Форум Краматорська

  • 29 Березень 2024, 00:27:33
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Украиноязычные статьи в "Восточном проекте"  (Прочитано 9400 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

17 Січень 2007, 20:39:43
Прочитано 9400 раз
Offline

EasyRider


Offline EasyRider

  • Хочешь овладеть сердцами и душами людей - крепче держи их за яйца (C)
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1378
  • Країна: 00
  • Карма: +73/-41
  • Дякую
  • Сказав: 4
  • Отримав: 6
  • Моя работа проста - я смотрю на свет (с)
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Вот так, просто и легко, незатейливо и без углубления в мудрофилософские размышления:


Економiя на життi, або Синдром бiдностi

Як зекономити на памперсах, на водi та на опаленнi

Євгенiя Лубенець

Українськi полiтики все пруться у якусь натiвсько-єесiвську далечiнь, теоретизують з приводу того, як покращиться життя нашого народу, в той час, як народ думає, як би вижити та зекономити на життi. I це не поодиноке явище, а справжнiй синдром бiдностi країни, який визнанням геноциду не вилiкуєш.

Ще у дитинствi вiд бабусi чула розповiдь: "Дiвчина знепритомнiла, навколо зiбрався натовп, хтось почав гукати: "Води! Води!", а вона, оклигавши, прошепотiла: "I шматочок хлiба...".

"Как страшно жить!"

Влаштовуючи у Верховнiй Радi бiйки, риючись у гаманцях та ледь не спiднiй бiлизнi одне одного, українськi полiтики, певно, радiють, що дають народовi видовища, i забувають, що окрiм видовищ людям потрiбний i хлiб. Це призводить до того, що люд шукає витончених способiв зеконмити хоча б копiйчину.

Найяскравiше виражений симптом синдрому бiдностi - те, що фраза акторки Ренати Литвинової "Как страшно жить!" iз притаманною їй хаотичною жестикуляцiєю точно вiдображає теперiшню ситуацiю в Українi. Нi для кого не секрет, що останнiм часом не за днями, а за годинами зростають цiни на продукти, комунальнi послуги та навiть на смерть. Бiльш-менш пристойно сьогоднi поховати людину коштує не менше 100 зелених папiрцiв iз зображенням розумного дядька. От i доводиться жити, бо вмирати набагато дорожче. Iнодi економiя доходить до безглуздя, але це швидше хвороба не людини, а країни, яка довела до такого. I доки у нас буде така економiя, нi про який нато-єесiвський рай нам i мрiяти не варто!


Економимо на життi


Економiя на водi. Люди, у яких стоять лiчильники на воду, знають, що можна набрати таз води безкоштовно. Нiяких "жучкiв"-павучкiв чи iнших приладiв, вигаданих людським генiєм вiдчаю, все легко i просто! Вiдкрутивши тонюсiнький струмiнь, годин за п'ять-шiсть можна набрати таз води, яку лiчильник не рахуватиме, бо струмiнь дуже тонкий. Стiльки часу мороки вартi цiлого тазу безкоштовної води. А якщо набрати ванну?

Економiя на опаленнi. Зима цього року начебто тепла, i люд шукає способiв зекономити на опаленнi. У приватному секторi економiя виражена яскравiше, мабуть, через те, що там живе багато людей похилого вiку iз малою пенсiєю. Так от, грiтися можна ледве-ледве увiмкненим котлом, можна грiтися раз на день, а можна покласти бiля себе кота i грiтися вiд його тепла.

Економiя на пакетиках. Здавалося, пройшла епоха випраних одноразових пакетикiв, виявилося - пiшла у пiдпiлля, але все одно iснує. На балконах де-не-де i сьогоднi можна спостерiгати випранi милом пакети. Скарбом для економiї є одноразовий посуд.

Економiя на памперсах. Дiти - це дуже дорогi квiти життя, не дивлячись на те, що за них дають 8 тисяч гривень, яких не завжди i на памперси вистачає. Молодi мами виходять зi скрутного становища, висушуючи памперси на батареї i використовуючи їх вдруге, а потiм втретє...

Економiя на одязi. Чарiвне слово "second hand" стає вже "фiрмою" типу Гуччi, Арманi. Фраза "Я одягаюся у  second hand'i" сприймається сьогоднi нормально, бо там дiйсно можна вiдшукати щось бiльш-менш пристойне за невеликi грошi. Та й закордоннi зiрки розповiдають з екранiв, що одягаються у second hand'ах. От тiльки у них "хенди" ледь не елiтнi, а у нас пiдвальнi.

I лише кiлька разiв на рiк економний українець може дозволити собi зробити свято: для цього скликається уся рiдня, готується якомога бiльше недорогих страв, а пiсля свята знову починається економiя до наступних свят.

Сподiваюся, прийде час, коли ТАКА економiя буде не необхiднiстю, а розвагою чи дивакуватiстю. 



я щас не в настроении обсуждать мысли автора, но меня радует, радует, что ВП начал публиковать украиноязычные материалы.  И я с удовольствием подключусь к этому процессу.

Наконец-то в местной прессе появилась РІДНА МОВА!
Мое главное имя - Терпение

Форум Краматорська


17 Січень 2007, 23:37:26
Відповідь #1
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
трохи корява, правда, АЛЕ...
дорогу осiлiт iдущiй...
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

18 Січень 2007, 10:14:40
Відповідь #2
Offline

EasyRider


Offline EasyRider

  • Хочешь овладеть сердцами и душами людей - крепче держи их за яйца (C)
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1378
  • Країна: 00
  • Карма: +73/-41
  • Дякую
  • Сказав: 4
  • Отримав: 6
  • Моя работа проста - я смотрю на свет (с)
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
трохи корява, правда, АЛЕ...
дорогу осiлiт iдущiй...

воно ж ще дітьо :)). Навчиться
Мое главное имя - Терпение

18 Січень 2007, 10:33:12
Відповідь #3
Offline

San4


Offline San4

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8107
  • Країна: 00
  • Карма: +329/-268
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Сидел, вспоминал... Знакомая фамилия автора статьи ;)))
Вспомнил! Студентка СлавПеда?
Курс 4-ый, ага?

Муз. предпочтения - Земфира )))))

18 Січень 2007, 11:05:41
Відповідь #4
Offline

RomaR


Offline RomaR

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8699
  • Країна: 00
  • Карма: +158/-315
  • Дякую
  • Сказав: 75
  • Отримав: 104
  • Дай-ка дорогой Леонид Ильич тебя поцелует…
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
дорогу осiлiт iдущiй...

Вот так большинство у нас и пишет на украинском - переводят дословно и все...в результате имеем русский текст украинскими словами. Для того что бы хорошо писать на любом языке, нужно на нем думать, а это для нашего региона большая редкость...
У каждой БАНДЫ должен быть свой ПРЕДВОДИТЕЛЬ (желательно "крепкий орешек")

18 Січень 2007, 11:37:43
Відповідь #5
Offline

EasyRider


Offline EasyRider

  • Хочешь овладеть сердцами и душами людей - крепче держи их за яйца (C)
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1378
  • Країна: 00
  • Карма: +73/-41
  • Дякую
  • Сказав: 4
  • Отримав: 6
  • Моя работа проста - я смотрю на свет (с)
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Сидел, вспоминал... Знакомая фамилия автора статьи ;)))
Вспомнил! Студентка СлавПеда?
Курс 4-ый, ага?

Муз. предпочтения - Земфира )))))

Она.
Мое главное имя - Терпение

18 Січень 2007, 11:44:30
Відповідь #6
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
РомаР
як що шо, так то була транскрипція, а навіть не переклад +)))))
з розряду "куме, а Ви чули, як москалі наше пиво називають?"...
я сподіваюсь, оте, що ВИ написали, то воно ДО МЕНЕ особисто відношення, мабуть, не має, так?
і для того, щоб гарно писати на БУДЬ-ЯКІЙ мові, то тре першим ділом: а) вміти ПИСАТИ а вже по-друге б) добре знати мову +)))
а про "на каком язикє ви думєтє" - то вже, мабуть, давно все сказали, не тре його заново ворушить, добре?
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

18 Січень 2007, 11:47:22
Відповідь #7
Offline

Тарзан


Offline Тарзан

  • *
  • Посетитель
  • Повідомлень: 53
  • Карма: +0/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
EasyRider
Цитувати
Економiя на життi, або Синдром бiдностi

Як зекономити на памперсах, на водi та на опаленнi

Євгенiя Лубенець

я щас не в настроении обсуждать мысли автора, но меня радует, радует, что ВП начал публиковать украиноязычные материалы.  И я с удовольствием подключусь к этому процессу.

Наконец-то в местной прессе появилась РІДНА МОВА!
Цитувати
Какая разница, на каком языке статьи? Главное, чтобы они были понятны и доступны читателю. Моя мысль такова, что не хватает здесь одного пункта. Як зекономити на газетах. Замість дорогої газети за 2 гривні купувати щось дешевше (жарт).

18 Січень 2007, 11:58:07
Відповідь #8
Offline

RomaR


Offline RomaR

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 8699
  • Країна: 00
  • Карма: +158/-315
  • Дякую
  • Сказав: 75
  • Отримав: 104
  • Дай-ка дорогой Леонид Ильич тебя поцелует…
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
я сподіваюсь, оте, що ВИ написали, то воно ДО МЕНЕ особисто відношення, мабуть, не має, так?

Ну мы вроде как эту тему давно обсудили - на работе вы сурьезный, а тут дурачитесь...иногда это чить сложно, но притензий к ван "нуль". Просто написание этого выражения очень точно показало как наши журналисты пишут на украинском языке...чаще всего это денйствительно русский текст переведенный на украинский язык...по этому возможности насладиться языком нет и просто приходится переводить в обратную сторону...
У каждой БАНДЫ должен быть свой ПРЕДВОДИТЕЛЬ (желательно "крепкий орешек")

11 Лютий 2007, 20:02:04
Відповідь #9
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
"Восточний проект" так тримати!
 Вітаю появу украіномовних статей. Євнухів нездатних до акту повсякденного спілкування украінською прошу заспокоїтись, не ваша справа наскільки "коряво" ми це робим, одна справа досвід професійного тримача свічки, зовсім інша коханця початківця.
 Геніям телепатам, здатним на відстані визначати якою мовою я думаю, раджу скористатись своїми здібностями у цирку чи податковій інспекції, гріх такий талант у землю заривати.
 Абсолютно логічне зауваження: якщо ти щось робиш недостатньо добре - не роби взагалі. Сподіваюсь ви цим логічним постулатом самі користуєтесь. Щиро за вас вболіваю. А ми, неуки, вже якось спотикаючись, набиваючи гулі, набуватимем власного досвіду. Ну, не всім щастить вчитись на помилках інших.
 Цікаво буде прочитати граматично- лінгвістичний розбір власного опусу.

11 Лютий 2007, 20:23:08
Відповідь #10
Offline

Elfie4ka

Глобал Модератор

Offline Elfie4ka

  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 4272
  • Країна: 00
  • Карма: +211/-24
  • Дякую
  • Сказав: 220
  • Отримав: 79
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Євнухів нездатних до акту повсякденного спілкування украінською прошу заспокоїтись, не ваша справа наскільки "коряво" ми це робим.
:shock:
Вот это да... Вы, уважаемый, маленький еще, всплывать... 8 сообщений, и уже такие наезды...
Будь собой. Другие роли уже заняты ©

11 Лютий 2007, 20:37:29
Відповідь #11

Компас

Гість

Компас

  • Гість
Ну жутко раздражающе выглядела Евгении статейка на украинском языке о текстах песен НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ(!!!) - кто читаль - тот пойметь

А так ваще ХЗ (!!!)

Ну а сам факт появления статей на мове сильно смахивает на эпатаж (напоминает некоторые посты в форуме некоторого корыстувача) (бугага)
Вот.

11 Лютий 2007, 21:04:02
Відповідь #12
Offline

Аривидерчи


Offline Аривидерчи

  • Erin, Sunshine
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 6709
  • Країна: 00
  • Карма: +388/-167
  • Дякую
  • Сказав: 36
  • Отримав: 86
  • на белом катере
    • Жіноча
    • Перегляд профілю

Ну а сам факт появления статей на мове сильно смахивает на эпатаж 

ничего себе, статьи в газете на государственном языке.
Провокация!
разговор шел на сплошном подтексте

11 Лютий 2007, 21:13:28
Відповідь #13

Компас

Гість

Компас

  • Гість

Ну а сам факт появления статей на мове сильно смахивает на эпатаж 

ничего себе, статьи в газете на государственном языке.
Провокация!
не ну да чо, каки праблемы, давай и в привете объявы на мове писать, я только за!

12 Лютий 2007, 10:07:21
Відповідь #14
Offline

Merlin


Offline Merlin

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 23125
  • Країна: 00
  • Карма: +805/-147
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 1629
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • компьютерный клуб "Виртуальный Мир"
...Євнухів нездатних до акту повсякденного спілкування украінською прошу заспокоїтись...

Андрюлік, ось дивися:

1. ти підтримуєш ВП і статті в нім українською мовою
2. ти ображаєш російськомовних жителів Краматорська
3. як після цього вони будуть відноситься до тебе і підтримуваної тобою газети?
Село неначе погоріло,       Если б вздора не вещали нам пророки-болтуны
Неначе люди подуріли,      Да, нажившись от казны, впредь ее не истощали,
Самі на панщину ідуть        Если б, наконец, блюли все закон святой и строгий
І діточок своїх ведуть…       И король не рвался в боги, а министры - в короли.

Форум Краматорська

Re: Укриноязычные статьи в "Восточном проекте"
« Відповідь #14 : 12 Лютий 2007, 10:07:21 »