Форум Краматорська
Краматорськ та світ навколо нас => Общество, политика, экономика => Тема розпочата: Varg від 10 Березня 2009, 17:59:26
-
Випускники Києво-Могилянської академії та інших учбових закладів України у великій кількості працювали в Москві та ін. містах Росії і у вирішальній мірі спричинились розвиткові культури в цій країні. Українські вчені, котрі студентами слухали лекції самого Галілея в Падуї, а потім працювали в Росії, казали, що промені "Зірки Галілея" досягли навіть найхолоднішої і найтемнішої країни світу - Росії. Освіта в Росії виникла й поширювалась під впливом Київської академії, особливо після об’єднання України з Росією в серединіXVII ст. Всі великоруські училища, духовні й цивільні були або засновані, або утверджені на дусі вихідцями з України, включаючи й перший вищий учбовий заклад - Московську слов’яно-греко-латинську академію - 1687 р., через 55 років після виникнення академії в Києві. Це визначали не лише українські, а й численні російські вчені - Пипін, Пекарський, Верховенський, Голеніщев-Кутузов та ін. Знайомство російської громадськості з західноєвропейською культурою почалося після українських перекладів. 1672 р. в Москві були відкриті українська книгарня та українська друкарня, розповсюдження українських книг набуло великого розмаху. Це викликало незадоволення реакційних кіл, передусім Московської церкви. Ще у 1619 р. патріарх Філарет заборонив ввозити європейські книжки, а 4 грудня 1627 р. Москва палила українські книжки. Отже, Гітлер і Геббельс мали попередників...
1690 р. собор, очолюваний патріархом Іоакимом поклав "проклятство і анафему" на книжки Петра Могили, Лазаря Барановича та ін. українських просвітників. Така була їм російська подяка. Та на Москві палили не лише книги, а й людей - протопопа Аввакума, романівського попа Лазаря та ін., як зараз кажуть, інакодумців.
Видатний російський вчений-мовознавець Микола Сергійович Трубецкой(1890-1938), син філософа і нащадок декабриста, писав: "Та культура, котра з часів Петра І живе і розвивається в Росії, є органічним продовженням на московської, а київської, української культури. Українська культура мала в собі елементи європейської культури. Московська культура відзначилась виразним європофобством і тенденцією до самовдоволення. Тому Петро І. вирішивши європеїзувати культуру Московії, постарався викорінити і знищити її і став вводити українську культуру. У висліді його реформ стара московська культура вмерла і на зміну їй прийшла культура київська, українська. На межі XVII i XVIII століть сталася українізація московської духовної культури. А що можна сказати про нарід, котрий засвоює лише чужу культуру, живе відбитим світлом, перетворюється на мавпу, яка безперервно наслідує?"
ЗВІДКИ ВЗЯЛАСЬ МУЗИКА В РОСІЇ
Давня Московія була дуже понура країна, не знала музики. Звісно, племена, які там жили, мали якісь свої народні пісні, як і всі інші племена на Землі, але якогось багатства цих пісень, як кількісно, так і з точки зору мелодики, там не було. Пісні Московщини були складені в т. зв. пятитоновій гамі, яка існує у тюркських племен басейну Волги і Ками, у тюркських племен російського і китайського Туркестану, у всіх монголів. Та й ті пісні й танці, які були, заборонялись і переслідувались московською церквою як бісівські забави та ігрища, що, мовляв, відволікали людей від віри. Що ж до самої церкви, то вона мала свої наспіви, але вони були дуже бідні мелодично, одноголосі і – прости, Господи, – досить нудні.
Лише у ХVІІ сторіччі стався злам. Україна волею обставин була приєднана до Московії, і з України широким потоком хлинула до Москви культура, зокрема, музика, а також з Білорусії і з Польщі, і з Західної Європи через них головним чином від українського народу - найпісеннішої у світі нації.
Українська культура досягла в ХVІІ ст. високого рівня розвитку, що було викликане бажанням народу відстояти свою національну незалежність в боротьбі проти чужинецького підкорення. Велику роль тут відіграла українська православна церква, яка була центром ідеологічного об'єднання українського народу і символом його прагнення до національної незалежності. Завдяки діяльності монастирських і парафіяльних церковних шкіл, де готували фахових співців, регентів і композиторів, на Україні в цей час досягла високого розвитку хорова співоча культура. Утвердились київський наспів, багатоголосий партесний спів (спів за партіями) і київська система нотації. У другій половині ХVІІ ст. цей стиль прийшов з України до Москви. Спочатку московська церква чинила йому спротив, та марно, і з кінця 60-х років він був легалізований. Одним із ініціаторів цього був патріарх Никон, котрий мав велику нотну бібліотеку з українських творів.
З Києва до Москви виїздили співаки, котрі співали там під час церковних служб твори, складені українськими композиторами. Лише в 1652 р. до Москви прибули: в лютому 14 чол., у березні - 5, у квітні - 7. Приїздили до Москви співаки також з інших міст України.
Співають вам українці і понині!! Слухайте представники найтемнішої країни світу!!!
-
Varg, ты в детстве, в погреб головой, не падал?
