15 сентября 2006   12:22   1385

Жителі Ужгорода масово відмовлятися від послуг тепловиків

Люди встановлюють автономне опалення і не користуються централізованим.

Однак робити це їм мерія не дозволяє. Там побоюються, що взимку через велике навантаження просто не витримає газова система.

Родина Дадонових вирішила не залежати від централізованої подачі тепла й гарячої води. Вона перейшла на індивідуальне газове опалення. Коштувало це подружжю близько 2000 умовних одиниць. Гроші позичили.

Денис Дадонов, мешканець Ужгорода: «В мене сумніви є стосовно опалення зимою. Тому що, я так дивлюся, в минулому році було все перекопано, все місто. В цьому році я такої підготовки не бачу. У мене виникають сумніви, чи буде взимку опалення і гаряча вода».

Сумніваються не тільки Дадонови. У мерії кажуть, від централізованого теплопостачання в Ужгороді щодня відмовляються майже 60 людей. Та постає перед ними нова проблема. У місті тимчасово припинили видавати дозволи на встановлення автономного опалення.

Володимир Бобков, заступник міського голови Ужгорода: «Причина проста, до нас звернулося керівництво «Закарпатгазу», що вони не встигають обробляти такий великий потік бажаючих встановити автономне опалення. Це перша причина. Друга, що вони вже не готові гарантувати стабільно подавати зимою такий об’єм газу, який потрібний».

У «Закарпатгазі» за один місяць назбиралося 5000 заяв ужгородців, які хочуть встановити індивідуальне опалення. Натепер воно є у 20% квартир. Господарі цих осель стурбовані тим, чи витримає система взимку, коли збільшиться використання газу.

Василь Фізер, заступник директора ВАТ «Закарпатгаз»: «Сказати на сьогоднішній день стовідсотково, що всі жителі Ужгорода, які встановили це індивідуальне опалення, будуть мати газ, ми не можемо. Наш прогноз, що буде досить багато проблем».

Ужгородські тепловики кажуть, що до зими готові на 70%. Повністю відремонтувати котельню «Південну» не можливо – немає електроенергії. Її вимкнули за борги. Незважаючи на це, запевняє керівник, узимку підприємство працюватиме.

Олександр Новиков, начальник котельні «Південна»: «Будемо давати людям опалення однозначно, бо маємо 2 дитячих садка, школу маємо на районі, так що опалення цієї зими буде».

Централізований обігрів квадратного метра житла в Ужгороді коштуватиме, за прогнозами, 5 гривень. Та до тарифів на обігрів тепер байдужі Дадонови. Радіють, що встигли отримати дозвіл на встановлення автономного опалення. Сподіваються, що побоювання газовиків - тільки забобони, а зимою в їх помешканні буде тепло.

Марина Коваль, Юрій Ковальов, Закарпаття, НТН.
"НТН"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...