Та все ж таки не варто забувати, що те, чого Канада досягла за сотню з гаком років, ми робимо за десятки.

В Україні дуже цікаво. Мене, як і багатьох інших, більше турбують внутрішні питання, аніж світові. Років сім тому, по-моєму, було навпаки — ми жили московськими проблемами. Телебачення тут строкатіше, ніж американське, канадське або російське. Тут новини щодня. Тут хохмачі-політики давно перевершили жванецьких та хазанових. Тут найгарніші дівчата у світі. Чи потрібні ще чинники, аби повертатися? Тут батьки, тут пуп закопаний…

> esse

 деякі сполучення хромосом призводять до народження безплідних  "мулів" 

 ніякого націоналізму, швидше інтернаціоналізм, якщо мама і тато різних націй хай і близьких,  дитина має знати і поважати в рівній мірі обидві мови і культури, не віддаючи перевагу жодній.
   В іншому разі можливе винекнення мутацій  :)

Форум Краматорська


11 Липень 2007, 11:54:01
Відповідь #16
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
це Ви, шановний, вибачте, з яких таких дєлов такий висновок зробили?
Ну, ты ж не шовинист? :D
Для меня аблосютно равнобедренно, какой национальности человек, на каком языке говорит, какая у него мобила и пр. И уж тем более мне все равно, на каком языке говорили его предки. Главное - что из себя представляет этот конкретный человек.
А лепить ярлыки... Пусть этим загнимается тот, кому больше делать нехрен.

11 Липень 2007, 12:11:21
Відповідь #17
Offline

Шк@ff


Offline Шк@ff

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4535
  • Карма: +113/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Для меня аблосютно равнобедренно, какой национальности человек, на каком языке говорит, какая у него мобила и пр. И уж тем более мне все равно, на каком языке говорили его предки. Главное - что из себя представляет этот конкретный человек.

Вроде да, но тут есть разночтения в понятии представляет...
То шо должен быть рубаха-парень это точно... но на мой взгляд носителем определенной наследственной культуры, частью коей есть и язык он тоже должен быть.. причем слово должен здесь как выбор по желанию... но если такой выбор сделан то ему большой плюс...

Вавилонское "наказание" было сделано людям за их неуемную гордыню и самолюбование... что присутсвуют в любой современной национальной идее...

Но, хранение национальных наследственных культурных признаков очень необходимо хотябы для того чтобы объеденить их в некую универсальную человеческую культуру будущего, которая как хочется надеяться будет...

11 Липень 2007, 12:21:37
Відповідь #18
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
То шо должен быть рубаха-парень это точно...
Необязательно. Это может быть платье-девушка :D
...но на мой взгляд носителем определенной наследственной культуры, частью коей есть и язык он тоже должен быть..
Человек не рождается носителем культуры. Таковым его воспитывают.
Впрочем, извини, но на эту тему уже столько говорилось, что я просто не в состоянии повторять все это еще раз.

11 Липень 2007, 12:23:34
Відповідь #19
Offline

Аривидерчи


Offline Аривидерчи

  • Erin, Sunshine
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 6709
  • Країна: 00
  • Карма: +388/-167
  • Дякую
  • Сказав: 36
  • Отримав: 86
  • на белом катере
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
> esse

 деякі сполучення хромосом призводять до народження безплідних  "мулів" 

 ніякого націоналізму, швидше інтернаціоналізм, якщо мама і тато різних націй хай і близьких,  дитина має знати і поважати в рівній мірі обидві мови і культури, не віддаючи перевагу жодній.
   В іншому разі можливе винекнення мутацій  :)

класс. у меня предки, имеется в виду не далекие, а те которые на моей памяти, шести национальностей, причем не очень близких, а очень даже неблизких : )
то есть я с одной стороны должна по-вашему любить Украину, и знать шесть различных культур не отдавая преимущества ни одной из них... ага.

по-моему надо жить там где считаешь нужным и любить то что считаешь нужным.
разговор шел на сплошном подтексте

11 Липень 2007, 12:26:40
Відповідь #20
Offline

Шк@ff


Offline Шк@ff

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 4535
  • Карма: +113/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Необязательно. Это может быть платье-девушка :D
Обязательно может, но лучше без платья...

