Форум Краматорська
Краматорськ та світ навколо нас => Общество, политика, экономика => Тема розпочата: AntZ від 18 Серпня 2008, 12:45:06
-
поясніть, шо саме Ви маєте на увазі під "заніматься вопросамі економіки"?
Опять оффтоп, ну ладно.
Поясняю.
Основой могущества любого государства (а никому не хочется жить в какой-нибудь дыре в третьем мире) является экономика. Промышленность, сельское хозяйство и сфера услуг, способные удовлетворить внутренний спрос и производить товары и услуги на экспорт. Что же происходит у нас?
Выход из состава СССР сопровождался масштабным разрывом существовавших внутриотраслевых кооперативных отношений - когда практически любой высокотехнологичный товар состоял из комплектующих, произведенных на заводах, расположенных в разных республиках СССР. О том, что происходит в сельском хозяйстве, я рассказывать могу долго, но (увы) исключительно матерно - наслышан от знакомого, занимавшегося проблемой кредитования с/х предприятий в одном из краматорских банков.
Путь решения проблемы один - поддержка отечественного производителя. По двум направлениям.
1) замена импортной продукции отечественной. Наиболее простой вариант - таможенные ограничения на импорт (ибо тупая пропаганда типа "Покупай украинское" ничего не даст). Вариант не рабочий - ограничение импорта означает, что его производители (там, за рубежом) продадут меньше своей продукции, а, следовательно, меньше заработают. После чего или из "Вашингтонского обкома" или из Брюсселя нам погрозят пальчиком и скажут: "Нехорошо. Нарушение свободы предпринимательства. Вы там вроде как в евроатлантические структуры стремитесь...". И мы будем продолжать потреблять импорт, а отечественные заводы будут стоять.
2) Стимулирование экспорта. В некой стране некий украинский товар вытесняет с внутреннего рынка аналогичный неукраинского производства, оставляя неукраинского производителя без денег - нам опять таки грозят пальчиком и мы идем на попятную.
Защищать отечественного товаропроизводителя никто не будет. Ибо это означает ссору с Большими Белыми Братьями aka США и ЕС. А мы ведь так хотим быть белыми, пушистыми и демократическими. Мы ведь не "зона-Россия" (c) Bond.
Вот и имеем мы демократию, но не имеем денег в госбюджете. А пролюбленные таким образом средства можно было использовать на решение еще 2 проблем - "дураков и дорог". В смысле - логистики и кадров.
Замкнутый круг, однако.
зрозуміло
примітивно
друг із банка розповів чи самі придумали?
по-перше, економіка - це не тільки експорт і імпорт. Зав’язуйте з "азаровщіной", ні до чого хорошого не доведе - почнете про капусту орать =*/
по-друге, ЧХАТЬ я хтів на "отєчєствєнного проізводітєля", ЄДИНЕ достоінство якого є те, шо він ОТЄЧЄСТВЄННИЙ. Якшо він НЕ ВМІЄ або НЕ ХОЧЕ виробляти товари (роботи, послуги) на рівні, ДОСТОЙНОМУ для споживання, то нехєр йому робити на ринку, і, тмм більше, навіть ПОВНЕ закриття кордону для імпорту його не врятує - згадайте приклад савєтів.
Защищать отечественного товаропроизводителя никто не будет. Ибо это означает ссору с Большими Белыми Братьями aka США и ЕС.
про СОТ чули, нє?
про всяк випадок поясню - це інструмент ЦИВІЛІЗОВАННОГО, а не а-ля "Болівар нє винєсєт двоіх" регулювання зовнішньої торгівлі, способом ПЕРЕГОВОРІВ і ДОМОВЛЕННОСТЕЙ.
Ваші "методи" на "цивілізовані" не тянуть аж ніяк, і називаються - "биковством". По-Вашому, якшо Уряд не вибив досі у Штатів квоту на 50 млн тон ХРЄНОВОГО українського прокату, то він "пляше під дудку США"?
У Вас дивні уявлення... =*/
з якогось паралельного світу....
-
От тіки не надо про прокат. Нормальний він у нас. Якби ми все робили як прокат... :о) 40 млн. сталі виплавляємо і далі тільки зростатиме, кудись вже дінуть, не в США, так в Азію продамо.
