19 жовтня 2006
13:26
1727
Пенсійна реформа, що веде до зубожіння
На сьогодні з ініціативи Уряду продовжується тиск на соціальні гарантії пенсіонерів силових структур. Зокрема, йдеться про те, що на виконання доручення Кабміну Міністерством праці та соціальної політики підготовлено проект Закону України „Про державне пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, який надійшов на погодження і доопрацювання до відповідних міністерств та відомств.
Цим законопроектом на заміну діючого Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” пропонується обслуговування пенсійного забезпечення військових пенсіонерів передати до Пенсійного фонду України.
А це – не просто формальність, як здається на перший погляд, а серйозна проблема, нехтування якою може в перспективі викликати серйозні негативні наслідки. Згаданий крок неодмінно призведе до реального руйнування чітко налагодженої системи пенсійного забезпечення пенсіонерів силових відомств. Адже на сьогодні у Пенсійному фонді немає кваліфікованих спеціалістів з питань пенсійного забезпечення військових пенсіонерів, а якість роботи самого фонду викликає серйозні нарікання людей похилого віку.
До речі, на сьогодні у Пенсійному фонді України на обслуговуванні вже перебуває понад 14 млн. пенсіонерів. Низові - районні та обласні відділи перевантажені роботою. Свідченням чого є довжелезні черги в цих установах. А що ж станеться після того, коли до вже існуючих додасться ще більше 600 тисяч військових пенсіонерів зі своїми специфічними проблемами?
Так звані юристи Кабінету Міністрів, Мінпраці в порушення конституційних та існуючих юридичних норм закладають окремий порядок перерахунку раніше призначених пенсій на умовах визначених Кабінетом Міністрів України, а не Законом, що практично ставить матеріальний стан ветеранів в залежність від політичної та економічної ситуації в державі. Свідченням того є те, що проектом передбачається проведення перерахунку раніше призначених пенсій, навіть при скасуванні окремих надбавок чи доплат. Також пропонується вилучення пенсійної доплати з грошового забезпечення, з якого обчислюються пенсії, що призведе до заниження розмірів пенсій в середньому на 35%-50%. Так, наприклад, у колишнього слідчого з розкриття особливо тяжких злочинів, якому нараховано з урахуванням пенсійної доплати пенсію у розмірі 2118 грн., вона без пенсійної доплати уже становитиме 1407 грн., тобто на 35 відсотків менше.
Така „гарантія” пенсійного забезпечення понад 160 тисяч колишніх працівників органів внутрішніх справ змусила нас вийти 18 жовтня на мітинг до Верховної Ради України.
Ми категорично проти надуманих новацій урядовців, які хочуть за рахунок пенсіонерів вирішити фінансові проблеми і наполягаємо на збереженні існуючого порядку призначення та обчислення пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ, скасувавши відповідні положення пропонованого законопроекту, які можуть привести до росту соціальної напруги в середовищі ветеранів. Скажіть, чи для того все життя міліціонер ризикував життям, щоб після виходу на пенсію, його ставили на межу зубожіння?
ВЕТЕРАНИ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЦСО УМВС Украины в Донецкой области
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.