вместе с автором данного креатива?
:fool:
-
Varg, ты в детстве, в погреб головой, не падал?
вместе с автором данного креатива?
:fool:
вивчайте історію :o
-
а где там история?
-
а где там история?
А що є заперечення?
Будь ласка ... якщо є :yahoo:
-
до фактів претензій немає, а от форма подачі...Церква, яка була центром ідеологічного об'єднання українського народу і символом його прагнення до національної незалежності - у сімнадцятому сторіччі? Знущаєтесь? Це писали люди, що мають стосунок до історії (науки)?. За такий феєричний пипець приправлений націоналізмом слід відбивати руки, як за антиукраїнську провакацію. Не достойно називатися навіть науково-популярним жанром. імхо
-
до фактів претензій немає, а от форма подачі...Церква, яка була центром ідеологічного об'єднання українського народу і символом його прагнення до національної незалежності - у сімнадцятому сторіччі? Знущаєтесь? Це писали люди, що мають стосунок до історії (науки)?. За такий феєричний пипець приправлений націоналізмом слід відбивати руки, як за антиукраїнську провакацію. Не достойно називатися навіть науково-популярним жанром. імхо
а шо нє так? все ж начеб то так :)
-
негоже вживати поняття, які виникли значно пізніше, щодо свідомості людей, що жили триста літ тому. Це тільки в мериканських мультиках собі дозволяють запхати, скажімо, дельтаплан в епоху римських імператорів. Та й то, так би мовити, стьоб. Краще про це сказано, наприклад, тут. http://www.duh-i-litera.kiev.ua/duh-i-litera/3-4/10_print.htm (https://www.kramatorsk.info/talk/go.php?url=http%3A%2F%2Fwww.duh-i-litera.kiev.ua%2Fduh-i-litera%2F3-4%2F10_print.htm)
-
myxa
Церква, яка була центром ідеологічного об'єднання українського народу і символом його прагнення до національної незалежності - у сімнадцятому сторіччі?
...
негоже вживати поняття, які виникли значно пізніше, щодо свідомості людей, що жили триста літ тому.
поясніть, будь ласка...
Ви маєте на увазі, шо поняття "національна незалежність" тоді не існувало?
але тоді мені незрозуміло ось це
За такий феєричний пипець приправлений націоналізмом
Незрозуміло в такому випадку, шо Ви маєте на увазі під "націоналізмом"
-
до фактів претензій немає, а от форма подачі...Церква, яка була центром ідеологічного об'єднання українського народу і символом його прагнення до національної незалежності - у сімнадцятому сторіччі? Знущаєтесь? Це писали люди, що мають стосунок до історії (науки)?. За такий феєричний пипець приправлений націоналізмом слід відбивати руки, як за антиукраїнську провакацію. Не достойно називатися навіть науково-популярним жанром. імхо
гаразд, шановний, поясніть, у такому випадку це:
1686 г. — Ликвидация автономной церкви, насильственное присоединение Киевской метрополии к Московскому патриархату и установление Московским патриархатом контроля в Украине над церковью, образованием и культурой.
1689 г. — Запрещение Киево-Печерской Лавре издавать книги без разрешения Московского патриархата.
1690 г. — «Анафема» Московского собора на «киевские новые книги». Книги П. Могилы, К. Ставровецкого, И. Галятовского, Я. Барановича, А. Радивиловского, И. Славинецького и других
1693 г. — Запрещение Московского патриархата о ввозе украинских книг в Москву.
1708 г., ноябрь — Указ Петра І об уничтожении гетьманской столицы г. Батурин. 6 тысяч стариков, женщин и детей жесточайшим образом были убиты (все население), г. Батурин сожен.
1709 г. — Указ Петра І о применении цензуры на все издания на украинском языке в Москве.
1720 г. — Указ Петра І о запрещении публикации новых книг на украинском языке в Киево-Печерской и Черниговской типографиях, а старые книги при переиздании привести в соответствие с русскими, «дабы... особливого наречия воных не было».
1721 г. — Указ Петра І о цензуре украинских изданий. Уничтожение Черниговской типографии.
1729 г. — Указ Петра II обязующий переписать с украинского языка на русский все указы и постановления.
1755, 1766, 1769, 1775, 1786 гг. — Запреты Петербуржского синода об издании книг на украинском языке.
1764 г. — Инструкция Екатерины II князю Вяземскому об уселении руссификации Украины, Смоленщины, Прибалтики и Финляндии.
1764 г., 10 ноября — Указ Екатерини II о ликвидации гетьманского правления.
1769 г. — Указ синода об изьятии у населения украинских букварей и украинских текстов из церковных книг.
1775 г., август — Манифест Екатерини II «Об уничтожении Запорожской Сечи й причисления оной к Малороссийской губернии» и о закрытии украинских школ при полковых козацких канцеляриях.
1783 г., май — Указ Екатерини II о закрепощении селян Левобережной Украины.
1784 г. — Руссификация начального образования в Украине.
1786 г. — Запрещение церковной службы на украинском языке, установление русского произношения церковнословянських текстов. Указ об обязательности «чистого российского языка» в Киевськой Академии.