-
От тіки не надо про прокат. Нормальний він у нас.
ша-ша-ша +))
нагадати страшні слова "сєрповідность", "разнородность механічєскіх свойств"? ;+)
-
Ну, якщо під "прокатом" малося не прокат фільмів :) То прокат у нас того... не "хреновий". Справа в обладнанні. Наприклад, трубні стани кращі, нажаль, не російського і не українського виробництва. (Замислився.... а в україні взагалі хтось трубні стани виготовляє?) А те що виходить з під станів ще ТОГО виробництва - відповідає вимогам. І в тому самому Нікополю виробництво розширюють. Ну, це я за труби, та за труби :) Просто, ближче мені ніж стрічки та смуги :)
-
ці страшні слова до будь-якого прокату можна віднести, аби вони були в нормі, а замовник купував.
нічого свіжішого швидко не знайшов, але переросподіл зберігається +/-
http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=50154422
– Современные внешние рынки сбыта украинского металлопроката достаточно диверсифицированы. Основной экспорт традиционно приходится на страны Африки (17%), Ближнего Востока (16%), Центральной и Восточной Европы (15,7%), ЕС (13,9%), Юго-Восточной Азии (9,8%). За 7 месяцев 2006 года Украина экспортировала около 80% произведенного проката. При сохранении таких тенденций в металлургии до конца года из выработанных 35,6 миллиона тонн около 27,8 - 28,2 миллиона тонн поступит на внешние рынки и лишь 7,5 миллиона тонн на внутренний рынок. Наиболее стабильными импортерами проката из Украины являются Турция, Россия, Италия, Египет, Сирия и Алжир, на эти рынки в 2005 году поступило свыше 10,8 миллиона тонн продукции, что составляет 42,5% от общих объемов экспорта. Следует отметить, что географическая структура украинского экспорта проката не является стабильной и в последнее время, под давлением возрастающей конкуренции, на мировых рынках происходит существенное перераспределение поставок. Так, украинская металопродукция была практически вытеснена из рынка Китая. Существенно уменьшились объемы поставок украинского проката на рынки стран Юго-Восточной Азии. В то же время увеличиваются поставки украинского металла на новые рынки Азии и Ближнего Востока: в Индию, Пакистан, Иран. Эти же тенденции перераспределения экспортных поставок прослеживаются в 2006 году. При этом уменьшение поставок на рынки стран Азии компенсируется увеличением поставок на рынки США, Мексики, Турции, Польши, Болгарии.
-
за шо ми взагалі сперечаємось?...
Підримувати вітчизняного виробника? Як на мене, в продуктовій, горілчаній та пивній сфері його підтримувати і не потрібно. Тут в нас все гаразд. Про металургію теж саме. Машинобудування теж начебто піднялося на нормальний рівень: і НКМЗ, і Южмаш, і Азовмаш нібіто не жебракують... Сільске господарство... ну так воно не тільки в нас проблемна галузь. От в цьому році рекордні врожаї пшениці - теж пагано селянам, ціни падають. Так вони засіяли все рапсом :о)
Ринок, сцука, то туди, то сюди. Якби ж все так просто було як Слиплис нам тут розказував...
-
так.. молодиє учьониє... Або за той час, як я не працюю на кафедрі, ви там всі проблеми порішали, або я не знаю... +))
проблеми з якістю, і чималі... особливо в плоскому прокаті
а з трубами взагалі завал
-
беседер, згоден, увлєклісь +))
-
А легка промисловість? Її як не було, так і не з*явилася. А хочемо вдягатися по-європейськи.
-
а з трубами взагалі завал
Тааак! :) Який ще завал? Труби відповідають вимогам API. Тому їх купують. А проблеми дійсно є. Не було б проблем, напевно, ми їх вигадали б. А то як же ж захищатися? :)
-
А легка промисловість? Її як не було, так і не з*явилася. А хочемо вдягатися по-європейськи.
бо того вимагають закони ринку.
А чому її не було?... Бо то спадок радянської економіки. "Зато мы делаем ракеты..." Не витримали конкуренції наши "легковики", а вкладати гроші в безперспективну галузь ніхто не буде.
Є ж і винятки. Кажуть наша швейна фабрика на експорт тільки і працює... Меблі вже досить хороші в нас виробляють. Холодильники, пічі, телевізори... (ну які-неякі... в білорусів, до речі, з цим непагано)
Я часто задаю питання: "Як ви хочете щоб заводи виживали, коли їх настроїли невідомо за яким принципом, по 10 на одному квадратному кілометрі з однаковою номенклатурою?".
-
А легка промисловість? Її як не було, так і не з*явилася. А хочемо вдягатися по-європейськи.
насправді багато в чому ми одягаємся краще за європейців +)) Вони не носять ДОРОГІ речі кожен день +)
Справа в тому, шо Україні тягатись з Китаєм чи Малайзією і в вартості робочої сили, і в вартості будівель - і зведення, і утримання - нема шансів. І клімат не той, і люди не ті..
Хоча "Швейка" якось працює, і, судячи з великої кількості фур на митниці - непогано прцює...
-
"Швея" працює :) Одного разу в Донецьку купили сорочку, навіть декілька, коли дізналися що це "наша" - абалделі. Якісна. Кажуть у нас деякий час працював "вагончик" біля фабрики. Там можна було купити вироби. Я жодного разу не бачив :) Вагончик бачив, а щоб він працював - ні. А я б залюбки купував би в них сорочки.
-
"Швея" працює :) Одного разу в Донецьку купили сорочку, навіть декілька, коли дізналися що це "наша" - абалделі. Якісна. Кажуть у нас деякий час працював "вагончик" біля фабрики. Там можна було купити вироби. Я жодного разу не бачив :) Вагончик бачив, а щоб він працював - ні. А я б залюбки купував би в них сорочки.
А вот и покупайте - у меня например их много. Заходите в дверь, говорите "я в магазин", налево по коридору идете почти до конца - справа дверь
-
Швейка - це виняток. На ринку жіночий одяг з Туреччини та Китаю. Барахло.
-
Нє, ну то труднощі нас загартовують :) В двері - це в які? Що біля воріт, з боку "дома торговлі"?
-
Швейка - це виняток. На ринку жіночий одяг з Туреччини та Китаю. Барахло.
А ви не купуйте на ринку :) Звучить дещо некоректно, але все ж.
-
А вот и покупайте - у меня например их много. Заходите в дверь, говорите "я в магазин", налево по коридору идете почти до конца - справа дверь
О! отак і підтримаємо одного з вітчизняних виробників!
Карлос, і мені парочку з довгим рукавом візьми!
-
ArtD
Я часто задаю питання: "Як ви хочете щоб заводи виживали, коли їх настроїли невідомо за яким принципом
чому "Нєвєдомо"?
не берем нас, шоб не заплутатись, візьмем трошки отстраньонно - Череповець. Чому там стоять Сєвєрсталь і Азот - зрозуміло - близькі ресурси+ транспорт.
Але ШО там робить ткацька (чи швейна) фабрика???? Вологодскіє кружева прядьот???
А Череповець - це вам не тут, там зимою ТРИНДЄЦ як холодно, і темно, і зданія тієї фабрики надо отаплівать і освітлювати ой-йо-йой як.. І кожній робітниці - по шубі, бо "в курточкє" там не вижевеш...
Але ладно, було б куди дівати - але ж, крім двох міст по 300 тисяч, вокруг на 700 вьорст - ТАЙГА!!!
А дуже просто - жінкам сталєваров і хіміків десь надо ж було працювати... При савєтах жеж право на труд гарантіровано було...
НЄЄЄ!!! з точки зору самої робітниці це - класно! Але з точки зору економіки - бред...
-
Швейка - це виняток. На ринку жіночий одяг з Туреччини та Китаю. Барахло.
не повірите, але в бутіках він звідти ж +)) Тільки з фабрик рангом повище і тому дорожче
-
Чому не тільки :) В Mosaic, наприклад (нє, ну не бутік, звісно) є речі прибалтійських фабрик. Гарні такі речи. Є і турція. Але, звичайно, не така як на ринку (це я для rayo).