Человек не рождается носителем культуры. Таковым его воспитывают.
Впрочем, извини, но на эту тему уже столько говорилось, что я просто не в состоянии повторять все это еще раз.

Я же и говорил, что это по выбору... или родителей или по собственному...

11 Липень 2007, 12:29:38
Відповідь #21
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
...якщо мама і тато різних націй хай і близьких, дитина має знати і поважати в рівній мірі обидві мови і культури, не віддаючи перевагу жодній.
Любой человек обязан уважать все языки и культуры. Без исключения. А вот знать - дело другое.
Язык, на котором говорит человек, в первую очередь определяется средой обитания.

11 Липень 2007, 12:55:13
Відповідь #22
Offline

SidorOV


Offline SidorOV

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 3442
  • Країна: 00
  • Карма: +78/-10
  • Дякую
  • Сказав: 2
  • Отримав: 19
  • "Нужно понимать всю глубину наших глубин" (с) ДМБ
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
http://www.dt.ua/3000/3050/52941/
Очень интресная статья. Познавательная.

А ещё интереснее было бы почитать автора спустя год, в 2007.
Никогда не стой на месте! Ищи новые тупики!

11 Липень 2007, 14:36:51
Відповідь #23
Offline

evgeny


Offline evgeny

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 26776
  • Країна: il
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 275
  • Отримав: 509
  • ה' נתן, צלף לקח
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цитувати
и мне нечего тут любить, вот такая я продажная курва, я люблю когда меня любят, а безответные чувства не для меня.
поэтому я с радостью полюбила бы и назвала бы своей страну с более вменяемым отношением к ее гражданам.

[ари]
,хорошо не там,где нас нет,но небыло ,нет и никогда не будет
Если проблему можно решить за деньги, это не проблема, это расходы

Мир исчезнет не оттого, что много людей, а оттого, что много нелюдей.
אנא התפלל לאוקראינא

11 Липень 2007, 14:51:29
Відповідь #24
Offline

esse


Offline esse

  • est percipi
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5404
  • Країна: 00
  • Карма: +11/-0
  • Дякую
  • Сказав: 100
  • Отримав: 398
  • agere sequitur esse
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
"ніякого націоналізму, швидше інтернаціоналізм, якщо мама і тато різних націй хай і близьких,  дитина має знати і поважати в рівній мірі обидві мови і культури, не віддаючи перевагу жодній" (с)

а не следует ли отсюда вывод, что смешение наций постепенно приведет к их обезличиванию?
если я - гибрид двух наций (русской и украинской), как вы мне посоветуете НЕ предпочитать ни одну из них?
по вашему наш донбасский суржик - идеальный вариант НЕпредпочтения... )))

по-моему, ты все-таки утрируешь, любитель мутантов... )))
с корабля на карнавал..
фиг поймешь, кто правит бал..

11 Липень 2007, 18:19:09
Відповідь #25
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
Вавилонское "наказание" было сделано людям за их неуемную гордыню и самолюбование... что присутсвуют в любой современной национальной идее...

а я чего-то думал, что вавилон - безнациональное явление. :)

Но, хранение национальных наследственных культурных признаков очень необходимо хотябы для того чтобы объеденить их в некую универсальную человеческую культуру будущего, которая как хочется надеяться будет...

Шкафф, сорри, но с этим не соглашусь. "универсальная человеческая культура будущего" - это конец. Без дуализма как минимум, а еще лучше - многообразия, познание останавливается. Это конец.
Отправленный на: Июля 11, 2007, 17:15:46
ари
,хорошо не там,где нас нет,но небыло и никогда не будет

откуда это? :)

11 Липень 2007, 22:21:04
Відповідь #26
Offline

evgeny


Offline evgeny

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 26776
  • Країна: il
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 275
  • Отримав: 509
  • ה' נתן, צלף לקח
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Nyarlathotep

