Форум Краматорська

  • 28 Березень 2024, 16:43:04
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Державна мова - тільки українська | Государственный язык - только украинский  (Прочитано 626758 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

29 Травень 2008, 16:26:34
Відповідь #240
Offline

Yarik


Offline Yarik

  • Большой и прожорливый
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 12525
  • Країна: ky
  • Карма: +0/-0
  • Дякую
  • Сказав: 471
  • Отримав: 1069
  • Любитель классической музыки
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • VK
зачот! слиф засчитан!

"Операцию Ы" пусть переведут - в украинском больше смешных слов чем в русском... "Альф" яркое доказательство!
Не спрашивай по ком звонит колокол (с)

Форум Краматорська


29 Травень 2008, 16:38:18
Відповідь #241
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Чапаєва б, гад, українською подивитись +))))

Юрок, ну, я, коли дивився "Пропалу грамоту" російською, ржав не менше +)))

тануда... при переводе потери неизбежны - факт...
не ну а Чапаев на украинском не потеряет.. скорее наоборот...
смотря как перевести, конечно...
Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

29 Травень 2008, 18:29:12
Відповідь #242
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
висновок? дивитись Голівуд англійською с субтітрами? (ну, і Мосфільм також)
я, собстн, не проти +)))
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

29 Травень 2008, 18:50:28
Відповідь #243
Offline

SidorOV


Offline SidorOV

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 3442
  • Країна: 00
  • Карма: +78/-10
  • Дякую
  • Сказав: 2
  • Отримав: 19
  • "Нужно понимать всю глубину наших глубин" (с) ДМБ
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Мій головний інтерес - дружні відносини з Росією, бо там живуть майже всі мої родичі. Я не хочу, щоб були сварки та охолодження з цією країною. Як би ви були в моєму стані, щоб ви відчували щодо сучасної політики України з Росією?
В мене теж там родичі. Рідні. Та в багатьох там родичі. То й що? :shock: Через це я не маю змоги робити те, що потрібно мені та моїй країні, якщо це не подобається політиканам з імперії??? Дуже дивна позиція. Інтереси держави похєр, аби зберегти "дружні відносини"? Так пропонуєте?
До речі, родичі теж САМІ роблять свій вибір. Звісно, при зустрічі ми можемо дещо посперечатися з ними на ці теми, але ми шануємо один одного. Я поважаю та приймаю їх вибір так же як і вони поважають та приймають мій вибір. І це аж ніяк не впливає на нашу любов та шану.
Розумно? Як на мене - більш ніж достатньо.
Так в чому проблема?
Моя країна сотнями років тільки те й робила, що намагалась уникнути "сварок" з "молодшою" сестрою. До чого це призвело? До того що "молодша" свою "старшу" навіть за людину не сприймає. Ні мови її, ні культури, ні вибору її. Скільки це ще має продовжуватись?
Україна - не Росія.(с) Кучма. В нас є свій шлях. В них - свій. Якщо нам по дорозі - ласкаво просимо. Але якщо російські правителі бачать загрозу своїй імперії лише в тому, що Україна має право на СВІЙ ВЛАСНИЙ ВИБІР(!), то це вже питання до них та іхніх психоаналітиків, а не до мене чи моєї країни. Даруйте.
Я теж проти напруження відносин з Росією. Але це зовсім не має означати, що я і моя Країна повинна заглядати в рот нахабним та безпардонним дядькам з Кремля, боячись їх чимось прогнівати.
Так шо не валіть с хворій голови на здорову. Основна причина напруження відносин - не в Україні. Раджу знов проаналізувати, чим же таким наша держава розлютила молодшу сестру. Та її неадекватні дії у відповідь.

