Краматорськ та світ навколо нас > Поздравления

З днем Захисника України!

<< < (3/4) > >>

Олександр Ворсін:
14 жовтня Покрова Пресвятої Богородиці, День Українського Козацтва, День створення Української Повстанської Армії.

День в історії. Створення УПА


14 жовтня 1942 року чисельні, але розрізнені загони українських патріотів було об'єднано в УПА. Історія створення та діяльності потужної бойової одиниці й досі залишається однією з найбільш суперечливих сторінок історії України.

Перші загони майбутньої УПА з'явилися в 1941 році в Сарненському районі. Їх командувачем став легендарний отаман Тарас Бульба-Боровець. Метою було знищити ворога та створити незалежну українську державу в її історичних межах. Паралельно з цим збройні загони під керівництвом Степана Бандери стали виникати у лісах Волині та Полісся.

Як самостійна бойова одиниця УПА почала діяти з 1943 року. Упівці протистояли як нацистам, так і більшовикам. На зламі 1943-44 років чисельність повстанців сягнула більш ніж 40 тисяч осіб, а загалом в цей період кількість упівців становила близько 100 тисяч людей.

Після витіснення німців радянськими військами з території України, вояки УПА головну увагу переключили на боротьбу з Червоною Армією. Незважаючи на вкрай нерівні сили, упівці активно боролися проти окупантів аж до 1947-го року, коли радянські війська спільно з польською армією завдали значних втрат силам УПА.

Трагічною датою історії УПА стала смерть головного командира Романа Шухевича, який загинув у бою 5 березня 1950. Ця втрата, виснаження і радянський терор призвели до остаточного послаблення й ліквідації збройних загонів українців. Проте обмежені дії УПА і підпілля тривали щонайменше до 1953 року, а за радянськими джерелами — до 1956 року.

Попри те, що Українській повстанській армії не вдалося досягти своєї головної мети — незалежності України, самопожертва бійців за волю стала прикладом до наслідування для майбутніх поколінь патріотів.

Олександр Ворсін:
https://vk.com/wall-5525046_5500856

З приводу завтрашнього свята.

Святкувати день захисника на державному рівні, можна лише тоді, коли усі захисники, які воювали за незалежність будуть звільнені з тюрем та полону.
Усі поранені отримали статус учасника та належне лікування. А сім,ї загиблих, гарантовані державою землі, виплати та пільги.

Інакше це бридке, липке, гівняне лицемірство, в т.ч. і зі сторони суспільства, яке дозволяє владі мати той стан справ, який ми маємо зараз.

Alexandr_I:
Спасибо Вам за свободный Краматорск!
К сожалению на наши земли всегда находилось много желающих,
К счастью у нас лучшие защитники!

Олександр Ворсін:
14 жовтня

З Днем захисника України!
З Днем Українського Козацтва!
З Днем Української Повстанської Армії!
З Днем Української армії!

Слава Україні! Слава українським героям!

Олександр Ворсін:
Порошенко поздравил украинцев с Днем защитника Украины

З Днем захисника України!

14 жовтня - свято всіх, хто любить Україну. Свято тих, хто тілом, серцем і душею відчув свою відповідальність і причетність до оборони України.

Слава Українським воїнам! Слава Україні!

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Go to full version