-
так, одяг на ринку фіговєнький... а ціни вже як в бутіках. Нажаль в нас не Донецьк, в нас немає "Спортмастера" (це не реклама:о), де по скидках можна купити кросівки за 200 грн. або магазину "Sela" з нормальними цінами і класними моделями...
Останнім часом дуже багато купуємо в стоках. На бутіки грошей все ж не вистачає :о)
-
Нє, ну то труднощі нас загартовують :) В двері - це в які? Що біля воріт, з боку "дома торговлі"?
Те, что возле вагончика
-
Нажаль в нас не Донецьк, в нас немає "Спортмастера" (це не реклама:о), де по скидках можна купити
У нас є Інтертоп. Там суттєві знижки і можна купити пристойне взуття. Нажаль, це єдиний магазин в місті :) І його дуже полюбляє моя дружина :D
Deep, дякую.
-
шось я не бачив там СУТТЄВИХ знижок...
-
шось я не бачив там СУТТЄВИХ знижок...
Бывают, бывают, когда коллекции распродают...
-
шось я не бачив там СУТТЄВИХ знижок...
Ну, знижка з майже семисот до трехсот - це суттєва? Таких небагато, частіше знижка десь на 200-300 грн. Гарне взуття можна купити до 400-500 грн. Звичайно тільки в розпродаж.
-
так.. харош флудіть, ми тут про вітчизнаного виробника взагалі-то.. і про те, чи треба його підтримувати
-
треба, але в розумних межах...
-
як саме?
-
ти маєшь на увазі підтримку державою чи просто на споживчому рівні?...
ну на державний рівень я не тягну. тут думаю можна за рахунок податків, домовленостей і т.і.
А ось на споживчому рівні... продукти намагаюся брати наші.
-
Зарабатывать больше -> потреблять больше -> долгосрочные накопления в банках - вот и вся пидтрымка, не изобретайте велосипеды
-
А ось на споживчому рівні... продукти намагаюся брати наші.
Хліб та горілку? :) А ще пиво, ковбасу, конфети, печиво :) Молоко... що ще? А, купую кетчуп Heinz. Підтримую росію, як експортера, чи як там :) На кетчупі написано, що вироблено в голландії, тобто і голландію підтримую :) Решта наші продукти.
-
А, купую кетчуп Heinz. Підтримую росію, як експортера, чи як там :) На кетчупі написано, що вироблено в голландії, тобто і голландію підтримую :) Решта наші продукти.
Вот кто у нас "пятая колонна"! :D Есть же Чумак, Торчин, прочие. Спалилсо! :)
-
Чому не тільки :) В Mosaic, наприклад (нє, ну не бутік, звісно) є речі прибалтійських фабрик. Гарні такі речи. Є і турція. Але, звичайно, не така як на ринку (це я для rayo).
Я мала на увазі ринки не тількі в Краматорську, а взагалі по Україні. Я не знаю всіх магазинів в Краматорську, тому що на протязі чотирьох років приїзжаю тільку у відпустку. Ціни в бутіках теж не відповідають якості речей, які там продаються.
-
а я мав на увазі бутіки не лише в Україні
-
rayo, я теж не обмежувався ринками лише краматорська :) Про бутіки поза межами України казати не буду :) не знаю. А ціни, хм, ну треба знати що і де купувати. Тоді і з цінами все в добре. Взагалі - то це питання суто суб*єктивне. Для кожного з нас є різні поняття про якість і рівень цін :)
-
ага, і про "вітчизняного виробника" теж... кому і Китай - вітчизна :о)
-
о какой поддерже отечественного производителя может идти разговор, окгда даже правительство делает так чтобы эти производители снижади свои обороты?
-
Наприклад?
-
Наприклад?
щаз оно обратится в надежные источники за ответом, дайте ему время... -)))
-
о какой поддерже отечественного производителя может идти разговор, окгда даже правительство делает так чтобы эти производители снижади свои обороты?
я ж кажу, Олах, - в нас з вами різні "Отєчєства". Кому і Китай - Отєчєство. ;О)
А уряд дійсно робить так щоб вітчизняні виробники знижували виробництво, наприклад Харцизський трубний... Але тільки це російський уряд! ;о)
-
Наприклад?
