20 декабря 2006   16:51   1283

Федерация профсоюзов Украины поддерживает Ющенко в его борьбе с бюджетом-2007

В «Обком» поступило следующее сообщение пресс-службы президента Ющенко:

«Президент Віктор Ющенко провів зустріч з головою Федерації профспілок, співголовою Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові Олександром Юркіним. Співрозмовники обговорили актуальні питання соціально-економічного становища працівників, захисту населення в умовах зростання цін і тарифів, підвищення рівня основних державних соціальних гарантій у Державному бюджеті на 2007 рік.

Голова ФПУ проінформував Президента України про рішення президії Федерації від 13 грудня ц.р., яким ще раз підтверджено позицію профспілок з приводу порушення конституційних прав і гарантій громадян законом про Державний бюджет на наступний рік. Йдеться про встановлення розміру мінімальної заробітної плати, який не забезпечує достатній життєвий рівень, заниження параметрів прожиткового мінімуму, обмеження права працівників бюджетної сфери села на отримання державних гарантій у вигляді безоплатного користування житлом з опаленням та освітленням, призупинення дії статті 44 закону про профспілки щодо обов'язку бюджетних установ спрямовувати 0,3% фонду оплати праці на оздоровчі заходи працівників та їхніх дітей та інше.

Голова ФПУ також повідомив про підсумки роботи Ради Федерації, яка засідала 14 і 18 грудня. Основною темою засідання було визначення завдань розвитку соціального діалогу. Було прийнято заяву ФПУ з приводу порушення конституційних прав і гарантій громадян у схваленому Верховною Радою Державному бюджеті. «У заяві було чітко сказано, що ми погоджуємося і підтримуємо позицію Президента щодо питань, пов’язаних з мінімальною заробітною платою, прожитковим мінімумом та іншими соціальними нормами», – наголосив О. Юркін.

У заяві, зокрема, йдеться: «Федерація профспілок України, обстоюючи права та інтереси понад 10,5 мільйонів членів профспілок, рішуче вимагає від Верховної Ради України невідкладно переглянути Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» і врахувати пропозиції Президента України щодо належного підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, пенсії, та вилучити норми, що порушують або обмежують права громадян і профспілок».

Профспілковий лідер наголосив, що саме неефективність соціального діалогу між владою і профспілками призвела до соціального загострення в суспільстві влітку ц.р., коли ФПУ захищаючи законні права та інтереси працівників, вимушена була увійти у колективний трудовий спір з Урядом, вдатись до масових протестних акцій та судового оскарження рішень Уряду, інших органів виконавчої влади.

Президент України відзначив актуальність порушених у ході зустрічі питань та нагальність їх вирішення у рамках розвитку соціального діалогу в Україні і запропонував терміново скликати засідання тристоронньої соціально-економічної ради, на якому розглянути питання щодо ефективності її роботи, вдосконалення механізму узгодження інтересів сторін соціального діалогу при прийнятті державних рішень про реалізацію соціально-економічної політики».
"Обком"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: