20 октября 2021   11:52   1860

У Краматорську може з'явитися планетарій

У Краматорську може з'явитися планетарій
У Краматорську може з'явитися планетарій - у Центрі культури та дозвілля імені Леоніда Бикова, що у Старому місті.

Це передбачає проєкт реконструкції будівлі, про який ми писали - цей документ розробляла краматорська компанія "Прогрес-Цивільпроект", яка у липні цього року виграла відповідний тендер вартістю 1,488 млн грн.

Народний депутат Максим Єфімов сьогодні повідомив, що проєкт вже готовий. Реконструкція палацу культури передбачає три етапи: ремонт лекційної частини, облаштування скверу та театральної частини.

Технічне завдання на проектування палацу культури містило великий перелік вимог до проекту. Реконструкція передбачає утеплення зовнішніх стін, реконструкцію внутрішніх конструкцій, перекриттів, перепланування окремих просторів і залів, утеплення, ремонт і заміну комунікацій та інші роботи.

При цьому в завданні містилася вимога зберегти наявний архітектурний вигляд театральної частини будівлі, а саме - пілястри, балясини та інші елементи.

"Проєктом передбачено з’єднати переходом обидві будівлі, як це було до середини 40-х років. І головне при цьому, не втратити архітектурну стилістику, яка є родзинкою споруди", - написав Єфімов у Facebook.

Проєкт реконструкції передбачає можливість зробити у палаці культури додаткову світлопроникну надбудову до будівлі для облаштування там обсерваторії, планетарію і зимового саду (він же конференц-зал). Проект повинен передбачати і благоустрій прилеглої території.

"Знаю, що комплексна реконструкція потребує значних коштів. Тому разом з міською владою працюємо над залученням до справи меценатів і міжнародних партнерів. Найближчим часом Проєкт реконструкції буде подано на конкурс Європейського інвестиційного банку", - написав нардеп.Нагадаємо, у серпні депутати Краматорської міськради дозволили придбати у Старокраматорського машинобудівного заводу (СКМЗ) три об'єкти нерухомості - театральну частину ПК ім. Бикова, стадіон "Авангард" та адміністративну будівлю заводу.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, 23,15% акцій заводу належить Сергію Близнюку, синові Анатолія Близнюка, колишнього очільника Донецької області та міністра ЖКГ часів Януковича.

Ще 24,965% акцій володіє кіпрська фірма HOLDACTIV LIMITED, кінцевим власником якої є нардеп Максим Єфімов.

Згідно з ухваленими рішеннями, театральна частина палацу культури ім. Бикова коштуватиме міському бюджету 12 млн 627 тис. 400 грн.

У рішенні щодо купівлі ПК Бикова мовиться, що його купують "з метою забезпечення впровадження нових форм організації дозвілля, розвитку та підтримки аматорського мистецтва, самодіяльної народної творчості, створення та організації діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань".

До цього частина ПК ім. Бикова перебувала у власності міста, а інша частина після розпаду СРСР опинилася у власності СКМЗ. Після викупу у заводу другої частини обидві будівлі палацу культури об'єднають і зроблять там сучасний центр дозвілля.
KramatorskPost
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: