8 грудня 2020
21:36
2478
У краматорському ЦПР нульова температура: у чому причина
У Центрі позашкільної роботи (ЦПР) у Краматорську холодно - у спортивному залі температура повітря становить 16 градусів тепла, а у роздягальнях та інших приміщеннях вона сягає нуля!
Про це стало відомо на апаратній нараді 8 грудня.
За словами в. о. голови Управління освіти Олени Дриги, у ЦПР запущено опалення за тимчасовою схемою з обмеженням подачі теплоносія та з оплатою по середніх показниках.
"Там ведуться роботи (капітальний ремонт - Post) - діаметр труб не відповідає вимогам. Сам теплоносій необхідної температури, але через неправильний діаметр труб скидання води постійного результату не дає, труби на деякий час теплішають, а потім знову стають холодними. Наразі ми добилися того, що у залі ДЮСШ [Дитячо-юнацької спортивної школи] температура 16 градусів, але у роздягальнях та інших приміщеннях [вона становить] до нуля", – сказала Олена Олександрівна.
Представник "Краматорськтеплоенерго" зі свого боку зазначив, що температура теплоносія, яка доходить з їхнього підприємства до ЦПР, становить 72-73 градуси за Цельсієм.
На останньому засіданні виконкому питання з опаленням ЦПР також порушувалося. Завідувачка сектору зв'язку та енергетики Ольга Остапова повідомила, що підрядна організація, яка наразі робить ремонт у ЦПР, "змонтувала щось не так".
"Наразі там йде ремонт. Підрядна організація, яку найняв обласний УКС (Департамент капітального будівництва), змонтувала щось не так. Там діаметр труби 89, а вони змонтували зовсім… у них на звуження пішло", – сказала чиновниця.
Міський голова Олександр Гончаренко на апаратній нараді 8 грудня сказав, що сьогодні зустрічатиметься з головою обласного Департаменту капітального будівництва і вони "будуть вирішувати питання" із опаленням у ЦПР.
Підрядник: "Проблема у проєкті"
Олександр - представник компанії-підрядника, який відповідає за роботи у ЦПР - запевняє, що проблеми з опаленням виникли через неправильний проєкт.
"Сам проєкт зроблено неправильно, зараз його переробляють. Там не вистачає кранів балансувальних вісім штук - це спеціальні крани, які коштують "не копійки". Там не вистачає лічильника, не вистачає ще пари позицій. Це все йде в "допи" (додаткові угоди – Post), ми не можемо це придбати, поки не буде коригування проєкту", – сказав Олександр виданню Kramatorsk Post.
Проєкт ремонту ЦПР робила Донбаська Національна Академія Будівництва та Архітектури (ДонНАБА) - причому вдвічі. Перший проєкт, зроблений ще 2016 року, на початок ремонтних робіт у 2018-му застарів і його довелося коригувати. Наразі нам не вдалося отримати коментар у керівництва вишу: академія працює у дистанційному режимі, а її ректор Василь Кравець, з яким укладали договір щодо проєкту, перебуває на лікарняному.
Капітальний ремонт ЦПР: хронологія "довгобудівництва"
Капітальний ремонт ЦПР можна сміливо назвати багатостраждальним. 2017-го року Департамент капітального будівництва Донецької ОДА оголосив тендер на проведення першої черги ремонту – ця черга передбачає заміну даху, комунікацій, електропроводки, сантехніки, систем освітлення та опалення, оздоблення, заміну карнизних плит і низку інших робіт.
На ремонт виділяли 9,145 млн грн з обласного бюджету.
Тендер неодноразово зривався, але у листопаді 2017-го року переможець все ж визначився - ним стала Лисичанська інженерно-будівельна компанія. Роботи мали виконати до кінця 2018 року, але через те, що остаточні документи на старт ремонту підписали лише весною 2018-го року, термін виконання робіт змістився на рік – до 31 грудня 2019-го.
Как строители и бывшие торговцы пивом безуспешно "борются" за право ремонтировать Центр внешкольной работы
Коли підрядник почав робити ремонт, у проєкті виявили недоліки. Поки ці недоліки виправляли, будівля ЦПР всю зиму простояла фактично без даху. Тоді ж стало відомо, що система опалення будівлі зроблена неправильно.
Після коригування проєкту обласний департамент у листопаді 2019 року знову провів тендер, який виграла та сама Лисичанська інженерно-будівельна компанія. Вартість робіт підвищилася до 11,67 млн грн. Згідно з договором, ремонт мають завершити до 31 грудня цього року.
Паралельно із цим йде друга черга ремонту, яка включає в себе в основному внутрішні роботи - встановлення сантехніки, покриття підлоги і стін, фарбування і т. д. Тендер відбувся 21 квітня цього року, його виграла компанія РСП Дніпро. Вартість робіт - 6,59 млн грн, це вже гроші з міського бюджету, а замовник робіт - міське Управління капітального будівництва.
Згідно з договором, другу чергу ремонту мають виконати до 20 грудня цього року.
Зазначимо, що цього року у Донецькій області, як і по всій Україні, відбувається широко розрекламована президентська кампанія "Велике будівництво". В рамках цієї кампанії будуються або ремонтуються спортивні об'єкти, школи, дитячі садочки та дороги. У Краматорську до програми "Великого будівництва" потрапили і деякі "довгобуди" - стадіон по вулиці Парковій та дитячий садочок у селищі Біленьке. Обидва об'єкти вже завершені.
ЦПР до цієї програми "Велике будівництво" не потрапив.
KramatorskPost
Как вы мля ремонт капитальный закончите если стены холодные и вы не сможите паштукатуритЬ? Ну можно паштукатурить и сырые стены но по весне полопается штукатурка. Сначала стены надо отогреть а потом штукатурить. Надо калориферы ставить и обогревать стены а потом уже делать кап-ремонт. На "сырое" никакие кап-ремонты не делаются
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.