Чому раптом такий вибір – туя або ялівець? Напевно, тому що на сьогоднішній день ці хвойники вважаються одними з найбільш популярних в оформленні ландшафтів як дачних ділянок, так територій перед адміністративними будівлями, доріжками або дизайнерськими флористичними композиціями в парках, скверах.Однак це різні рослини, схожі між собою тільки приналежністю до хвойники, також для обидва деревця підходять добрива для росту туї.
Схожість та відмінність за зовнішнім виглядомМабуть, на вигляд багато хто не зможе відрізнити тую від ялівцю. У сьогоднішньому розмаїтті сортів та видів, виведених селекціонерами, заплутатися складно. Дерева та чагарники відрізняються формою, висотою, забарвленням хвої, додаванням
добрива для росту туї. Причому схожі між собою рослини можна зустріти у того та іншого виду.
Якщо віддаєте перевагу високому, стрункому дереву з чітким силуетом, можете вибрати:
• Blue Arrow - ялівець;
• Columna - туя.
Популярну в останні роки тую Smaragd можна легко замінити ялівцем сорта Stricta.
А ось хвойні кульки туй сортів Globosa, Danica замінити ялівцями неможливо. У них просто немає кулястих форм. Однак вчені прагнуть до досконалості.
Зате саме у ялівців існує безліч грунтопокривних сортів. Ідеальний приклад – Biue Carpet або Blue Chip. Чудова розлога форма представлена сортом Blue Alps. Туї точно не можуть хизуватися таким антуражем. В принципі, умілий садівник, приклавши зусилля та знання, легко створить з невеликого ялівцевого деревця подобу кульки, а з туї - щось схоже на стеблисту рослину. Однак чи варто ця трансформація витрачених зусиль та часу, якщо можна просто спочатку вибрати відповідне деревце або кущ?
Колір хвойніковЯкщо розглядати з точки зору цього аспекту, то для туй характерна нестабільність забарвлення. Наприклад, ближче до зимових холодів відтінок хвої змінюється з зеленого на бурий, що не дуже подобається садівникам. Тоді як у ялівців такої «проблеми» не спостерігається.
Дивовижно красивими вважаються ялівці з блакитним кольором хвоїнок, а туй з таким відтінком ще не виведено.
Застосування туй і ялівців в ландшафтному дизайніЯк туя, так і ялівець в дизайні ландшафтів використовуються досить часто. Обидва рослини мають видатні естетичні якості, можуть бути основою монокомпозицій, так і «працювати» в якості доповнення до альпійській гірці, рокади.
Для організації живоплоту існує кілька основних правил:
1. Ялівці ростуть повільно, зазвичай їх висаджують пухкими групами, проте створити щільну живопліт можна, якщо запастися терпінням, та застосувати знаннями. Саджанці ялівця коштують недешево, а зелена стіна з дорослих дерев ще дорожче.
2. Туї ідеально підходять саме для цієї мети. Переваг у них маса: прийнятна вартість саджанців, швидке зростання, можливість вистригти будь-які форми.
У ялівців свої плюси. Наприклад, сланкі – почвопокривні форми дозволяють вирішувати завдання облаштування похилих площ, оформлення кам'янистих гірок, альпінаріїв. Повільний ріст рослин тут не недолік, а перевага.
Умови вирощування хвоїПомічали, що тую на площах уздовж доріг можна зустріти набагато частіше, ніж ялівець. Пояснення цьому факту просте – туя не так чутлива до якості повітря, відмінно розвивається в загазованому та запиленому середовищі. Ялівці ж навпаки – сильно хворіють та страждають від перерахованих факторів, тому в міських ландшафтах використовуються рідко.
Відносно вимогливості до води, потрібно сказати, що:
• туя має неглибоку кореневу систему, розташовану практично під самою поверхнею землі, тому рослина вимагає частого поливу та мульчування пристовбурного кола;
• у ялівців коренева система набагато сильніша, доросла рослина часто потребує добрива та полива.
Рослини обох видів при правильному догляді та правильному виборі сорту відмінно перенесуть холодну зиму. Вони віддають перевагу відкритим галявинам та сонячному світлу. Тільки в таких місцях виявляться кращі якості – густа крона насиченого, властивого цьому сорту кольору. У затіненні вони, безсумнівно, будуть жити, однак лапи хвойніков не будуть пухнастими, а колір хвоїнок тьмяним.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.