Форум Краматорска

 • 23 Февраль 2018, 02:59:53
 • Добро пожаловать, Гость
Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.


Новости:

Автор Тема: Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі  (Прочитано 1306 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

17 Июль 2009, 12:02:24
Прочитано 1306 раз
Оффлайн

Sergey


Оффлайн Sergey

 • *****
 • Ветеран
 • Сообщений: 10163
 • Страна: ua
 • Карма: +232/-53
 • Спасибо
 • Сказал: 587
 • Получил: 251
  • Мужской
  • Просмотр профиля
вот приведу Вам несколько примеров работы этой комиссии:
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, спираючись на висновки Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі, рекомендує каналам утриматися від показу програм і передач, які порушують чинне вітчизняне законодавство у сфері захисту суспільної моралі.
Рекомендації Нацради стосуються наступних програм:
 
1. Утриматися від показу передач «Речовий доказ», «Свідок», «Найвідоміші українські маніяки», які транслювалися в ефірі ТОВ «Телестудія „Служба інформації”» (НТН).
 
2. Дотримуватися приписів Національної експертної комісії щодо серіалу «Сімпсони», який транслювало ЗАТ «ТелеОдин» (М1).
 
3. Утриматися від показу фільму «Пожирачка чоловіків», який транслювався 18.11.2008 о 23 год. 07 хв. в ефірі телеканалу «Студія 1+1».
 
4. Утриматися від показу передачі «Постскриптум», яка транслювалася в ефірі телеканалу «ТВ Центр» 27.09.2008 та 11.10.08 о 21 год.
 
5. Утриматися від показу розважальної передачі Comedy Club (російської та української версії), яка транслювалася в ефірі ЗАТ «Новий канал» протягом серпня та вересня 2008 року.
 
«Телекритика» звернулася до телеканалів з проханням прокоментувати рекомендації Національної ради. Генеральний продюсер НТН Гліб Корнілов сказав «Телекритиці», що канал НТН не отримував жодного рішення Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі – лише сьогодні після виходу інформації Нацради знайшли це рішення на сайті Комісії. «Також, на жаль, нас ніхто не запрошував до спілкування з комісією, а отже, ми не мали можливості ані почути позицію Комісії, ані висловити свою точку зору. Дивно, що нам рекомендують просто відмовитися від програм, наприклад від програми “Свідок”, яка виходить вже більше трьох років і, власне, становить майже дві години власного інформаційного мовлення каналу, а не тим чи іншим чином відкоригувати її наповнення. Звичайно ж, стилістика, візуальний ряд, підбір сюжетів може змінюватися. По програмі “Речовий доказ” взагалі малозрозуміло про що може йти мова – вона фокусується на процесі слідства та резонансних або типових злочинах, не вбивствах. Що стосується питання по суті, то коротко скажу: НТН показує не насильство, а огидні наслідки скоєного насильства та затриманих злочинців не задля розваги телеглядача, а щоб попередити майбутнє насильство», – підсумував пан Корнілов.

http://telekritika.ua/news/2009-01-19/43196

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі дійшла висновку, що фільм Саші Барона Коена «Бруно» має порнографічний характер і має бути забороненим. 

Таке  рішення прийняли члени комісії, переглянувши під час чергового засідання уривок зі стрічки.

НЕК розглянула це питання на прохання заступника міністра культури і туризму України Тимофія Кохана. 

Нагадаємо, що Міністерство культури і туризму, а саме експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрації фільмів, головою якої є сам пан Кохан, не дало дозволу на прокат кінокомедії на території України. Це рішення українського Мінкульту мало міжнародний резонанс: британська газета The Guardian пов’язала заборону «Бруно» з консервативністю українців і президентськими виборами.

http://telekritika.ua/news/2009-07-16/46868


Члени Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі підтримали висновок експертів НЕК і визнали програми «Пісєц» та «Про це» на «Люкс FM» такими, що порушують етичні норми та можуть зашкодити інтелектуальному та духовному розвитку неповнолітніх та юнацтву.

Своє рішення про виявлення порушень комісія вирішили довести  до відома керівництва радіо «Люкс FM» та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Розгляд питання про «Люкс FM» викликав бурхливе обговорення контенту всіх радіо-та телемовників. У результаті члени НЕК дали протокольне доручення апарату промоніторити телепрограму «Камеді-клаб» і програми FM-станцій щодо дотримання мовних квот.
 

http://telekritika.ua/news/2009-07-16/46867

Згідно із висновками Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, книжки «Тайная история Украины» О. Широкорада та «Жизнь, история и данность» В. Путятіна принижують відповідно українську і єврейську нації, а відтак їх повинні заборонити розповсюджувати в Україні.

 

За словами голови НЕК Василя Костицького, «Тайная история Украины» містить розділ під назвою «Голод - шедевр оранжевого эпоса», в якому автор заперечує сам факт глоду 1932 - 33 років.

Члени комісії визнали, що історія, викладена в книзі «Тайная история Украины», є наругою над пам'яттю жертв Голодомору, принижує національну гідність та не відповідає історичним фактам.

Книга «Жизнь, история и данность» В. Путятіна, відповідно до висновків експертів та рішенню членів комісії, містить прояви відвертого антисемітизму, а отже, розпалює ксенофобію та міжнаціональну ворожнечу.

Обидва питання НЕК розглянула на прохання СБУ.
 

http://telekritika.ua/news/2009-07-17/46874


Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі розглянула низку порушень українського законодавства сайтами rupor.info та vkontakte.ru.

 

До уваги членів комісії був представлений експертний висновок НЕК, який свідчив, що «статті «Греко-католики клянутся сжигать магазины с антиукраинской литературой» та «Псевдобандеровцы превратились в нацистов», розміщені на сайті http://www.rupor.info/, містять інформацію, яка носить провокативний характер, має ознаки пропаганди, релігійної ворожнечі та непрямі ознаки пропаганди національної ворожнечі, чим порушує вимоги чинного законодавства України в сфері захисту суспільної моралі».

Члени комісії одноголосно підтримали цей висновок. Про прийняте рішення буде повідомлено СБУ.

Також, розглянувши представлені гр. Костянтином Усовим фотозображення процесу препарування собаки, що розміщені на одній з веб-сторінок vkontakte.ru, члени комісії оцінили їх як такі, що пропагують насильство і жорстокість.

Про рішення НЕК було повідомлено представника МВС України, який зазначив, що проти двох осіб, які розміщували ці фотозображення, буде порушено кримінальну справу.

http://telekritika.ua/news/2009-07-17/46877

Форум Краматорска21 Июль 2009, 19:31:54
Ответ #1
Оффлайн

Sergey


Оффлайн Sergey

 • *****
 • Ветеран
 • Сообщений: 10163
 • Страна: ua
 • Карма: +232/-53
 • Спасибо
 • Сказал: 587
 • Получил: 251
  • Мужской
  • Просмотр профиля
Хакери атакували сайт моральної комісії

21-07-2009

Невідомі прихильники Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі зламали її сайт і внесли свої зміни до заголовків деяких сторінок.

 

Зокрема, якщо заходити на другу сторінку розділу «Нормативно-правова база» або на другу й наступні сторінки розділу «Новини», в заголовку сайту з'являється фраза «крутой сайт».Як уточнили ТК в прес-службі НЕК, ідеться саме про хакерську атаку, а не задум розробників сайту. Коли були внесені зміни, встановити складно. «Ми з цим раніше не стикалися. Зараз наші технічні працівники будуть виправляти внесені зміни», - повідомили в прес-службі.

 

http://telekritika.ua/news/2009-07-21/46932

Форум Краматорска