есть такая фирма, возможно уже и нету, которая выпускала бритвы (станки ну вы поняли), они на экспорт вывозили 1.5млн едениц в год. Но правительство ввело такую пошлину на вывоз, что это стало абсолютно не выгодно и они были вынуждены отказаться от поставок. зато сразу после этого тошиба (точно не помню смотрел это месяц назад) увеличила свои обороты на 1.2 млн таких бритв.
о какой поддерже отечественного производителя может идти разговор, окгда даже правительство делает так чтобы эти производители снижади свои обороты?
я ж кажу, Олах, - в нас з вами різні "Отєчєства". Кому і Китай - Отєчєство. ;О)
А уряд дійсно робить так щоб вітчизняні виробники знижували виробництво, наприклад Харцизський трубний... Але тільки це російський уряд! ;о)
это инфа про Украину и показывали вроде по ICTV или Новому каналу.
Наприклад?
щаз оно обратится в надежные источники за ответом, дайте ему время... -)))
вот остряки блин у меня щас нет дома интернета поэтому могу писать только из офиса, а в офисе я обычно зарабатываю и свободного времени мало :)
-
есть такая фирма, возможно уже и нету, которая выпускала бритвы (станки ну вы поняли), они на экспорт вывозили 1.5млн едениц в год. Но правительство ввело такую пошлину на вывоз, что это стало абсолютно не выгодно и они были вынуждены отказаться от поставок. зато сразу после этого тошиба (точно не помню смотрел это месяц назад) увеличила свои обороты на 1.2 млн таких бритв.
мо, просто Тошиба краща?
-
есть такая фирма, возможно уже и нету, которая выпускала бритвы (станки ну вы поняли), они на экспорт вывозили 1.5млн едениц в год. Но правительство ввело такую пошлину на вывоз, что это стало абсолютно не выгодно и они были вынуждены отказаться от поставок. зато сразу после этого тошиба (точно не помню смотрел это месяц назад) увеличила свои обороты на 1.2 млн таких бритв.
мо, просто Тошиба краща?
внимательно прочитайте, там шла речь о поднятии пошлины на экспорт, а не о выборе зарубежных потребителей Тошибы
единственное я точно не помню может не Тошиба а Филипс :)
-
Поддерживаю "Сармат", в меру сил и возможностей, предпочитаю "Баварское" :D.
Из недорогих производителей коньячной - поддерживаю "Царский стандарт"( Молдова)-ни хрена не патриот :).
Почему - зайдите в БУМ и послушайте "девочек" в коньячном отделе, а потом - гляньте на этикетку: оказывается в составе коньяка могут быть красители и карамель :shock:.
Ну и, когда блаж найдет, поддерживаю Реме Мартин (привезенный из Франции, или Италии ) :D
Ах, да, у мяса не спрашиваю кто его вырастил - смотрю, что бы свежее было и пахло вкусно, а не химией.
-
внимательно прочитайте, там шла речь о поднятии пошлины на экспорт,
щас внніматєльно почітаю
шо мені ЩЕ вніматєльно зробить, всєзнайка Ви наш клавіатурно-гугльовий???
Перше - мито на експорт повишають не для скорочення об’ємів продаж взагалі, а для направлення товару на внутрішній ринок
Друге. Мабуть, Філіпс. Я не думаю, шо Харківськи бритва складали хоч яку конкуренцію Філіпсам +)
Тому Ваші "агрументи" - пртягнений за вуха бутор
-
внимательно прочитайте, там шла речь о поднятии пошлины на экспорт,
щас внніматєльно почітаю
шо мені ЩЕ вніматєльно зробить, всєзнайка Ви наш клавіатурно-гугльовий???
это больше к Вам относится, не я же сижу целыми днями в интернете и на форуме )))))
1 - зачем направлять товар на внутренний рынок если он в избытке? здесь скорее всего было целенаправленное повышение.
2 - про конкуренцию в том итервью ни слова не было, могу только предположить что бритвы того же качества украинский производитель делал дешевле. хотя сейчас основное производство таких фирм в Китае, поэтому могу и ошибаться.
и это не мои аргументы, я лишь передал то что показали в новостях примерно месяц назад
-
это больше к Вам относится, не я же сижу целыми днями в интернете и на форуме
це Вас якось стосується? Ви хотітє ап етом пагаваріть?
2 - про конкуренцию в том итервью ни слова не было, могу только предположить что бритвы того же качества
не пийте з ранку, це шкодить Вашому мозку
1 - зачем направлять товар на внутренний рынок если он в избытке?
звідки такий висновок?
здесь скорее всего было целенаправленное повышение.
масони унічтожають харківських цирульнікофф. Зрозуміло. Див. вище про шкоду алкоголю зранку для молодих неокрєпшіх мізків.
и это не мои аргументы, я лишь передал
ну.... Ви ж в КУРСІ, да? +)))
-
это больше к Вам относится, не я же сижу целыми днями в интернете и на форуме
це Вас якось стосується? Ви хотітє ап етом пагаваріть?
меня это нисколько не волнует каждый сам решает чем ему заниматься :)
2 - про конкуренцию в том итервью ни слова не было, могу только предположить что бритвы того же качества
не пийте з ранку, це шкодить Вашому мозку
по утрам я обычно пью чай, а Вы? :)
1 - зачем направлять товар на внутренний рынок если он в избытке?
звідки такий висновок?
[/quote]
в магазинах продают от одноразовых до самых последних моделей или это дефицит? купить бритву проблема?
здесь скорее всего было целенаправленное повышение.
масони унічтожають харківських цирульнікофф. Зрозуміло. Див. вище про шкоду алкоголю зранку для молодих неокрєпшіх мізків.
[/quote]
причем тут масоны? у Вас уже похоже параноя )))))
-
Ола..як Вас там?
а як ще я маю зрозуміти форазу "цєлєнаправлєнноє повишеніє"?
в яку саме ціль воно було направлєно - ну договорюйте, шо ж Ви на пів-слові зупинились? Бо саме так, з многозначітєльних виглядом поклонніки "масонських заговорів" і роблять зазвичай - "ну, Ви ж панімаєтє... "
Так хто і навіщо загубив нещасних виробників бритв з якістю, рівной Філіпсу?
-
Ола..як Вас там?
для начала если хотите нормально общаться научитесь правильно писать мой ник. если это Вам не под силу можете писать Олег.
а як ще я маю зрозуміти форазу "цєлєнаправлєнноє повишеніє"?
в яку саме ціль воно було направлєно - ну договорюйте, шо ж Ви на пів-слові зупинились? Бо саме так, з многозначітєльних виглядом поклонніки "масонських заговорів" і роблять зазвичай - "ну, Ви ж панімаєтє... "
Так хто і навіщо загубив нещасних виробників бритв з якістю, рівной Філіпсу?
а Вы считаете что все случайно? я не знаю какую они цель себе поставили, но вижу последствия того что они делают, это я про правительство. Думаю их цель - Евросоюз.
-
для начала если хотите нормально общаться научитесь
нє. Не хочу. Нецікаво. Ви банальні
а Вы считаете что все случайно? я не знаю какую они цель себе поставили, но вижу последствия того что они делают, это я про правительство. Думаю их цель - Евросоюз.
поясніть, будь ласка (не мені- мені-то всьо зрозуміло), а читачам - "пєтлі" Вашої логіки, які від підвищення мита на електробоитви приводить до Євросоюзу.... Та ще й "нєслучайно"...
-
Зкспортная пошлина на бритвы - 0,2 % от таможенной стоимости. Меньше не бывает. Что-то вы напутали.
-
та нормально він наплутав.. Я так думаю, шо він взагалі дещо відносно уявляє, шо таке взагалі МИТО... і шо таке експорт....
дитино гугля (тм), фулє....
-
1 - зачем направлять товар на внутренний рынок если он в избытке? здесь скорее всего было целенаправленное повышение.
"В избытке" що? Бритви варківського виробника?
могу только предположить что бритвы того же качества украинский производитель делал дешевле
Мова йде про електробритви чи станки з лезами?
-
шось пане Олеже ЗДУВСЯ...
лозунги закінчилися, а по справі сказати НІЧОГО +)))