14 декабря 2006   18:03   3273

Дело Конобрицкого: продолжение – следует

Як живеться українській освіті в Донбасі

Після зради політиками ідеалів Майдану та створення так званої Антикризової коаліції, в Україні, і, зокрема, в місті Краматорську, почався наступ антидержавних, антидемократичних сил на здобутки періоду української незалежності. Красномовним свідченням цього є руйнація єдиного українського закладу в місті Краматорську – Першої української гімназії.

Після усунення з посади директора гімназії Конобрицького Миколи Миколайовича, відомого українського патріота, розпочалися утиски і переслідування викладачів гімназії, які стояли на чітких державницьких позиціях, проявляли принциповість і небайдужість до процесу українського національного відродження, розвитку освіти, вихованню молоді.

В жовтні місяці 2006 року міським відділом освіти, всупереч чинному законодавству, були скорочені ставки заступника директора та завідуючих кафедрами, які обіймали педагоги, що своєю працею створили гімназію, плідно працювали та активно підтримували ідеї та позицію колишнього директора гімназії. Очевидно, що міський відділ освіти поставив за мету витіснити всіх патріотично налаштованих викладачів гімназії, переслідуючи їх за політичні уподобання, створюючи для них нестерпні умови праці. Фактично, ці люди вимушені працювати на неповну ставку, що не забезпечує мінімальний прожитковий мінімум. Змінився за „рекомендаціями" міськво і робочий навчальний план гімназії, з якого необгрунтовано вилучили країнознавчі дисципліни, (а викладач українознавства змушений був звільнитися) і знівелювали його таким чином, що не відрізняється від навчального плану звичайної загальноосвітньої школи. Ліквідовано кафедру Українознавства, погіршуються умови навчання учнів, зливаються класи, збільшується наповнюваність, проводиться некомпетентна кадрова політика, що негативно впливає на стан навчально – виховного процесу.

Керівництво гімназією здійснюється в „ручному режимі" заступником начальника відділу освіти Валентиною Прокопчак. За її участю надаються певні преференції її друзям та знайомим, що працюють в гімназії, і що вірно особисто слугують своїй патронесі.

Нещодавно закінчила роботу комісія КРУ з перевірки законності нарахування заробітної плати одній із приятельок Валентини Прокопчак – акомпаніатору гімназії Нелі Дугіновій. Було встановлено, що виплата зарплати Нелі Дугіновій здійснюється незаконно, але, незважаючи на це, Дугінова продовжує працювати акомпаніатором, нікому не акомпонуючи, і отримує незаконно заробітну плату з Державного бюджету з благословення тієї ж Валентини Прокопчак.

Це саме та Нелі Дугінова – членкиня Партії регіонів, – яка подала в 2005 році позов до суду на директора-організатора Першої української гімназії м. Краматорська Миколу Конобрицького за нібито образу її честі і гідності під час виконання нею її службових обов'язків, зокрема, коли вона на уроці музики дітям забороняла прикладати руку до серця під час виконання Державного Гімну України, бо так, за її словами, роблять „помаранчеві криси". На справедливе зауваження директора про необхідність бути коректною, вимагала з нього в судовому порядку морального і матеріального відшкодування в сумі 10 тисяч гривень. Краматорський міський суд і Донецький апеляційний суд визнали неґрунтовними претензії Нелі Дугінової і відмовили їй в задоволенні позову.

Не можна не помітити, що згубна політика Краматорського міського відділу освіти відносно Першої української гімназії, що проводиться через своїх блазнів, негативно відбивається на свідомості дітей, які бачать, як нищаться національні традиції, здобутки гімназії на ниві патріотичного виховання молоді, нехтується і принижується українська мова, насаджується психологія меншовартості, вторинності, тимчасовості українства.

Для задоволення своїх власних амбіцій, ці особи, з дипломом педагога, не гребують такими підлими прийомами, як нацьковування дітей на вчителів, що мають людську і професійну гідність, відданість гімназії. Це є злочин перед дітьми, перед суспільством та Україною.

Така позиція владних сил в Краматорську ставить на меті ліквідувати зародки української освіти на Донеччині, виправдовуючи свої антидержавні дії про її неактуальність на Сході України.

Марія Олійник, Донецька обласна організація ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

В Украинской гимназии снова что-то «нашли»

Мы связались с Николаем Конобрицким, который сейчас преподает историю в ОШ №17, и попросили его прокомментировать факты, упомянутые в письме Марии Олийнык.

По информации Николая Николаевича, за последнее время его дважды приглашали в прокуратуру города для дачи показаний по поводу незаконной выплаты заработной платы аккомпаниатору гимназии Нелли Дугиновой в тот период, когда он занимал должность директора гимназии. Однако, по словам бывшего директора ПУГ, определение функциональных обязанностей и назначение зарплаты работникам не входило в круг его полномочий. Поэтому ему и пришлось на протяжении сентября-первой половины октября 2006 года трижды обращаться в горОО с просьбой «визначити та затвердити функціональні обов*язки та режим роботи акомпаніатора гімназії Дугінової Н.М., так як в робочому навчальному плані гімназії на 2005-2006 навчальний рік уроків хореографії не передбачено». Эти документы были также представлены в КРУ и ОБЭП.

Объяснения Николая Конобрицкого по этому поводу проверяющих удовлетворили и дополнительных вопросов не вызвали. Николай Конобрицкий в служебных записках на имя главного специалиста, заместителя заведующего горОО и самого заведующего горОО настаивал на письменном ответе, поскольку «це пов*язано з фінансовою звітністю».

Ответа Николай Конобрицкий из своего ведомства тогда так и не получил. Ни письменного, ни устного. Зато уже в январе он был отстранен от исполнения обязанностей директора ПУГ и привлечен к суду за якобы нецелевое использование денег. А вот теперь уже другое ведомство – прокуратура – ищет «концы» в использовании казенных денег на незаконные зарплаты Нелли Дугиновой. По словам Конобрицкого, следователь прокуратуры убежден, что за растраченные деньги «кто-то должен ответить». И отвечать действительно надо, это правильно. И еще правильнее, чтобы ответил не кто-то, а тот, в чьи полномочия входит решение кадровых вопросов: увольнения, назначения, сокращения педагогических работников и связанное с этим начисление заработной платы. А это компетенция горОО.

P.S. На середину декабря назначено первое судебное слушание по иску одного из педагогов ПУГ к новому руководству гимназии о незаконных сокращениях и нарушении трудового законодательства.

Алина Фадеева, "Новости"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.