4 декабря 2004   14:28   1585

Міністр юстиції вітає рішення Верховного Суду

Рішення Верховного Суду України про скасування результатів повторного голосування на виборах Президента України повністю повернуло ситуацію в країні в річище Закону “Про вибори Президента України”. Про це заявив міністр юстиції України Олександр ЛАВРИНОВИЧ в інтерв‘ю журналістам 4 грудня.

За його словами, з правової точки зору, ситуація в Україні повернулася на середину кампанії, коли перший тур виборів вже пройдено, його результати не викликають сумнівів, і має бути проведений другий тур, сказав міністр.

О.ЛАВРИНОВИЧ відзначив, що рішення Верховного Суду повністю відповідає нормам чинного законодавства. “Суд жодним чином не вийшов за межи закону. І може викликати лише повагу точність суддів у дослідженні матеріалів, та ухваленні резолютивної частини”, – зазначив міністр.

Міністр юстиції наголосив, що рішення Верховного Суду є обов‘язковим для виконання та “має з повагою бути сприйняте кожним громадянином України”.

“Рішення Верховного Суду може обговорюватися, оскільки воно ухвалювалося в недосконалому правовому полі. Але лише в теоретичній площині, оскільки суд ніде не вийшов за норми чинного закону. Недосконале законодавство – це не проблема суду, а проблема законодавча. Верховний Суд зробив все можливе, щоб не залишити відкритим алгоритм щодо кризової ситуації з виборами Президента та вказав, яким чином необхідно поновити порушені права громадян”, – підкреслив міністр юстиції.

О.ЛАВРИНОВИЧ зазначив, що Верховний Суд ухвалив провести повторне голосування відповідно до норм статті 85 Закону України “Про вибори Президента України”. Ця стаття, зокрема, визначає, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування включаються два кандидати на пост Президента України, які у підсумку голосування у день виборів одержали найбільшу кількість голосів. Якщо один з кандидатів, включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, не пізніш як за десять днів до дня повторного голосування зняв свою кандидатуру, Центральна виборча комісія невідкладно приймає рішення про включення до виборчого бюлетеня кандидата, наступного за кількістю одержаних у день виборів голосів. Ця ж стаття Закону регулює ситуацію, якщо один з кандидатів зніме свою кандидатуру менш ніж за 10 днів до дня виборів. Тоді повторне голосування проводиться щодо однієї кандидатури. При цьому, кандидат, що залишився, має набрати більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. У іншому разі вибори вважатимуться такими, що не відбулися.

О.ЛАВРИНОВИЧ також зазначив, що переголосування другого туру буде відбуватися в іншій правовій та політичній ситуації – з урахуванням змін до Закону “Про вибори Президента України”, які може ухвалити Верховна Рада. На думку міністра юстиції, вибори Президента України довели необхідність таких змін, зокрема у частині порядку складання списків виборців, видачі відкріпних талонів та порядку голосування за межами виборчих дільниць, способу формування виборчих комісій.
"Майдан"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...