Форум Краматорська

  • 24 Квітень 2024, 01:14:08
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: 90-е и Голодомор: соизмеримые трагедии?  (Прочитано 21659 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

02 Червень 2009, 21:40:32
Відповідь #315
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Я не знаю, почему вы решили, что кто-то хочет меряться умершими родственниками.
Правда? А как же вот это?
Я лишь предлагаю каждому сравнить последствия Голодомора и перестройки для вас и ваших родственников. Для моей семьи  Голодомор был несравнимо разрушительнее...

Непонятное противоречие.

...и у меня есть основания полагать, что таких как я в Украине большинство.
"Я вам не скажу за всю Одессу..." (с)


а тут вы просто паясничаете
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

Форум Краматорська

Re: 90-е и Голодомор: соизмеримые трагедии?
« Відповідь #315 : 02 Червень 2009, 21:40:32 »

02 Червень 2009, 21:48:18
Відповідь #316
Offline

doom


Offline doom

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 9489
  • Країна: 00
  • Карма: +385/-183
  • Дякую
  • Сказав: 191
  • Отримав: 678
  • ищу дверь в лето
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю

03 Червень 2009, 09:09:09
Відповідь #317
Offline

sergk

Глобал Модератор

Offline sergk

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4116
  • Карма: +155/-100
  • Дякую
  • Сказав: 20
  • Отримав: 39
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю

03 Червень 2009, 09:26:17
Відповідь #318
Offline

rayo


Offline rayo

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11145
  • Країна: ua
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 8434
  • Отримав: 2768
  • А тоннель то что-то не кончается!
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Цитувати
Добавляем к этой цифре "«Население УССР по переписи 1937 года составляло 28388 тыс., по переписи 1926 года — 28926 тыс. лиц. За 10 лет оно сократилось на 538 тыс.»"
Ну не для кого не секрет, что в Украину (особенно Донбасс, Кривбасс, ДнепроГЭСС и пр. стройки) было переселено население из других республик, и более всего из России. Да и перепись была подтасована, чтобы скрыть следы насильственного уничтожения украинских селян.
Слава Україні!
Не люблю скигліїв та фарисеїв.
В Україні дві біди: заздрісний північний сусід-агресор та українські гниди, що чекають "асвабадітєлєй".

03 Червень 2009, 09:40:42
Відповідь #319
Offline

Varg


Offline Varg

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 2694
  • Карма: +108/-100
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Рівер, що до порівняння голодомору та становища 90х і надалі, хіба можно порівняти це? жертви від голоду ви протиставите декількам мільонів виїхавшим з України, померлим від природних а не штучних причин? я згоден з вами що до політики, яка несприяла підвищенню населення та умов існування, але ж це зовсім різні речі...
ось вам, почитайте:

"...Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Причини його частково мали об'єктивний характер - посуха 21-го року, економічні наслідки Світової та громадянської воїн, але найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики тодішнього режиму, скорочення посівних площ у колишніх хлібородних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України.
Голод 1932-33 років охопив ті ж самі регіони України, але цього разу його спричинили, насамперед, політичні чинники. Потрібно було винищити численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців.
Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом політичної системи проти мирних людей, внаслідок чого зникали цілі покоління землеробів-універсалів, було зруйновано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Аналіз змісту опублікованих протягом 29-33 рр. близько 30-ти постанов ЦК ВКПБ, Раднаркому УРСР та СРСР, ЦК КПБУ засвідчує факти свідомого створення таких умов життя для сільського населення, дві третини якого становили етнічні українці, що призвело до їх відвертого фізичного винищення. Голодомор 1932-33 років – це свідомо заподіяна акція. Як свідчать документальні джерела, хліб в Україні був, але хліб з України забрали. Після приїзду Молотова до України восени 1932 року, коли, здавалося б, з нашої держави вивезли все, що тільки можливо, Сталін присилає Кагановича, за участі якого 29 грудня цього ж року відбувається засідання Політбюро ЦК КПБ(у), на якому ухвалюється рішення забрати з України все, в тому числі й посівний матеріал з колгоспів.
У документах Політбюро ЦК КПБУ збереглося свідчення про те, що восени 1932 року організовувалися з України так звані зелені ешелони для забезпечення промислових центрів Росії продуктами харчування до жовтневих свят. З України вивозили навіть квашені огірки, капусту та помідори. Таким чином, ті люди, котрі вирощували цю продукцію, залишалися приреченими на голодну смерть.
За розпорядженнями уряду, заборонялась будь-яка торгівля в сільській місцевості, призупинялося продовольче постачання сіл, переслідувалося та каралося на 10 років ув'язнення і розстріл за будь-яке використання хліба на трудодні в колгоспах та районах, що не виконали хлібозаготівельних планів, запроваджувалася система масового вилучення насіннєвих фондів та "незаконно" розданого хліба колгоспникам, натуральних штрафів, товарних репресій. Питома вага українського зерна в загальносоюзному обсязі хлібозаготівель сягала більше третини, а по окремих регіонах перевищувала планові завдання для Північного Кавказу, Центрально-чорноземного регіону, Казахстану та Московської області разом взятих. Голодомор 33-го року, таким чином, спричиняли також непосильні плани хлібозаготівель з мізерного врожаю попереднього року.
Наслідки голодомору. Історики і демографи сперечаються навколо кількості жертв голодомору, виголошуючи різні дані від 3 до 10 мільйонів. Найвірогідніше, враховуючи матеріали перепису населення 37-го року, втрати населення внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на грунті розладу психіки та соціального колапсу, жертви становили близько 7 мільйонів чоловік на теренах України.
Вчені продовжують вивчати архівні джерела, з'ясовуючи абсолютні та відносні дані кількості жертв голодомору. Очевидно, критерієм масштабності трагедії є не лише цифри, а й здатність кожної людини сприймати чуже горе, як своє. Всеосяжність національної катастрофи 33-го можна збагнути лише глибиною внутрішнього потрясіння кожного, хто вважає себе цивілізованою людиною.
За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 33-го року виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, якою скористався тоталітарний режим в Україні.
Політико-правова оцінка голоду 32-33-го років вимагає нетрадиційних історико-політологічних методик з'ясування його специфіки. Обмежитись простим переліком причин та висвітленням наслідків голоду на сьогодні вже недостатньо.
Географія смертності від голоду в Україні строката. Менш уражені північні райони першої половини 32-го і суцільний мор в усіх областях протягом другої половини 32-го та першої половини 33-го років. Голодною смертністю вирізнялися села і райони, які мали економічну зумовленість, тобто впиралися в обсяги, терміни та методи хлібозаготівель.
Голод 33-го року в Україні - це не фізіологічне явище, а, насамперед, цинічна форма політичного терору, проблемами якої повинні перейматися історики, соціологи, правники і політики. Наслідки та масштаби голодомору у містах та селах України в 1932-33 роках засвідчують глобальну соціо-гуманітарну катастрофу в історії людства, а не лише українства.
Архівні документи зберегли інформацію про загальну кількість населення, яке нестерпно голодувало. Так, весною 33-го в 66-ти районах Київської області зафіксували півмільйона голодуючих селян, а на Дніпропетровщині голод охопив більше 70 відсотків населення. В таємних листах керівників держави, керівників обласного рівня до ЦК КПУ за травень 33-го року повідомлялось про смертність в окремих селах, яка сягала від 450 до 600 чоловік. Поіменні списки полеглих від голоду селян, які відтворені краєзнавцями та активістами Асоціації дослідників голодоморів в Україні, це вже не статистика, це загальнонаціональна трагедія.
Найбільш досконала статистика не спроможна передати глибини та масштабності соціально-економічних, політичних та морально-психологічних наслідків голодомору, жахливого свавілля владних структур і масових випадків ганебного для людини явища - канібалізму. Голодне лихоліття, яке охопило адміністративні райони з населення понад 40 млн. чоловік, і тривало майже два роки, явище не стихійне, а цілком рукотворне...."

http://www.geocities.com/finukr/golodomor.htm
==================================================================================================

 Раніше про голодомор не можна було ні писати, ні говорити, ні згадувати. У людей намагалися стерти пам'ять про ті події. Але   ще живі люди, які пам’ятають голодомор і які можуть розповісти про нього. Тож у нас ще зберігається шанс засвоїти урок історії не заочно, за підручниками, а через безпосередній контакт з нею.   І пам'ять про цю трагедію буде жива, поки живуть свідчення ...

 Долока Василь Павлович, 1926 року народження, в 19932-1933 роках проживав с. Леонтовичі Новоєгорівської сільради, нині проживає в м. Новоукраїнка

В 1932 році було 6 років.
Голод почався з осені 1932 року. Батька посадили на три роки в тюрму. На той час він працював  в колгоспі, а колгоспного коня, який раніше належав йому тримав вдома. Батько повинен був супроводжувати арештованого сільрадою до Новоукраїнки (з карабіном). Карабін у хаті  випадково вистрелив, арештований помітивши, що карабін розряджений , по дорозі втік.
Нас залишилось п'ятеро: я , дві сестри, грудна дитина і мати. Грудна дитина невдовзі померла. Щоб вижити збирали по степу мерзлу картоплю, залишки кукурудзи (поки було), а перед весною рвали в болоті коріння рогози і товкли, потім варили. Знайшли снаряд. Мати хотіла зробити ступку і вкинула його в кабицю. Вибухом хату розвернуло, вбило матір, сестру, а мене з сестрою поранило. Сестру завезли в лікарню, де вона й померла. Я залишився при колгоспі. Дядько Ковгань, що возив бідонами молоко в Новоукраїнку взяв мене у сім"ю, де можна було жити. Я вночі тайком напився сколотин і найшов масло і в папірці сховав шматочок в кишеню, воно витекло. Дядько не кричав, але другого дня завіз мене до дитбудинку (біля млина Варшавського). В дитбудинку годували погано. Я у баби Бібічки (в будинку, якої був організований дитбудинок) пас курей, за що в неї  їв той хліб, що вона не їла із-за немочі.
Пам"ятаю дівчинку, що здичавіла, півроку жила на траві. З дерези не вилізала півроку, розучилась навіть говорити, а взимку її з дерези витягли!
Батько, прийшовши з "допру",  став працювати від міськради биндюжником, мене не признавав, бо коли знаходились батьки , дітей зразу ж відправляли до батьків. Одного разу під час прогулянки в парку , батько мене визнав і мусив мене забрати, потім він знову оженився і мене випровадили з дитбудинку.
Люди в 1933 році падали на ходу. Я був в дитбудинку з Ігорем Яковичем Заславським.

Записано 25 листопада 2002 року
http://www.kw.ukrtel.net/novoukr/golodomor.files/spogad.htm
… Один з головних принципів козацького права: народ завжди має право протестувати проти гніту і повернути свої старожитні права, коли буде на це слушний час.

Пилип Орлик. Вивід прав України

03 Червень 2009, 12:08:50
Відповідь #320
Offline

Varg


Offline Varg

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 2694
  • Карма: +108/-100
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
СБУ просит РФ предоставить засекреченные документы по геноциду

Служба безопасности Украины обратилась к российской стороне с просьбой предоставить засекреченные документы, которые могут помочь в расследовании уголовного дела по факту геноцида украинского народа в 1932-33 гг. Об этом в среду в Киеве сообщил глава СБУ Валентин Наливайченко на встрече с иностранными журналистами, аккредитованными в Украине.

Наливайченко в очередной раз подчеркнул, что это уголовное дело не направлено против России: «Ни в коем случае дело не направлено против любой третьей страны, в том числе против России».

Он проинформировал, что в рамках этого дела расследуются преступления, которые осуществлялись в семи областях Украины. Расследование проходит в рамках национального законодательства Украины, сообщает «Интерфакс-Украина».

«Мы просили РФ... помочь нам с открытием тех засекреченных документов, которые, возможно, присутствуют в архивах РФ, в ФСБ РФ», - сказал Наливайченко.

Он также добавил, что помощь российской стороны в расследовании этого дела будет чрезвычайно важной для объективного расследования и дальнейшего определения обвинения в рамках уголовного дела.

«Сейчас продолжается досудебное следствие, и перед передачей дела в суд, безусловно, будут выдвинуты обвинения. Ради этого и возбуждено уголовное дело, которое должно установить истину, а именно организаторов и виновников осуществления этого преступления», - пояснил глава СБУ.

http://for-ua.com/ukraine/2009/06/03/112430.html
… Один з головних принципів козацького права: народ завжди має право протестувати проти гніту і повернути свої старожитні права, коли буде на це слушний час.

Пилип Орлик. Вивід прав України

03 Червень 2009, 12:23:00
Відповідь #321
Offline

Портвейн


Offline Портвейн

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 28198
  • Країна: so
  • Карма: +1337/-66
  • Дякую
  • Сказав: 281
  • Отримав: 2100
    • Перегляд профілю
Так я не понял Варм на Порш Каене тоже жертва ,,голодомора 90х ,,?
И Есть вопрос  :D
"Ты должен сделать добро из зла потому что его больше не из чего сделать".

03 Червень 2009, 12:29:32
Відповідь #322
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Я не предлагаю меряться у кого больше (у вас, у меня или у СВ) погибло родственников, однако я предлагаю сравнить последствия Голодомора и перестройки в семье каждого.
Одно и то же. Я уже сказал: без меня.

Да, да. Очень смешно.
Извиняюсь, если кого обидел. Это я к тому, что я от лица всей Украины не выступал. Только от своего собственного.

03 Червень 2009, 12:31:10
Відповідь #323
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Ну не для кого не секрет, что в Украину (особенно Донбасс, Кривбасс, ДнепроГЭСС и пр. стройки) было переселено население из других республик, и более всего из России. Да и перепись была подтасована, чтобы скрыть следы насильственного уничтожения украинских селян.
Если Вас не устраивают данные Кульчицкого (я тогда и не знаю уж, на кого сослаться) - посоветуйте ему пересчитать по-Вашему.

