27 сентября 2006   15:28   2584

Про неіснуючі бюджетні "сенсації"

Щороку бюджетний процес в Україні супроводжується не лише запеклими суперечками у Верховній Раді, а й широким громадським обговоренням, дискусіями на сторінках ЗМІ. Проте фахово розібратися в статтях проекту Державного бюджету та надати громадськості точну, об’єктивну й неупереджену інформацію іноді буває нелегко. Можливо тому, заплутавшись у складнощах проекту бюджету, вітчизняні ЗМІ широко розповсюдили інформацію про те, що Уряд планує набагато збільшити у 2007 році фінансування господарсько-фінансової діяльності Кабінету Міністрів. Насправді такі твердження – не що інше як маніпуляція цифрами.

Якщо порівняти видатки на Секретаріат Кабінету Міністрів, зокрема, у бюджеті нинішнього року і плановані на наступний, то різниця може видатися разючою. Бюджетний рядок на цю мету у 2006 році складає 228,3 млн. грн. із загального та майже 4,8 млн. грн. зі спеціального фонду. Тобто, разом – близько 233 млн. грн. На 2007 рік таким же бюджетним рядком передбачається фінансування в розмірі 1,82 млрд. грн. із загального та 57,3 млн. грн. зі спеціального фонду, всього – близько 1,88 млрд. грн. Зрозуміло, що суми 233 млн. грн. та 1,88 млрд. грн. – неспівставні. Однак саме ними, не надто розбираючись у тонкощах та особливостях бюджетного процесу, ЗМІ ілюструють свої „сенсаційні” матеріали про те, що Кабінет Міністрів, мовляв, у вісім разів збільшив видатки на власні потреби.

Варто проте глянути на структуру видатків, що стоять за цим проектним бюджетним рядком. Як повідомила директор Департаменту фінансів органів державного управління Міністерства фінансів Оксана Леонідівна Вовченко, торік до суми 233 млн. грн. видатків на Секретаріат Кабінету Міністрів не входили кошти на фінансування діяльності місцевих державних адміністрацій. А в держбюджеті-2007 кошти на забезпечення функціонування органів місцевої виконавчої влади беруться із загальної суми – 1,88 млрд. грн. Тому якщо від 1,88 млрд. грн. відняти 1,6 млрд. грн., призначених для потреб місцевих державних адміністрацій, то на видатки власне Секретаріату Кабінету Міністрів залишиться близько 280 млн. грн.
"Урядовий портал"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.