24 ноября 2021   13:27   695

Краматорців запрошують приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті»

Краматорців запрошують приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті»
27 листопада о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

Про це повідомляє сайт Краматорської міської ради.

Відразу після неї відбудеться акція «Запали свічку», яку підтримують на всій території Україні, а також в багатьох країнах світу. Взяти участь в ній дуже просто – свічку, що палає, треба встановити на підвіконні у себе вдома. Також у цей день жертв Голодомору згадують в українських церквах, на головних майданах міст і біля меморіалів.

Запрошуємо мешканців Краматорська долучитись до цього заходу пошани, збереження пам’яті та віри у майбутнє, запаливши свічки у своїх оселях. Звертаємось також із проханням до керівників підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, забезпечити у цей день приспущення або вивішування із траурною стрічкою Державного прапора України.

Довідка. День пам’яті жертв голодоморів було запроваджено згідно з указом Президента України у 1998 році й традиційно відзначається кожну четверту суботу листопада.

Як нагадує Український інститут національної пам’яті, Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.
Kramatorsk.INFO
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: