10 апреля 2020   10:33   4435

На Донеччині суд відпустив АТОшників, яких обвинувачують у жорстокому вбивстві родини кума Януковича

На Донеччині суд відпустив АТОшників, яких обвинувачують у жорстокому вбивстві родини кума Януковича
У четвер, 9 квітня 2020 року Орджонікідзевський районний суд Маріуполя змінив запобіжний захід обвинуваченим у бандитизмі (ст.257 КК України), незаконному обігу зброї (ч.1 ст.263 КК України), скоєнні розбійного нападу (ч.4 ст.187 КК України) та вбивстві (п.п.1, 4, 6, 12 ч.2 ст.115 КК України) сім'ї близьких родичів кума колишнього президента Віктора Януковича - дочки, зятя і внука екс-глави Великоновосілківського району Донецької області Валерія Шири.

Про це на своїх сторінках в Facebook синхронно повідомили народний депутат 8 скликання Семен Семенченко та один з колишніх командирів батальйону "Донбас" Анатолій Виногродський.

З їх повідомлень випливає - на засіданні 9 квітня щодо ветеранів "Донбасу" суд погодився пом'якшити запобіжні заходи, замінивши тримання під вартою на цлодобовий домашній арешт щодо Петра Салами (на прізвисько "Воділа") та Сергія Ластівки ("Богуслав"). Разом із колишнім учасником "Внутрішнього корпусу" батальйона "Донбас" Костянтином Скирдою на прізвисько "Герман" їх обвинувачують у пограбуванні та жорстокому вбивстві подружжя місцевих бізнесменів - Володимира та Лариси Дігтяренко, а також їх сина Валерія.

Петро Салама

(Петро Салама)

Сергій Ластівка (ліворуч) та Костянтин Скирда

(Сергій Ластівка (ліворуч) та Костянтин Скирда)

Звіряче вбивство доньки, зятя та онука Валерія Шири було скоєно 6 грудня 2017 року у Великій Новосілці Донецької області. В поліції повідомляли: зухвалий злочин супроводжувався катуванням жертв. У лютому 2018 року правоохоронці затримали трьох підозрюваних - АТОвців Саламу, Ластівку та Скирду. Останній на етапі досудового слідства надавав зізнавальні покази.В судових матеріалах з цього приводу вказувалося: завдяки інформації, отриманій оперативниками від "Германа", 4 травня 2018 року були вилучені фрагменти ручки і лезо ножа, яким зарізали родину Дігтяренко. Скирда розповідав, що цей речовий доказ після скоєння злочину сховав "Богуслав". Та зробив це неподалік від місця розташування схованки ще одного важливого речового доказу по справі - гвинтівки, на якій було виявлено сліди ДНК "Водили".

Додатково Скирда докладно розповів, як у ветеранів АТО визрів план пограбування та вбивства сім'ї заможних селян. Буцімто такий план "Богуславу" і "Герману" в листопаді 2017 року запропонував односельчанин подружжя Дігтяренко - Салама. Останній пообіцяв "навести" АТОвців на будівлю жертв, надати спільникам зброю та забезпечити грошами на етапі підготовки злочина.

Зі слів "Германа", десь за тиждень до вбивства Ластівка та Скирда прибули у Велику Новосілку на "розвідку", де зустрілися з "Водилою". Той показав помешкання Дігтяренків та надав детальний розпорядок дня фермерів. По обіді 5 грудня 2017 року, заздалегідь прихопивши із собою пластикові будівельні стяжки, скотч та ніж, зловмисники повернулися в село. Тут їх зустрів Салама, близько 19:00 чоловіки пішли "на справу" зі зброєю. Підійшовши до будинку на Лиманському провулку, "Герман" та "Богуслав" перемахнули через паркан та проникли на веранду безпосередньо біля входу в будинок родини дочки кума Януковича.

Опинившись тут, злочинці вирішили виманити господаря будинку, для чого підняли шум. Скирда підняв з землі металевий предмет і кинув його на підлогу. Цей план спрацював: з будинку вийшов голова родини - Володимир. Грабіжники, погрожуючи зброєю, наказали чоловікові лягти на підлогу, зв'язали його та заклеїли очі липкою стрічкою.

Аналогічна доля спіткала його дружину Ларису Дігтяренко, яка вийшла в коридор з кухні, почувши шум на веранді. А згодом - і сина фермерів Валерія, якого виявив на другому поверсі будинку Скирда і погрожуючи пістолетом змусив спуститися до батьків.

Після цього Ластівка вимагав у Лариси Дігтяренко передати грабіжникам всі гроші, які є в їхньому будинку. Та вказала йому на шафу, де зберігалися готівкові заощадження родини. Але це не врятувало життя родичів сім'ї кума Януковича. Скирда стверджував, що зібравши здобич він витягнув ножа та вдарив ним у шию лежачого на підлозі Володимира Дігтяренка. Після чого передав холодну зброю Ластівці, який спочатку завдав три удари ножем у шию Ларисі, а потім перейшов до катування Валерія Дігтяренка.

Юнакові вбивця завдав удар в область шиї, після чого ще двічі штрикнув його в потилицю голови. "Богуслав" зазначав: натой момент господар ще був ще живий, і подавав ознаки життя. Тоді Ластівка повернув ніж Скирді, й останній ще раз вдарив клинком Володимира Дігтяренка в шию та тулуб. Те саме надалі зробив і "Богуслав".

фото

фото

Надалі переконавшись, що всі члени родини доньки Валерія Шири мертві, Скирда та Ластівка покинули будинок на Лиманському провулку. В подальшому вони розподілили між собою здобич, загальний розмір якої склав близько 50 тис. грн. Після різанини вони пообіцяли віддати 15% награбованого Саламі.

Згодом Скирда відмовився від зізнавальних показів. Разом із побратимами наразі він відкидає всі звинувачення на їх адресу. Чоловіки стверджують, що їх катували та "вибивали" зізнання силою правоохоронці на етапі слідства. Розгляд їх справи по суті в Орджонікідзевському райсуді Маріуполя триває від липня 2018 року. В середині лютого поточного року служителі Феміди вчергове продовжили трійці обвинувачених запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, стрк яких спливає опівночі 11 квітня.
Detective-info
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...