Я не хочу говорить и писать по-украински потому, что: 1. Никто и никогда русский язык Донбассу не навязывал. Здесь всегда было свое наречие, далекое от украинского языка. 2 . Заставлять бабулек и дедушек смотреть новости и фильмы только на украинском  - неблагородно и неуважение к ним. 3.потому что это язык оранжевой революции, разорвашей общество на 2 лагеря и тем самым его ослабившей и сделавшей легко управляемым. 4. это язык политманипуляций, которыми из нормальных людей хотят сделать врагов и психов. 5.даже СССР (тоталитарное государство) предоставил право Зап. Украине говорить по -украински, а у нас это право медленно и верно пытаются отнять...
1. Це "наречіє" набагато далі від російської мови, ніж від української!!! :) Повсюди в світі були та є свої "наречія". В армії у нас було два кіргиза, котрі насилу могли порозумітись через ці "наречія".
Слухай-но сюди, панночко. Мої дід та бабка по материнській лініі народились та померли тут, на Донбасі. По отцовській - на Харьковщині. Так ось. Жоден з них не розмовляв російською! Занотуйте це, будь ласка. Не заперечую - тут багато було людей з Росії. Приїздили і після голодомору (2 мільйони за рік здається тоді завезли), і коли будували "Індустріальний Донбас", і таке інше в різні часи.
Але, головне, що я знаю напевно: цей край не був до революції російсько-мовним.

2. Хто це Вам таке сказав???

3,4. Це моя рідна мова, єслі шо... Та рідна мова мого народу.
На майбутнє, будь ласка, думайте, шо Ви кажете.

5. Ржав :D Про Зах. Україну це Ви ляпонули. :lol:
Нарешті, шо там у Вас "пытаются отнять"?
1) Вам запрещают писать на форуме по-русски?
2) Вам запрещают разговаривать на улице, в транспорте или дома по-русски?
3) Вам не отвечают, если Вы обращаетесь в магазине по-русски? :yahoo:
4) Ваших детей лишают права изучать русский язык и закрывают русские школы?
Кстати, по 4-му вопросу: http://telekritika.kiev.ua/news/146/0/21800/luganskij_student_smelnichuk_%F9o_vidstojav_u_sudi_pravo_navchatisja_ukrainskoju_b/
и http://www.proua.com/news/2008/05/20/110855.html
Так чого Ви репетуєте, га?
Знаєте, в Росії є такий анекдот: "Патриот - это человек, неспособный к иностранным языкам." :)
Никогда не стой на месте! Ищи новые тупики!

29 Травень 2008, 19:01:15
Відповідь #244
Offline

Bodyn


Offline Bodyn

  • Тот кто видел тьму - никогда не поверит в ...
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1656
  • Карма: +57/-6
  • Дякую
  • Сказав: 18
  • Отримав: 65
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Был недавно под Киевом, общался с населением, даже с активистом ОУН-УПА, пивка попили:), так вот - вполне нормальные люди - никаких - геть, москалі. Вполне адекватный народ, все прекрасно понимают, что повальная украинизация - бред, искусственное разделение на восток и запад.
Я считаю, что русский язык является все же международным и на Украине есть прекрасная база для изучения русского языка, тем более фактически все население его знает. Почему же повально изучается английский язык, особенно детьми первых лиц государства (ходят в школы, в которых разрешено общаться, нет, не на украинском языке, как можно было бы предполагать, а только на английском)? Везде есть преподаватели, в каждом институте кафедры английского, немецкого, французского, с садика английский изучается, а русский - вообще не нужен, не надо его изучать.
А ведь это духовная деградация людей, людей насильно заставляют отторгнуть часть культурного наследия, снова история перевирается, и это нормально?  Зачем заставлять забывать? Учите патриотизму, в первую очередь на своем примере, повышайте уровень жизни не только на страницах газет, но и в реале - и пусть люди знают русский язык так, как знают дети олигархов английский!
...Я ищу глаза, а чувствую взгляд, где выше голов находится зад...

29 Травень 2008, 19:10:26
Відповідь #245
Offline

Lord

Глобал Модератор

Offline Lord

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4647
  • Карма: +151/-28
  • Дякую
  • Сказав: 171
  • Отримав: 144
  • социально адаптированный псих
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Чапаєва б, гад, українською подивитись +))))
Юрок, ну, я, коли дивився "Пропалу грамоту" російською, ржав не менше +)))
тануда... при переводе потери неизбежны - факт...
не ну а Чапаев на украинском не потеряет.. скорее наоборот...
смотря как перевести, конечно...

Вообще, судя по тому, что мне попадалось на эту тему, обязательный перевод русских кинофильмов (и классики, и современных) не более, чем очередная сказка об злых украинизаторах. Насколько я знаю, соответствующие нормы предусматривают два варианта проката фильма иностранного производства - или полный украинский дубляж, или язык оригинала плюс украинские субтитры.

При такой постановке вопроса я вообще проблем не вижу. Любимые русские актеры (особенно классика)? Пожалуйста - на языке оригинала, т.е. на русском. С субтитрами в уголке. "Терминатор-4?" - да, полный дубляж, а не все ли равно на русском или украинском языке озвучен Шварцнеггер?

Насколько я знаю, основная подоплека шума вокруг этого вопроса сугубо экономическая - в эти рамки не вписывается прокат англоязычного фильма, полностью сдублированного _в России_ на русский язык, что влечет за собой дополнительные затраты на полноценный дубляж англоязычного, прежде всего голливудского, кино. Зато, может быть, появятся деньги на развитие приличных студий дубляжа. Потому что иной раз субтитры читать стыдно, такое ощущение что безграмотный экономист с этого форума переводил... :)

29 Травень 2008, 19:47:13
Відповідь #246
Offline

Пелена


Offline Пелена

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +11/-64
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю

До речі, родичі теж САМІ роблять свій вибір. Звісно, при зустрічі ми можемо дещо посперечатися з ними на ці теми, але ми шануємо один одного. Я поважаю та приймаю їх вибір так же як і вони поважають та приймають мій вибір. І це аж ніяк не впливає на нашу любов та шану.
Розумно? Як на мене - більш ніж достатньо.
Так в чому проблема?
Моя країна сотнями років тільки те й робила, що намагалась уникнути "сварок" з "молодшою" сестрою. До чого це призвело? До того що "молодша" свою "старшу" навіть за людину не сприймає. Ні мови її, ні культури, ні вибору її. Скільки це ще має продовжуватись?
Україна - не Росія.(с) Кучма. В нас є свій шлях. В них - свій. Якщо нам по дорозі - ласкаво просимо. Але якщо російські правителі бачать загрозу своїй імперії лише в тому, що Україна має право на СВІЙ ВЛАСНИЙ ВИБІР(!), то це вже питання до них та іхніх психоаналітиків, а не до мене чи моєї країни. Даруйте.
Я теж проти напруження відносин з Росією. Але це зовсім не має означати, що я і моя Країна повинна заглядати в рот нахабним та безпардонним дядькам з Кремля, боячись їх чимось прогнівати.

Підписуюсь під кожним реченням. А я щось інше казала? Хіба я  казала: давайте гнутися під Росію? Або давайте до неї примкнемо? Покажіть мені, де я таке писала? Про свої пункти щодо язика. Я внесла уточнення, що це емоції. Я не політик. І не хочу ім бути. Бо політика дуже брудна справа. І я в цьому переконалась завдяки  форуму. Тілько -но написала пост, водночас накинулись Анцт, АртД, Рай з обвинуваченнями, та внесли мене до списку ворогів народу. Ну й до чого це мені? А спроби порозумітися взагалі призвели до угроз в мою адресу та адресу якогось юнака Белва. Коли, оголошені ваші бажання дружити з Росією,  призводять до вигуків: геть москалі! То це наводить на дуже сумні думки. І з цими людьми живу в одному мiсті, може ще й спілкуюсь...страшно, панове, страшно.



1. Це "наречіє" набагато далі від російської мови, ніж від української!!! :) Повсюди в світі були та є свої "наречія". В армії у нас було два кіргиза, котрі насилу могли порозумітись через ці "наречія".
Слухай-но сюди, панночко. Мої дід та бабка по материнській лініі народились та померли тут, на Донбасі. По отцовській - на Харьковщині. Так ось. Жоден з них не розмовляв російською! Занотуйте це, будь ласка. Не заперечую - тут багато було людей з Росії. Приїздили і після голодомору (2 мільйони за рік здається тоді завезли), і коли будували "Індустріальний Донбас", і таке інше в різні часи.
Але, головне, що я знаю напевно: цей край не був до революції російсько-мовним.

Не стану стверджувати, що це не так. Можливо. Принципово пошукаю з цього приводу інформацію.  Як би там не було, но розумні й обгрунтовані ствердження читати приємніше, ніж чути ганьбу не зрозуміло за що та від кого. Дякую.
Занося ногу над пропастью, подумай: о таком ли полете ты мечтал?

29 Травень 2008, 19:51:16
Відповідь #247
Offline

Lord

Глобал Модератор

Offline Lord

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4647
  • Карма: +151/-28
  • Дякую
  • Сказав: 171
  • Отримав: 144
  • социально адаптированный псих
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
На грани оффтопика:

http://www.rb.ru/poll/7/

Не сомневаюсь в Пелене, а вот результат борца за русский дух с библейской транскрипцией было бы интересно увидеть :)

29 Травень 2008, 19:59:25
Відповідь #248
Offline

Belv


Offline Belv

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 209
  • Карма: +5/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Але якщо російські правителі бачать загрозу своїй імперії лише в тому, що Україна має право на СВІЙ ВЛАСНИЙ ВИБІР(!), то це вже питання до них та іхніх психоаналітиків, а не до


СВІЙ ВЛАСНИЙ ВИБІР, а не выбор Ющенко или еще кого.
Отправленный на: Мая 29, 2008, 18:52:34
На грани оффтопика:

http://www.rb.ru/poll/7/

Не сомневаюсь в Пелене, а вот результат борца за русский дух с библейской транскрипцией было бы интересно увидеть :)


А какие результаты показало тестирование в Украине по укр. языку? Возьмем в масштабе Краматорска.
 Я просто не в курсе. Сколько там его написало?

29 Травень 2008, 20:29:26
Відповідь #249
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю

29 Травень 2008, 20:36:49
Відповідь #250
Offline

Belv


Offline Belv

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 209
  • Карма: +5/-14
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
А знаете ли вы, что украинский язык самый лиричный и красивый в мире, правда, после итальянского?

29 Травень 2008, 20:50:57
Відповідь #251
Offline

Lord

Глобал Модератор

Offline Lord

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4647
  • Карма: +151/-28
  • Дякую
  • Сказав: 171
  • Отримав: 144
  • социально адаптированный псих
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
А знаете ли вы, что украинский язык самый лиричный и красивый в мире, правда, после итальянского?

Знаем.

30 Травень 2008, 00:06:57
Відповідь #252
Offline

Quantanamera


Offline Quantanamera

  • Вменяем,
  • ***
  • Постоялец
  • Повідомлень: 689
  • Країна: 00
  • Карма: +50/-16
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Picasa
А знаете ли вы, что украинский язык самый лиричный и красивый в мире, правда, после итальянского?

Знаем.

а судьи кто? (с)
тчк

30 Травень 2008, 11:06:53
Відповідь #253
Offline

YourOK


Offline YourOK

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5273
  • Карма: +116/-45
  • Дякую
  • Сказав: 25
  • Отримав: 13
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
miLORD,

у нас тут народ проверяет себя по другому, аналогичному похоже тесту на грамотность: http://www.rg.ru/test
try yourself...  :D
Меньше будешь в интернете - здоровее будут дети!

30 Травень 2008, 12:01:18
Відповідь #254
Offline

Lord

Глобал Модератор

Offline Lord

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4647
  • Карма: +151/-28
  • Дякую
  • Сказав: 171
  • Отримав: 144
  • социально адаптированный псих
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
у нас тут народ проверяет себя по другому, аналогичному похоже тесту на грамотность: http://www.rg.ru/test
try yourself...  :D

106 из 116. Можно ехать в Ульяновск чиновником? :)

Форум Краматорська