12 декабря 2006   16:44   1358

Пресс-служба Кабмина в восторге от проекта бюджета-2007

Поступило следующее заявление пресс-службы Кабинета министров Украины:

ЗАЯВА

Прес-служби Кабінету Міністрів України

6 грудня Верховна Рада ухвалила Закон України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”. Вперше Україна отримала бюджет, який одночасно продовжує політику підвищення соціальних стандартів для громадян, зменшує податкове навантаження на вітчизняного виробника, закладає вагомі стимули для притоку в країну інвестицій та основи для інноваційного розвитку економіки.

Спільна напружена кількамісячна робота Президента, Верховної Ради, Уряду, наукових та громадських кіл щодо формування головного кошторису держави фактично „руйнується” деструктивними політичними заявами. На наших громадян нахлинув потік дезінформації та грубої брехні від політиків, які втрачають довіру народу.

Мета такої „інформаційної кампанії” – штучно схилити Президента до рішення накласти „вето” на Закон України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”. Автори таких заяв не усвідомлюють, що підбурюють Президента не просто до „ветування” життєво необхідного для країни Закону, а фактично провокують протистояння між гілками влади, політичну кризу в державі та конфлікт у суспільстві.

Найцинічніше виглядають закиди тих колишніх урядовців, хто довів країну та її громадян до погіршення соціально-економічної ситуації, авантюрно розірвавши довготермінові угоди на постачання газу з Туркменістану і Росії, наслідком чого стало різке підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а тепер прагнуть створити ситуацію нестабільності.

На жаль, до кампанії наклепів і перекручувань приєднались і деякі посадові особи Секретаріату Президента, народні депутати від фракцій „Наша Україна” та БЮТ. Ті, хто за півтора року розтринькали соціально-економічні набутки народу України, завалили економіку, яка стрімко розвивалася, тепер повчають суспільство як будувати народне щастя.

У зв’язку з масштабними дезінформаціями громадськості Прес-служба Кабінету Міністрів уповноважена заявити таке:

І. Абсолютно очевидним є той факт, що відповідальність за різке підвищення вартості житлово-комунальних послуг лежить на колишніх прем’єр-міністрах України Тимошенко Ю.В. та Єханурові Ю.І.

Саме вони скасували довготермінові угоди на постачання до України природного газу за фіксованою ціною 50 доларів США за 1 тис. куб. м.

Знаючи про підвищення цін на імпортований природний газ, попередня влада не заклала до державного бюджету 2006 року коштів для компенсації населенню і бюджетній сфері неминучого в такому випадку підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Навіть після підписання 5 січня 2006 року Угоди про постачання газу до України на 2006 рік за ціною 95 доларів за тис. куб. м., Уряд Ю. Єханурова дезінформував громадян, стверджуючи, що населення не постраждає від підвищення вартості газу.

Інакше, як свідомим обдурюванням виборців, це не можна вважати, адже відразу після парламентських виборів, 30 березня 2006 року саме Уряд Ю.Єханурова ухвалив рішення про підвищення цін на електроенергію та газ. При цьому, запровадження нових цін вони відтермінували аж до вересня, тобто до початку роботи вже нового Уряду. Отже, саме попередні уряди свідомо банкрутили українську економіку.

Уряд Ю.Єханурова аж до своєї відставки не запропонував жодного кроку для виправлення ситуації. Навпаки, цинічно підводив країну до гострої бюджетної та соціальної кризи з тим, щоб відповідальність за таку ситуацію перекласти на новий Уряд.

Уряд В.Януковича отримав від своїх попередників порожню скарбницю, багатомільйонний фінансовий розрив між борговими зобов’язаннями і можливостями держави. Закладені в бюджеті надходження від приватизації та запозичень Уряд Єханурова практично не виконав, хоча попереду країну очікувало невідворотне рішення місцевих органів влади щодо підвищення тарифів та необхідність забезпечити населенню відповідні компенсації.

За 7 місяців уряд Єханурова повністю проїв кошти від приватизації „Криворіжсталі”, залишив на рахунках загального фонду державного бюджету лише 1,4 млрд. грн. – вдесятеро менше, ніж на початок 2006 року.

І це за умов, коли щомісячні видатки бюджету складають близько 10 млрд. грн., в тому числі лише перерахування Пенсійному фонду (надійні гарантії виплат пенсій нашим пенсіонерам) сягають 1,4 млрд. гривень.

Очевидно, що уряд Ю.Єханурова аніскільки не думав про людей, діючи за логікою „після нас хоч потоп”.

Сьогоднішні опоненти нового Уряду, а також посадові особи Секретаріату Президента не можуть не знати всіх наведених фактів. Тому не може бути моральною критика, яка не враховує політичної відповідальності попередньої влади, яка і створила штучні бюджетні диспропорції.

ІІ. Наші громадяни повинні знати правду і самостійно зробити висновок про те, чого більше - блюзнірства чи політиканства у заявах опозиційних і, на жаль, безвідповідальних політиків щодо „зниження соціальної спрямованості бюджету 2007 року”.

Ми ж наведемо виключно факти:

По-перше, зменшується розрив між мінімальною заробітною платою та прожитковим мінімумом для працюючої людини (основою всіх соціальних параметрів бюджету):

На кінець 2004 р. розрив складав майже 39%;

2005 р. – 27%;

2006 р. – 21%;

у 2007 році Уряд планує зменшити відставання до 18%.

По-друге, підвищується мінімальна зарплата:

2006 рік:

на 01.01. – 350 грн., на 01.07. – 375 грн., на 01.12 – 400 грн.

2007 рік :

на 01.01. – 400 грн., на 01.07 – 420 грн., на 01.12 – 450 грн.

По-третє, в бюджеті 2007 року суттєво зростає фінансування соціальної сфери порівняно з 2006 роком, а саме:

- на 6,8 млрд. грн. збільшився фонд оплати праці в бюджетній сфері;

- на 5,3 млрд. грн. (на 31%) збільшились ресурси державного бюджету на пенсійне забезпечення;

- на 5,2 млрд. грн. (більше ніж у 2,2 раза) збільшились видатки на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам і становлять майже 9,5 млрд. гривень.;

- на 1,7 млрд. грн. збільшилась субвенція місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню і становить 6,9 млрд. гривень. Крім того, ще 2,6 млрд. грн. буде витрачено державою, щоб не допустити підвищення тарифів при переході з 1 січня 2007 року ціни на імпортований природний газ із 95 до 130 дол. США за 1 тис. куб. м;

- майже на 1 млрд. грн. збільшуються ресурси на соціальний захист та пенсійне забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи;

- на 4,3 млрд. грн. збільшено видатки на охорону здоров’я;

- на 5,6 млрд. грн. збільшено видатки на освіту;

- на 545 млн. грн. збільшено видати на науку;

- на 237 млн. грн. збільшено видатки на культуру і вони вперше в Зведеному бюджеті України становитимуть 2,8 млрд. грн.

Таким чином, все зростання доходів бюджету-2007 спрямовано на вирішення соціальних проблем суспільства.

По-четверте, суттєво збільшено фінансовий ресурс місцевих бюджетів. Якщо питома вага видатків загального фонду місцевих бюджетів у зведеному бюджеті в 2005 році складала 36%, то в 2007 році – вона збільшиться до 44,7%.

Все викладене документально спростовує потік наклепів, вигадок та дезінформації наших опонентів.

Уряд України усвідомлює, що рівень соціального захисту та соціальних стандартів сьогодні ще не відповідає вимогам суспільства і прагне зробити все для того, щоб життя наших людей покращувалося з року в рік.

Але необхідно враховувати, що рівень благополуччя найперше залежить від політичної стабільності в країні, від праці кожного на своєму робочому місці, від впровадження нових досягнень науки та техніки, енергозберігаючих технологій, від реалізації всіх кроків, що закладені в Антикризовій програмі дій нинішнього Уряду.

Уряд розраховує, що Президент України активно підтримає цей курс на підвищення добробуту наших громадян і не потрапить під вплив авантюрних політиканів, які закликають його вперше в історії України зірвати бюджетний процес та породити хаос в нашій країні. Їх кредо: „чим гірше, тим краще”, їх заняття – це провокування конфліктів.

Уряд сподівається, що Президент підпише Закон України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” і цим не допустить різкого погіршення життя людей вже з 1 січня 2007 року.

Адже, за відсутності головного фінансового документу видатки державного бюджету в січні (відповідно до Бюджетного кодексу) не будуть перевищувати середньомісячних видатків у 2006 році. А це значить, що, на тлі підвищення цін на енергоносії наші громадяни не отримають підвищені зарплати та пенсії, а найголовніше – не отримають компенсацій від держави за сплачені житлово-комунальні послуги. Держава також не зможе збільшити фінансування за багатьма соціальними програмами, не кажучи вже про нові програми у галузі медицини, освіти, науки, які вперше передбачені Законом „Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

Зараз саме від Президента залежить який шлях він обере для українського народу. Уряд переконаний, що цей шлях буде шляхом до благополуччя і стабільності, що повністю відповідатиме національним інтересам України.
"Обком"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: