23 декабря 2004   14:02   1725

Газета "Експрес" отримала документи, які вказують на вбивць Гонгадзе. На газету чинять тиск

Газета "Експрес" отримала документи, які вказують на вбивць Гонгадзе. На газету чинять тиск
Публікуючи матеріал “Новий поворот у справi Гонгадзе”, західноукраїнська газета “Експрес” розраховувала саме на реакцію правоохоронних органів.

Про це сьогодні ІМІ повідомив головний редактор видання Ігор Починок. Він зокрема зазначив, що сьогодні о 16.00 має відбутися зустріч журналістів редакції з представниками Служби безпеки України.

Публікуючи матеріал “Новий поворот у справi Гонгадзе”, західноукраїнська газета “Експрес” розраховувала саме на реакцію правоохоронних органів. Про це сьогодні ІМІ повідомив головний редактор видання Ігор Починок. Він зокрема зазначив, що сьогодні о 16.00 має відбутися зустріч журналістів редакції з представниками Служби безпеки України.

У статті “Новий поворот у справi Гонгадзе” газета “Експрес” сьогодні заявила, що знає, хто вбив Георгія Гонгадзе. У матеріалі, викладеному на сайті expres.lviv.ua, текст якого також було передано ІМІ, йдеться, що наразі редакцiя газети "Експрес" “володiє переконливими фактами, якi можуть наблизити до фiналу слiдство у справi Гонгадзе.

Ми на 99,9 вiдсотка впевненi, що Георгiя вбили лише тому, що на той час вiн був носiєм надзвичайно важливої документальної iнформацiї, яка викривала механiзми вiдмивання грошей з державного бюджету. Найiмовiрнiше, з ним пробували домовитися, однак кожен, хто знав Георгiя, знає i те, що вiн не йшов на компромiси у справах, в яких бачив вiдверту несправедливiсть, чи, точнiше, ознаки злочину”.

Також у статті зазначено, що журналісти газети, які проводили розслідування “готовi надати слiдству додатковi свiдчення, однак у нас поки що немає впевненостi у тому, що теперiшнє керiвництво Генеральної прокуратури зацiкавлене у тому, аби поставити крапку у справi Гонгадзе.”

У коментарі до заяви головний редактор видання Ігор Починок попереджає, що “тиск, який чиниться на газету, щоб змусити її мовчати, абсолютно безперспективний: нiякi телефоннi погрози, нiякi кримiнальнi справи тут не допоможуть.

“Про всяк випадок я хочу публiчно повiдомити,- додає Ігор Починок у коментарі до заяви, - що ми передали нашим друзям у рiзних країнах свiту нашi засвiдченi належним чином додатковi вичерпнi свiдчення, i у разi непередбачених обставин усе, що знаємо сьогоднi ми, у той чи iнший спосiб, рано чи пiзно стане вiдомо слiдству, яке буде здатне довести цю справу до кiнця".

ІМІ Ігор Починок повідомив, що факти погроз дійсно були, але додав, що на сьогоднішній день хотів би обмежитися тією інформацією, яку подала редакція.

Щодо гарантій швидкого розкриття справи Гонгадзе за умови надання правоохоронним органам інформації, якою володіє газета “Експрес”, Ігор Починок зазначив:

-У справі про яку ми пишемо, отримати сигнал про те, що будь яка сторона хоче допомогти у розслідуванні дуже легко. Гарантій тут немає взагалі жодних, ні в кого.

Наша мета не проводити розслідування. Ми можемо спробувати спонукати, якщо хочете, провокувати певних людей в певних умовах, які склалися, робити те, що вони зобов’язані були зробити вже давно.
"Обозреватель"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: