Кто вы уже понятно. В Краматорске после принудительной русификации, можно почуты украинскую в спилкувани? Я учился в СШ№ 15. Так вот старшие с участка мне рассказывали, что до 1966 г. она была украино мовна и все улицы и название магазинов и парикмахерских были на украинском и отбор в чиновники был строго русскоязычных. Граждане Украины были вынуждены учить кацапский язык.По-перше: змушена вас розчарувати, на вiдмiну вiд вас "кацапськомовного б..Е..ндерiвця", який так i не хоче (або лiнується ) бути україномовним, я володiю українською ....

Та i взагалi, сповiдуючи нацiоналiстичнi погляди, треба тiльки бажання до вивчення мови ....мови своїх переконань, за 20-ть рокiв незалежностi , пройшло вже доволi часу.... облиште вiдмовки та вчить!
По-друге: безумовно, ті хто ставив собi на метi ,свiй подальший кар'єрний розвиток и отримання вищої освiти у освiтнiх закладах доступних для людей усього СРСР, змушений був користуватися росiйською, бо то була мова загального користування мiж республiками Радянського Союзу. Але то був, тiльки вiльний вибiр громадян , а не примусовий обов'язок!
Так само, як iз здобутком незалежностi, українська стає мовою , яка єднає угорсько ,румунсько , або польськомовних громадян України.... i за якихось декiлька рокiв стане загальновживаною.