03 Червень 2009, 12:32:23
Відповідь #324
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Рівер, що до порівняння голодомору та становища 90х і надалі, хіба можно порівняти це? жертви від голоду ви протиставите декількам мільонів виїхавшим з України, померлим від природних а не штучних причин?
Вернулись ровно туда, откуда начинали. Круг замкнулся.

03 Червень 2009, 12:41:23
Відповідь #325
Offline

Varg


Offline Varg

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 2694
  • Карма: +108/-100
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Рівер, що до порівняння голодомору та становища 90х і надалі, хіба можно порівняти це? жертви від голоду ви протиставите декількам мільонів виїхавшим з України, померлим від природних а не штучних причин?
Вернулись ровно туда, откуда начинали. Круг замкнулся.

ось в тому й річ, що коло замкнено на вас :o
ви з яких то причин не бачите прості речі, чи принципово не погоджуєтесь з очевидним...
… Один з головних принципів козацького права: народ завжди має право протестувати проти гніту і повернути свої старожитні права, коли буде на це слушний час.

Пилип Орлик. Вивід прав України

03 Червень 2009, 13:02:01
Відповідь #326
Offline

SidorOV


Offline SidorOV

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 3442
  • Країна: 00
  • Карма: +78/-10
  • Дякую
  • Сказав: 2
  • Отримав: 19
  • "Нужно понимать всю глубину наших глубин" (с) ДМБ
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Странная аргументация про 10 лет. Если Вы не знаете, то я подскажу чем это объясняется.
У моих прадедушек и прабабушек было более 5-ти детей в семье. В следующем поколении заводили в среднем 3-их детей. В поколении моих родителей было принято иметь двоих, а сейчас в лучшем случае заводят только одного ребенка.

Демографический кризис связан не с перестройкой, а с умами.

Ривер, а в Вашей семье есть хотя бы 5 детей? Если нет, то можно ли считать, что Вы лично виновны в нерождении 3-4 детей? Я считаю, что можно. :)
+1
Никогда не стой на месте! Ищи новые тупики!

03 Червень 2009, 14:16:59
Відповідь #327
Offline

River Horse


Offline River Horse

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 14055
  • Карма: +1/-0
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Ривер, а в Вашей семье есть хотя бы 5 детей? Если нет, то можно ли считать, что Вы лично виновны в нерождении 3-4 детей? Я считаю, что можно. :)
В моей семье 3 детей. Если Вы хотите еще над чем-то поизвращаться - вываливайте полный список.
Давайте сразу все: у кого сколько детей и т.п. подробности.
Кстати, Nyarlathotep, у Вас есть хотя бы 3 детей? Если нет - тогда мне пофиг, что Вы там считаете.

03 Червень 2009, 14:59:23
Відповідь #328
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
Ривер, а в Вашей семье есть хотя бы 5 детей? Если нет, то можно ли считать, что Вы лично виновны в нерождении 3-4 детей? Я считаю, что можно. :)
В моей семье 3 детей. Если Вы хотите еще над чем-то поизвращаться - вываливайте полный список.
Давайте сразу все: у кого сколько детей и т.п. подробности.
Кстати, Nyarlathotep, у Вас есть хотя бы 3 детей? Если нет - тогда мне пофиг, что Вы там считаете.

Ривер, я не извращаюсь, а пытаюсь Вам объяснить, что не только властители виновны в плохой демографии, но и народ.
Я удивлен, что у Вас трое детей - респект и +1. :) Но для большинства сейчас и 1 обуза, хотя в 30-е жить было тяжелее.
А о том, как жили при царе, так лучше вообще не вспоминать.

Просто не смотрите на мир исключительно своими глазами. Большинство все равно видит его по-другому.

PS. у меня троих ПОКА нет и от своей вины я не отказываюсь. :)

03 Червень 2009, 15:04:43
Відповідь #329
Offline

doom


Offline doom

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 9489
  • Країна: 00
  • Карма: +385/-183
  • Дякую
  • Сказав: 191
  • Отримав: 678
  • ищу дверь в лето
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Ривер, я не извращаюсь, а пытаюсь Вам объяснить, что не только властители виновны в плохой демографии, но и народ.
ГЫ. С таким же успехом можно сказать, что в голоде 33-го тоже виноват народ. Сами же не смогли противостоять. Почему отдали все до крошки?

Форум Краматорська

Re: 90-е и Голодомор: соизмеримые трагедии?
« Відповідь #329 : 03 Червень 2009, 15:04:43 »