13 апреля 2006   12:47   1840

"Плазма" виграла у Президента

Апеляційний суд Донецької області довів, що місцеві рекламники не розміщували бігборди з зображенням Ющенка-фашиста.

Минулі парламентські вибори на Донеччині затьмарили іншу гучну подію. 23 березня Апеляційний суд Донецької області у складі головуючого Денисенка Л.Л. та суддів Осипчука О.В. і Біляєвої О.М. додав Партіі регіонів значного морального подарунку до їхньої тотальної політичної перемоги. Від „імені України” донецькі судді за скаргою рекламної компанії „Плазма”скасували рішення більш ніж дворічної давнини своїх колег з Ворошилівського районного суду міста Донецька по цивільній справі за позовом Віктора Ющенка до цьго приватного підприємства про відшкодування моральних збитків. 30 грудня 2003 року адвокати Віктора Андрійовича довели, що саме „Плазма” на своїх рекламних щитах розмістила 31 жовтня того року зображення Ющенка в нацистській уніформі. Тоді суд зобов”язав відповідача сплатити майбутньому Президенту країни символічні 500 гривень моральної шкоди, а директора „Плазми” - направити на адресу Ющенка лист з вибаченням за розміщення „недостовірної рекламної інформації”. Однак, після цього судові виконавці так і не змогли добитися від рекламної компанії виконання рішення суду.

Відомий донецький адвокат Валерій Фуйор, який захищав в Ворошилівському суді інтереси Віктора Ющенка, вважає: „Це пов”язане з тим, що за „Плазмою” стоять дуже високі покровителі, які саме і були замовниками ганебних зображень та брутальних написів”.

Сам Президент, перебуваючи в Донецьку, двічі нагадував місцевій владі про ці „художні витвори”. В березні 2005 року Віктор Андрійович заявив: „Якщо ви впевнені, що я такий, до доведіть ці факти. Але якщо ви фактів не надасте, я примушу вас вибачитися”. В липні того ж року Президент вдруге нагадав донецькій владній еліті про „Ющенка-нациста”, дав доручення СБУ та податковій службі в десятиденний термін розібратися, чому „Плазма” так і не відповіла за свої діяння, успішно продовжує займати монопольне положення на донецькому ринку зовнішньої реклами і, при цьому, не сплачує податки.

Врешті-решт під тиском фактів перед Ющенком публічно в стилі „ми вас не хотіли ображати” вибачився лише міський голова Олександр Лук”янченко. Винуватця „Плазму” силовики так і не змогли ні знайти, ні покарати. Більш того, магічна рекламна компанія через більш ніж два роки успішно виграла процес у Ющенка в Апеляційному суді Донецької області. Адвокат Валерій Фуйор розповів, що про це утаємничене судове засідання дізнався зовсім випадково. На цей час у нього закінчився термін наданих колись Ющенком повноважень, і він при всьому його бажанні вже не міг представляти інтереси Президента. Тим паче, що у Віктора Андрійовича, - за словами донецького адвоката, - працює потужна юридична служба. Але, як не дивно, в Апеляційному суді ніхто не представляв інтереси Ющенка. Хоча, - впевнений Фуйор, - про судове засідання вони були повідомлені заздалегідь. На його думку, замовний характер скасування рішення Ворошилівського суду очевидний, „адже не відомо, яким дивовижним чином Апеляційному суду вдалося подовжити термін розгляду скарги рекламників. Ніякої критики не витримують зазначені аргументи про відміну попереднього судового рішення. Але тепер якщо навіть адвокати Ющенка вкладуться у встановлені законом терміни і подадуть касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду, їм дуже складно буде подолати вже прийнятий вердикт донецької Феміди”.

Тепер ніхто в Донецьку не здивується, якщо, відповідно до рішення Апеляційного суду, „ображені” „Плазма” разом з Лук”янченком за політичної підтримки Партії регіонів подадуть зустрічні позови до суду про відшкодування тепер вже Ющенком їхніх матеріальних та моральних збитків.

"Агентство журналистских расследований".
"Остров"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.