Які нові технології сьогодні застосовуються в аграрному виробництві і як вони допоможуть прогодувати людство?Головним проривом в агросекторі минулого століття стала механізація. Вона торкнулася технологій збирання врожаю, годівлі худоби, доїння корів та іншої діяльності. Це сприяло появі нових господарств, здатних механізувати виробничі процеси.

Сьогодні запроваджується автоматизація збору врожаю (
https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/zbir-vrozhayu/), що дає можливість зробити крок назустріч майбутньому.
CRISPR-революція в агросекторіГенна інженерія — комплекс нових технологій, пов’язаних зі зміною послідовності ДНК у клітинах. Сьогодні культури з відредагованими генами є найбільш рентабельними для органічного виробництва. Модифіковані рослини стійкі до посухи, не бояться хвороб і приносять якісний урожай.
Дрони на варті врожаюБезпілотні дрони — ще одна інновація сфери точного рільництва, впроваджена в США й низці країн Європи. Зацікавленість фермерів дронами пояснюється їхньою можливістю працювати у важкодоступних місцях. Дрони використовуються для створення мап, ними точково й дозовано вносяться добрива й пестициди, проводяться спостереження за тваринами, знімаються десятки показників.
Альтернативи кормових білківЗгідно з підрахунками, до 2050 року виробництво рослинного білка має збільшитися не менше ніж на 50 %, щоби населення планети мало можливість прогодувати худобу, а також задовольнити свої харчові потреби. Розв’язувати проблему дефіциту намагаються за допомогою одноклітинних протеїнів: грибів, водоростей, дріжджів. Крім того, ведуться розроблення технологій виробництва з дешевої та доступної сировини.
Розумні вертикальні фермиВідмінністю такого господарства від традиційних теплиць і сільгоспугідь є інтенсивний підхід до використання території — конструкція являє собою багатоярусну теплицю, оснащену системою вентилювання, ультрафіолетовим або LED-освітленням. Крім того, технічно така розробка виключає вплив кліматичних чинників, а завдяки сонячним батареям і вітровим установкам дарує фермерам енергетичну незалежність.

Комп’ютерний зір для боротьби з бур’янамиАгроботи використовують штучний зір, здатний миттєво вивчити величезну територію. Алгоритм постійно самонавчається, у результаті чого вдається виявити навіть одного шкідника. Подібні технології використовуються в Норвегії на рибних фермах, де завдяки агроботам своєчасна профілактика економить сотні мільйонів доларів.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.