1800 г. — Указ Павла І об установлении в Украине строительства церквей в московском синодальном стиле и запрет церковного строительства в стиле казацкого бароко.....
-
Ви маєте на увазі, шо поняття "національна незалежність" тоді не існувало?
Десь так, тим більше не існувало прагнення народу до тої самої національної незалежності.
але тоді мені незрозуміло ось це
Цитировать
За такий феєричний пипець приправлений націоналізмом
Це щодо форми подачі фактів, до яких самих претензій нема.
Незрозуміло в такому випадку, шо Ви маєте на увазі під "націоналізмом"
У цьому контексті під націоналізмом розумію "проповідь власної національної окремішності та/або винятковості, з необхідністю доповнюване недовірою до чужих"(с)
-
Варже, не лякайте мене списком дат! :) Але дякую. Хоч нічого невідомого не вчитало, проте , як каже друг москаль, повторение - мать учения.
-
Раз и навсегда скажите чем вас давит Россия ? Вас лично? Что не дает вам жить? В чем проблема?
-
Раз и навсегда скажите чем вас давит Россия ? Вас лично? Что не дает вам жить? В чем проблема?
Ну от хочаб пропагандою. Більшість росіян зовсім не мають уявлення що відбувається в Україні. Лише те що показують по ТБ. І от приїжає хлопець. Спочатку тримався окремо, потім попили пива і нормально почали спілкуватись. Таке враження що в нього спочатку шок був: шо ці фашисткіє русфоби замість того щоб ножем під ребра рускава человека штриканути пригощають пивом. Людина він нормальна та освічена, прото же іноді таке видає. Нічого нового, в принципі, там про Ґімперію Зла, світову закулісу, навколо вороги та таке інше лайно.
Та що тут казати? Погугліть соцопитування по питанням "Чи ввжаєти ви Україну ворогом?" чи "Підтримали б ви агресію проти України?" або щось у цьому дусі. Дуже показово порівняти зміни по рокам.
І ще фінансова підтримка проросійских сепаратистів у самій Україні.
Так, Росія зовсім не тисне. Вона піклується. Чи пеклується..
-
Я уже когда-то писал, что один мой комрад год назад решил открыть для себя Украину и посетил Киев на майские праздники. В результате он оказался приятно удивлен тем, что увиденное абсолютно не совпало с официальной кремлевской пропагандой, и КАРДИНАЛЬНО отличалось от ситуации в Москве. :)
-
Раз и навсегда скажите чем вас давит Россия ? Вас лично? Что не дает вам жить? В чем проблема?
правильно поставлене питання звучить так:"Москаль вам теплих сральників набудував, а ви його ганите!". Так казала моя mother-in-law, росіянка, своєму чоловікові -галичанинові. І виходила переможницею із суперечки.
-
Раз и навсегда скажите чем вас давит Россия ? Вас лично? Что не дает вам жить? В чем проблема?
правильно поставлене питання звучить так:"Москаль вам теплих сральників набудував, а ви його ганите!". Так казала моя mother-in-law, росіянка, своєму чоловікові -галичанинові. І виходила переможницею із суперечки.
Почему-то вспомнилась байка про кружу... Кто там ее постил, дайте ссылку.
-
30.05.2007 – россияне включили Украину в шестерку своих главных врагов (Данные аналитического центра ЛЕВАДА-ЦЕНТР)
16.05.2008 – россияне включили Украину в тройку своих главных врагов (Данные международного исследовательского центра SOCIUM-CONSULT)....
таких питань в Україні не виникає, це по перше, по друге, ще раз, про те, що тут набудував москаль? :( :D
-
Почему-то вспомнилась байка про кружу... Кто там ее постил, дайте ссылку.
Будь ласка Кружка http://narodna.pravda.com.ua/fun/46a088992a433/ (https://www.kramatorsk.info/talk/go.php?url=http%3A%2F%2Fnarodna.pravda.com.ua%2Ffun%2F46a088992a433%2F)
-
30.05.2007 – россияне включили Украину в шестерку своих главных врагов (Данные аналитического центра ЛЕВАДА-ЦЕНТР)
16.05.2008 – россияне включили Украину в тройку своих главных врагов (Данные международного исследовательского центра SOCIUM-CONSULT)....
таких питань в Україні не виникає, це по перше, по друге, ще раз, про те, що тут набудував москаль? :( :D
2009/03/08 - Скандал на "Евровидении" - Россию будет представлять украинка
умом Россию не понять. :)
-
Думаю, що малося на увазі інтенсивне житлове будівництво і підвищення рівня соцкультпобуту, активно впроваджуване Совєцькою владою, вони ж жидокомуна, вони ж москалі. :D Тепер квартир задарма не дають :(
-
Тепер квартир задарма не дають :(
Європа. А давання квартєр задарма - то були проїски клятих комуняк! Тапєріча всьо в порядкє.
-
Тепер квартир задарма не дають :(
Європа. А давання квартєр задарма - то були проїски клятих комуняк! Тапєріча всьо в порядкє.
нема чого задарма давать, не будують нічого, вже деякий час, років 15-20