3 ноября 2006   19:52   1638

Президент повернув до ВР Закон «Про господарські товариства» (щодо зниження планки кворуму проведення загальних зборів господарського товариства)»

Відповідно до частини другої статті 94 Конституції України Президент повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про внесення змін до Закону України «Про господарські товариства» (щодо зниження планки кворуму проведення загальних зборів господарського товариства)», прийнятий парламентом України 19 жовтня 2006 року.

Пропозиції Президента України під час розгляду Закону на пленарному засіданні Верховної Ради України представлятиме Представник Президента України у Верховній Раді України Юрій Ключковський.

Законом суттєво зменшується кворум для проведення загальних зборів відповідних господарських товариств. За Законом загальні збори визнаватимуться правомочними, якщо в них братимуть участь акціонери, учасники товариств з обмеженою відповідальністю, яким належить більш як 50 відсотків голосів. Сьогодні потрібно 60 відсотків голосів учасників, аби збори визнавались правомочними.

Як відомо, загальні збори акціонерного товариства, які є його вищим органом, за законом вирішують найважливіші питання, зокрема такі, як визначення напрямів діяльності товариства, внесення змін до його статуту, розміру статутного капіталу, розподіл прибутку і збитків товариства, приймають рішення про ліквідацію товариства. Рішення загальних зборів із зазначених питань приймаються більшістю у 3/4 голосів учасників товариств, які беруть участь у зборах.

Таким чином, зменшення кворуму для проведення загальних зборів цих господарських товариств матиме наслідком одночасне зменшення і кількості голосів учасників товариств, необхідної для прийняття найважливіших для товариства і його учасників рішень, – якщо зараз зазначені питання можуть вирішуватися за наявності майже половини голосів всіх учасників товариств, то за Законом від 19 жовтня 2006 року необхідною буде лише третина голосів учасників товариства.

Вочевидь, це призведе до порушень інтересів учасників господарських товариств, насамперед міноритарних. Адже в необхідних для мажоритарних учасників товариства випадках можна буде обійтись без голосів дрібних акціонерів, не враховувати їх думку при вирішенні важливих питань. Це також спричинить нові корпоративні конфлікти, численні зловживання у цій сфері, дестабілізацію українського фондового ринку.

Такі зміни до Закону «Про господарські товариства» не відповідають нормам Конституції щодо непорушності права приватної власності, забезпечення захисту державою всіх суб'єктів права власності, призводитимуть до звуження обсягу прав громадян при внесенні змін до чинних законів, що заборонено Конституцією України.

Не можна не враховувати й те, що такі зміни ще більше поглиблять негативні тенденції до перерозподілу власності, які і так набули загрозливого характеру. За офіційними даними, протягом останніх 2-х років мішенню рейдерських атак стали понад 2000 підприємств. Це провокує нестабільність у відносинах власності, створює загрозу економічній безпеці держави.

У зв'язку з прийняттям парламентом цього Закону до Президента України надходять численні звернення, автори яких наголошують на неприйнятності таких змін і просять не підписувати Закон. Це, зокрема, Українська асоціація інвестиційного бізнесу, Українська спілка промисловців і підприємців.

Враховуючи вищенаведене, Президент України прийняв рішення застосувати до Закону право вето.
"Офіційне інтернет-представництво Президента України"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...