Цитувати
Цитата: evgeny от Сегодня в 13:36:51
ари
,хорошо не там,где нас нет,но небыло и никогда не будет

откуда это? Smile

из жизни.
Если проблему можно решить за деньги, это не проблема, это расходы

Мир исчезнет не оттого, что много людей, а оттого, что много нелюдей.
אנא התפלל לאוקראינא

12 Липень 2007, 01:27:32
Відповідь #27
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
         

класс. у меня предки, имеется в виду не далекие, а те которые на моей памяти, шести национальностей, причем не очень близких, а очень даже неблизких : )
то есть я с одной стороны должна по-вашему любить Украину, и знать шесть различных культур не отдавая преимущества ни одной из них... ага.

по-моему надо жить там где считаешь нужным и любить то что считаешь нужным.


 та будьласка, ніхто ж не проти. А бути носієм шести культур не така вже й важка справа, зрештою кожна освічена людина хоч раз читала Омар Хаяма, тисячу і одну ніч, дехто, навіть, східними танцями займається, ось вам і знайомство з перською культурою, але поверхневе, як гостя. Щоб ця культура стала рідною, Хаяма вам мав читати дідусь, в оригіналі (здається на фарсі) , а тисячу і одну ніч розповідала б бабуся, і танцям вона б вчила. Ви мали б ту фактично саму інформацію, але більш яскраву і персоналізовану. А оскільки моя, ще прабабця, розповідала мені трохи інші казки, від курочки ряби, котигорошка до язикатої хвеськи і маловідомих нині не зовсім дитячих оповідок (ех записав би хто тоді), а мій батько замість Хаяма декламував на пам'ять Котляревського та Шевченка, то відповідно... підсвідомість там і таке інше.

  Загалом мене останнім часом розважає намагання багатьох людей проникнутись іншою культурою. Ну почитав я про фен - шуй, цікаво, але все одно малозрозуміло і якось мертво. А знайома хіба що ще пластикою розріз очей не змінила, а так повна тобі хохлочайна. :)     Чому як вишитий рушник на стіні одразу - тю ти що щирий? свідомит? А дзвіночок з червоними стрічечками над дверима в туалет, ієрогліфи по стінах, статуетки позолочених жабок то все іс гут? людина нормальна, ба, навіть інтелігентна.
 
   А любити Україну ніхто не "должен" бо це не обов'язок, а право. Мені від нашої дійсності так само вити  інколи хочеться, та люблять не "за", а незважаючи "на" .   
                      О блін, прям Ненці освічився в коханні, сам з себе тащуся, який я серйозний та високопарний.
                       
                      А з іншого боку, у профеншуїній кухні чомусь на лізла в глотку ні горілка, ні сало, "код" однозначно!  :)

12 Липень 2007, 07:35:40
Відповідь #28
Offline

evgeny


Offline evgeny

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 26776
  • Країна: il
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 275
  • Отримав: 509
  • ה' נתן, צלף לקח
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
у меня вопрос ко всем.
а как вы поддеживаете культуру предков?окромя балаканья на рiднiй мовi.
какие то культурные традиции вы выполняете или придерживаете?кроме ношения вишиванкi,поедания сала и пития самогона.,та врэнэкiв з сиром,та вишнями.
это не стеб.
ANTZ
кроме пития пива есть еще что-то. :lol:
Если проблему можно решить за деньги, это не проблема, это расходы

Мир исчезнет не оттого, что много людей, а оттого, что много нелюдей.
אנא התפלל לאוקראינא

12 Липень 2007, 21:37:26
Відповідь #29
Offline

karLos

Глобал Модератор

Offline karLos

  • Хто часнику не їв, той смердіть не буде
  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 5810
  • Карма: +70/-35
  • Дякую
  • Сказав: 5
  • Отримав: 12
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
По поводу вышиванки. На Корреспондент-е был опрос "Есть ли в Вашем гардеробе вышиванка?". Так вот - 26.70% собираются купить себе таковую :) Кстати, стоит она не дешево :( По крайней мере в том магазине, где я видел.
No sé ni la palabra única en el Español

Форум Краматорська