11 березня 2022
11:32
1281
Як боротися з гіпертонічним кризом вдома: поради ЦПМСД №1 Краматорська
Центр сімейної медицини №1 Краматорська надав поради на своїй сторінці у Фейсбуці, як діяти при гіпертонічному кризі вдома.
Гіпертонічний криз — це раптове значне підвищення артеріального тиску від нормального чи підвищеного рівня: систолічного артеріального тиску на 20-100 мм рт ст, діастолічного артеріального тиску — на 10-50 мм рт ст або до 210/120 мм рт ст.
Враховуючи реалії сьогодення, основним фактором лишається стрес. Але не варто зневажати наслідки алкоголю та куріння.
Гіпертонічний криз супроводжується різким погіршенням самопочуття: відчуття панічного страху, тривоги та занепокоєння, відсутність можливості повноцінно, глибоко вдихнути, запаморочення, пришвидшене серцебиття.
Професійна невідкладна допомога необхідна, якщо артеріальний тиск у людини піднімається до 180 або вище та стабілізувати його власними силами не вдається.
Ви маєте знати, що знижувати показники артеріального тиску можна не більше, ніж на 20 мм протягом години, до рівня так званого «робочого тиску».
Лікарі рекомендують
Відкрити всі вікна в приміщенні, щоб забезпечити достатню кількість свіжого повітря
Прийняти положення напівсидячи. Така поза нормалізує процеси кровообігу та знижує навантаження на серцево-судинну систему.
Прийняти гіпотензивний препарат, який входить до схеми лікування артеріальної гіпертензії.
Якщо через 30 хв поліпшень не відзначається, то можна прийняти ще раз препарат зі списку, але, в загальному, не більше 2 разів!
Намагатися робити повільні, глибокі вдихи і видихи.
При частому серцебитті рекомендується прийняти заспокійливе під язик.
Зробити гарячий компрес на гомілки, накласти гірчичники на шийно-потиличну ділянку чи прийняти гарячу ванну для ніг. Це спровокує посилений приплив крові до нижніх кінцівок, що знизить тиск в області серця.
Через 30 хв виміряти артеріальний тиск і, якщо він не знизився на 10-20 мм, випити ще одну таблетку препарату гіпотензивної дії.
Проводити вимірювання артеріального тиску протягом кожних 15 хв, записуючи його показники, а також час прийому препаратів.
Коли домашня допомога не дає належних результатів, стає гірше, необхідно викликати невідкладну допомогу!
Крім того, до ознак гіпертонічного кризу, які свідчать про необхідність екстреної допомоги, відносять: почервоніння обличчя, порушення серцебиття, озноб, артеріальний тиск вище 180/110 мм рт ст, головний біль в ділянці потилиці, біль в області серця, нудоту, блювоту.
Восточный проект
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.